Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Poraba elektrike avta v mirovanju, skriti porabniki...

7 odgovorov v tej temi

#1 Odsoten   Aless

Aless

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 5522
  • 478 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Model avtomobila: Mazda 6 SportWagon GT & Mazda 3
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 02 December 2018 - 18:43

Ker imam že malo slabši akumulator sem z multimetrom malo premeril porabo elektrike ob mirovanju, in pregledal prek varovalk kaj največ porabi.

No da preidem k mojim meritvam ob izklopljenem avtu vse tko kot ga normalno pustiš čez noč, je poraba v mirovanju 0,87mA.

Po kratkem pregledu na netu bi naj avti v mirovanju imeli porabo manjšo od 0,50mA.

Po pregledu varovalk sem ugotovil da mi prek notranje varovalke ROOM žere največ elektrike, na to varovalko je prikloplenaa notranja osvetlitev in verjetno še kaj. Če odklopim to varovalko pade poraba na 0,22mA.

Zdaj pa mam vprašanje kakšno imate kaj porabo elektrike v mirovanju na vaših avtih???

#2 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 7623
  • 2606 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 2.5 GTA
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 02 December 2018 - 18:50

Ce se ne motim je na ROOM vezan tudi radio.

#3 Odsoten   Aless

Aless

Almost Ricer

• Člani
  • 478 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 02 December 2018 - 18:55

Aha, se pravi tudi radijo žere tukaj, zanima pa me kaka je normalna poraba v mirovanju za M6

#4 Prisoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 2637
  • 26871 Sporočil:
  • Model avtomobila: Citroen GC4 Picasso HDi150
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 02 December 2018 - 19:03

Racunaj da je v mirovanju vedno aktivna blokada motorja in seveda naprava (sprejemnik) za centralno.

#5 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 7623
  • 2606 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 2.5 GTA
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 02 December 2018 - 20:19

Jest vem sm to varovalko skuril (pri prvi generaciji). Mi ni nobena notranja lucka delala, centralno, radio, prtljazna lucka... Skratka cista tema :). A je mozno da eonon kaj pobira?

#6 Odsoten   Aless

Aless

Almost Ricer

• Člani
  • 478 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 02 December 2018 - 20:44

Jest vem sm to varovalko skuril (pri prvi generaciji). Mi ni nobena notranja lucka delala, centralno, radio, prtljazna lucka... Skratka cista tema :). A je mozno da eonon kaj pobira?

Ja moral bi vedet koliko je normalna poraba v mirovanju za Mazdo, sem pa nekaj bral da se nekateri moduli ugasnejo čez čas, no saj tukaj sem opazil da se počasi zniža vrednost, ampak se mi ni dalo čakat več kot 5min.

Zdaj si me spomnil na radijo, moram pogledat kok mam nastavljen sleep mode, da je radijo v standbyju, pogledam jutri.

#7 Prisoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 2637
  • 26871 Sporočil:
  • Model avtomobila: Citroen GC4 Picasso HDi150
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 02 December 2018 - 20:53

Ja moral bi vedet koliko je normalna poraba v mirovanju za Mazdo, sem pa nekaj bral da se nekateri moduli ugasnejo čez čas, no saj tukaj sem opazil da se počasi zniža vrednost, ampak se mi ni dalo čakat več kot 5min.

Zdaj si me spomnil na radijo, moram pogledat kok mam nastavljen sleep mode, da je radijo v standbyju, pogledam jutri.

A mu ne vzame kontakt štroma? dejansko bi moral rabiti zgolj za hranjenje spomina (postaj, ure..)

#8 Odsoten   Aless

Aless

Almost Ricer

• Člani
  • 478 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 03 December 2018 - 20:18

A mu ne vzame kontakt štroma? dejansko bi moral rabiti zgolj za hranjenje spomina (postaj, ure..)

Ja ja kontakt mu  vzame štrom, se radijo zaustavlja, ampak ima funkcijo da si lahko nastaviš na sleep mode in se radio da v spanje kot na PC-jih, da recimo greš do trgovine ali pa na črpalko da se ne zaganja vedno znova z nule (štart z nule traja cca 30s), bujenje z spanja pa je takoj 1s.

No pri meni jst sem mel nastavljeno sleep mode na 1uro, zdaj sem dal na 30s in šel merit porabnike in je bila poraba v mirovanju 0,49mA.

Kar ustreza normativom ki sem jih našel na netu.

Drgače pa do zdaj ni bilo nikakršnjih težav z vžigom avta, samo ker je akku star 4 leta, sem ga malo šel preverjat da me ne pusti na cedilu sredi zime.

Sem ga pa danes v službi stestiral z testerjem akumulatorjev pod obremenitvijo in je pokazal 9,9V kar je dobro. Upam da še bo še naprej držal.

Odgovori

0 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov