Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

Ce ze imamo tako lepe avte, bi bilo lepo, da imamo cel paket, to je vkljucno z navigacijo, ne glede na to kako pogosto bi jo uporabljali. Meni je ful grdo, da bi si dala nosilec na sajbo. Si raje sprintam na a4 format pot

 

Za navigacijo sem pripravljena placati med 100-150?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni mobitel zaenrat ?isto zadostuje. Vedno ga ima? s sabo, hardwarsko pa moderni telefoni tudi ne zaostajajo dosti za raznimi Garmini. Za slovenijo lepo uporabljam Google maps, za tujino pa iGo ali kaj podobnega...

Mazda 3 ima tudi en zelo priro?en gumiran predal?ek, ki se nahaja pod kotrolami za klimo. Mobitel enostavno zataknem tja in niti ne potrebujem kak?nega dodatnega nosilca...

 

Ja seveda bi bilo ?e bolje uporabljati integriran ekran... samo za 500eur si raje kupim nov mobitel  :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Obvestilo tistim, ki imate SD kartico za MZD navigacijski sistem.

 

Na voljo je nova posodobitev zemljevidov celotne EU :)

 

zemljevidi.jpg

 

Razmi?ljam, da bi si dokupil 3 letno online storitev "Mazda Connect", vendar TMC ni podprt za Slovenijo, torej mi ne pomaga kaj dosti ta storitev :(

 

Z nakupom bi pridobil le krajevno online HERE iskanje in vremenske razmere po krajih.

 

http://mazda-eu.naviextras.com/shop/portal/newCatalog?view=item&salesPackageCode=100403

 

Sicer mi ni povsem jasno, zakaj TMC za MZD Connect sistem ni podprt tudi pri nas, saj lahko na Naviextras dokupi? do?ivljensko licenco za TMC za Slovenijo in sicer za vse naprave (in vozila), katera uporabljajo iGO ter HERE zemljevide, samo za Mazdo ne.

 

Morda je pri nas tako malo Mazda vozil z navigacijo prodanih, da se jim ni dalo ukvarjati s tem, da bi ?e za Slovenijo omogo?ili TMC. Sicer pa tu ni ni? za omogo?it, ker TMC ?e dela pri nas in bi samo omogo?ili v MZD sistemu.

 

Seveda sem se ?e obrnil na support v Avstrijo (ker Mazda Slovenije ima tam support) in prejel odgovor:

 

Spo?tovani,
 
Traffic info v Sloveniji ne deluje in zaenkrat ni na?rtovano, da bi se v bli?nji prihodnosti okrog tega kaj spremenilo.
 
:blink:  :zvizga:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

TMC v Sloveniji ni glih storitev, ki ji je 100% za zaupat. Sem ?e stal v koloni ko je kazalo "zeleno" in normalno vozil kljub temu, da je bil znak rde? kar naj bi pomenilo, da je cesta neprevozna. Tako, da s tem TMC-jem sem naredil kri? in raje poslu?am prometne informacije na radiju.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

TMC v Sloveniji ni glih storitev, ki ji je 100% za zaupat. Sem ?e stal v koloni ko je kazalo "zeleno" in normalno vozil kljub temu, da je bil znak rde? kar naj bi pomenilo, da je cesta neprevozna. Tako, da s tem TMC-jem sem naredil kri? in raje poslu?am prometne informacije na radiju.

dela preko 3g, preko radijskih pa ne

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da je pri Mazdi govora o Trafficinfo in ne dobesedno o TMC.

 

Torej TMC na?eloma deluje tako, da mora? imeti napravo, ki prometne informacije "lovi" preko radijskih oddajnikov (na dolo?enemu kanalu).

 

Pri Mazdi pa se prometne informacije nalagajo iz interneta oziroma "online". Namre? MZD Connect System ima vgrajen WiFi sprejemnik in v kolikor ima? dostopno to?ko (recimo mobilni telefon, s katerim "?era?" internet), se lahko z MZD pove?e? na mobilni telefon in s tem omogo?i? MZD Connected Service (torej se preko mobilnega omre?ja iz Mazdinega serverja nalagajo sprotni podatki o prometu in le ti se upo?tevajo v sami navigaciji).

 

Ti dve zadevi nista povsem enaki, saj je ?e na?in pridobitve prometnih informacij druga?en.

 

Pa ?e to kot zanimivost:

 

- TMC v Sloveniji prejema podatke od podjetja TrafficNav, ki pa ?al nima tako a?urnih prometnih podatkov (tako kot je Boss napisal), ve?ina naprav ki uporablja TMC je Garminovih (pa tudi morda nekatera vozila - Volvo recimo je 2014 aktiviral TMC v Sloveniji)

 

- Trafficinfo za Mazdo pa poteka online in navigacija prometne podatke "vle?e" iz HERE online serverja in tam je "ve? podjetij", ki "dostavljajo" prometne podatke za vsako dr?avo posebej (za Slovenijo vem, da je na HERE.com spletni strani ve? ali manj oziroma kar vedno do sedaj bilo vse a?urno - torej v kolikor bi omogo?ili prometne podatke ?e za Slovenijo na MZD, bi le ti bili a?urni in pravilni in nikakor taki, kot jih ponuja TrafficNav na TMC napravah).

 

Zadevo lahko sami in povsem brezpla?no preverite in spremljate na www.here.com (klikni na "Traffic" in preveri lokacijo, za katero ve?, da je delo na cesti ali da so zastoji in sporo?i, ?e je dogodek prikazan):

 

traffic.jpg

 

 

TMC pa tako ali tako slu?i samemu sebi in po?asi umira, saj v vozila  prihajajo nove in bolj ustrezne re?itve - kot so recimo te online.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Zanimajo me izkusnjeh tistih, ki si lastite MZD Connect.

Na kaj se vam postavi default screen po tem, ko ugasnete avto in nato nazaj prizgete?

Ali vam ostane na zadnjem uporabljenem screenu ali vam gre zmeraj na osnovni meni?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ce ima se kdo tezave z odzivnostjo MZD Connect Infotainment sistema, ko ima vstavljeno SD kartico z navigacijskimi mapami, je tule resitev:

 

Ce dobro pogledamo kartico lahko na zadnji strani vidimo oznako, da je kartica samo Class 4, kar pomeni hitrost branja max. 4MB/s.

 

Nabavil sem drugo kvalitetnejso kartico z oznako Class 10, skopiral vsebino iz original kartice na novo, preveril v Mazda Tool-u ce jo sistem prepozna.

Ker je bilo vse ok sem poizkusil se v avtu. Sistem je sedaj popolnoma enako odziven, kot takrat, ce kartica ni vstavljena. Sedaj je poezija uporabljati sistem, ko clovek po kliku ne rabi cakati, da klik "prime".

 

Upam, da sem lahko komu pomagal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej...Damci..super si to zrihtal.kaj bi lahko tudi meni to naredil na SD.kartico samo nimam gor navigacijo.je pa vse ostalo..verjetno te?ko.bi mogel kupit original SD.lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej...Damci..super si to zrihtal.kaj bi lahko tudi meni to naredil na SD.kartico samo nimam gor navigacijo.je pa vse ostalo..verjetno te?ko.bi mogel kupit original SD.lp

 

 

Saj ce nimas navigacije, potem tudi nimas vstavljene SD kartice... in ni treba nic postimat :) ... Ce bos hotel pa imeti navigacijo, pa bo zal treba doplacati toliko, kot hocejo pri Mazdi... ker kolikor vem, se vedno ni nobenemu uspelo zadevo usposobiti drugace ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce ima se kdo tezave z odzivnostjo MZD Connect Infotainment sistema, ko ima vstavljeno SD kartico z navigacijskimi mapami, je tule resitev:

 

Ce dobro pogledamo kartico lahko na zadnji strani vidimo oznako, da je kartica samo Class 4, kar pomeni hitrost branja max. 4MB/s.

 

Nabavil sem drugo kvalitetnejso kartico z oznako Class 10, skopiral vsebino iz original kartice na novo, preveril v Mazda Tool-u ce jo sistem prepozna.

Ker je bilo vse ok sem poizkusil se v avtu. Sistem je sedaj popolnoma enako odziven, kot takrat, ce kartica ni vstavljena. Sedaj je poezija uporabljati sistem, ko clovek po kliku ne rabi cakati, da klik "prime".

 

Upam, da sem lahko komu pomagal.

 

Tole bom pa v priliki poskusil - hvala :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ti nova SD kartica dela v navigaciji brez te?av? Ker gre za drugo "serijsko ?tevilko" SD kartice...

Serijska kartice nima veze, v program se prvic zapise nekaj kar prepozna avto pol pa si sam seb lahko kopiras.

 

Isto kot pri vagu kodo radija samo enkrat vneses pa racunalnik sprejme, ko ga das v drug avto se spet aktovira koda....ampak tam jo enostavno vneses.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vse deluej kot mora, ker kot je @jures napisal, je nekje na kartici zapisan podatek za kateri avto se gre.

Original kartico v PC, skopiras podatke na lokalni disk, novo kartico v PC in prekopiras podatke iz diska na kartico. Gotovo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.