Skoči na vsebino

Mazda 3 G165


fico182

Priporočeno sporočilo

En izmed nacinov je tudi da prosis da ti dajo stare zamenjane dele. Mislim da mas to pravico.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

predlagam, da preden se odlocas za servise, gres do btcja ali mocnika la karkol, pa jim reces, da bi stal zraven da te zanima, kako delajo

na podlagi tega potem izberes kateri ti je bil najbolj vsec

 

100% ne bo mel noben nc proti  :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni pa ni vseeno ?e pla?am za servis 100 ali 200EUR za eno in isto zadevo! Original olje za M3 stane 4,2 litre x 6 EUR, to znese 25 EUR, filter olja 8EUR, kabine pa 12 EUR. Vse skupaj 1/2 ure dela. In potem ti za to zara?unajo na original servisu 200EUR??? Ok res je v tem v?teta digitalna servisna knji?ica in pomo? na cesti, ampak vseeno je to lupljenje!

In tudi meni ni jasno kako to da vsi tako hvalijo A-cosmos BTC, meni je njihov odnos katastrofa, ?eprav se delajo "lepe in pametne". Je pa res da lahko na ta servis prinese? svoje olje, oz. ti ga oni dajo po precej zni?ani ceni, ?e malce "zate?i?".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa saj se ne gre za to da bi kdo pametoval mehaniku. Gre se za to da je tem mehanikom ravno do tokia za tvoj avto in delajo vse na silo in hitro in nic ne merkajo. Potem pa dobis pol plastik zjebanih, popraskanih, zlomljeni zatici, vse umazano itd. Jest osebno zelo lepo skrbim za svoj avto in ni ga vraga, da ga potem pripeljem na uradni servis da oni potem z njemu ravnajo, kot svinja z mehom. Ravno zadnjic mi sodelavec govori, da je delal servis na svoji skodi letnik 2011 dva dni kasneje mu je pa alternator crknil. Gre do avtoelektricarja, kateri ga je vprasal, ce je pred kratkim delal servis, saj je tocno nad alternatorjem oljni filter in alternator niso ustrezno zascitili, ko so menjali filter in ga je zapacalo. Kar se pa tice cen se pa jures nemorem strinjati s teboj. Ze pri osnovnemu servisu je razlika v ceni 150-200e, kaj sele ce primerjam cene za malo bolj zahtevna opravila (menjava bremz, sklopke itd.). In razlika v ceni olja tudi ni samo 5e, ampak je 15e. Na uradnemu servisu je liter olja 19,80e, na mimovrstah pa 5,30e (original certificat). Pa ne gre se sedaj za to da bi bil gorenjec, ampak dobro vem koliko kaj stane in te njihove marze so cisto prevec prevec previsoke. ORIGINAL kabinski beli filter je 50e, a za 13e dobim kabinski filter znamke MAHLE z aktivnim ogljem, ki je mimogrede boljsa znamka od OEM. Isto lahko recimo povem za vzmet, saj le ta za mazdo 6 (2003) na uradnemu servisu 180e +DDV (firma KYB). To isto vzmet znamke KYB sem dobil za 37e. Sepravi za slabih 80e sem dobil dve vzmeti in 40e sem dal za delo = 120e vse skupaj. Na uradnemu servisu bi dal 400e samo za vzmeti + 100e delo = 500e. Ok, sedaj sem malo zasel iz teme, ampak vsak ima svoje mnenje in tako je tudi prav. Jest osebno sem do sedaj imel vedno pozitivne izkusnje z avto mocnik in nisem nikoli rabil stati pred delavnico, kot sem to pocel v btcju, kjer sem komaj cakal, da dobim avto in se odpeljem cim prej.

 

P.S. jures sedaj, ko si omenil skripajoco sklopko me malo zanima, ce mogoce ves kaj je vzrok za to. Pri meni isto skripa in ravno tako pri ocetovi mazdi 6 :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj na servisu nima? glih kaj veliko pametovat, lahko pa kaj pomaga? v primeru kak?nih ?udnih zadev, ki jih sami ne opazijo, grejo pa na ?ivce (zvoki).

 

Mi pa gre na jetra, ko ti na original servisu dvignejo avto na pragove, namesto na zato dolo?ene dvi?ne to?ke.

Servis je tako, lahko ti je v?e?, lahko ti pa ni.

 

Tudi jaz rad v?asih malo pokukam v delavnico, da vidim kaj po?nejo za tistih 200?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni pa ni vseeno ?e pla?am za servis 100 ali 200EUR za eno in isto zadevo! Original olje za M3 stane 4,2 litre x 6 EUR, to znese 25 EUR, filter olja 8EUR, kabine pa 12 EUR. Vse skupaj 1/2 ure dela. In potem ti za to zara?unajo na original servisu 200EUR??? Ok res je v tem v?teta digitalna servisna knji?ica in pomo? na cesti, ampak vseeno je to lupljenje!

