Skoči na vsebino

Multimedija


Priporočeno sporočilo

A obstaja poceni kamera, ki se skrije (da se ne uma?e)?

katero kamero bo? vzel za spredaj?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede rikverc kamere, ce ima radio canbus podporo bo sam dobil signal in bo vklopil sliko kamere. Pri meni deluje odlicno tudi ce je radijo izklopljen ali pa takoj po stratu avta ko se radio se ni zbootal, kamera ?e deluje. Pri mojem radiju je ze oznacen extra prikljucek za zadnjo kamero.

Sprednjo kamero sem pa jst narocil enako kot ti, samo se je zgleda zgubla ali pa kitajec sploh ni poslal, ker tist tracking number sploh ni obstajal, sem dobil ? nazaj.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sepravi ce ima aftermarket radio canbus se aftermarket kamera samo poveze z RVC kablom in uzadi za aftermarket enoto je tista zicka za reverse na katero se priklopis. Ce pa radio nima canbusa se je pa potrebno povezati na rikverc luc. A si jest to pravilno razlagam?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, to je tisto kar mene bega.

 

Js mislim in upam da je takole:

Ko das v rikverc, da avto preko canbus signalov radiu signal...ker ta potuje prvo v canbus adapter, dobi aftermarket radio iz canbus skatlice signal z zico(oranzna ponavadi na pinu 2) 12V. Ker dvomim da radiji komunicirajo direkt z canbusom, ce ne nebi uporabljali Canbus adapterja.

 

V mojem primeru, bom pac to zico precvikal in spelal na camera splitter, ki bo tudi takoj preklopil v rikverc,prav tako pa bo preklopil na sprednjo kamero ko avto ne bo vec v vzvratni prestavi.

 

Upanje umre zadnje.. haha

Ti imas aftermarket kamero, js pa na CX7 se original.. katera ima 4 pinski konektor, ter nima te zice za rikverc. Mislim da ima kamera, 6V plus, minus, pletenica ter signal na tem konektorju. Bom malo prebrskal, ter prilepim slike, ko se bom na racunalniku.

Ti imas aftermarket kamero, js pa na CX7 se original.. katera ima 4 pinski konektor, ter nima te zice za rikverc. Mislim da ima kamera, 6V plus, minus, pletenica ter signal na tem konektorju. Bom malo prebrskal, ter prilepim slike, ko se bom na racunalniku.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, reciva da imas avto kateri nima serijsko canbusa in kupis aftermarket radio z canbusom. Kako potem radio ve kdaj si ti dal v rikverc in kdaj ne ce se nisi priklopil na rikverc luc? Aless je kupil znamko eonon in ima canbus pa je ravno samo priklopol RCA kabel za sliko in pa plus minus na rikverc luc. Jest imam se vse zmontirano od prejsnega lastnika. Saj vse razumem in bi tudi sam znal vse na novo priklopiti. Kar me edin bega je to da v kateremu primeru ima aftermarket radio uzadi reverse zicko in ni potreben priklop na rikverc luc in kdaj ne. Predvidevam da takrat kadar ima canbus da ni potreben priklop na rikverc luc, ampak ne razumem zakaj? Poleg tega, kot sem ze rekel ima aless canbus pa je priklopil samo na rikverc luc...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Edit: Sem sele sedaj videl slikco. Sepravi ce ima aftermarket radio canbus ni potreben priklop tistega plusa uzadi za enoto? Ce pa nima can busa je pa potrebno se to priklopiti. Na rikverc luc se je pa potrebno v vsakemu primeru priklopiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.autopumpkin.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=92

 

Evo tu sem bral eno temo, zato mislim da bi znalo delat. Pri njem radio ni dobil rikverc signala od canbusa, ter je moral to isto zico prerezat, ter na crnem konektorju (kateri gre v radio) povezat signal od rikverc luci.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa sej to govorim, Canbus (avto in radio) potem samo plug and play, vse ostalo ?ico na lu?

Ali pa na 12V kontakta pa stikalo, pa lahko med vo?njo gleda? kako ti na riti vozijo :) :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce ves kje je potem problem pri moji enoti? Radio ima can bus, ampak moram klikniti na AUX in potem prestaviti v vzratno, da radio dobi sliko. V nasprotnem primeru mi vedno pise no signal. Sepravi karkoli delam na radiu (navi, SD, CD, nastavitve...) vedno, ko prestavim v vzvratno bo enota automatsko preklopila na camero, ampak ne bo slike ce nisem prej kliknil na AUX...

 

https://m.youtube.com/watch?v=31LJrGr204A

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce ves kje je potem problem pri moji enoti? Radio ima can bus, ampak moram klikniti na AUX in potem prestaviti v vzratno, da radio dobi sliko. V nasprotnem primeru mi vedno pise no signal. Sepravi karkoli delam na radiu (navi, SD, CD, nastavitve...) vedno, ko prestavim v vzvratno bo enota automatsko preklopila na camero, ampak ne bo slike ce nisem prej kliknil na AUX...

 

https://m.youtube.com/watch?v=31LJrGr204A

o?itno si kamero priklopil na aux, ce se ne motim ima camera svoj vhod 'rear camera' aux pa je za kamerco kot je na primer ta za snemanje ceste ali priklop dvd enote, pa da predvaja na ekran potem

nasel sem za cx-7 in zgleda da je tako camera in je za avtokamero Aux video in pa za zunanje periferije

 

android-car-dvd-player-install-Wire-Diag

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim sej drgac ni ful motece. Pac ko jo rabim prtisnem tist aux. Drgac pa vev ali manj vedno poslusam glasbo preko AUX tako da ne rabim nic saltat. Bolj me moti da je cela enota zastarela in ima samo 108 MB rama in pa windows sistem. Po vsej vrjetnosti bom kupil novo enoto (ista kot od alessa - eonon 280?), ampak je trenutno out od stock. Imajo samo tisto hudo verzijo (android 8.0, 4 GB ram), ki je pa 380?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta radio je bil vcasih moj potsm je uklopko kupil potem kalman in zdej ti.. Drugac se da tudi temo menjat.. Da imas drugacen izgled.. A mas slucajno kje tisto da obklukas da ti predvaja video med voznjo?

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.