Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Mazda 3 1.6 BK - Zvok-čriček iz zadnjega dela avtomobila

4 odgovorov v tej temi

#1 Odsoten   Haav

Haav

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 10595
  • 4 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Model avtomobila: Mazda 3 1. BK

Objavljeno: 06 February 2019 - 08:45

Pozdravljeni!

Kot omenjeno vozim Mazdo 3 2004 letnik - hatchback, že nekaj časa prihaja neki zvok-čriček iz zadnjega dela avtomobila in mi gre "na živce". Zvok je visokega tona ("klik") in se ustvari ne glede na to ali zapeljem v "luknjo" ali pa je cesta "normalna": Zvok se zdi da prihaja nekje iz zadnjega dela avtomobila (zdi se mi, da okolica levega C-stebrička, zvok pa je podoben kot da bi treščila kovina ob kovino ali pa kot da bi pokalo kakšno steklo, ne glasno - ampak zelo moteče.

Zanima me ali je morda imel / ima kdo od vas isti problem in če / kako ga je odpravil?

Identificiranje točno od kje prihaja zvok je zelo zahtevno, sem se tudi peljal na zadnjih sedežih in poizkusil ugotoviti od kje prihaja zvok, ampak zaman...

Poizkusil sem naslednje:

- Zadnji del stropa sem malo potegnil dol in pregledal ter izoliral z peno

- Odstranil plastični pokrov c-stebrička in preveril ob morebitnih zvokih okoli mehanizma za pas

- Preveril okolico rezervnega kolesa

- Mehanik mi je odtegnil in ponovno namestil amortizer

Hvala,

Kristjan

#2 Odsoten   Aless

Aless

Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 5522
  • 533 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 SportWagon GT & Mazda 3
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 06 February 2019 - 11:02

Poglej še kovinsko toplotno zaščito nad auspuhom ki je po celem podu avta. Jst sem mel na M3 prerjavet en vijak ki drži tisto zaščito gor in posledično je rožljalo ko sem šel čez kake luknje ali slabo cesto.

Pripete datoteke

#3 Odsoten   gregc88

gregc88

Trotlfahrer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 7279
  • 124 Sporočil:

Objavljeno: 06 February 2019 - 11:16

jaz sem imel tak primer, na istem avtu... nisem mogu ugotovit kaj dela kovinski zvok...najprej sem zamenjal zadaj stabilizator štangice, pa še vedno isto... nakonc sem snel dol zavorne ploščice in sem videl da tisti železni repki na ploščicah ne tiščijo ploščice kot treba, saj je bil en repek odlomljen.... pol sm tisto tko poštelu da je tiščalo pločico da se ni prevec gibala... in od takrat niti enkrat več tega zvoka.... prej smo pa mislili da bo zadnji konec avta odpadel...

resnično malenkost, pa dela tako ' štalo'

#4 Odsoten   Haav

Haav

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 10595
  • 4 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 3 1. BK

Objavljeno: 06 February 2019 - 11:36

jaz sem imel tak primer, na istem avtu... nisem mogu ugotovit kaj dela kovinski zvok...najprej sem zamenjal zadaj stabilizator štangice, pa še vedno isto... nakonc sem snel dol zavorne ploščice in sem videl da tisti železni repki na ploščicah ne tiščijo ploščice kot treba, saj je bil en repek odlomljen.... pol sm tisto tko poštelu da je tiščalo pločico da se ni prevec gibala... in od takrat niti enkrat več tega zvoka.... prej smo pa mislili da bo zadnji konec avta odpadel...

resnično malenkost, pa dela tako ' štalo'

Hmm… Ploščice sem sicer menjal predlani, mislim pa da je to delalo že prej, bom pa preveril. Morda bi moral tudi omeniti, da se zvok pojavlja random (včasih 1x na 2 sekundi, potem je 5 sekund mir in nato 2, 3x zapored v glavnem ne enakomerno. Hvala

#5 Odsoten   gregc88

gregc88

Trotlfahrer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 7279
  • 124 Sporočil:

Objavljeno: 06 February 2019 - 11:37

isto meni... ni blo samo po luknjah itd...kukr ga je picilo ... pa un pleh dol snam k je od izpuha...

Odgovori

0 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov