Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Usnje

35 odgovorov v tej temi

#1 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 2637
  • 26409 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Model avtomobila: Citroen GC4 Picasso HDi150
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 11 March 2018 - 10:56

Prvic odkar imam usnjene sedeže (cetrti avto) sem uporabil namenski cistilec in kremo....
Ni slabo, na koliko casa to mažete?
Chimigal DFL-08 750ml
Chimigal CFL-09 negovalna krema

Pripete datoteke

#2 Odsoten   Alex

Alex

Guitar maniak

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 399
  • 8243 Sporočil:
  • Zanima me:Muziciranje,izdelovanje el.kitar,obiskovanje službe,fotografiranje,smučanje,potovanja,koncerti,obvladovanje škampov...
  • Model avtomobila: Mazda 6 SW 136 L&B
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 11 March 2018 - 11:34

Prvic odkar imam usnjene sedeže (cetrti avto) sem uporabil namenski cistilec in kremo....
Ni slabo, na koliko casa to mažete?Chimigal DFL-08 750ml
Chimigal CFL-09 negovalna krema

... po potrebi, po potrebi...če mažeš usnje, ti razpoka v dveh letih, če pa ne pa približno po 24 mesecih. :)
  • Jest, Boss in Shrek je všeč

#3 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 26409 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 11 March 2018 - 11:43

... po potrebi, po potrebi...če mažeš usnje, ti razpoka v dveh letih, če pa ne pa približno po 24 mesecih. :)

jaz bolj gledam kilometre, ker je to povezano s sedenjem....pa sem sedaj na 1/4 100.000 ke :) Pa recimo 1x na leto.

Alex normalno, da so to umetni materiali, že daleč več ne govorimo o usnju....tako da je vzdržljivost v bistvu loterija

V barchetti so sigurno še usnjene - l.1999 kar se še danes vidi na kvaliteti

#4 Odsoten   Aless

Aless

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 5522
  • 301 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 & Mazda 3
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 11 March 2018 - 11:48

Sicer je to stvar okusa, ampak meni to dvobarvno usnje na sedežih mi tak zgleda kot da so zajebal pri izdelavi, tak čudno zašito...

Glede mazanja usnja pa mažem ko se spomnim, bolj poredko, tudi na prejšnjih avtih je blo isto. zdaj koliko to pripomore k boljši ohranjenosti je vprašanje.

#5 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 26409 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 11 March 2018 - 11:49

za barchetto bom pa tole probal....

http://www.operi-avt...0462000474.html

#6 Odsoten   Alex

Alex

Guitar maniak

• Člani
  • 8243 Sporočil:
  • Zanima me:Muziciranje,izdelovanje el.kitar,obiskovanje službe,fotografiranje,smučanje,potovanja,koncerti,obvladovanje škampov...
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 11 March 2018 - 13:16

jaz bolj gledam kilometre, ker je to povezano s sedenjem....pa sem sedaj na 1/4 100.000 ke :) Pa recimo 1x na leto.
Alex normalno, da so to umetni materiali, že daleč več ne govorimo o usnju....tako da je vzdržljivost v bistvu loterija

V barchetti so sigurno še usnjene - l.1999 kar se še danes vidi na kvaliteti

Sej v bistvu je to pravo usnje in ne industrijsko. Samo problem je, ker je to tretja kategorija govejega usnja.Oni ga sicer mehčajo v specialnih tekočinah a čez čas začne v vsakem primeru pokati, kjer se največ pregiba.S temi pomažami sicer nekaj podaljšaš to a slej kot prej bo razpokalo.
Odvisno je tudi, kolikokrat na dan greš v avto in iz njega.Sem siguren, da če greš v avto in iz njega samo enkrat na dan bo usnje bolj ohranjeno.
Jaz sem za barvanje poškodovanega usnja uporabil kar barvo za barvanje čevljev in pasov. In je izpadlo super.

