Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Pranje žarometov ne dela

6 odgovorov v tej temi

#1 Odsoten   jonathan2

jonathan2

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 1086
  • 203 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Model avtomobila: Mazda 6, 2.0i TE Plus (2008)

Objavljeno: 05 December 2018 - 21:44

Torej, ko je pred tednom ali dvema stisnil prvi mraz sem večer pred mrazom nalil zimski vitrex v posodo. A bedak, nisem prižgal avta in spustil ˝spustil˝ skozi motorček, cevke,...nekaj tekočine...pač toliko da bi vitrex potegnilo iz posode v celoten sistem.

Ker je zadeva seveda zmrznila, mi od takrat naprej ne dela več pranje žarometov. Opazim pa, da tako na levi kot desni strani avta; takrat ko bi moralo pranje delati; tekočina teče po tleh. ˝Ročici˝, ki prideta iz odbijača se ne premakneta iz odbijača oz. ostaneta v ˝zaprtem položaju˝.  (Pranje vetrobrana deluje BP).

Kako je s tem sistemom? Predvidevam, da ima avto dva ločena motorčka, enega za vetrobran in drugega za žaromete. Je tako?

Torej če teče po tleh verjetno ta drug motorček ni crknil. ?!?

Kako bi zadevo preveril? A moram odstranit komplet odbijač/koloteke ali se zadevo lahko vidi na lažji način?

Hvala za vse nasvete!

#2 Odsoten   gorenjc

gorenjc

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 10096
  • 10 Sporočil:
  • Model avtomobila: CX-5 G160 AT AWD

Objavljeno: 05 December 2018 - 22:11

Enako napako sem pred leti naredil sam pri Hondi CRV.

Zmrzal mi je uničila ohišje motorčka (črpalkice). Sicer je zadeva še delovala,

samo v garaži se je delal flek vitrexa na tleh.

LP

#3 Odsoten   uklopko

uklopko

nekdo ki pači se grdo !

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 363
  • 7745 Sporočil:
  • Zanima me:Vse kar me zabava in me zanima oz. me dela zadovolnega in tudi zadovoljenega .
  • Model avtomobila: Mazda 6 karavan
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 06 December 2018 - 08:28

Predvidevam da je sedaj že vse skupaj odmrznilo. Skurjena varovalka za dvig šob pranja. Poguglaj ali poglej   na pokrovu varovalk katera je za pranje  luči. Lokacija varoval en del pri agregatu  drugi del v kabini avta. pa mora delat ;)

Res ima vsak svoj motorček  v isti  posodi, le da sta v različnem nivoju.

• uporabniku Scr3am je všeč

#4 Odsoten   jonathan2

jonathan2

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 1086
  • 203 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6, 2.0i TE Plus (2008)

Objavljeno: 07 December 2018 - 08:58

Se pravi, da je motorček znotraj posode? Potem ga zmrzal ne bi smela ubiti.
Šprica že, ampak po tleh, pod žarometi teče (voda v posodi ni zmrznila!).
Preverim in sporočim.

#5 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 2637
  • 26871 Sporočil:
  • Model avtomobila: Citroen GC4 Picasso HDi150
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 07 December 2018 - 09:35

Aja potem se ti je ali snelo, ali pocila cevka ali pa zamasilo. Snami in preglej

#6 Odsoten   uklopko

uklopko

nekdo ki pači se grdo !

• Člani
    • ID uporabnika: 363
  • 7745 Sporočil:
  • Zanima me:Vse kar me zabava in me zanima oz. me dela zadovolnega in tudi zadovoljenega .
  • Model avtomobila: Mazda 6 karavan
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 07 December 2018 - 14:14

Normalno da teče pod lučjo če se šobe( kot je napisal ročice) ne dvignejo ...če sem prav razumel?  Špricanje dela samo se šobe ne dvignejo- skurjena varovalka zaradi preobremenitve.

Motorček je zunaj  posode, mlinček ki poganja  voda pa je v posodi!

Meni se je to zgodilo večkrat da je zadeva zmrznila  in nikoli ni bilo odpovedi motorčka za špricanje vode.

#7 Prisoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 7623
  • 2606 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 2.5 GTA
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 07 December 2018 - 17:32

Tam kjer je luknja je motorcek za zadnjo sipo. Desno od luknje je motorcek za sprednjo sipo. Pod vitrex posodico je pa motorcek za pranje zarometov. Ce sumis da je sel motorcek preprosto odstrani kolotek in naj nekdo sprozi pranje zarometov ti pa lepo poslusaj ce se motorcek zalaufa. Glede na to da ti tece pod zarometi ocitno motorcek dela, ampak ti soba me skoci ven. Jest bi rekel, da je res kaj sneto, ker kolikor vem voda pozene, da soba skoci ven iz odbijaca. More biti pa v vitrex posodici obvezno tekocina, saj v nasprotnem primeru soba za pranje zarometov nebo skocila ven. Sobo lahko tudi rocno ven potegnes iz odbijaca in pogledas, ce je vse priklopljeno tako kot mora biti.

Pripeta datoteka  IMG_20180901_164111.jpg   143.03KB   1 Število dolpotegov:

Odgovori

0 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov