Skoči na vsebino

Primerna vzmet


Priporočeno sporočilo

Bo tole primerna vzmet da moj "low rider" neha drsat po le?e?ih policajih -M6 2003 hatchback 2.3

https://www.autodoc.si/monroe/7530234

 

Oziroma ali je kak?na blazna razlika med tisto najcenej?o za 20??

https://www.autodoc.si/kamoka/7829930

 

Avto ne bo ve? za 50kkm, ampak je tole z (zadnjim) vzmetenjem res kriti?no.

BRUUM-BRUUM

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A imas limuzino, hatchback ali karavana ?

 

Predvidevam, da je hatchback. Kataloska stevilka za zadnje vzmeti je prava in sicer G21B28011B. Lahko jo prilepis tudi v iskalnik in bos dobil vse kompatibilne rezultate. Jest osebno, ko sem se imel prvo generacijo sem za sprednje vzmeti vzel znamko KYB. KYB je baje tudi prvovgradnja. Leva in desna vzmet sta si enaki.

https://www.autodoc.si/kyb/7347247

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem napisal, ?isto na koncu prve vrstice, hatchback, GG, zadnji par

 

Me pa najbolj zanima ?e so tiste najcenej?e v resnici ?rot in bo avto ?isto drug za vozit, ali pa so ?isto OK za teh 50kkm.

No, mogo?e pa raj? KYB. Sej se gre za en plato piva razlike.

 

 

 

mimogrede, en mehanik mi je rekel da bi ko?tali samo fedri 70? po komadu, vgradnja pa (?isto razumnih) 30?  :rolleyes:

Morm ?e Pelkota vpra?at, ?eprav mi je mej?ken dale?.

BRUUM-BRUUM

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Opa, pa res... sem spregledal. Na bartogu bo cena za kos 70? na uradnemu pa 180? :D. Nevem vrjetno nebo neke super duper razlike med eno in drugo, ampak za 20e razlike nebi rad probaval pa tudi ce bos imel avto samo se 50k km. Ni mi pa jasno, da ti avto tako plese na cesti. Na mojmi bivsi je se vse original pa jih ima ze cez 320k km. Jest sem sprednje menjal zato, ker mi je sprednja desna pocila in sem potem komplet obe menjal. Cutil nisem cisto nic in se je avto peljal tako lepo, kot potem, ko sem jih zamenjal. So mi pa to povedali na tehnicnem, da zal nebo slo skozi, ker je vzmet pocena :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e avto ple?e po cesti in se ziba v ovinki so amortizerji zani? ne fedre. Amortizerji bla?ijo nihanje fedre, ?e ne bi bilo amortizerjev bi avto samo z fedri skakal ko pinkponk ?ogica.

 

Pomoje bo kaj takega, jst z MX-5 zni?ano 35mm ne drsam po le?e?ih, ?eprav ponekod imate res brutalne. Po drugi strani pa vidim kakega Puntota prpizdit pa se ?e trikrat zaziba gor dol ko zapelje dol z le?e?ega.

olQpsQr.jpg

Casual Gearheads
: Drones, Trikes and Automobiles / General Youtube Shenanigans

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je tudi res. Ce je vzmet hin se avto zelo nagiba v ovinkih. Kar se tice amortizerjev lahko hitro preveris in sicer pojdi do prtljaznika in ga fajn zazibaj (gor/dol). Takoj ko ga nehas rukati bi se avto moral umiriti oz. stabilizirati. Ce se ne oz. ?e ?e vedno sam od sebe poplesuje so amortizerji za zamenajt :). Lahko se pa tudi prepognes pod avto in bos takoj opazil ce je amortizer spustil :)

 

post-7623-0-99164300-1541504270_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e avto ple?e po cesti in se ziba v ovinki so amortizerji zani? ne fedre. Amortizerji bla?ijo nihanje fedre, ?e ne bi bilo amortizerjev bi avto samo z fedri skakal ko pinkponk ?ogica.

To?no s to te?avo se trenutno sre?ujem pri neMazdi in sem v?eraj mojstra Pelka vpra?al ali je kak?na stabilizator ?tangica za zamenjat, da ko zapeljem v luknjo me kar odbije malo levo in malo desno, pa je Simon takoj povedal, da bo te?ava v amortizerju in ni?emer drugem.  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.