Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

2.0 CD - MZR RF7J, podložke, sito oljne črpalke

3 odgovorov v tej temi

#1 Odsoten   saalen89

saalen89

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 9899
  • 42 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Model avtomobila: Mazda 6 GH 2.0 CD -MZR

Objavljeno: 11 February 2018 - 21:34

Pozdravljeni,

Ne lastim si dolgo M6 letnik 2008 z omenjenim motorjem. Zanima me če je imel že kdo težave z zabitim sitom oljne črpalke,ki je posledica podložk injektorjev. Imam v planu preventivno sanirati to v bližnji prihodnosti saj se približuje počasi 200.000km. Ali so tudi kakšni simptomi preden zariba v celoti mašina zaradi zabitega sita ter kakšni bi bili simptomi slabih podložk na injektorjih.

Hvala in lep večer

#2 Odsoten   mazdaman

mazdaman

miapan

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 24
  • 4550 Sporočil:
  • Model avtomobila: 6, Premacy, MX-5
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 12 February 2018 - 14:14

Lahko se ti dviguje ali pa prekomerno izginja količina motornega olja

#3 Odsoten   Aless

Aless

Trotlfahrer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 5522
  • 133 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 & Mazda 3

Objavljeno: 13 February 2018 - 13:25

Menjava podlozk in ciscenje karterja se izvaja preden imas kaksne tezave! Po priporocilu mojga mehanika vsakih 80kkm, pac iz preventive. Podlozke so poceni, karter se pa zatesni s tesnilno maso ki je tudi poceni, tak da ni nek strasen dodaten strosek.
Ko se ze kazejo kake tezave je ze lahko prepozno za masino. Simtomi pa se lahko kazejo za ti piha mimo pr injektorjih in se slisi, glede zamasenega sita olje crpalke pa ni nekih predcasnih simptomov, razen da se fizicno pogleda v karter in ocisti ce je kaj zapacano.

#4 Odsoten   saalen89

saalen89

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 9899
  • 42 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 GH 2.0 CD -MZR

Objavljeno: 13 February 2018 - 18:41

Sej to mi ne predstavlja nobenih stroškov, samo je problem ker sem trenutno v Avstriji rad bi pa to delal v Sloveniji. Med prebiranjem po forumu sem zasledil da piha predvsem ko odpreš čep za dolivanje olja. Nekaj malce piha ampak ne kot pri prejšnjem 2.0 TDI PD, čutiti je le malček. Seveda bi rad to odpravil preventivno preden se kaj zgodi.

Lp

Odgovori

0 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov