Skoči na vsebino

?kripajo?i sede?


Priporočeno sporočilo

Imam Mazdo 6 2010 in do nedavnega mi je voznikov sede? malo pokal pri nosilcih na ovinkih. Tik preden sem avto peljal na servis zaradi vpoklica, je mogo?e tu in tam ?kripal pri nosilcih (ni? resnega) in je po servisu celo nehalo tako pokat kot tudi ?kripat.

Po kakem tednu, dveh, treh, pa je sede? za?el ?kripat povsod (nosilci, sedalo, ...). ?kripa ob vsakem malem kuclju na cesti, ?kripa, ko samo nogo premaknem, da zamenjam prestavo, ?kripa, ko malce bolj pritisnem na gas in se moje telo malce pogrezne nazaj v sede?...

 

Kaj za vraga se je zgodilo od za?etka februarja dalje, ne vem. Vem pa, da mi najeda, da ne znam opisat.

 

Sedaj me zanima, kaj mi je storiti? A naj kr po nov sede? sko?im, jao...

 

Hvala.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za sede? je bil vpoklic.... a so ti to popravljali na osnovi tega? Zamenjati bi morali ene nosilce na vodilih al neki tazga. Pri meni je zdaj OK pa mi je tudi pokalo na ovinkih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tam so mi zamenjali tako nosilce za prtlja?nik in pa za sede?. Najprej je sede? bil kul, pol pa je za?el ?kripat za znoret.

 

Wd40 pomaga, ?e bi najprej na?prical vodila?

 

Pol pa naprej, ker mislim, da tudi fedre v sedalu ?kripaljo...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja pelji nazaj. Ce je bil vpoklic in ce niso zrihtali tako, kot se zagre oz. je se slabse samo pelji nazaj. Mene tudi to caka, ampak cakam ze 2 meseca na komplet nosilce (tirnce). Nevem a to narocajo direkt iz japonske al kaj...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Februarja sem sel na vpoklic kjer so pogruntal, da ga ne serje plasticen nosilcek, ampak cel zelezn nosilec po kateremu se pelje sedez. Rekl so da ga nimajo na zalogi in da je narocen ter da pride enkrat maja....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa lahko po dveh mesecih peljem nazaj? :D In to na servis, kateremu nisem dal niti evra, samo zarad vpoklica sem ?el tja...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Bom se zmenil, ja. 

 

Sem pa ugotovil, da ?e dvignem sede? za ve? kot polovico, ?isto neha ?kripat. Ampak ker nisem glih najmanj?e postave, mi dvignjen sede? ne ustreza za vo?njo... Mi je pa vsekakor zanimivo, da to re?i problem. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bedno v vsakem pogledu, itak. Vendar, ?e pomislim, kako mi najeda ?ivce to ?kripanje, potem bo tudi to zaenkrat ok, dokler ne odpravimo problema.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katastrofa res. Meni v prvi generaciji enkrat ni nic zaskripalo. Pri drugi pa pravijo, da bo potrebno poleg plasticnih nosilckov menjati se komplet sanke! Sej usnje na sedezih pa ni nic boljse... Jih malo bolj grdo pogledas pa ze popoka. Novejse je vozilo slabse je narejeno pa ne samo pri mazdi. Jebiga money, money.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se samo vozim po na?ih lepih cestah. Sicer pa, dokler mi niso na servisu tikali tega, ni ni? ?kripalo.

 

Mogo?e so pa oni nekaj po?eli takega na mojem zicu? :o

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ta komad je po moje tud ?e ene 30 let star... M?k, brez izgovorov, midva z Alexom sva ugotovila, da sva ?e starej?a ob?ana, teb dava pa mo?nost, da si lahko le malo mlaj?i starej?i ob?an- to je to, na kej manj pa ne pristanemo. :lol: :lol: :lol:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem pa celo enkrat bil v Slogi... ko so se vrteli take filme... Sem se pridruzil sosolcem v srednji soli... gledal pa smo neke Svedinje v internatu ali nekaj podobnega :) ... 

 

Jaja... saj vem... slisi se kot izgovor ... ampak treba je bilo enkrat pogledat o cem se je takrat toliko govorilo   :P  :jezicek:

 

 

Sicer pa glede naslova teme... Se nisem imel problema s skripajocim sedezem... v nobeni sestici oz. v nobeni Mazdi dosedaj... Mogoce je krivda ta, da sem malo tezji... in sedez ne upa skripat  :ph34r:  :harhar:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.