Skoči na vsebino

[6 prve generacije] sprednje zavore tresejo


Priporočeno sporočilo

Ima kdo te?ave s tresenjem zavor pri predzadnjim FL od 2105 naprej? Ne zavedam se ali so sprednje ali zadnje, verjetno sprednje bolj ker trese volan. ?e posebej izrazito, mote?e pri zaviranju ob visokih hitrostih. <_<

 

Mazda6, 2014; meni je za?elo tresti pri ca. 50-60.000; sem izposloval, da so menjali diske pri 80.000 - plo??ice sem moral pla?ati sam (prinesel sem svoje). Ko je za?elo tresti pri 120.000 sem ugotovil, da z original diski ne bo ni?, kupil ATE na ebay.de in od tedaj imam mir (176.000km)

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz priporocam ATE. Sem jih imel na prvi generaciji (diske in ploscice) in nimam pripomb. Avto ima sedaj 310k km in nikoli ni nic treslo :)

 

Sprednji diski - 62?

https://www.autodoc.si/ate/957527

 

Sprednje plo??ice - 32?

 

https://www.autodoc.si/ate/955973

 

Zadnji diski - 80?

 

https://www.autodoc.si/ate/956889

 

Zadnje ploscice - 30?

 

https://www.autodoc.si/ate/955956

 

Glede na to da bos menjal zavore bo potrebno prezraciti se vse stiri zavore in doliti zavorno olje. Ni boljse situacije, kot je pa ta da potem zamenjas se komplet zavorno olje. 1L imas vrh glave pride pa cca. 10?
https://www.euroton.si/avtodeli/ate-zavorna-tekocina-dot-4-sl-1-l-p-36092.aspx

 


 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za linke scream :jupiii:

Koliko pa Pele se vzame za menjavo?? Samo material pride cca 220eur+1.5h dela je 260eur

Ce pri njemu vzamem je cena 280eur kar je skoraj isto  :D sem mislil da bom vec prisparal ce sam narocim :D

sicer mi je zadnje diske menjal 4 leta nazaj (naredil sem cca 70k km)

 

ali so trw, nipparts, texar oz kaj podobnega kaj ugodnejsi??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

So ugodnejsi ni pa sedaj neke velike razlike v ceni :). Jest sem tri tedne nazaj za kolega (mazda 6 1.8 prva generacija) narocil zadnje diske in ploscice (brembo) in zaenkrat vse dela v nulo in nic ne trese. So bile pa brembo cenejse od ATE. Brembo, TRW, ATE, FERODO, ZIMMERMAN s tem znamkam nimas kaj falit. Jest osebno bi vzel ATE ali pa FERODO :). Pele ti vrjetno zrihta samo material za 280e ali je v to ceno vsteto tudi delo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej..Pelko ti bo dobro in ugadno zrihtal zavore...ko sem imel Mazdo 5 mi je dal Brembo zavorne diske in mehke zavorne plo??ive TEXSTAR..tudi dobra kombinacija..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pele mi je rekel za vse skupaj z delom 280eur.

 

V ozjem izboru imam ate komplet 205eur, zimmerman komplet 160eur in brembo komplet za 150eur. Ali je sploh smiseln komplet ali so sprejemljive tudi kombinacije ploscic in diskov razlicnih proizvajalcev??

 

Glede na ceno mi je najbolj vsec kombinacija spredaj zimmerman diski+ate ploscice ali brembo komplet (90eur), zadaj pa brembo+nipparts (57eur), ki je baje dobra kombinacija (mogoce celo enako spredaj za 70eur). Raje bi imel mehkejse ploscice da mi prevec ne unicujejo diskov.

 

kaksna je razlika med temi brembo diski glede na razliko v ceni??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem za pomo?, sem vzel kar brembo diske in texar plo??ice, vse skupaj s po?tnino za 160eur iz nem?ije:) kokretno ceneje, kot pri nas kjer sem dobil ponudbe okoli 300eur...

 

?e imamo kak?en sticky lahko uploadam dokument s cenami in linki za razli?ne komplete za mazdo 6, ker sem na hitro naredil research :vesel:

 

katero zavorno olje bi bilo potem ok za moj komplet in koliko ga vzamem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slisi se hitro, ampak v praksi se potem takoj zavlece. Treba stare diske dol tolct, pesto lepo pobrust, celjusti nazaj sestavt, batek namazati in nazaj potisniti, zavore prezract... Na prvi generaciji sem zadnjic samo zadnje diske in ploscice menjal pa je bilo takoj 2h dela... Sem stal zraven in gledal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolega mehanik mi je rekel da vec kot 2h z vsem skupaj ne porabi. Zgleda bom se uro vec placal ker imam svoj material :D najbolje da se svoj cistilec zavor prinesem haha

Tocno tako in niti malo se nisi zmotil. Jest sem nasel racun od prejsnega lastnika kjer so ku zaracunal 1h dela za redni servis, ko sem pa klical da bi ves svoj material prnesu so pa rekl 1.9h.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa zakaj ti kolega ne menja

na dopustu je, meni se pa malo mudi

Tocno tako in niti malo se nisi zmotil. Jest sem nasel racun od prejsnega lastnika kjer so ku zaracunal 1h dela za redni servis, ko sem pa klical da bi ves svoj material prnesu so pa rekl 1.9h.

zalostno da se to dogaja :vskalo:  a bi kdo iz foruma to naredil kej prej kot v 3h urah :vesel:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na dopustu je, meni se pa malo mudi

zalostno da se to dogaja :vskalo:  a bi kdo iz foruma to naredil kej prej kot v 3h urah :vesel:

 

Jaz lahko naredim na fus ce te zanima.

Reference: 2 leti mehanik (ne vajenc) pri pelkotu.

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.