Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Poraba skyactiv dizel motorjev

17 odgovorov v tej temi

#1 Odsoten   Alex

Alex

Guitar maniak

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 399
  • 8392 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Zanima me:Muziciranje,izdelovanje el.kitar,obiskovanje službe,fotografiranje,smučanje,potovanja,koncerti,obvladovanje škampov...
  • Model avtomobila: Mazda 6 nakama 150 soul red
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 03 November 2018 - 09:59

Odpiram novo temo o porabi goriva- Mazde s skyactiv dizel motorji, da bo bolj pregledno.
Napišite moč motorja, kakšen menjalnik imate, kje ste vozili, (mestna vožnja, magistralke, avtoceste, mešano...),
koliko je realna poraba(računano "na roke" in koliko vam je prikazal BC.

Pa začnimo,150 hp,ročni menjalnik,zadnji tank 100% avtocesta,tempomat na 130/uro, poraba- 5,8l/100.(47 l--- 810 km), BC - 5,8,kar pomeni,da je BC izredno precizen.

#2 Odsoten   roCkY_

roCkY_

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 10041
  • 19 Sporočil:
  • Model avtomobila: CX5 Revolution Top CD175 AT

Objavljeno: 03 November 2018 - 10:44

Dobr maš ti šparovčk v primerjavi z mojim.

Moj iz podpisa ima na BC napisano 7.8. Kontroliral ga še nisem, ker mi tist deci/liter nafte ne pomeni toliko, da bi moral vedeti koliko toćno je poraba. 

Večinoma (80%) kratke furce par km v eno smer. Občasno do 50 km mešano. Vasi, mesto, avtocesta, semaforji... tudi nekaj kolovoza/poljske poti se občasno najde. Vozim pa prek 80% z vklopljenim tempomatom večinoma kakih 5% nad limitom. Avtocesta je tako 140, naselje nastavljam na 54. Če je 30 dam 32... Glede na GPS z letnimi gumami števec laže za slab % z zimskimi malo več. Skratka elektronka čara po svoje in kar spije spije. Je pa večinoma vožnja po ravnini.  

#3 Odsoten   AmpeR

AmpeR

Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 5804
  • 707 Sporočil:
  • Model avtomobila: CX-5 CD175 revolution 4x4
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 03 November 2018 - 11:50

Tudi meni, če vozim 100% kostantno je izračun=bc. Če ne pa je cca. 0.3-0,5L manjša poraba na bc.

Letna poraba 7.3l/100km. Trenutno poraba 7.8l/100 ker delam zelloo kratke razdalje (po par km)
Aja 176 km, awd in ročni.

#4 Odsoten   TiEn

TiEn

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 10119
  • 250 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 2014 CD175 Revolution AT

Objavljeno: 03 November 2018 - 14:11

Mazda 6 CD175 (175hp) AVTOMATIK,.. zdej sm na žalost službo menjal in delam krajše razdalje dnevno + pohajanje KP,GO, LJ(da mal sežgem porkerijo haha :P) mi piše BC 7.3l/100,.. prej ko sem stalno hodil delat v gorico pa 6.8l/100km,..na roke žal nisem računal nikoli ker mi poraba ni toliko pomembna

p.s: je pa res, da ne šparam ko vozim

#5 Odsoten   DM99

DM99

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 9757
  • 17 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 2.2 CD175 Revolution

Objavljeno: 05 November 2018 - 06:03

M6 174Hp,avtomatik, večinoma vožnja po dolini, brez avtoceste, z gorskim prelazom, 7.4L,po menjavi vseh 4 brizgalnih šob je padlo na 6.4L (vse BC)

#6 Odsoten   tomersa

tomersa

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 10359
  • 11 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda6 CD150 Challenge

Objavljeno: 07 November 2018 - 11:39

M6 150HP, ročni menjalnik, zimske gume, med tednom vožnja večinoma mestna okoli 20-30km/dan. Pred 2 tedni narejen redni servis in menjan accu. Ne vem ali ima menjava accu kaj veze (verjetno ima zaradi i-eloop), ampak pred servisom mi je kuril okoli 6,5l+, od servisa naprej imam pa trenutno porabo 5,4l. Drugače ne šparam, pohodim kadar je treba, včasih tudi če ni treba :zvizga:. Sedaj, ko je po Kranju cela štala zaradi zaprte obvoznice, se cjazimo ko k......, ampak kljub temu se mi zdi, da je za mestno vožnjo nizka poraba.  :ouje:

#7 Odsoten   TiEn

TiEn

Almost Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 10119
  • 250 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 2014 CD175 Revolution AT

Objavljeno: 07 November 2018 - 18:25

Ko menja acc ti resetira porabo,.. mogoče zato

#8 Odsoten   tomersa

tomersa

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 10359
  • 11 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda6 CD150 Challenge

Objavljeno: 07 November 2018 - 18:41

Ko menja acc ti resetira porabo,.. mogoče zato

Ja to vem, da se je resetiral. Prav tako sem resetiral še, ko sem šel tankat. Ampak je od tega že 200km+. Bom pa izračunal pri naslednjem tankanju. Trenutno piše, da je še za 850km. :)

Sent from my KROMPIR using Tapatalk

#9 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 133
  • 21677 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 II CD GTA
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 07 November 2018 - 18:43

Sent from my KROMPIR using Tapatalk

:bravo:

• uporabniku tomersa je všeč

#10 Odsoten   mazi27

mazi27

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 10191
  • 3 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda CX-5 Aut

Objavljeno: 15 November 2018 - 09:16

CX-5, 150hp, avtomatik.

