Skoči na vsebino

NOVA MAZDA 3 (2019)


koroska18

Priporočeno sporočilo

Jaz se vedno bolj spogledujem s peugeotom 508 ( za 32k?). 

Bom pa vseeno ?e tolko po?akal da vidim, oz. se peljem s 3jko.

 

PS. Samo francoz... :(

razen baterije meni vse dela ze 2 leti in 55.000km, jaz sem v preteklosti prepljuval francoze zdaj jih lahko samo pohvalim.

 

Ce gres v novega samo pazi garancijo osnova je 2 leti, a ob nakupu je sitnica dodati ?e 2 ali 3 leta, po nakupu pa pasje drago. Jaz sem pa? testnega vzel, ki je bil ?e kakr?en je bil. 

Res je drug razred, ampak polno opremljena 3jka-AT bo mogo?e kaka 2 jurja cenej?a od te 508, ki sem jo jaz gledal. (primerljiva oprema)

ja in ob tem je mazda tista ki je draga, ne more? 508 primerjat z mazdo 3, to je avto razreda mazda 6

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

razen baterije meni vse dela ze 2 leti in 55.000km, jaz sem v preteklosti prepljuval francoze zdaj jih lahko samo pohvalim.

 

Ce gres v novega samo pazi garancijo osnova je 2 leti, a ob nakupu je sitnica dodati ?e 2 ali 3 leta, po nakupu pa pasje drago. Jaz sem pa? testnega vzel, ki je bil ?e kakr?en je bil. 

 

ja in ob tem je mazda tista ki je draga, ne more? 508 primerjat z mazdo 3, to je avto razreda mazda 6

sem pogledal malo to ?udi od novega 508...sptedaj ima tak bebav nasmeh (une kao dnevne lu?i) , kot da bi bil malo prismuknjen. V glavnem neposre?en sprednji del in ?e kar grd avto nasploh. V?asih so pe?oji vsaj izgledali lepo, ?e ?e niso bili kvalitetni avti.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sem pogledal malo to ?udi od novega 508...sptedaj ima tak bebav nasmeh (une kao dnevne lu?i) , kot da bi bil malo prismuknjen. V glavnem neposre?en sprednji del in ?e kar grd avto nasploh. V?asih so pe?oji vsaj izgledali lepo, ?e ?e niso bili kvalitetni avti.

Ni tako hudo, je pa 6tica dost lep?a,3ka je pa tako dosti manj?a....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsake o?i imajo svojega malarja... Meni je pa 508 limuzina blazno v?e?, tudi Mazda 6 je lepa... Kar se pa ti?e zanesljivosti je pa malce odvisno tudi od sre?e. Sam sem bil nad Mazdo3 kar malce razo?aran sploh s poprodajnimi storitvami - servis in re?evanje reklamacij.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsake o?i imajo svojega malarja... Meni je pa 508 limuzina blazno v?e?, tudi Mazda 6 je lepa... Kar se pa ti?e zanesljivosti je pa malce odvisno tudi od sre?e. Sam sem bil nad Mazdo3 kar malce razo?aran sploh s poprodajnimi storitvami - servis in re?evanje reklamacij.

To je res... ampak, ko je stvar lepa je lepa ve?ini ljudi. To je umetnost dobrih oblikovalcev, da

vzbudijo vizuelna ?ustva. Te?ko je recimo ugoditi z obliko vsem kontinentom oziroma kupcem. Dobra oblika je brez?asna, tak?en avto je lep tudi po desetletju, drugi povpre?ni so pa samo trenutno "modni". Za peugeot recimo je neko? risal Pininfarina (model 306) , ?e bolj je pa navdu?il z modelom 406 coupe davnega leta 95 in ta avto je lep po vseh estetskih standardih ?e dan danes.

Ko so prevzeli oblikovne vajeti pe?ojevi oblikovalci je doba lepih pe?ojev minila. Sedaj so le ?e konfekcijski modni avti z omejenim trajanjem v?e?nosti...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ak ne ?tekam, zakaj to?no primerjate trojko z avtom enega razreda vi?je po velikosti in zraven jamrate okoli velikosti prtlja?nika? Kaj tu ni jasn?

 

(Prej?nja 508ka je mela notranjost razporejeno ?e bolj bebavo kot nemci, z groznim infotainmentom in prakti?no ni? placa za odlaganje stvari. Upam da so to zdaj zrihtali.)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Med crossoveji (to je tista stvar ki jo danes mora? imet, ?ene nisi in)  pi?o zanesljivo pelje lulat ostale v dizajnu.

