Skoči na vsebino

Zvočna izolacija avta


Aless

Priporočeno sporočilo

Rad bi zvo?no izoliral svojo M6, ker mi ?e po?asi najeda da je avto tok glasen, pa me zanima ?e ima kdo kaj izku?enj s tem?

Katere znamke se trenutno kupuje alubutil plosce??

Neko? sem izoliral Hondo z STP alubutil ploscami in je bila razlika, s tem da je Accord bil ?e v ?tartu ti?ji M6.

Kaj je pri M6 najbolje prvo izolirat? Vrata? Prtlja?nik pri karavanu??

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rad bi zvo?no izoliral svojo M6, ker mi ?e po?asi najeda da je avto tok glasen, pa me zanima ?e ima kdo kaj izku?enj s tem?

Katere znamke se trenutno kupuje alubutil plosce??

Neko? sem izoliral Hondo z STP alubutil ploscami in je bila razlika, s tem da je Accord bil ?e v ?tartu ti?ji M6.

Kaj je pri M6 najbolje prvo izolirat? Vrata? Prtlja?nik pri karavanu??

Ravno pred kratkim sem na enem tujem forumu bral o tej temi izoliranju 6-ke.Je tip izoliral vrata, pa koloteke, pa pod in prtlja?nik. In je napisal, da je malo bolj?e a ?e vedno glasno.Problem je po?arna stena, kjer je najve? hrupa a je ni mogel izoliti.Z samo izolacijo je dodal v avto tudi nekaj dodatne te?e. Kot sem razumel obstaja nek filc(silent coat noise buffer) za tla in prtlja?nik. V vrata je pa dal dynamat izolacijo. Preglej malo prodajalce, ki prodajajo muziko za v avto. Imajo cel kup te robe.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ta avto glih ni neki pojem ti?ine. Pri mojem se mi zdi da najve? hrupa prihaja od motorja in kolotekov, no zaden del karavana je tudi bolj izpostavljen ?umom, ker ni neke vmezne pregrade ki bi du?ila.

Ideja je ta da bom poskusil izolirat te kriti?ne to?ke, sicer pri motorju verjetno ne bo dosti uspeha, po?arno steno je skor nemogo?e bolj izolirat.

Za koloteke bom zadaj izoliral z notranje strani blatnika, spredaj pa se morm pozanimat ?e bi alubutil dr?al na plasti?ne koloteke?

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa kak?en elektronski sistem. Mikrofoni zaznavajo hrup, zadeva se analizira in zvo?niki oddajajo hrup v protifazi. (a je to kdo ?e patentiral, ?e ne bom jaz)

Za slusalke obstaja

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za slusalke obstaja

 

Ja... ampak slusalke imas na usesih... oz. cez usesa :) ... 

 

"Noise cancelling" se temu rece >> https://en.wikipedia.org/wiki/Noise-cancelling_headphones ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja... ampak slusalke imas na usesih... oz. cez usesa :) ... 

 

"Noise cancelling" se temu rece >> https://en.wikipedia.org/wiki/Noise-cancelling_headphones ... 

resitev za mazdo... :)

 

Da se ne bo to narobe sli?alo, ampak seat in citroen imata pa malce predobro izolacijo, seat sicer bolj?o, bi 2x bil v napoto re?ilcu ?e ne bi gledal v ?pegu. mazda me je malo motila zgolj nad 100 na uro

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pr C4 spacetourer se motor full sli?i v notranjost, edino zvok s cesti??a se dosti manj sli?i. Pri mazdi je zvok s cestisca zelo slisen, kar mi je ful mote?e kot da se vozim.

Btw. VW ma dobro izolacijo in je ogromna razlika proti mazdi, sem vozil tudi novo M6 pa je napredek, samo passat je za moje pojme bolje izoliran.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj je 150 dizel pa se mi ne zdi da se slisi motor kaj pretirano (avtomatik). Brni pa nek cricek not pri 1200rpm neka plastika...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heheh, u?esni ?epki so opcija ja, samo se bom raje z izolacijo pozabaval.

Btw: Sem na?el v kleti pr fotru ?e 2?katli stare zaloge STP silver alubutyl plo?? od ki so mi ostale ?e od Accorda.

Bom kr te porabil za za?etek, prvo za zad zadnje koloteke pa prtlja?nik bi moralo biti dovolj. Pol pa sproti naprej.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj je tudi ena dolga tema, kjer je en razdrl prakticno cel avto (CX-5) in dodatno izoliral vse >> http://www.cx5-forum.de/f10/anleitung-schalldaemmung-4184-14.html

 

Menda je kostal material okoli 400?... avto pa je za 60 kg tezji :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa je avto res tako glasen? Moje mazde so resevale zadevo z wooferjem....oz prtljazniki in trugami :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa je avto res tako glasen? Moje mazde so resevale zadevo z wooferjem....oz prtljazniki in trugami :)

Pa dobro, pa ja se mora malo sli?ati motor in cesto ,da gre? naprej. Da? kake ac/dc gor in ne sli?i? ni? drugega.:)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak zadnji oz. predzadnji FL naj bi bil ?e konkretno ti?ji? Ima tudi ?e debelej?a stekla, se pravi to je poL FL od konca 2016 dalje oz. 2017.

 

Nimam direktne primerjave, a FL dizel se mi je ?e vseeno zdel glasen (motor, na kamen?ke nisem bil pozoren), moja pa je PFL bencinar.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.