Skoči na vsebino

Poraba elektrike avta v mirovanju, skriti porabniki...


Priporočeno sporočilo

Ker imam ?e malo slab?i akumulator sem z multimetrom malo premeril porabo elektrike ob mirovanju, in pregledal prek varovalk kaj najve? porabi.

No da preidem k mojim meritvam ob izklopljenem avtu vse tko kot ga normalno pusti? ?ez no?, je poraba v mirovanju 0,87mA.

Po kratkem pregledu na netu bi naj avti v mirovanju imeli porabo manj?o od 0,50mA.

Po pregledu varovalk sem ugotovil da mi prek notranje varovalke ROOM ?ere najve? elektrike, na to varovalko je prikloplenaa notranja osvetlitev in verjetno ?e kaj. ?e odklopim to varovalko pade poraba na 0,22mA.

Zdaj pa mam vpra?anje kak?no imate kaj porabo elektrike v mirovanju na va?ih avtih???

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Racunaj da je v mirovanju vedno aktivna blokada motorja in seveda naprava (sprejemnik) za centralno.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest vem sm to varovalko skuril (pri prvi generaciji). Mi ni nobena notranja lucka delala, centralno, radio, prtljazna lucka... Skratka cista tema :). A je mozno da eonon kaj pobira?

 

 

Ja moral bi vedet koliko je normalna poraba v mirovanju za Mazdo, sem pa nekaj bral da se nekateri moduli ugasnejo ?ez ?as, no saj tukaj sem opazil da se po?asi zni?a vrednost, ampak se mi ni dalo ?akat ve? kot 5min.

Zdaj si me spomnil na radijo, moram pogledat kok mam nastavljen sleep mode, da je radijo v standbyju, pogledam jutri.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja moral bi vedet koliko je normalna poraba v mirovanju za Mazdo, sem pa nekaj bral da se nekateri moduli ugasnejo ?ez ?as, no saj tukaj sem opazil da se po?asi zni?a vrednost, ampak se mi ni dalo ?akat ve? kot 5min.

Zdaj si me spomnil na radijo, moram pogledat kok mam nastavljen sleep mode, da je radijo v standbyju, pogledam jutri.

A mu ne vzame kontakt ?troma? dejansko bi moral rabiti zgolj za hranjenje spomina (postaj, ure..)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A mu ne vzame kontakt ?troma? dejansko bi moral rabiti zgolj za hranjenje spomina (postaj, ure..)

 

Ja ja kontakt mu  vzame ?trom, se radijo zaustavlja, ampak ima funkcijo da si lahko nastavi? na sleep mode in se radio da v spanje kot na PC-jih, da recimo gre? do trgovine ali pa na ?rpalko da se ne zaganja vedno znova z nule (?tart z nule traja cca 30s), bujenje z spanja pa je takoj 1s.

No pri meni jst sem mel nastavljeno sleep mode na 1uro, zdaj sem dal na 30s in ?el merit porabnike in je bila poraba v mirovanju 0,49mA.

Kar ustreza normativom ki sem jih na?el na netu.

 

Drga?e pa do zdaj ni bilo nikakr?njih te?av z v?igom avta, samo ker je akku star 4 leta, sem ga malo ?el preverjat da me ne pusti na cedilu sredi zime.

Sem ga pa danes v slu?bi stestiral z testerjem akumulatorjev pod obremenitvijo in je pokazal 9,9V kar je dobro. Upam da ?e bo ?e naprej dr?al.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.