Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Mazda 6, 2011, 2.2d, 95kW opilki v olju

79 odgovorov v tej temi

#61 Odsoten   Aless

Aless

Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 5522
  • 800 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Model avtomobila: Mazda 6 SportWagon GT & Mazda 3
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 14 February 2019 - 18:33

Se strinjam, ne kupuj najcenejših avtov iz avto.neta!

Glede na to da ima ta M6 tolk malo kilometrov glede na letnik je bila vožena na kratke razdalje, kar pa posledično ni dobro za DPF ;)

#62 Odsoten   uklopko

uklopko

nekdo ki pači se grdo !

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 363
  • 7868 Sporočil:
  • Zanima me:Vse kar me zabava in me zanima oz. me dela zadovolnega in tudi zadovoljenega .
  • Model avtomobila: Mazda 6 karavan
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 15 February 2019 - 07:23

jaz bi jo pa šel pogledat.......Če vse štima,    odtraniš DPF  pa še blindiraš EGR pa imaš mir glede tega. Če so servisi res delani kot treba (če so narejeni na uradnem še toliko boljše glede sledljivosti možnih napak) Tudi sam sem kupil ne za dosti dražje enak letnik  pod 130kkm  in za 1x po 25kkm prevoženih  vse štima  razen seveda zavor ki jih moram menjat . Peljeta se na uradni servis naj ga preverijo potem pa naprej.

Kdaj bi ga šel pogledat sishi? 

#63 Odsoten   Deeyan

Deeyan

Žmego - drilling master

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 1139
  • 13591 Sporočil:
  • Zanima me:vse kar je povezano z avtomobili, gorsko kolesarstvo (Freeride)
  • Model avtomobila: Bloody Mary V6, AR 159
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 15 February 2019 - 08:34

jaz bi jo pa šel pogledat.......Če vse štima,    odtraniš DPF  pa še blindiraš EGR pa imaš mir glede tega. Če so servisi res delani kot treba (če so narejeni na uradnem še toliko boljše glede sledljivosti možnih napak) Tudi sam sem kupil ne za dosti dražje enak letnik  pod 130kkm  in za 1x po 25kkm prevoženih  vse štima  razen seveda zavor ki jih moram menjat . Peljeta se na uradni servis naj ga preverijo potem pa naprej.

Kdaj bi ga šel pogledat sishi? 

Zanimivo in po svoje kar neverjetno je dejstvo, da pri nas obstajajo podjetja, ki svojim strankam uradno ponujajo tudi odstranitev filtra trdnih delcev iz izpušnega sistema. Večina ponudnikov to storitev sicer zavije v “namene preizkusa delovanja motorja pred vgrad-njo novega filtra trdih delcev” ali “za namene motorsporta”, a dejstvo je, da se po naših cestah vozi precej avtomobilov z dizelskimi motorji, ki v izpušnem sistemu nimajo več filtra trdnih delcev.

Največ krivde za to zagotovo nosi nepopolna zakonodaja na področju tehničnih pregledov in tudi nepopoln nadzor; pri meritvah izpušnih plinov na tehničnem pregledu sicer izmerijo “dimljenost” dizelskih motorjev, ne pa tudi natančne vsebnosti oziroma količine trd-nih delcev v izpuhu.

Očitno takšen tehnični pregled opravijo tudi avtomobili brez filtra trdnih delcev – ali pa jim pregledniki na tehničnem pregledu pogledajo skozi prste, kar glede na pretekle izkušnje ne bi bilo nič presenetljivega.

V prihodnosti naj takšne okoljevarstvene goljufije ne bi bile več mogoče, saj se že pripravljajo zakonske osnove za temeljitejše merjenje vsebnosti trdnih delcev v izpuhu – najprej na evropski ravni, potem tudi pri nas. Kdaj natančno in kako naj bi to merili, v tem trenutku še ni znano.