In tudi meni ni jasno kako to da vsi tako hvalijo A-cosmos BTC, meni je njihov odnos katastrofa, ?eprav se delajo "lepe in pametne". Je pa res da lahko na ta servis prinese? svoje olje, oz. ti ga oni dajo po precej zni?ani ceni, ?e malce "zate?i?".

Aja a samo to je vsteto?

Kaj pa elektrika, vzdrzevanje dvigal, licenca mazde, zaposleni, orodje, ekolosko unicenje olja, najemnina prostorov, telefoni, internetna stran.....

 

A ti dobis placo zato ker prodajas nekaj ceneje od drugih ali z dodano vrednostjo (oz si v javninupravi)

 

Madona eni ne vidite preko ograje.

 

Se enkrat ce hocete samo servis po diskontni ceni materiala vozite kolo

Pa seveda sem pozabil davek na dobicek, prispecki na place.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures, ne jaz ne dobim pla?o, ampak si jo prislu?im, zato se tudi ne pustim lupiti na vsakem koraku! In tudi ne delam v javni upravi!

Ti dam pa prav glede elektrike, dvigal, delavnih pripomo?kov,... tej stro?ki naj bi bili v?teti v ceno delovne ure. Vseeno se mi zdi da je realna cena prvega servisa, kjer material stane cca. 40EUR, veliko manj?a kot 200 EUR.

?e primerjava, prvi servis na Audiju A3, 2014 je bil 95 EUR, pa je bilo vse isto delano kot na M3.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj na servisu nima? glih kaj veliko pametovat, lahko pa kaj pomaga? v primeru kak?nih ?udnih zadev, ki jih sami ne opazijo, grejo pa na ?ivce (zvoki).

 

Mi pa gre na jetra, ko ti na original servisu dvignejo avto na pragove, namesto na zato dolo?ene dvi?ne to?ke.

Servis je tako, lahko ti je v?e?, lahko ti pa ni.

 

Tudi jaz rad v?asih malo pokukam v delavnico, da vidim kaj po?nejo za tistih 200?.

Haha pa sem mislil, da sem jaz cuden ko mehanika vedno opozorim ce mi lahko avto dvignejo na za to dolocenih mestih :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures gantar naklo ima trikrat vecjo delavnico kot ta v btcju in pravtako je tam vec zaposlenih in vec stroskov, kot v BTCju pa niti pod razno nima podobnih cen, kot pa uradni servis. Za opravljeno delo dobis racun in ni nic na crno. Toliko o stroskih. Uradni servis ima pretirano marzo tuki ni nobene znanstvene fantastike.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni samo to ni jasno, zakaj tisti, ki ste prepricani, da vas na servisih (predvsem pooblascenih) lupijo, nategujejo, in kaj jaz vem, kaj se vse... ne delate tega enostavno sami... saj je youtube, google in razni forumi zastonj vir za nabiranje znanja... dele pa se tudi da kupiti preko interneta napol zastonj.., ;)

 

Sam nikoli na pooblascencu nisem placal olja drazje od 10?... ni mi jasno, kako je potem lahko razlika celih 15?... vam drugje se dajo nekaj zraven, ce ga vzamete? ;):D ... Jaz pri avtu, ki stane 25K ? ali vec na leto za servis dam nekje okoli 200? ali se manj... potem pride se gorivo, zavarovanje in registracija... ter na vsakih nekaj let se komllet gum... ostalih stroskov nimam... Sedaj bodo leteli ocitki, da imam skoraj nov avto... ja res je... ampak drugi avto pri hisi je letnik 2002... in ga vozimo k Pelku... pa ravno tako ni kaj dosti ceneje... ker je pac sem in tja se kaksen dodaten strosek, ki ga pri novem avtu ni... Pa imam avto za vozit... in ne zato, da bi bil njegov suzenj... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem za ceno vprasal pri mocniku, acosmos BTC in povsod so mi rekl 240e za klasicen servis. Imam tudi racun od prejsnega lastnika k je delal servis pri Selmarju in je isto placal 240e za redni servis (mazda 6 2008). V BTCju so mi se izpostavili, da je to cena za olje, oljni, kabinsko in zracni filter ter delo. Vse ostale tekocine (zavorna, vitrex, hladilna se dodatno placa). Cena olja je bila ravno tako na vseh servisih ista (slabib 20e/l). Sepravi me redni servis pri pelkotu pride 100e na uradnemu pa slabih 300e. Osebno raje prisparam 150-200e oz. le ta denar raje namenim za nakup, pnevmatik, zavor ali bilo kaj drugega. Servis pa ravno tako naredim z istimi oz. Se boljsimi materiali. Zakaj ga ne naredim sam ? Zato ker raje dam tistih 50e in mi ga naredi nekdo k ima dvigalko in poleg tega imam tudi potrdilo, da je bil servis narejen pri avtomehaniku in ne nekje pod kozolcem. Seveda je logicno da cene popoldancev nemorejo biti iste kot na uradnemu servisu. Logicno, ampak taksne marze pa tudi nemorejo imeti. Mislim, 280e za en servis je zame to much oprosti. Lahko ti tudi nalimam link od 24h kjer so pred leti delali raziskavo in je imela mazda najdrazje olje od vseh ostalih znamk. Renault je imel okoli 11e/l, bmw in mercedes pa okoli 14e, samo mazda 20e/l. Jest zakaj pa stari avto ne peljes na uradni servis, ce je minimalna razlika pa bos imel se servisno potrjeno? Zato, ker se ne splaca. Meni je jasno, da dokler je avto v garanciji, da se ga pac tam servisira, ampak takoj k pa ni vec me pa ne vidijo vec. Kia ima dobro foro in sicer 9 let garancije na nova vozila. Kaj ces lepsga, kot pa prodati nov avto in potem se nadaljnih 9 let kasirat 250-300e za servis... Kje so potem se ostale zadeve (svecke, bremze itd.) in vrtoglave cene.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj ne naredim servisa sam...zaradi garancije...

 

 

Veliko od teh, ki stalno pisejo, da je olje po 25? in vec, imajo avte izven garancije ... in ce dajo kot referenco Pelkota ali neke druge nepooblascene servise, potem res ne more biti izgovor garancija ... 

 

Se mi zdi, da nekateri ne razumejo, da tudi znanje stane... Resda pri rednem servisu ne rabi toliko znanja... ko pa je nekaj narobe, pa je fino,d a ve, kaj dela ... oz. da ve, kje lahko dobi dodatno znanje... in to tudi nekaj stane ...

 

Jest zakaj pa stari avto ne peljes na uradni servis, ce je minimalna razlika pa bos imel se servisno potrjeno? Zato, ker se ne splaca. Meni je jasno, da dokler je avto v garanciji, da se ga pac tam servisira, ampak takoj k pa ni vec me pa ne vidijo vec. Kia ima dobro foro in sicer 9 let garancije na nova vozila. Kaj ces lepsga, kot pa prodati nov avto in potem se nadaljnih 9 let kasirat 250-300e za servis... Kje so potem se ostale zadeve (svecke, bremze itd.) in vrtoglave cene.

 

Enostavno zato, ker ne poznam nobenega Citroen servisa in ne mislim iskati okoli in sprasevati po forumih, kateri je OK ... Pac enkrat letno ga peljemo k Pelkotu in to je to ... 

 

Aja... jaz za redni servis pomoje se nikoli nisem dal vec kot 200? - na pooblascenem servisu ... razen ce je bilo treba narediti se kaj dodatnega... recimo licarska dela ce sem ga kam naslonil, zavore...  ali kaj podobnega ...

 

Sem pa tudi prej recimo Xedosa vozil takrat se v Gamo (preden jih je A-Cosmos kupil) ... ceprav je bil ze zdalec izven garancije ...

 

Ce je treba kar naprej nekaj sraufat pa popravljat, pa verjamem, da potem lahko pride drago ... ampak ce je avto redno vzdrzevan in ce se ne zaletavas prevec pogosto, potem je ponavadi dovolj servis enkrat letno... ali pa na 15 do 20K km, ce se dela vec kilometrov ...  

 

nevem... ocitno imam sreco, da mi avto ne crkuje ... in so dovolj redni servisi :) Meni veliko pomeni, da servisu zaupam... in za to sem pripravljen tudi dati mogoce malo vec, kot na nepooblascencu ali pod kozolcem... Sam pa nimam niti znanja, niti volje ali casa, da bi sam sraufal ...  

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da ste vsi tu zgolj zato, ker mislire, da ste primorani zaeadi gaeancine iti na pooblascenca

 

Pri vseh podrobnostih ste izpustili drobni tisk da servis na pooblascenem NI predpogoj za garancijo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da ste vsi tu zgolj zato, ker mislire, da ste primorani zaeadi gaeancine iti na pooblascenca

 

Pri vseh podrobnostih ste izpustili drobni tisk da servis na pooblascenem NI predpogoj za garancijo

 

 

Predpogoj res ni... je pa veliko vec zafrkancije, ce je treba uveljavljati garancijo... ker se potem eni na druge zgovarjajo ... In IMHO ni vredno razlike v ceni ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja samo potem good luck k bo slo kej narobe in ti bojo zavrnili garancijo, ker nisi kao pri njih servisiral. Ze tako se vedno izogibajo, ko pride do problema kaj sele potem. Je pa res da s pravnega vidika ni pogoj... Na zalost je v praksi potem drugace.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce ze govorimo o tem kaj je ceneje in sa je to edini pogoj da gredo na pooblascenca....a ce prineses svoje olje pa ti ne morejo? Popolnoma enaka situacija (servisi kakor vem to zapisejo na racun.

 

Razumem kak pravis Jest popolnoma, samo kot pomislek. Isto kot kasko, placas par 100? vec le za to 'ce se kaj zgodi'

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A v ostariji tudi prinesete s seboj svoj zrezek in krompir da ga tam samo pripravijo... pa svojo pijaco... in kavo v zrnju... v stacuni je precej ceneje kot v ostariji... ;) ... pa potem gledate kuharja, ko to pripravlja... da vas ne nategne in odreze kaksen koscek zase? ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.