Skoči na vsebino

Olje ro?ni menjalnik


Priporočeno sporočilo

Ko sem sam delal analizo o menjalni?kem olju sem na?el uradno sporo?ilo Subaru-ja, povzetek pa je tak:

?e pi?e Gl4 to?i GL4 in ne GL4/5 in sploh ne GL5.

 

Problem je ta, da uporaba napa?nega olja poka?e ?ele ??asoma.

Ena izmed mo?nosti je, da zaradi napa?nega olja obrablja sinhrone, ker ne more olja istiniti oz. na mesto olja trpi sinhron.

Kontra pa je podobno, trpi sinhron, ker se olja prehitro "umakne".

 

Jaz sem olje na M2 menjal kot pi?e po knjigi. Mislim, da celo pi?e 6 let .... to se pa ne spomnim ve? to?no.

Meni se na M2 zatika ob?asno rikverc, menjava olja ni spremenila ?isto ni?.

 

Pa na Alfi mam tudi Lifetime olje, ki pa si ga jaz razlagam kot 10 let ali 200 000km. Je pa to ?isto moje mnenje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo danes zamenjal olje v menjalniku in sicer z 75W80. Avto ima trenutno slabih 200k km in servisna knjizica je bila redno potrjena, ampak nikjer ni bilo nobenega vpisa, da je bilo olje menjano. Na podlagi tega sem se odlocil da zamenjam olje iz preventivnega vidika. Mojster je rekel, da je bilo olje se dokaj bistro in da ni bilo tako zanic poleg tega je pa rekel, da tudi ni opazil kaksnih majhnih delckov (od sinhronov) v olju tako da je vse brez problema. Kar se pa tice vpisa v servisno knjizico je pa rekel, da ce menjas olje v menjalniku takrat kadar je predpisan servis sepravi na 100k km se to poleg olja v motorju itd. vpise tudi to zraven. Ce pa menjas olje v menjalniku naknadno tako, kot sem ga sedaj jaz pa to ni zabelezeno. Kar se pa tice samega prestavljanja sedaj, ko imam novo olje pa moram rect, da se malenkost bolje  prestavlja sploh iz 1. v 2. Morem se malo pocakati, da bo olje mrzlo in bom potem videl ali je opazna kaksna razlika. Naj se enkrat povdarim, da je menjalnik do sedaj laufal, kot po maslu in sem olje menjal iz preventivnega vidika, ker se pocasi priblizujem 200k km.

 

 

post-7623-0-16919600-1544096472_thumb.jpg

 

P.S. Nevem zakaj tako obrne sliko...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Koliko olja gre v ro?ni menjalnik G165, mazda 3 2018? Razmi?ljam namre?, da ga bom zamenjal kar sam iz preventive, in da poskusim re?iti to ob?asno zatikanje. Uporabil bom kar Motul Gear 300 75W90. Ima mogo?e kdo kak?no sliko, kateri ?ep je treba odviti, da olje izte?e, in tudi kje se olje nalije? 

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.