Skoči na vsebino

Mazda 6 2014 Revolution par vpra?anj.


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni imam par vpra?anj glede omenjenega avtomobila pa bi bil hvale?en ?e bi znal kdo odgovoriti na njih.

 

1. Ali ima omenjeni avtomobil Sistem nadzora dolgih lu?i (HBC) in kako se to vklopi izklopi? Ali je to mogo?e ko je avto v?gan pozicija lu?i na AUTO in vkloplene dolge lu?i?

2. Ali bi morala na armaturki zasvetiti kaka lu?ka ko imam vkloplneje ?aromete samo na AUTO brez nadzora dolgih lu?i(HBC) ?

 

pa ?e OT. kdaj so uvedli samodejno zaviranje pri mazdi (SCBC) moj ga sicer nima ker nimam niti omenjenega gumba na armaturki ampak je zanimiva tehnologija.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno ima... Sem imel 2013 Revolution... in je imela ... Deluje pa tako, da mora biti pozicija stikala za luci na AUTO in ko prizges dolge luci, se vkljuci samodejni nacin... Ce je dovolj svetlo ali gre kdo nasproti, ne svetijo dolge, ko pa so pogoji izpolnjeni, se vkljucijo dolge luci ... na armaturi sveti zelena lucka, ki oznacuje pozicijo AUTO ... 

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1c7ea-20180317-10

 

Finder-20180317-103424.jpg

 

SCBS/SBS je pomoje prva dobila ravno Mazda 6 III ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ta lu?ka na armaturni zasveti takoj, ko je aktivirana ro?ica ali se pri?ge ?ele ko je dovolj temno, da se pri?gejo ?arometi in za?ne sistem delovat ?

verjetno samo takrat ko avtomatika v?ge zasen?ene - torej ko je dovolj temno (tako je pri meni, ni mazda ampak je logi?no a ne), s tem da mora? imeti lu?i na auto, in potem ko preklopi dobi? znak A. aktivira se pa izven mest ko ni nasproti voze?ih ali javne razsvetljave.

 

?e to ne dela pa probaj v teh razmerah sam vklopiti dolge - mogo?e potem dobi? A, ampak je nelogi?no. Samo pri mazdi je ta AUTO logika druga?na (na za?etku coming home / leaving home ni delala na auto ampak z pri?ganimi lu?mi na ro?ki itd

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam navodila, ki mi je gospa poslala(slovenska) pa sem use prebral pa sm sam ?e bolj neumen ratal :D Bom poizku?al avtomastke lu?i na?timat, da se pri?gejo ?e ob dobri svetlobi oz bom stesirat ta AUTO na?in pa nadzor dolgih lu?i (HBC) pono?i pa da vidim ?e se mi na armaturni pri?ge zelena lu?ka. ?e zdaj ob tej svetlobi samo avtomatiko pri?gem za daylights mi ni? ne svetijo ?arometi na armaturni pa tudi nobene lu?ke ni :)

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a vidi?...AUTO in VKLOPLJENE dolge z ro?ko. Ni logi?no a tu je fora

 

 

Saj to je logicno ane? Ce imas v polozaju AUTO in ko prizges dolge luci, se vklopi samodejni rezim delovanja ... pri katerem morajo biti izpolnjeni doloceni pogoji, da dolge luci svetijo (gres hitreje od 30 km/h, je dovolj temno in da ni prometa pred vozilom ali nasproti vozecih vozil ... ). 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to je logicno ane? Ce imas v polozaju AUTO in ko prizges dolge luci, se vklopi samodejni rezim delovanja ... pri katerem morajo biti izpolnjeni doloceni pogoji, da dolge luci svetijo (gres hitreje od 30 km/h, je dovolj temno in da ni prometa pred vozilom ali nasproti vozecih vozil ... ).

Pri meni je drugace, vse avtomatsko, s tem da imam v meniju auto headlights ON/OFF

 

Torej ko pade noc se prizgejo kratke luci in famozna lucka A z dolgimi. Sistem deluje takoj. Ce tega ne zelis:

 

- Med voznjo ko se prizgejo z rocko pac izklopis oz preklopis v rocni nacin (enako nazaj vklopis na auto) - primer noces v naselju hoces pa potem izven

- oz stalno izklopis v meniju

 

Nekak mi je logicno ce so avtomaticne, da se s senzorjem tudi same vklopijo ko so vsi pogoji prisotni.

3x na teden grem v skofjo loko, in sistem zacne sam delat od rondoja naprej do skl, v naselju ne rabim posredovat.

 

Je pa sistem zoprn ker zaznava samo luci, ne zazna pa pescev....jih kar konkretno zaslepis (razen ce majo tikico na glav). Pri meni na polju mam kar redno ta problem (v bistvu je problem za pesce)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to je logicno ane? Ce imas v polozaju AUTO in ko prizges dolge luci, se vklopi samodejni rezim delovanja ... pri katerem morajo biti izpolnjeni doloceni pogoji, da dolge luci svetijo (gres hitreje od 30 km/h, je dovolj temno in da ni prometa pred vozilom ali nasproti vozecih vozil ... ). 

 

To ?e sam na armaturni se mi nobena lu?ka ne pri?ge vsaj sedaj, ko niso pogoji izpolnjeni(se pravi preve? svetlobe da bi sistem sploh deloval), da je aktiviran sistem za prilagodljive ?aromete.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ?e sam na armaturni se mi nobena lu?ka ne pri?ge vsaj sedaj, ko niso pogoji izpolnjeni(se pravi preve? svetlobe da bi sistem sploh deloval), da je aktiviran sistem za prilagodljive ?aromete.

