Skoči na vsebino

Tester


jonathan2

Priporočeno sporočilo

Mojstri, prosim za nasvet.

Moja ima Golfa mk5, in pa? tipi?no.....skoz neka lu?ka gori, tokrat za ABS; DSC.

Zanima me ali se da dobiti kak?ne testerje za normalen denar, ki bi mi pokazal kodo napake. Pa?, da ne bi vedno rabil vozit avta na servis in pla?evat.

Koliko stane tak?en, ki bi ga lahko porabil za Golfa in pa (bog ne daj!) tudi za M6, GH, v kolikor bi svetila kak?na lu?.

Hvala za vse nasvete/komentarje!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupis tester OBD2 na ebayu za 5? in z njemu lahko beres in tudi brises napake. Za tvoje oz. osnovne potrebe vec, kot dovolj, saj ga potrebujes samo za prikaz napak. Tester ima BT in se povezes preko telefona. Pase tudi na mazdo 6 oz. vec ali manj na vse novejse avtomobile.

 

Ce si slucajno blizu gorenjskega konca ti ga lahko posodim, da stestiras.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo sem naro?il, isto zadevo kot jo ma Scr3am. 

Brez zamere, ampak tu sem ?isti bumbar.

Kak?na je torej razlika med obd2 in VAG-COM?

Druga?e sem gledal VAG-CO za VW, ampak pi?e da ni kompatibilen z mk5, s starej?imi pa je. Zgleda, da je drug priklop?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Teli kitajski obd2 vmesniki so pri Mazdah in Fordih mal omejeni in ne podpirajo MS-Can zato ne morejo dostopat do vseh modulov. Videl sem ?e tudi modificirane vmesnike s stikalom za preklop med MS-Can in HS-Can, ?e ho?e? kdaj Mazdo al pa Forda gor priklopit je fajn da ima dostop do vseh modulov avta.

No pa ?e en problem se je pri meni pojavil s kitajskim obd2, povezava je bila po?asna in ni bila stabilna, je vsake toliko prekinjalo ko sem gledal podatke v ?ivo med vo?njo.

Zato sem raje reskiral mal ve? ? in nabavil ObdLink MX BT, ki dela vrhunsko ima vgrajeno avtomatsko preklapljanje hscan,mscan, swcan v bistvu podpira ve? ali manj vse avto protokole. V ?ivo lahko gleda? 100 pid-ov (podatkov) naenkrat. Ima pa tudi 2letno garancijo. Je pa precej draga zadeva.

 

Glede VW sem malo ven iz deutchewagen, pred leti je bil vagcom se aktualen, zdaj mislim da se klice vcds, pac novejsa verzija, poguglaj. Ima pa vagcom to prednost da lahko delas z njim skor vse kot na servisu, kar z genericnim obd2 ne mores.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mam golfa 7 in bi rad preko testerja elektricno zavoro odtisnil do konca ..da spucam oz. menjam zavorne ploscice... se bi dalo to s tem cenejsim narest?

Kolikor sem gledal na netu ne. Cenej?i so samo za diagnozo napak (naj me nekdo popravi, ?e ni res). 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za novej?e VW je rabis novejso verzijo vagcoma ki se imenuje vcds. S tem lahko delas vse skoraj vse stvari kot na servisnem testerju.

Evo navodila za vse vw fahrere, veselo branje.

http://www.vwwatercooled.com.au/forums/f197/mkvii-vcds-tweak-reference-thread-98034.html?

 

Pa se za elektricno zavoro.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Teli kitajski obd2 vmesniki so pri Mazdah in Fordih mal omejeni in ne podpirajo MS-Can zato ne morejo dostopat do vseh modulov. Videl sem ?e tudi modificirane vmesnike s stikalom za preklop med MS-Can in HS-Can, ?e ho?e? kdaj Mazdo al pa Forda gor priklopit je fajn da ima dostop do vseh modulov avta.

No pa ?e en problem se je pri meni pojavil s kitajskim obd2, povezava je bila po?asna in ni bila stabilna, je vsake toliko prekinjalo ko sem gledal podatke v ?ivo med vo?njo.

Zato sem raje reskiral mal ve? ? in nabavil ObdLink MX BT, ki dela vrhunsko ima vgrajeno avtomatsko preklapljanje hscan,mscan, swcan v bistvu podpira ve? ali manj vse avto protokole. V ?ivo lahko gleda? 100 pid-ov (podatkov) naenkrat. Ima pa tudi 2letno garancijo. Je pa precej draga zadeva.

 

Glede VW sem malo ven iz deutchewagen, pred leti je bil vagcom se aktualen, zdaj mislim da se klice vcds, pac novejsa verzija, poguglaj. Ima pa vagcom to prednost da lahko delas z njim skor vse kot na servisu, kar z genericnim obd2 ne mores.

Aless, kje si nabavil ObdLink MX BT? Ebay?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.