Vir: AMZS

počasi bo res nastal problem okrog tega, sploh če maš zavedeno, da je motor EUR 6

#64 Odsoten   SpEkTr

SpEkTr

Hyper Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 5237
  • 3845 Sporočil:
  • Model avtomobila: M6 SC Nakama intense
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 15 February 2019 - 08:48

Jaz DPF ne bi dajal dol. Preveri se kaj je sploh narobe. Lahko ga sčistiš če je treba , lahko se zamenja vložek ,obojo je okoli 300eur. Če vse ostalo štima bo držalo. Je pa ponavadi DPF posledica nečesa, tako da, bi najprej pogledal še vse ostalo (okoli).

• uporabniku Nejc1986 je všeč

#65 Prisoten   Nejc1986

Nejc1986

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 9068
  • 2295 Sporočil:
  • Zanima me:Carpe diem
  • Model avtomobila: Mx5 nb, xsara picasso

Objavljeno: 15 February 2019 - 09:54

Meni je pa nekaj drugega sumljivo; jasno mi je, da marsikdo ne bo šel avta v nulo zrihtati pred prodajo. tudi jaz nebi šel zdaj kupovati novih gum, brisalcev, letne vinjete ipd. ce bi imel namen prodati cez npr 2meseca. Predvidevam, da avta ne prodajamo "na vrat na nos", vsaj vecinoma ne...

Ampak neka vecja okvara, ki pa je hkrati že diagnosticirana (v tem primeru DPF); zakaj za vraga lastnik to ne zrihta, recimo da ga pride to 500eur (nevem, ugibam ceno) in potem avto prodaja recimo 300eur drazje kot sedaj in resda izgubi teh 200eur, ampak bo lahko napisal, da je avto na frisno zrihtan kar se tice ene bolj kocljivih zadev in zelo verjetno bo avto lazje/hitreje/ bolje prodal.

Kot primer znanca,ki je kupil avto, kjer je v oglasu pisalo, da klima ne dela in jo je potrebno nafilati. Si je rekel , da tistih 30eur bo pa ze pozrl in je verjel prodajalcu, ki pac "nije imao vremena to sredit"....

No... spomladi je pa imel on nekaj za sredit... ni bila fora v prazni klimi,ampak v fuč kompresorju...

Ne pravim , da je tukaj tako,ampak meni je sumljivo....
  • uporabniku Deeyan je všeč

#66 Odsoten   Matick

Matick

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 9556
  • 219 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 3 G120 Takumi

Objavljeno: 15 February 2019 - 10:07

Ce ne popravis kar avtu manjka, pol bojo ceno bl zbil dol kt je strosek servisa. Isto je bilo ko sem jaz prodajal moj prejsnji avto. Servis strosek je bil 300e, pri mojem cloveku. Kupil je avto mehanik ki je sam reku da bo popravu, pa se v MK je pelov, kjer je isti servis 100e pa drobiz, pa sva na koncu se zmenila za 400mnj kot pa zacetna. Tako da dejansko sem jaz izgubil 100e, ampak, ni se mi pa dal ukvarjat s tem in sm lepo pozrl tistih 100e pa je, nisem pa se nervirov.

#67 Prisoten   Nejc1986

Nejc1986

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 9068
  • 2295 Sporočil:
  • Zanima me:Carpe diem
  • Model avtomobila: Mx5 nb, xsara picasso

Objavljeno: 15 February 2019 - 10:22

Ce ne popravis kar avtu manjka, pol bojo ceno bl zbil dol kt je strosek servisa. Isto je bilo ko sem jaz prodajal moj prejsnji avto. Servis strosek je bil 300e, pri mojem cloveku. Kupil je avto mehanik ki je sam reku da bo popravu, pa se v MK je pelov, kjer je isti servis 100e pa drobiz, pa sva na koncu se zmenila za 400mnj kot pa zacetna. Tako da dejansko sem jaz izgubil 100e, ampak, ni se mi pa dal ukvarjat s tem in sm lepo pozrl tistih 100e pa je, nisem pa se nervirov.

Ja,sicer to razumem,ampak tvoj kupec je bil mehanik... Mehanika težke nategnes,kot tipičnega kupca. Jaz vem, da bi se kot kupec spraševal če je res narobe "zgolj" to,kar piše v oglasu...

Mi je pa jasno, da če avto zrihtas za recimo 500eur, ti ga ne bo ratalo prodati to 500eur dražje. Kot če daš gor feltne za 400eur, to ne pomeni da bos dobil zanj kaj dosti več,kot če jih sploh nebi bilo..

Ampak,trg je tako zasičen,sploh z vozili starimi 10let s tako ceno,da se mi zdi res čudno,da nekdo ne pomisli,kako slabo take opombe vplivajo na potencialnega kupca... Ali sem edini,pri katerem taka opomba vzbudi dvom?
  • uporabniku Bini je všeč

#68 Odsoten   Jest

Jest

iPhone guru

• Admin
    • ID uporabnika: 10
  • 7474 Sporočil:
  • Model avtomobila: mazda CX-5 G194 AT AWD Revolution Top
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 15 February 2019 - 10:28

No... jaz sem recimo kaksen mesec, preden sem prodal sestico, naredil se servis, ker je pac takrat prisel na vrsto po planu vzdrzevanja ... (21.2. sem opravil redni servis, 7.3. pa sem sestico prepisal na novega lastnika) ... 

Mi je pomembno, da sva pri deal-u oba zadovoljna ... To upam, da lahko potrdi tudi kupec zadnje in prejsnje sestice :) ... Res je pri prejsnji zacel zafrkavati DPF kaksen mesec po tem, ko sem jo prodal... ampak zal na to nisem imel vpliva. Ce bi se zgodilo prej, bi bodisi to uredil sam ali pa bi pac ustrezno znizal prodajno ceno pa da potem kupec to uredi ... 

• Deeyan in Bini je všeč

#69 Odsoten   Matick

Matick

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 9556
  • 219 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 3 G120 Takumi

Objavljeno: 15 February 2019 - 10:29

Sej, jest ce bi bil kupec in da pise da pri avtu nekaj ne dela, pol bi ponudil veliko mnj denarja, ali pa ga sploh ne bi vzel. Bi pa pred nakupom definitivno ga dal nekemu mehaniku ki mu zaupam da on preveri to zadevo in da oceni strosek, kar pa ne verjamem da bi se prodajalec strinjal.

#70 Odsoten   mazdaman

mazdaman

miapan

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 24
  • 4971 Sporočil:
  • Model avtomobila: 6, Premacy
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 15 February 2019 - 10:39

Jaz DPF ne bi dajal dol. Preveri se kaj je sploh narobe. Lahko ga sčistiš če je treba , lahko se zamenja vložek ,obojo je okoli 300eur. Če vse ostalo štima bo držalo. Je pa ponavadi DPF posledica nečesa, tako da, bi najprej pogledal še vse ostalo (okoli).

Kdo zamenja vložek za 300€?

#71 Odsoten   SpEkTr

SpEkTr

Hyper Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 5237
  • 3845 Sporočil:
  • Model avtomobila: M6 SC Nakama intense
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 15 February 2019 - 10:41

Strajnar, ni seveda original, bo pa avto kljub temu delal b.p. , ima pa kot je rekel še neke malce malenkost bolj prepustne vložke.

Pardon, 400EUR :)

#72 Odsoten   Jest

Jest

iPhone guru

• Admin
  • 7474 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 15 February 2019 - 10:43

Pozna kdo? Čiščenje DPF-ja pomeni, da ga je potrebno zamenjati/obnoviti?

https://www.avto.net...asp?id=13524518

Podobno je pred slabim letom prodajal kupec moje prejsnje sestice ... in jo na koncu po kaksnih dveh ali treh mesecih prodal se mi zdi, da za slabe 4 jurje ... Imela pa je malo vec km (okoli 230.000 ce se prav spomnim) bila letnik 2008 in z vso mozno opremo (GT Navi) ... 