Jaz te ne razumem vec. Kaj bi ti rad al me razumes da rabis temo?

Jest kako potem ti preklopis v navadne dolge - samo zgolj ce v meniju izklopis?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz te ne razumem vec. Kaj bi ti rad al me razumes da rabis temo?Jest kako potem ti preklopis v navadne dolge - samo zgolj ce v meniju izklopis?

Ce hoces dolge rocno prizgat, rocica ne sme biti na AUTO... So pa redki primeri, da bi to rabil... Jaz sem rabil samo, ko sem sel recimo zvecer iz Katarine po gozdni makadamski cesti dol... in je hitrost nizja kot 30km/h... bi pa rad imel,dolge, da prej opazis kaksne srne ...

 

Je pa tak sistem fajn, ker recimo v tvojem primeru, ko srecas pesce... enostavno rocno premaknes rocico in dolge ugasnejo...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce hoces dolge rocno prizgat, rocica ne sme biti na AUTO... So pa redki primeri, da bi to rabil... Jaz sem rabil samo, ko sem sel recimo zvecer iz Katarine po gozdni makadamski cesti dol... in je hitrost nizja kot 30km/h... bi pa rad imel,dolge, da prej opazis kaksne srne ...

 

Je pa tak sistem fajn, ker recimo v tvojem primeru, ko srecas pesce... enostavno rocno premaknes rocico in dolge ugasnejo...

Ja meni prav pride da lahko takoj ugasnem AUTO sam ( ali vrnem nazaj na auto) med voznjo

Brez da bi auto zasencene premikal

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To vse skupaj izgleda te?je za nastavit, kot vozit space shutle.Ali samo izgleda?

Vsakega sistema se navadis. Je pa zgleda v mazdi kak klik vec treba. Bottom line pa je tole uporabno ce delas relacije in AC

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to pa res, ker je vklapljanje dolgih luci najbolj zajebana stvar v voznji

Na 10 urni voznji po AC tud prav pride

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja meni prav pride da lahko takoj ugasnem AUTO sam ( ali vrnem nazaj na auto) med voznjo

Brez da bi auto zasencene premikal

Saj je tukaj enako... le obratni vrstni red... ;)

 

Pri CX-5 je se lazje... imas dolge kar stalno prizgane... in se segmenti LED prizigajo in ugasajo glede na situacijo...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na 10 urni voznji po AC tud prav pride

...in to vozimo kolikokrat na leto? :P

Jest zelo zelo redko sploh uporabljam dolge. Ze pri prvi generaciji sem jih zelo redko uporabljal pa vsi vemo kako so tiste sve?e svetile :)

Jaz pa vedno in mi ni prav ni? te?ko preklapljati ro?no. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...in to vozimo kolikokrat na leto? :P

 

 

Letos ze 4x, v aprilu vsaj 2x :), ce bom sel v Francijo pa vsak mesec...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na 10 urni voznji po AC tud prav pride

 

?e posebej na AC je povsem neuporabno, vsaj ?e ne ?eli? zaslepiti voznikov tovornjakov, na nasprotnem pasu.

 

@TiEn. imam M6 2014 Revolution Top; sistem dela, vendar ga le redko uporabljam - pravzaprav gre za edini pripomo?ek v avtu, ki ga (skoraj) ne uporabljam.

Razlogi:

  • ne deluje na AC (osvetljuje nasproti voze?e)
  • ne zaznava pe??ev
  • zaznava stati?no (javno) razsvetljavo
  • ne morem "poblendati"

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj je tukaj enako... le obratni vrstni red... ;)

 

Pri CX-5 je se lazje... imas dolge kar stalno prizgane... in se segmenti LED prizigajo in ugasajo glede na situacijo...

Definitivno ma LED vecji pomen tu kot zarnica. Ta ma samo ON OFF

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsakega sistema se navadis. Je pa zgleda v mazdi kak klik vec treba. Bottom line pa je tole uporabno ce delas relacije in AC

Kako si sam predstavljam naslednjo generacijo  6-ke.

Pribli?am se avtu...klik...vrata se mi odprejo...sede? in volan ter  temperatura v avtu na 30" monitorju  se nastavijo na zabele?ene parametre.

Vsedem se v ?e ogrete sede?e. "Dober dan Alex", se oglasi prijeten robotiziran ?enski glas. "Kam sva namenjena ?"

"V slu?bo"...odgovorim.

" Prosim za to?en naslov" odgovori deklica robot.

"Pa dobro, kot ponavadi, sej ?e ve? naslov!!"

"V va?em tonu je zaslediti napetost.Tudi tlak vam je nevarno narasel...pulz je tudi zaskkbljujo?.Na ?alost se morate umiriti preden speljeva" odgovori ne ve? tako prijazen robotiziran ?enski glas-

"Ok.,ok.Sem ?e skuliran"

"Dobro, lahko nadaljujeva. Kak?no glasbo bi si gospod danes ?elel? Mogo?e lahkotne One Direction?"

"Wtf, koji ti je k..c?.Rad bi poslu?al Gunse ali Metallico!!"

"?al evergreen vintage muzike nimam  danes v repertoarju. Ali  bi  mogo?e kak?no prijetno radijsko oddajo?"

"Ni?.?tartaj ?e enkrat!!"

"Temperatura okolice je 6,8?C. Potrebne so  zimske gume. Prosim, da vtipkate naslov najbli?je vulkanizerske delavnice."

"Je..te elektronika!!...kaj bo? ?e enkrat ?tertal ali ne??"

"?al va? na?in komunikacije nakazuje na va?e neprimerno stanje za varno vo?njo.Prosim iztopite iz avta!"

In bom ?el pe?...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.