Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Prvic odkar imam usnjene sede?e (cetrti avto) sem uporabil namenski cistilec in kremo....

Ni slabo, na koliko casa to ma?ete?

Chimigal DFL-08 750ml

Chimigal CFL-09 negovalna krema

post-2637-0-96931100-1520761896_thumb.jpeg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvic odkar imam usnjene sede?e (cetrti avto) sem uporabil namenski cistilec in kremo....

Ni slabo, na koliko casa to ma?ete?Chimigal DFL-08 750ml

Chimigal CFL-09 negovalna krema

... po potrebi, po potrebi...?e ma?e? usnje, ti razpoka v dveh letih, ?e pa ne pa pribli?no po 24 mesecih. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... po potrebi, po potrebi...?e ma?e? usnje, ti razpoka v dveh letih, ?e pa ne pa pribli?no po 24 mesecih. :)

jaz bolj gledam kilometre, ker je to povezano s sedenjem....pa sem sedaj na 1/4 100.000 ke :) Pa recimo 1x na leto.

Alex normalno, da so to umetni materiali, ?e dale? ve? ne govorimo o usnju....tako da je vzdr?ljivost v bistvu loterija

 

V barchetti so sigurno ?e usnjene - l.1999 kar se ?e danes vidi na kvaliteti

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer je to stvar okusa, ampak meni to dvobarvno usnje na sede?ih mi tak zgleda kot da so zajebal pri izdelavi, tak ?udno za?ito...

Glede mazanja usnja pa ma?em ko se spomnim, bolj poredko, tudi na prej?njih avtih je blo isto. zdaj koliko to pripomore k bolj?i ohranjenosti je vpra?anje.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz bolj gledam kilometre, ker je to povezano s sedenjem....pa sem sedaj na 1/4 100.000 ke :) Pa recimo 1x na leto.

Alex normalno, da so to umetni materiali, ?e dale? ve? ne govorimo o usnju....tako da je vzdr?ljivost v bistvu loterija

 

V barchetti so sigurno ?e usnjene - l.1999 kar se ?e danes vidi na kvaliteti

Sej v bistvu je to pravo usnje in ne industrijsko. Samo problem je, ker je to tretja kategorija govejega usnja.Oni ga sicer meh?ajo v specialnih teko?inah a ?ez ?as za?ne v vsakem primeru pokati, kjer se najve? pregiba.S temi poma?ami sicer nekaj podalj?a? to a slej kot prej bo razpokalo.

Odvisno je tudi, kolikokrat na dan gre? v avto in iz njega.Sem siguren, da ?e gre? v avto in iz njega samo enkrat na dan bo usnje bolj ohranjeno.

Jaz sem za barvanje po?kodovanega usnja uporabil kar barvo za barvanje ?evljev in pasov. In je izpadlo super.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je tudi v peni in tako kot si omenil je najbolj kriticen del ravno tam kjer se usnje pregiba. Problem je ker se pena posede in usnje dobi luft (ni vec tako napet) in se potem poznajo razne strije. Za moje pojme bi druga generacija mogla imet bocnice malo bolj trse in ne tako mehke in bi usnje dosti dlje zdrzal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je tudi v peni in tako kot si omenil je najbolj kriticen del ravno tam kjer se usnje pregiba. Problem je ker se pena posede in usnje dobi luft (ni vec tako napet) in se potem poznajo razne strije. Za moje pojme bi druga generacija mogla imet bocnice malo bolj trse in ne tako mehke in bi usnje dosti dlje zdrzal.

To je res. ?e bi bile bo?nice tr?e in s tem bolj fiksne, bi vse skupaj bolj?e izgledalo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem na Cliu uporabljal od Meguiars in je bila najbolj?a kombinacija kar sem jih mel. Probal sem ?e od TurtlesWax al nekaj takega, iz bencinske, in ni bilo tako dobro kot ta voslojna zadeva. Problem je le, ker je zdaj ne najdem ve?. Se je pa usnje svetilo kot, da je ?isto mastno ampak v resnici ni bilo. nekateri pa uporabljajo kar kremo za roke, v osnovi je usnje pa? ko?a. 