Izračunano povprečje 6,7. BC kaže 6,5. Vožnja pol avtocesta, pol mesto.

Na daljših avtocestnih relacija poraba naraste - čez celo avstrijo, nemčijo in nazaj je bila 7,2. Vožnja pa po omejitvah, večinoma 130 km/h (tempomat nastavljen na 135, kar je točno 130 po gps), kjer ni bilo omejitve (nemški autobahn) 150-160, nekajkrat tudi do 200. V avtu smo bili 4 odrasli s prtljago.

#11 Prisoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
    • ID uporabnika: 2637
  • 26699 Sporočil:
  • Model avtomobila: Citroen GC4 Picasso HDi150
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 15 November 2018 - 11:42

CX-5, 150hp, avtomatik.

Izračunano povprečje 6,7. BC kaže 6,5. Vožnja pol avtocesta, pol mesto.

Na daljših avtocestnih relacija poraba naraste - čez celo avstrijo, nemčijo in nazaj je bila 7,2. Vožnja pa po omejitvah, večinoma 130 km/h (tempomat nastavljen na 135, kar je točno 130 po gps), kjer ni bilo omejitve (nemški autobahn) 150-160, nekajkrat tudi do 200. V avtu smo bili 4 odrasli s prtljago.

To je bistvo ki ga ne zajame noben test. Moj enoprostorec ima solidno porabo 6,3, za tako gmoto in težo stalno pod obremenitvijo...

samo nekaj delam narobe ker naj bi imel porabo 4,3.... :rolleyes:

V tvojem primeru bi bencinar bil med 9-10

#12 Odsoten   Aless

Aless

Almost Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 5522
  • 439 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 SportWagon GT & Mazda 3
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 15 November 2018 - 11:50

Hahaha, 4,3L...to je kot da verjameš v božička.
So mi prav smešne te porabe, glih prejšnjič mi je znanec razlagal da mu R Megane pije 5L, da je zihr nekaj narobe ker je tovarniška poraba baje 3,5L
  • uporabniku Z M A J je všeč

#13 Prisoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 26699 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 15 November 2018 - 12:00

So mi prav smešne te porabe, glih prejšnjič mi je znanec razlagal da mu R Megane pije 5L, da je zihr nekaj narobe ker je tovarniška poraba baje 3,5L

jaz vem da ga lahko spravim na toliko, ampak moram pol življenja iz avta dat druge pol pa porabiti do ljubljane

#14 Odsoten   jonathan2

jonathan2

Almost Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 1086
  • 201 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6, 2.0i TE Plus (2008)

Objavljeno: včeraj, 20:40

En moj sodelavec je isto trdil za C4 in nisem verjel, dokler se z njim nisem peljal na morje. In je res! Avto pije brez problema pod 5L!

Ampak o tem, da se nismo vozli ampak romali (beri: avtocesta <120 km/h, regionalke --> traktorji so blendali)...no tole ni omenil. Sem že mislil izstopit iz avta in vzporedno hodit z avtom, da si noge pretegnem....

#15 Prisoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 26699 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: včeraj, 20:44

Pa verjetno ma 116KM

#16 Odsoten   Alex

Alex

Guitar maniak

• Člani
    • ID uporabnika: 399
  • 8392 Sporočil:
  • Zanima me:Muziciranje,izdelovanje el.kitar,obiskovanje službe,fotografiranje,smučanje,potovanja,koncerti,obvladovanje škampov...
  • Model avtomobila: Mazda 6 nakama 150 soul red
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: včeraj, 21:39

En moj sodelavec je isto trdil za C4 in nisem verjel, dokler se z njim nisem peljal na morje. In je res! Avto pije brez problema pod 5L!
Ampak o tem, da se nismo vozli ampak romali (beri: avtocesta <120 km/h, regionalke --> traktorji so blendali)...no tole ni omenil. Sem že mislil izstopit iz avta in vzporedno hodit z avtom, da si noge pretegnem....

Pa sej to so tej pacienti, ki delajo kolone in se hvalijo z majhno porabo. Ne vem, kaj imajo od tega mučenja na cesti.

#17 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 133
  • 21677 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 II CD GTA
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: včeraj, 22:48

Sej se da - men je ratalo s prvo M6 dizel 121KM iz Lj do Brežic** s porabo manjšo od 4 litre (3,8 , če se prav spomnim - BC pa je kazal celo 3,2). Pol pa pride ampak, vozil sem za kamioni s hitrostjo 90km/h - v opravičilo le to, ker sem imel bulo na gumi in je bil to preventivni ukrep, da jo ne bi razneslo.

**Za mlajše forumaše - to so bili še tisti časi, ko si v Brežicah in okolici dobil najcenejše gume.

#18 Prisoten   323 BA

323 BA

Almost Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 5919
  • 404 Sporočil:
  • Model avtomobila: M6 G175 2013 SW Attraction

Objavljeno: danes, 06:44

Lašič :)

Odgovori