#7 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 7623
  • 2351 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 2.5 GTA
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 11 March 2018 - 16:36

Problem je tudi v peni in tako kot si omenil je najbolj kriticen del ravno tam kjer se usnje pregiba. Problem je ker se pena posede in usnje dobi luft (ni vec tako napet) in se potem poznajo razne strije. Za moje pojme bi druga generacija mogla imet bocnice malo bolj trse in ne tako mehke in bi usnje dosti dlje zdrzal.

#8 Odsoten   Alex

Alex

Guitar maniak

• Člani
  • 8243 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 11 March 2018 - 16:41

Problem je tudi v peni in tako kot si omenil je najbolj kriticen del ravno tam kjer se usnje pregiba. Problem je ker se pena posede in usnje dobi luft (ni vec tako napet) in se potem poznajo razne strije. Za moje pojme bi druga generacija mogla imet bocnice malo bolj trse in ne tako mehke in bi usnje dosti dlje zdrzal.

To je res. Če bi bile bočnice trše in s tem bolj fiksne, bi vse skupaj boljše izgledalo.

#9 Odsoten   FuManchu

FuManchu

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 9355
  • 487 Sporočil:
  • Zanima me:Avti, muska, kolesarjenje, hribi, itd...
  • Model avtomobila: Mazda & Saab
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 11 March 2018 - 16:44

Jaz uporabljam tole žavbo. Nekje 3x na leto namažem komplet notranjost (kar je usnje seveda). Zaenkrat zadovoljen. 

ROJnkbD.jpg?1

#10 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
  • 2351 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 11 March 2018 - 16:46

Jest recimo opazim pri punci k ima cliota (2004) in ima notri blago pa so bocnice bistveno bolj fiksne oz. trse kot pa recimo v moji mazdi.

#11 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • 2351 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 11 March 2018 - 17:10

Jest bom pa probal od Gyeon. Tako so mi svetovali pri avtokozmetika kristal, kjer sem en del usnja obnavljal.

Pripeta datoteka  Screenshot_20180311-170718.jpg   124.7KB   3 Število dolpotegov:

#12 Prisoten   Symon

Symon

Insane Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 285
  • 11809 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 11 March 2018 - 19:20

Jaz sem na Cliu uporabljal od Meguiars in je bila najboljša kombinacija kar sem jih mel. Probal sem še od TurtlesWax al nekaj takega, iz bencinske, in ni bilo tako dobro kot ta voslojna zadeva. Problem je le, ker je zdaj ne najdem več. Se je pa usnje svetilo kot, da je čisto mastno ampak v resnici ni bilo. nekateri pa uporabljajo kar kremo za roke, v osnovi je usnje pač koža. 

18017150.jpg

Usnje (po mojih izkušnjah) ne poka zaradi kilometrov ampak frekvence vstopanja/izstopanja. Moj Clio je imel pri prodaji 210.000 km in so bili sedeži lepši kot pri avtih s pol manj kilometri. Enostavno sem delal daljše relacije kot uni, ki so se vsake 3 kilometre skakali noter in ven. Verjetno pa tudi občasno negovanje pomaga, da se ne izsuši. 
Je pa usnje kul, ni prahu, očisti se hitro. Edino vroče ali hladno zna biti, Clio je imel v sredini alcantaro, Accord naprimer ne, čeprav ni bilo take drame kot sem mislil.

#13 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 26409 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 11 March 2018 - 20:03

Pa dodajmo še faktor, kje avto stoji, oz je garažiran, sonce in UV sta verjetno največja sovražnika tkanin in drugih materialov (posredno je avto toplotna greda). Meni na morju, kjer je na primer senčnik zunaj od marca do oktobra prepari v enem do dveh letih. Tam mi tudi stoji avto.....na soncu....

barchetto pustiti na soncu brez strehe je kot da bi jo vrgel v plavž na jesenicah. Tudi baldahin, plahto čez baldahin....kaka zima, kak led....sonce uniči vse.

Potem je tu še faktor a si ti v naprimer obleki, ki je mehka ali pa jeansu s knofi....

tega je toliko, da....bolje ne misliti  :rolleyes:

nekateri pa uporabljajo kar kremo za roke, v osnovi je usnje pač koža. 

Seveda krema za roke 48. Je ok za usnje a bolj za tisto res suho, ker se mora vpiti, drugače že drsiš po zicu :)

#14 Odsoten   SpEkTr

SpEkTr

Super Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 5237
  • 3337 Sporočil:
  • Model avtomobila: M6 SC Mirai
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 11 March 2018 - 20:25

Glipton je top!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

#15 Odsoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
    • ID uporabnika: 49
  • 14204 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 11 March 2018 - 21:07

Glipton je top!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Jaz sem uporabljal tudi Gliptone, cleaner pa conditioner...zelo dober.

Pa pravo scetko in cunjo rabis tud.

sent from my commodore 64 :P

#16 Odsoten   Alex

Alex

Guitar maniak

• Člani
  • 8243 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 11 March 2018 - 21:09

Pa dodajmo še faktor, kje avto stoji, oz je garažiran, sonce in UV sta verjetno največja sovražnika tkanin in drugih materialov (posredno je avto toplotna greda). Meni na morju, kjer je na primer senčnik zunaj od marca do oktobra prepari v enem do dveh letih. Tam mi tudi stoji avto.....na soncu....
barchetto pustiti na soncu brez strehe je kot da bi jo vrgel v plavž na jesenicah. Tudi baldahin, plahto čez baldahin....kaka zima, kak led....sonce uniči vse.
Potem je tu še faktor a si ti v naprimer obleki, ki je mehka ali pa jeansu s knofi....

tega je toliko, da....bolje ne misliti  :rolleyes:

Seveda krema za roke 48. Je ok za usnje a bolj za tisto res suho, ker se mora vpiti, drugače že drsiš po zicu :)

Seveda sonce in vročina škodijo usnju.
Če bi bil avto par let v garaži v temi bi bilo usnje še vedno kot novo.
Upoštevati moramo, da je recimo poleti v avtu na soncu tudi +50 stopinj, pozimi pa je lahko tudi -25. Tako, da usnje vsekakor nima lahkega dela. Pa še vsakodnevno drsanje.
Če hočete uničiti usnje je prava stvar za to krema za roke.Ko ga namažeš izgleda sicer super, a s časom nastanejo bele lise po usnju pa še vse smeti se super lepijo na to.Jaz sem tako skoraj uničil sedeže z Renapur sredstvom.To sem rešil z čistilom za usnje. Krpa je bila črna od umazanije.
V bistvu moraš usnje v vsakem primeru najprej očistiti,da je usnje čisto brez predhodnih umazanih nanosov.

#17 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • 2351 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 11 March 2018 - 23:20

Ma kaksna krema za roke....wtf. buce. Das tistih 10€ pa imas namensko kremo za nego usnja. Krema za roke naj bo pa za to kar je. Roke.

• Alex in Martin Cufer je všeč

#18 Odsoten   saalen89

saalen89

Kotalko

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 9899
  • 52 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 GH 2.0 CD -MZR

Objavljeno: 31 March 2018 - 11:37

Včeraj sprobal izdelek Glipton Gt11 Leather Conditioner iz Velike Britanije naročen. Nad izdelkom sem zelo presenečen. Toplo priporočam vsem. Ne masti usnja, osveži ga in da vonjavo pravega usnja.
Lp

Pripete datoteke

• uporabniku FuManchu je všeč

#19 Odsoten   TiEn

TiEn

Trotlfahrer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 10119
  • 190 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 2014 2.2 CD175 Revolution

Objavljeno: 31 March 2018 - 12:21

Priporočan Glipton tudi jaz. Čistilo in premaz za usnje. Stesirano deluje kot bomba. Dobite ga na spoliraj.si če nočete iz tujine naročevat

• uporabniku FuManchu je všeč

#20 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 26409 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 03 April 2018 - 14:43

Pred in po uporabi colour leather kita. Cez dva dni pa lahko se s kremo namazem, kar mora dati se sijaj. Cena 7€....za obnovo so hoteli 290€

(Barchetta l1999, 180.000km) novi zici ne bodo nikoli toliko vzdrzali

Pripete datoteke

• FuManchu in saalen89 je všeč

Odgovori

0 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov