Skoči na vsebino

Poraba skyactiv dizel motorjev


Priporočeno sporočilo

Odpiram novo temo o porabi goriva- Mazde s skyactiv dizel motorji, da bo bolj pregledno.

Napi?ite mo? motorja, kak?en menjalnik imate, kje ste vozili, (mestna vo?nja, magistralke, avtoceste, me?ano...),

koliko je realna poraba(ra?unano "na roke" in koliko vam je prikazal BC.

 

Pa za?nimo,150 hp,ro?ni menjalnik,zadnji tank 100% avtocesta,tempomat na 130/uro, poraba- 5,8l/100.(47 l--- 810 km), BC - 5,8,kar pomeni,da je BC izredno precizen.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobr ma? ti ?parov?k v primerjavi z mojim.

 

Moj iz podpisa ima na BC napisano 7.8. Kontroliral ga ?e nisem, ker mi tist deci/liter nafte ne pomeni toliko, da bi moral vedeti koliko to?no je poraba. 

 

Ve?inoma (80%) kratke furce par km v eno smer. Ob?asno do 50 km me?ano. Vasi, mesto, avtocesta, semaforji... tudi nekaj kolovoza/poljske poti se ob?asno najde. Vozim pa prek 80% z vklopljenim tempomatom ve?inoma kakih 5% nad limitom. Avtocesta je tako 140, naselje nastavljam na 54. ?e je 30 dam 32... Glede na GPS z letnimi gumami ?tevec la?e za slab % z zimskimi malo ve?. Skratka elektronka ?ara po svoje in kar spije spije. Je pa ve?inoma vo?nja po ravnini.  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni, ?e vozim 100% kostantno je izra?un=bc. ?e ne pa je cca. 0.3-0,5L manj?a poraba na bc.

 

Letna poraba 7.3l/100km. Trenutno poraba 7.8l/100 ker delam zelloo kratke razdalje (po par km)

Aja 176 km, awd in ro?ni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 6 CD175 (175hp) AVTOMATIK,.. zdej sm na ?alost slu?bo menjal in delam kraj?e razdalje dnevno + pohajanje KP,GO, LJ(da mal se?gem porkerijo haha :P) mi pi?e BC 7.3l/100,.. prej ko sem stalno hodil delat v gorico pa 6.8l/100km,..na roke ?al nisem ra?unal nikoli ker mi poraba ni toliko pomembna

 

p.s: je pa res, da ne ?param ko vozim

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

M6 150HP, ro?ni menjalnik, zimske gume, med tednom vo?nja ve?inoma mestna okoli 20-30km/dan. Pred 2 tedni narejen redni servis in menjan accu. Ne vem ali ima menjava accu kaj veze (verjetno ima zaradi i-eloop), ampak pred servisom mi je kuril okoli 6,5l+, od servisa naprej imam pa trenutno porabo 5,4l. Druga?e ne ?param, pohodim kadar je treba, v?asih tudi ?e ni treba :zvizga:. Sedaj, ko je po Kranju cela ?tala zaradi zaprte obvoznice, se cjazimo ko k......, ampak kljub temu se mi zdi, da je za mestno vo?njo nizka poraba.  :ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko menja acc ti resetira porabo,.. mogo?e zato

Ja to vem, da se je resetiral. Prav tako sem resetiral ?e, ko sem ?el tankat. Ampak je od tega ?e 200km+. Bom pa izra?unal pri naslednjem tankanju. Trenutno pi?e, da je ?e za 850km. :)

 

Sent from my KROMPIR using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CX-5, 150hp, avtomatik.

Izra?unano povpre?je 6,7. BC ka?e 6,5. Vo?nja pol avtocesta, pol mesto.

 

Na dalj?ih avtocestnih relacija poraba naraste - ?ez celo avstrijo, nem?ijo in nazaj je bila 7,2. Vo?nja pa po omejitvah, ve?inoma 130 km/h (tempomat nastavljen na 135, kar je to?no 130 po gps), kjer ni bilo omejitve (nem?ki autobahn) 150-160, nekajkrat tudi do 200. V avtu smo bili 4 odrasli s prtljago.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CX-5, 150hp, avtomatik.

Izra?unano povpre?je 6,7. BC ka?e 6,5. Vo?nja pol avtocesta, pol mesto.

 

Na dalj?ih avtocestnih relacija poraba naraste - ?ez celo avstrijo, nem?ijo in nazaj je bila 7,2. Vo?nja pa po omejitvah, ve?inoma 130 km/h (tempomat nastavljen na 135, kar je to?no 130 po gps), kjer ni bilo omejitve (nem?ki autobahn) 150-160, nekajkrat tudi do 200. V avtu smo bili 4 odrasli s prtljago.

To je bistvo ki ga ne zajame noben test. Moj enoprostorec ima solidno porabo 6,3, za tako gmoto in te?o stalno pod obremenitvijo...

samo nekaj delam narobe ker naj bi imel porabo 4,3.... :rolleyes:

 

V tvojem primeru bi bencinar bil med 9-10

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hahaha, 4,3L...to je kot da verjame? v bo?i?ka.

