Skoči na vsebino

Mazda 6 2,2 Skyactive 175 KM


Priporočeno sporočilo

Uf.. zaenkrat la?ni preplah. Ni blo ne olje ne hladilna, ampak tale srebrna "izolacija" na desni strani slike:

1557500514702.JPEG

 

Ta kos izolacije, ki je kr tako nataknjen na dva zati?a in ma prosti hod pribli?no 1 cm, se je pritiskal na turbino. Ko sem ga vzel ven, je na enem koncu bil ?isto ?rn, tak da sm odrezal ene pol centimetra na tisti strani, kjer se je pritiskalo turba. Sedaj pa po 200 razgibanih kilometrih ?e ni bilo "dodatnih" vonjav, tak da yay.

Samo da je vse Kul...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potreboval bi na posojo za cca 1 uro LMM torej merilec pretoka zraka oznaka je mazda E5T62271, stoji kje kak?na razbita pokvarjena ali karkoli, kjer bi se dalo izposoditi?

 

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Ugrabljam temo, ker ima taprav naslov v tapravi kategoriji.

 

Samo preverjam... servisni interval za doti?no mazdo je 20kkm, olje se pa iztro?i po 15kkm? Vsaj tako me opozarja indikator za menjavo olja.

Kako se drugi odpravljate na servise? Naredite redni servis toliko prej in imate zaradi tega vi?jo frekvenco rednih servisov ali pripeljete dvakrat v dveh mesecih na servis?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ugrabljam temo, ker ima taprav naslov v tapravi kategoriji.

 

Samo preverjam... servisni interval za doti?no mazdo je 20kkm, olje se pa iztro?i po 15kkm? Vsaj tako me opozarja indikator za menjavo olja.

Kako se drugi odpravljate na servise? Naredite redni servis toliko prej in imate zaradi tega vi?jo frekvenco rednih servisov ali pripeljete dvakrat v dveh mesecih na servis?

Meni se je nekako poklopilo 0% olje z rednim servisom. Mogo?e mi je kak teden gorela opozorilna lu?ka za servis.

Ampak to ni ni? takega. Mislim pa, da je dobro it na servis tudi prej, ?e pa? olje izgubi svojo kakovost in se pojavi 0%.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ugrabljam temo, ker ima taprav naslov v tapravi kategoriji.

 

Samo preverjam... servisni interval za doti?no mazdo je 20kkm, olje se pa iztro?i po 15kkm? Vsaj tako me opozarja indikator za menjavo olja.

Kako se drugi odpravljate na servise? Naredite redni servis toliko prej in imate zaradi tega vi?jo frekvenco rednih servisov ali pripeljete dvakrat v dveh mesecih na servis?

 

Preveri nivo olja. ?e je blizu X mora? zamenjat oz. je zelo priporo?ljivo.

?e prednja hauba ?e ni razdevi?ena bi si omislil tole:

http://fazer.si/sl-SI/52578/zascitna-folija

 

pod pogojem da se vidi res minimalno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Procenti za olje padajo hitreje, kot te?ejo kilometri ... tudi ne vem, glede na kaj padajo teli procenti? Se res meri kaka viskoznost/kvaliteta olja. Lahko, da padajo glede na km in so meni pa? "na?timali" 15 kkm  saj se je opozorilo pojavilo to?no na 5000 km do rednega servisa! Kar se mi zdi nenavadno. V prej?njih dveh ciklih nisem mogel biti pozoren saj so se pojavile napake tega opozorila (pojavil se je 1500km po rednem servisu), kar je re?ila posodobitev programske opreme in sem imel vse malo zme?ano.

 

Ostalim s tem avtom se poklaplja servis inu istro?enost olja?  Predvidevam tudi, da ?e sam resetiram, brez menjave olja bo opozorilo zginilo za naslednjih 15kkm.

 

Preverim ?e nivo olja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Original olje je Total.

Vem, da ga total fila v kante. zdaj po moje je ravno v tem problem. Vsi vemo, da je dextelia bolj tako-tako olje. Naslednji? obvezno dam druge znamke noter. Letos ga zaradi garancije nisem hotel.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dr?i...motul 0W-30 ali 5W-30 dajejo not ameri?ani v bencinarje. Za dizle pa pojma nimam kaj bi bilo bolje.

Motul in pa mobil 1 sta po moje najbolj?i olji.Za ta olja vem, da niso iz recikliranega olja.

Ostali pa me?ajo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nivo olja je 1mm pod zgornjo luknjico. To je O.K.

 

Se pravi greste kdaj tudi le zamenjati olje ... pa filter olja ... kot redni servis pa potem ?e ostale filtre? + ?e kaj drugega.

 

 

attachicon.gif20191008_161435.jpg

To ni olje niti na max. Do x ?rtice ti manjka ?e dva cm. Kot sem napisal, meni se je iz?lo z rednim servisom in nisem rabil it prej zamenjati olja. ?e pa bi se mi zgodilo, bi pa? naredil cel servis hkrati. Sigurno ne bi vozil avta dvakrat na servis. Sicer pa sedaj, ko se mi je iztekla garancija-by by uradni servis.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ni olje niti na max. Do x ?rtice ti manjka ?e dva cm. Kot sem napisal, meni se je iz?lo z rednim servisom in nisem rabil it prej zamenjati olja. ?e pa bi se mi zgodilo, bi pa? naredil cel servis hkrati. Sigurno ne bi vozil avta dvakrat na servis. Sicer pa sedaj, ko se mi je iztekla garancija-by by uradni servis.

Polno je krogec, X je pa kriti?no stanje. :o

post-9520-0-37608500-1570566821.jpg

 

Pol to nima veze s kontaminacijo olja, ampak so drugi dejavniki.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

To probam ugotoviti, glede na kaj tisti procenti padajo. Ker v navodilih pi?e na 20kkm ali 1 leto. Mogo?e lahko spremenijo na servisu interval in ti sveti 5kkm prezgodaj.

 

P.S. Ta moj naslednji servis je na 200kkm (sicer zaradi neto?nih prihodov bo to 196kkm ) tukaj navodila za uporabo nimajo ve? smernic, kaj je za zamenjati, se mi je ?e zgodilo, da so na servisu samovoljno presko?ili dolo?eno stvar iz navodil in sem moral ?e enkrat peljati nazaj. :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.