Skoči na vsebino

Menjava olja


goldhorn

Priporočeno sporočilo

Je avto ?e star eno leto? ?e se ne motim, mazde skyactiv (bencin) sploh nimajo variabilnega intervala, temve? fiksnega: 20.000 km oz. 1 leto, kar pride prej.

 

 

Imajo flexibilni cas do servisa... vsaj pri moji CX-5 je tako ... Pise v DSK ... Racunalnik pa nastavijo na 12 mesecev oz. 20.000 km ... kar prej pride... Samo ce racunalnik ugotovi, da je olje prej potrebno menjave, bo racunalnik prej zacel jamrati :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, meni se pri 13k km od menjave olja ?e ni prikazalo obvestilo, ?eprav imam med tednom vsaj 10 vo?enj z mrzlim motorjem (razdalja 1 do 3 km).

 

Meni se je prizgalo opozorilo, ko je stevec prevezenih km kazal dobrih 19.000 km ... in kakovost olja je bila takrat po racunalniku na 0% ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V navodilih za M3 2.0 je takole, mesec dni prej te obvesti prvi? in pri 19k. Zato da pravi ?as opravi? servis, ki je vedno vsakih 20k in 12 mes.

 

Pri CX-5 pa v prirocniku pise tole z opombo, da nekateri modeli imajo prilagodljivi servisni interval...

 

CX-5_Navodila_za_uporabo_8FY4-EE-17E-SI_

 

Takole pise pa v infotainmentu:

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_f085-20190108-134

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja je flexible. Je pa res da ce preracunam na priblizno, bo po njegovi oceni olje zdrzalo 20k

 

V navodilih za M3 2.0 je takole, mesec dni prej te obvesti prvi? in pri 19k. Zato da pravi ?as opravi? servis, ki je vedno vsakih 20k in 12 mes.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je avto ?e star eno leto? ?e se ne motim, mazde skyactiv (bencin) sploh nimajo variabilnega intervala, temve? fiksnega: 20.000 km oz. 1 leto, kar pride prej.

 

 

Pol leta ima. Bom pa v navodilih preveril, ?e imam variabilen interval (CX 5 paket revolution). Preveril sem koli?ino olja in je nekje na polovici med min in max oznako na ?ipki za kontrolo nivoja. Tudi po barvi izgleda za take kilometre ?e vedno OK.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.