So mi prav sme?ne te porabe, glih prej?nji? mi je znanec razlagal da mu R Megane pije 5L, da je zihr nekaj narobe ker je tovarni?ka poraba baje 3,5L

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hahaha, 4,3L...to je kot da verjame? v bo?i?ka.

So mi prav sme?ne te porabe, glih prej?nji? mi je znanec razlagal da mu R Megane pije 5L, da je zihr nekaj narobe ker je tovarni?ka poraba baje 3,5L

jaz vem da ga lahko spravim na toliko, ampak moram pol ?ivljenja iz avta dat druge pol pa porabiti do ljubljane

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hahaha, 4,3L...to je kot da verjame? v bo?i?ka.

So mi prav sme?ne te porabe, glih prej?nji? mi je znanec razlagal da mu R Megane pije 5L, da je zihr nekaj narobe ker je tovarni?ka poraba baje 3,5L

En moj sodelavec je isto trdil za C4 in nisem verjel, dokler se z njim nisem peljal na morje. In je res! Avto pije brez problema pod 5L!

Ampak o tem, da se nismo vozli ampak romali (beri: avtocesta <120 km/h, regionalke --> traktorji so blendali)...no tole ni omenil. Sem ?e mislil izstopit iz avta in vzporedno hodit z avtom, da si noge pretegnem....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

En moj sodelavec je isto trdil za C4 in nisem verjel, dokler se z njim nisem peljal na morje. In je res! Avto pije brez problema pod 5L!

Ampak o tem, da se nismo vozli ampak romali (beri: avtocesta <120 km/h, regionalke --> traktorji so blendali)...no tole ni omenil. Sem ?e mislil izstopit iz avta in vzporedno hodit z avtom, da si noge pretegnem....

Pa sej to so tej pacienti, ki delajo kolone in se hvalijo z majhno porabo. Ne vem, kaj imajo od tega mu?enja na cesti.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej se da - men je ratalo s prvo M6 dizel 121KM iz Lj do Bre?ic** s porabo manj?o od 4 litre (3,8 , ?e se prav spomnim - BC pa je kazal celo 3,2). Pol pa pride ampak, vozil sem za kamioni s hitrostjo 90km/h - v opravi?ilo le to, ker sem imel bulo na gumi in je bil to preventivni ukrep, da jo ne bi razneslo.

 

**Za mlaj?e foruma?e - to so bili ?e tisti ?asi, ko si v Bre?icah in okolici dobil najcenej?e gume.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Mazda 3 2.2 SkyActiv-D 150 4 vrata

 

poraba za prvih 55.000 km cca 6,1 l       ra?unalnik ka?e 5,9 l

 

minimalna poraba do sedaj ( cela posoda za gorivo )  5,1 l / 100 km

maximalna poraba                                                        6,7 l / 100 km

 

85 % AC, ostalo regionalne ceste

 

?eprav za Primorsko AC se ?e komaj lahko re?e, da je AC ( prej kamion - cesta )

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

Da ne odpiram nove teme... Zdaj po nekaj dolgih turah sem spremljal porabo mazda 6 2.2 184KM.. in se mi zdi dokaj visoka. 

Nazadnje 100% avtocesta hitrost 80% med 130 in 150kmh s ACC.. Ostalo tam 100kmh (delo na cesti itd) Poraba 7.8l na 100km.. Preračunano ročno.

Na AC nič kaj gužve.. Lepo prosta vožnja... 

Na prejšnjem avtu na takih relacijah nisem nikoli prišel nad 7l pa sem vozil se malo hitreje oz bolj dinamično kot sedaj. 

Popravljeno od kingsix
  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je kingsix napisal:

Da ne odpiram nove teme... Zdaj po nekaj dolgih turah sem spremljal porabo mazda 6 2.2 184KM.. in se mi zdi dokaj visoka. 

Nazadnje 100% avtocesta hitrost 80% med 130 in 150kmh s ACC.. Ostalo tam 100kmh (delo na cesti itd) Poraba 7.8l na 100km.. Preračunano ročno.

Na AC nič kaj gužve.. Lepo prosta vožnja... 

Na prejšnjem avtu na takih relacijah nisem nikoli prišel nad 7l pa sem vozil se malo hitreje oz bolj dinamično kot sedaj. 

 

ta je pa kr huda ja, okrog 7,5 mam js na 175 AT awd, na daljše avtocestne relacije, vozim pa večinoma 140km/h

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je kingsix napisal:

Da ne odpiram nove teme... Zdaj po nekaj dolgih turah sem spremljal porabo mazda 6 2.2 184KM.. in se mi zdi dokaj visoka. 

Nazadnje 100% avtocesta hitrost 80% med 130 in 150kmh s ACC.. Ostalo tam 100kmh (delo na cesti itd) Poraba 7.8l na 100km.. Preračunano ročno.

Na AC nič kaj gužve.. Lepo prosta vožnja... 

Na prejšnjem avtu na takih relacijah nisem nikoli prišel nad 7l pa sem vozil se malo hitreje oz bolj dinamično kot sedaj. 

Če se zaganjaš med 130-150 s pospeški do podna zna hitro narast ampak vseeno kar visoko. Mogoče se ti je izvajala ravno regeneracija dpf.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.