EDIT: Vidim, da je njegov oglas se vedno objavljen :) >> http://www.mazda-si....i-letnik-2008/ 

#73 Odsoten   Sishi

Sishi

Ponovno Mazdaš

• Člani
    • ID uporabnika: 245
  • 2792 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 II CD129
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 15 February 2019 - 13:48

EDIT: Vidim, da je njegov oglas se vedno objavljen :) >> http://www.mazda-si....i-letnik-2008/ 

Ne vidim tega oblasa :(. Kaj pa ti dve:

https://www.avto.net...asp?id=13923665

https://www.avto.net...asp?id=13875412

#74 Odsoten   Jest

Jest

iPhone guru

• Admin
  • 7474 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 15 February 2019 - 14:04

Ne vidis rubrike MALI OGLASI? Sicer je tako ze prodana ... ampak oglas je pa se v podforumu tukaj ... 

#75 Odsoten   jacques33

jacques33

Trotlfahrer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 6984
  • 168 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 15 February 2019 - 20:50

Ne vidim tega oblasa :(. Kaj pa ti dve:
https://www.avto.net...asp?id=13923665
https://www.avto.net...asp?id=13875412

Ne poznam nobene od teh, sta pa obe za pogledat. Če voziš večinoma krajše relacije, potem priporočam bencinarko, v primeru daljših relacij pa bo tudi diesel lepo delal. 14 dni nazaj sem spet vozil 6-ko s skoraj 500k km prevoženih, sicer 2.0d motor, pa se še vedno lepo pelje.
Verjetno pa se bo prodajala tudi moja bivša 6-ka 2010 letnik z 2.2 d motorjem, ker je bila kupljena le za vmesno obdobje. Avto je šel od mene tipi top z znano vso servisno zgodovino.
  • Z M A J in Rudy je všeč

#76 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 133
  • 22514 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 II CD GTA
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 15 February 2019 - 20:55

Haha, kako nakladanje v oglasu - 1,1 litra manj porabe kot pri 2.0 140 CD. Na spritmonitorju je povprečna razlika le 0,18 litra/100km.

• AmpeR in Martin Cufer je všeč

#77 Odsoten   Sishi

Sishi

Ponovno Mazdaš

• Člani
    • ID uporabnika: 245
  • 2792 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 II CD129
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 16 February 2019 - 12:27

Živjo,

nakup zaključen, kupil sem Volvo V40, 1.6d, letnik 2015  :ouje: . Srečno vsem Mazdašem  :jupiii:   .

Lp Sishi

• Z M A J, jures in Bini je všeč

#78 Odsoten   Bini

Bini

Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 10126
  • 616 Sporočil:
  • Zanima me:Vse kar je aktualno in zanimivo.
  • Model avtomobila: Mazda 3 G120 Revolution 2018
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 16 February 2019 - 20:06

Srečno vožnjo. Lp
  • uporabniku Sishi je všeč

#79 Odsoten   323 BA

323 BA

Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 5919
  • 1136 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda no more

Objavljeno: 17 February 2019 - 12:37

Srečno vožnjo! Avto je sicer povsem drugega ranga (kot recimo M3), a če ti je dovolj velik, super!

#80 Odsoten   Z M A J

Z M A J

Kurckej :)

• Člani
    • ID uporabnika: 185
  • 24980 Sporočil:
  • Zanima me:Gričelazenje, box, bič voli, nasprotni spol
  • Model avtomobila: Z4 & 318i touring
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 17 February 2019 - 12:47

Sushi, srečno in brezskrbno vožnjo!

Odgovori

0 uporabnikov pregleduje to temo