Skoči na vsebino

Motorno olje pri poobla??enih


Priporočeno sporočilo

Itak, dokler je avto v garanciji ga mora? peljat na uradni servis, ?e no?e? izgubit garancije.Potem pa kakor kdo. Jaz osebno vem, da ga potem ne bi ve? vozil na servis ?e posebej ne v Kp.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj samo ce ga na racunalnik priklopi in dela kaksen update... je hitro pol ure mimo... pa preverjanje vseh zadev, ki so glede na stanje kilomterov...

 

Enkrat letno dat tistih 200? za servis pa res ne more biti nevemkaksen strosek... edino ce delas veliko vec kot 20.000 km letno, potem pride lahko dvakrat...

Francoz ma interval 30.000....pa madona da znam 2x....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ni pogoj. Veljavnost garancije ni pogojena s servisiranjem na poobla??enem servisu.

 

Ni kao v teoriji, ko pa gre kaj narobe se oklenejo vsake biljke, da ti garancije ne uveljavljajo. A si kdaj uveljavljal tako garancijo?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak, dokler je avto v garanciji ga mora? peljat na uradni servis, ?e no?e? izgubit garancije.Potem pa kakor kdo. Jaz osebno vem, da ga potem ne bi ve? vozil na servis ?e posebej ne v Kp.

 

Sam sem dosedaj tudi po izteku garancije vozil na pooblascenca ... Ravno danes imam termin za redni servis na svoji sestici, kateri je pred kratkim potekla garancija :) ... 

To ni pogoj. Veljavnost garancije ni pogojena s servisiranjem na poobla??enem servisu.

 

Glede pogoja... Pogoj sicer res ni... imas pa lahko vec sitnosti pri uveljavljanju garancijskega zahtevka ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Servis na 120.000 opravljen v ACosmos BTC... 250,63? ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za ta denar naredim tri servise. Se pa strinjam da ce je avto nov nimas kej...

Bodi brez skrbi, ko bo? imel nov avto ga bo? z veseljem vozil na poobla??en servis.

In kolikor bo cena pa? bo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za ta denar naredim tri servise. Se pa strinjam da ce je avto nov nimas kej...

Seveda... ce za servis stejes samo menjavo olja... ce pa zraven menjas se vse filtre ... pa update sistema... pa ....

 

No saj nima smisla.. vsak ima pac svoje poglede na to... Jaz nimam casa iskat okoli po spletu najcenejsih delov... in stalno nekaj prckat po avtu... niti olja se ne spravim menjat sam... Zato tudi nisem ?sam svoj? mehanik... ;) ... avto imam za vozit :) ... in strosek servisa je pac le eden izmed stroskov lastnistva avtomobila ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se popolnoma strinjam, da nimas casa iskati najcenejsih delov po spletu in da je to pac strosek lastnistva avtomobila. Kar hocem povedati je to, da svoj avto k je izven garancije lahko kamot peljes nekam drugam in ti bo mehankar zagotovil material, menjavo in vse ostale stvari, strosek bo pa 2x ce ne celo 3x cenejsi, kar se tice rednega servisiranja. Da o ostalih potrosnih materialih sploh ne izgubljam besed. Za primer original sprednja roka za mk2 stane 388? + DDV + njihovo delo kar takoj nanese na 500?. Za ta denar ti kateri koli mehanik zamenja obe sprednje roki z boljso kvaliteto kot original (MEYLE) in se servis ti naredi z originalnim oljem pa se 100e ti vrjetno ostane v zepu. Edino kar ti nemore potrditi servisno knjizico, ampak avto je itq izven garancije. Zato pa pravim da jest osebno nikoli nebi kupil novega avta, ampak rajsi kupim 5 let star avto, kateri je ravno izven garancije in vem da je bil redno servisiran na uradnemu servisu. Avto ima recimo 80k km prevozenih in je skoraj pol cenejsi od novega in ce se ga je kakor toliko normalno merkalo je avto kot "nov".  Je pa to seveda moje mislenje kar pa ni nujno da vsi gledajo na te stvari tako. Se mi pa zdi totalna bedarija voziti star avto na pooblasceni servis in metati denar skozi okno, saj si rajsi za ta denar kot je ze nekdo prej omenil kupil recimo gume ali kaj drugega. Edina razlika je ta da namesto da ga peljem na uradnega ga peljem k enemu drugemu mehankarju. That`s it. Za material in ostalo se bo pa itq on ukvarjal.

 

P.S. Ce bi zadel na lotu bi si kupil Nissan GTR (tastarega) :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je pri servisu najvec vredno to, da jim zaupam... in da nimam problemov... dosedaj v zadnjih dobrih 15 letih odkar vozim na A Cosmos BTC (prej Gama center) nisem imel nobenih problemov... 

 

Servis_120.000-20180222-084916.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je pri servisu najvec vredno to, da jim zaupam... in da nimam problemov... dosedaj v zadnjih dobrih 15 letih odkar vozim na A Cosmos BTC (prej Gama center) nisem imel nobenih problemov...

 

Servis_120.000-20180222-084916.jpg

Vse to sem menjal pred mesecom dni, razen klima filtra. Olje castrol. Stro?ek 105?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse to sem menjal pred mesecom dni, razen klima filtra. Olje castrol. Stro?ek 105?.

Ja saj ?e od Jestovega ra?una od?teje? delo +DDV si zelo blizu tvoje cene, pa si delal sam verjetno.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za mazdo 6 2.5 GH je 5l olja 96? z DDV brez popusta, filter kabine 51e z DDV brez popusta, oljni filter 13?. Sepravi je to vse skupaj 160? in to brez zracnega filtra in brez njihovega dela. Ce sam kupis material ali pa to storitev opravis pri mehaniku (original mazda olje in MAHLE filtri) te uradni za 100? okol prnese, samo pri materialu. Jest recimo sem za ves material dal  65? (olje mazda 5w30 5l, zracni, kabinski in oljni filter MAHLE) vsi deli so z OEM katalosko stevilko. Imam tudi racun od prejsnega lastnika, ce kdo ne vrjame cenam. Zanimivo je tudi to da so mi rekli da pride servis 240?, sepravi mi realno racunajo samo uro dela glede na to da je material 160-180?. Ce pa svoj material prnesem mi pa kr zaracunajo 120-150? (1,9h) a pri tebi se jasno vidi da si placal 94,60? za 2h dela.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja saj ?e od Jestovega ra?una od?teje? delo +DDV si zelo blizu tvoje cene, pa si delal sam verjetno.

Ne. Nisem sam delal. Niti materjala nabiral okoli. Z ra?unom in placanim ddvjem. ?e bi mi pa nekdo samo 100? ra?unal za "2 uri" dela bi pa sigurno ?el sam delat. Za 25? kolikor je bilo delo pa sigurno ne grem pacat.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.