Skoči na vsebino

Mazda 6 2014 - Pokanje v volanu


Priporočeno sporočilo

Imam Mazdo 6 2.0 Sky-G 2014 145KM. Pred tednom dni sem pri obracanju volana iz polno desne v levo zaznal klikanje v volanu. Zadnje 3 dni se je to klikanje spremenilo v konkretno pokanje in cviljenje. Podobno kot da bi drgnil dve zelezni plosci.. Ne slisi se vedno vecinoma samo pri manjsi hitrosti < 30kmh in ob bolj ostrih zavojih. Ce volan porinem do konca proti armaturki vse skupaj zgine. Pokanje se od vzunaj ne cuje znotraj avta pa se cuje pri delu takoj med volanom in spodnjim delom volana.  

 

Na Mazda servisu so rekli, da je problem zracnost v spodnjem delu volanskega vzvoda (ta vodoravni del na katerega se prikljuci volanska letev) na delu kjer se volanska letev priklopi. Cena je 470 EUR samo za nov del.

 

A je kdo ze imel podoben primer ? Se da to obnoviti ali lahko kje dobim nadomestni del bi lahko kako ceneje prisel skozi ? Koliko je varno vozit tak avto ?  

 

Me pa preseneca, da bi nekaj takega slo ze pri 160,000km. Avto je bil vedno zelo lepo vozen in izkljucno samo na AC v 4ih letih lastnistva je bil v mestu in/ali regionalki mogoce vse skupaj 5x ce to. 99.9% casa je vozen na tempomatu na AC. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se popolnoma strinjam. Me preseneca, da je volanska letev sla pri tej kilometrini. Nova je 460 EUR dal jo bom pa menjati na Avto Pelko ne mislim vec na uradni servis hodit. Sicer je bil plan menjati 6ko za CX-5 konec leta. Me malo mineva po drugi strani je pa res to prvi dejanski problem do sedaj. Ampak ce taka stvar gre tko hitro se bojim kaj bo kasneje : /

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni noben ni....:pa sem imel 18 let starga fiata, 7, 8 in 10 let staro mazdo, 7 in 11 let starega seata....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta volanski vzvod  ima en kardanski kri? ki se ga v?asih da re?it ?e ga fajn po?prica? z mastjo v spreju ali kaj podobnega, da vas mal potola?im ti vzvodi znajo znajo hecat tudi pri fordih.citroenih,renaultih- zdaj  tudi pri mazdah .Dobijo pa se samo original zato je tak?na cena

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se popolnoma strinjam. Me preseneca, da je volanska letev sla pri tej kilometrini. Nova je 460 EUR dal jo bom pa menjati na Avto Pelko ne mislim vec na uradni servis hodit. Sicer je bil plan menjati 6ko za CX-5 konec leta. Me malo mineva po drugi strani je pa res to prvi dejanski problem do sedaj. Ampak ce taka stvar gre tko hitro se bojim kaj bo kasneje : /

Naj Simon dobro pregleda zadevo in bo mogo?e znal re?iti brez kak?nih ve?jih stro?kov (so bili ?e primeri). Dr?im pesti za ?im cenej?o re?itev te?ave!

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.