18017150.jpg

 

Usnje (po mojih izku?njah) ne poka zaradi kilometrov ampak frekvence vstopanja/izstopanja. Moj Clio je imel pri prodaji 210.000 km in so bili sede?i lep?i kot pri avtih s pol manj kilometri. Enostavno sem delal dalj?e relacije kot uni, ki so se vsake 3 kilometre skakali noter in ven. Verjetno pa tudi ob?asno negovanje pomaga, da se ne izsu?i. 
Je pa usnje kul, ni prahu, o?isti se hitro. Edino vro?e ali hladno zna biti, Clio je imel v sredini alcantaro, Accord naprimer ne, ?eprav ni bilo take drame kot sem mislil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa dodajmo ?e faktor, kje avto stoji, oz je gara?iran, sonce in UV sta verjetno najve?ja sovra?nika tkanin in drugih materialov (posredno je avto toplotna greda). Meni na morju, kjer je na primer sen?nik zunaj od marca do oktobra prepari v enem do dveh letih. Tam mi tudi stoji avto.....na soncu....

barchetto pustiti na soncu brez strehe je kot da bi jo vrgel v plav? na jesenicah. Tudi baldahin, plahto ?ez baldahin....kaka zima, kak led....sonce uni?i vse.

Potem je tu ?e faktor a si ti v naprimer obleki, ki je mehka ali pa jeansu s knofi....

 

tega je toliko, da....bolje ne misliti  :rolleyes:


 nekateri pa uporabljajo kar kremo za roke, v osnovi je usnje pa? ko?a. 

 

Seveda krema za roke 48. Je ok za usnje a bolj za tisto res suho, ker se mora vpiti, druga?e ?e drsi? po zicu :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glipton je top!

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

Jaz sem uporabljal tudi Gliptone, cleaner pa conditioner...zelo dober.

Pa pravo scetko in cunjo rabis tud.

 

sent from my commodore 64 :P

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa dodajmo ?e faktor, kje avto stoji, oz je gara?iran, sonce in UV sta verjetno najve?ja sovra?nika tkanin in drugih materialov (posredno je avto toplotna greda). Meni na morju, kjer je na primer sen?nik zunaj od marca do oktobra prepari v enem do dveh letih. Tam mi tudi stoji avto.....na soncu....

barchetto pustiti na soncu brez strehe je kot da bi jo vrgel v plav? na jesenicah. Tudi baldahin, plahto ?ez baldahin....kaka zima, kak led....sonce uni?i vse.

Potem je tu ?e faktor a si ti v naprimer obleki, ki je mehka ali pa jeansu s knofi....

 

tega je toliko, da....bolje ne misliti  :rolleyes:

 

Seveda krema za roke 48. Je ok za usnje a bolj za tisto res suho, ker se mora vpiti, druga?e ?e drsi? po zicu :)

Seveda sonce in vro?ina ?kodijo usnju.

?e bi bil avto par let v gara?i v temi bi bilo usnje ?e vedno kot novo.

Upo?tevati moramo, da je recimo poleti v avtu na soncu tudi +50 stopinj, pozimi pa je lahko tudi -25. Tako, da usnje vsekakor nima lahkega dela. Pa ?e vsakodnevno drsanje.

?e ho?ete uni?iti usnje je prava stvar za to krema za roke.Ko ga nama?e? izgleda sicer super, a s ?asom nastanejo bele lise po usnju pa ?e vse smeti se super lepijo na to.Jaz sem tako skoraj uni?il sede?e z Renapur sredstvom.To sem re?il z ?istilom za usnje. Krpa je bila ?rna od umazanije.

V bistvu mora? usnje v vsakem primeru najprej o?istiti,da je usnje ?isto brez predhodnih umazanih nanosov.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pred in po uporabi colour leather kita. Cez dva dni pa lahko se s kremo namazem, kar mora dati se sijaj. Cena 7?....za obnovo so hoteli 290?

(Barchetta l1999, 180.000km) novi zici ne bodo nikoli toliko vzdrzali

post-2637-0-90764400-1522762917_thumb.jpeg

post-2637-0-60802000-1522762932_thumb.jpeg

post-2637-0-07735700-1522762952_thumb.jpeg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ?e lahko ukradem temo (da jo mamo tudi za ostalo ?i??enje) kaj uporabljate za armaturno vrata in podobno? Jaz mojo posesam iz z mehko vla?no mikrofibro prebri?em. Sem pa razmi?ljal o 303 aerospace protectant. Glede na reviewe kar hvaljena zadeva.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za armaturko in vso plastiko v avtu ?e leta uporabljam izklju?no Lexol Vinylex

Res osve?i, o?isti in daje satenast lesk ?rni plastiki. Za zunanjo plastiko ni, ker jo prvi de? spere dol.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ?e lahko ukradem temo (da jo mamo tudi za ostalo ?i??enje) kaj uporabljate za armaturno vrata in podobno? Jaz mojo posesam iz z mehko vla?no mikrofibro prebri?em. Sem pa razmi?ljal o 303 aerospace protectant. Glede na reviewe kar hvaljena zadeva.

Jest uporabljam sprej za armaturo ponavadi od firme K2, kupljen pri operi-avto.si. Je pa res, da s temu sprejem ne spricam vse povprek po avtu, ampak lepo naspricam na mikrofibro in potem obrisem armaturo, vrata itd.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.