 

no, no, tej kros-overji pa res ne morejo bit lepi. So grdi in gr?i. Tu govorimo o avtih ne o skropucalih aka preoble?enih oslih v lipicance. (beri dvignjeni avti z plasti?nimi blatniki in dvignjenimi sede?i)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ak ne ?tekam, zakaj to?no primerjate trojko z avtom enega razreda vi?je po velikosti in zraven jamrate okoli velikosti prtlja?nika? Kaj tu ni jasn?

Vse... samo fastback vrata namesto bebastega prtlja?nika pa je avto ?isto drugi nivo uporabnosti. Limo trojka ima 440 litrov prtlja?nika in to je dovolj, problem je samo, da ne more? ?isto ni? ve?jega not vtaknit, da o biciklu sploh ne govorim. A je res tako te?ko to narest? Mater v 6-ki so v prej?nji generaciji imeli, potem pa so ukinili to?no tisto, kar ohranja avto ?e lep, aerodinami?en in predvsem uporaben.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse... samo fastback vrata namesto bebastega prtlja?nika pa je avto ?isto drugi nivo uporabnosti. Limo trojka ima 440 litrov prtlja?nika in to je dovolj, problem je samo, da ne more? ?isto ni? ve?jega not vtaknit, da o biciklu sploh ne govorim. A je res tako te?ko to narest? Mater v 6-ki so v prej?nji generaciji imeli, potem pa so ukinili to?no tisto, kar ohranja avto ?e lep, aerodinami?en in predvsem uporaben.

Baje,da je tak prtlja?nik z malo odprtino zaradi trdnosti karoserije in ve?je varnosti 5*.Ampak vseeno bi bil lahko druga?en!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Baje,da je tak prtlja?nik z malo odprtino zaradi trdnosti karoserije in ve?je varnosti 5*.Ampak vseeno bi bil lahko druga?en!

Kaj pa pol pri HB? Tole je mal BS, ?e je res nekdo to izjavil. Ker potem vse varjante fast backov, kabrio, targa odpadejo saj so torej nevarne. Po moje gre samo za zmanj?evanje stro?kov in ve?anje profita. Klasi?en prtlja?nik je najcenej?i, kot recimo tudi opustitev multilink vpetja zadaj. Zdaj stavijo na design in upajo, da bo to prodajalo avto samo po sebi. ?e vedno 80% ljudi kupuje avto samo z o?mi. Seveda je to pomembno ampak to?no teh 80% ne zanimajo druge stvari kot mogo?e ?e var?nost pol se pa ve? ali manj neha.In Mazda stavi na to... a je to dobro al ne se bo ?ele izkazalo - v tem "price tag"-u je ogromno konkurence, ki zna biti tudi lepa, var?na in pa zraven ?e uporabna.

 

Jaz pa? ne kupujem avto za dve leti z mislijo, da ?e mi ne bo v?e? ga bom hitro menjal. Zato sem ?e vedno s trenutno ?estico pa bi lahko ?e davno menjal ampak kaj naj - rad imam Mazde toda "vzeli" so mi tisto kar mi je bilo v?e? in mi omogo?alo, da ne rabim gledat enoprostorce, suve, karavane. Mazda od 2012 pa? nima ve? modela, ki bi bil allaround player ampk je vse skupaj samo ?e sprejemanje kompromisov - in to je pa? velik minus.

 

Jebemti, ?e ne bi bil tak ?krtuh, bi se zdajle vozil s Stingerjem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebemti, ?e ne bi bil tak ?krtuh, bi se zdajle vozil s Stingerjem.

A s temle: https://www.youtube.com/watch?v=-zufiYkAr-o

 

Ampak res kako trgovci  ba?ejo da je kak?en kompromis narejen zaradi varnosti. In folk jim takoj pelje ?zmeden? . Isto je s premajhnimi bo?nimi stekli ki so po besedah trgovcev majhna zaradi varnosti. Potem pa naredijo stekleno streho.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekako logi?no saj ne bodo priznali, da gre le za rezanje cene in maksimiziranje dobi?kov.

 

Mazda je v zadnjih 10 letih kar nekaj funkcionalnosti odstranila, ker jih v prodajnih katalogih ne morejo navajati kot opremo. Primer odpiranja in zapiranje stekel z daljincem, pa ozna?be pripetih/nepripetih potnikov zadaj, pa webasto.... ?e kaj bi se na?lo, kar direktno ni prodajni adut pove?uje pa proizvodno ceno.

 

Ampak prodajni marketing ne razume, d aprihranki nekaj 10 EUR tu pa tam lahko pomenijo, da kar nekaj kupcev odvrne od nakupa. Odstranitev 5-vratne 6-ke je namre? tudi mene odvrnila od nakupa tretje generacije ?estice in verjetno ?e kar nekaj takih s podobnim razmi?ljanjem. Ampak marketing tega ne razume in ra?una samo na to, da se bo ?im ve? zaslu?ilo na prodano enoto namesto na koli?ino.

 

Primerjava za prvi dve generaciji ?estice so v Evropi prodali:

- malo manj kot 50% karavanskih razli?ic

- skoraj 40% HB razli?ic s 5-vrati

- in le slabih 15% limo 4-vratnih.

 

Nakar grejo pa ukinejo razli?ico, ki ima skoraj 40% prodajni dele? namesto tisto, ki ima 15%-ga. Pa da bi vsaj naredili limo-HB kombo kot recimo ?koda pri Superbu pa bi bila ?ista zmaga. Ja ne je predrago - in Mazda bi bila rada premijska znamka. S takim razmi?ljanjem pa? ne.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekako logi?no saj ne bodo priznali, da gre le za rezanje cene in maksimiziranje dobi?kov.

 

Mazda je v zadnjih 10 letih kar nekaj funkcionalnosti odstranila, ker jih v prodajnih katalogih ne morejo navajati kot opremo. Primer odpiranja in zapiranje stekel z daljincem, pa ozna?be pripetih/nepripetih potnikov zadaj, pa webasto.... ?e kaj bi se na?lo, 

 

S harakiri, pardon, harikuri sede?i je bila ?estica brez konkurence, nih?e drug ni ponujal takega sistema. Ampak je bilo treba hitro ukinit.  Kot da bi se pri mazdi trudili, da nebi izstopali iz povpre?ja.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S harakiri, pardon, harikuri sede?i je bila ?estica brez konkurence, nih?e drug ni ponujal takega sistema. Ampak je bilo treba hitro ukinit.  Kot da bi se pri mazdi trudili, da nebi izstopali iz povpre?ja.

 

Karakuri sistem sedezev je se vedno prisoten v sestici ze od prve generacije dalje ... in tudi v CX-5 ... trojka ga nikoli ni imela, kolikor vem ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja.. Dejmo po?akat da pride nova Mazda 3.v na?e salone ..Marec pa da jo v ?ivo probamo in preiskusimo..pol poleti pa z skayactive X...motorji..res me zanima...kako se bo to obneslo..mo?..poraba in lega na cesti.malo zamujajo z novimi motorji x..ker je bil problem z klenkanjem pri dolo?eni tem motorja ...zdaj so porihtali.tako mi je kolega na Mazdi v kp..povedal..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej..Boss upam... tudi jaz da pride ?e letos poleti novi X motor .ker me res firbec matra..

Moja inf..je od petka..bom klical na Mazdo.M.S.LJ.pa da vidimo kak?na bo inf...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej..Boss upam... tudi jaz da pride ?e letos poleti novi X motor .ker me res firbec matra..

Moja inf..je od petka..bom klical na Mazdo.M.S.LJ.pa da vidimo kak?na bo inf...lp

 

Upam, da res pride, sicer odpade nova M3 kot kandidat za leto?nji nakup.

Nekako logi?no saj ne bodo priznali, da gre le za rezanje cene in maksimiziranje dobi?kov.

 

Mazda je v zadnjih 10 letih kar nekaj funkcionalnosti odstranila, ker jih v prodajnih katalogih ne morejo navajati kot opremo. Primer odpiranja in zapiranje stekel z daljincem, pa ozna?be pripetih/nepripetih potnikov zadaj, pa webasto.... ?e kaj bi se na?lo, kar direktno ni prodajni adut pove?uje pa proizvodno ceno.

 

Ampak prodajni marketing ne razume, d aprihranki nekaj 10 EUR tu pa tam lahko pomenijo, da kar nekaj kupcev odvrne od nakupa. Odstranitev 5-vratne 6-ke je namre? tudi mene odvrnila od nakupa tretje generacije ?estice in verjetno ?e kar nekaj takih s podobnim razmi?ljanjem. Ampak marketing tega ne razume in ra?una samo na to, da se bo ?im ve? zaslu?ilo na prodano enoto namesto na koli?ino.

 

Primerjava za prvi dve generaciji ?estice so v Evropi prodali:

- malo manj kot 50% karavanskih razli?ic

- skoraj 40% HB razli?ic s 5-vrati

- in le slabih 15% limo 4-vratnih.

 

Nakar grejo pa ukinejo razli?ico, ki ima skoraj 40% prodajni dele? namesto tisto, ki ima 15%-ga. Pa da bi vsaj naredili limo-HB kombo kot recimo ?koda pri Superbu pa bi bila ?ista zmaga. Ja ne je predrago - in Mazda bi bila rada premijska znamka. S takim razmi?ljanjem pa? ne.

 

Se popolnoma strinjam, a je vseeno M6 karavan eden izmed kandidatov za leto?nji nakup novega avta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.