Skoči na vsebino

Mazda 3 1.6 BK - Zvok-?ri?ek iz zadnjega dela avtomobila


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Kot omenjeno vozim Mazdo 3 2004 letnik - hatchback, ?e nekaj ?asa prihaja neki zvok-?ri?ek iz zadnjega dela avtomobila in mi gre "na ?ivce". Zvok je visokega tona ("klik") in se ustvari ne glede na to ali zapeljem v "luknjo" ali pa je cesta "normalna": Zvok se zdi da prihaja nekje iz zadnjega dela avtomobila (zdi se mi, da okolica levega C-stebri?ka, zvok pa je podoben kot da bi tre??ila kovina ob kovino ali pa kot da bi pokalo kak?no steklo, ne glasno - ampak zelo mote?e.

 

Zanima me ali je morda imel / ima kdo od vas isti problem in ?e / kako ga je odpravil?

 

Identificiranje to?no od kje prihaja zvok je zelo zahtevno, sem se tudi peljal na zadnjih sede?ih in poizkusil ugotoviti od kje prihaja zvok, ampak zaman...

Poizkusil sem naslednje:

 

- Zadnji del stropa sem malo potegnil dol in pregledal ter izoliral z peno

- Odstranil plasti?ni pokrov c-stebri?ka in preveril ob morebitnih zvokih okoli mehanizma za pas

- Preveril okolico rezervnega kolesa

- Mehanik mi je odtegnil in ponovno namestil amortizer

 

Hvala,

Kristjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej ?e kovinsko toplotno za??ito nad auspuhom ki je po celem podu avta. Jst sem mel na M3 prerjavet en vijak ki dr?i tisto za??ito gor in posledi?no je ro?ljalo ko sem ?el ?ez kake luknje ali slabo cesto.

post-5522-0-44595200-1549447354.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem imel tak primer, na istem avtu... nisem mogu ugotovit kaj dela kovinski zvok...najprej sem zamenjal zadaj stabilizator ?tangice, pa ?e vedno isto... nakonc sem snel dol zavorne plo??ice in sem videl da tisti ?elezni repki na plo??icah ne ti??ijo plo??ice kot treba, saj je bil en repek odlomljen.... pol sm tisto tko po?telu da je ti??alo plo?ico da se ni prevec gibala... in od takrat niti enkrat ve? tega zvoka.... prej smo pa mislili da bo zadnji konec avta odpadel...

 

resni?no malenkost, pa dela tako ' ?talo'

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem imel tak primer, na istem avtu... nisem mogu ugotovit kaj dela kovinski zvok...najprej sem zamenjal zadaj stabilizator ?tangice, pa ?e vedno isto... nakonc sem snel dol zavorne plo??ice in sem videl da tisti ?elezni repki na plo??icah ne ti??ijo plo??ice kot treba, saj je bil en repek odlomljen.... pol sm tisto tko po?telu da je ti??alo plo?ico da se ni prevec gibala... in od takrat niti enkrat ve? tega zvoka.... prej smo pa mislili da bo zadnji konec avta odpadel...

 

resni?no malenkost, pa dela tako ' ?talo'

 

Hmm? Plo??ice sem sicer menjal predlani, mislim pa da je to delalo ?e prej, bom pa preveril. Morda bi moral tudi omeniti, da se zvok pojavlja random (v?asih 1x na 2 sekundi, potem je 5 sekund mir in nato 2, 3x zapored v glavnem ne enakomerno. Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.