Skoči na vsebino

Mazda3 G120, zatikanje menjalnika


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni. 

 

Gre za Mazdo 3, 2.0 G120, letnik 2014, prvi lastnik, prevo?enih dobrih 50.000 km, redni servisi.

Avto vozim le nekajkrat letno, ker ga sicer vozi partnerka. 

Opazil sem, da se ob ni?jih jutranjih temperaturah (recimo tam +2 st. C in manj) menjalnik zatika pri prestavljanju navzgor. Posebej je to o?itno ob prestavljanju iz druge v trejo prestavo in iz tretje v ?etrto prestavo. Ob prestavljanju ?uti? nekak?en odpor, kot da bi nekaj zasko?ilo, rahlo ?krtnilo in prepre?evalo gladko prestavljanje v vi?jo prestavo. ?e med prestavljanjem prestavno ro?ico pomaknem malo nazaj, gre nato v prestavo brez te?av.

Pri prestavljanju navzdol se zatikanje ne ob?uti. Ko se olje v menjalniku segreje je zatikanja manj. 

 

Zanima me, kako se obna?ajo menjalniki v va?im Mazdah 3?

Je to zatikanje ob hladnem vremenu normalno za Mazdin menjalnik ali naj grem te?it na servis?

Meni se sicer tako zatikanje ne zdi ok. 

Je bil mogo?e kak?en vpoklic glede opisanega? Ima kdo kak?no izku?njo okoli tega?

 

Hvala za morebitne odgovore. 

 

lp

 

 

PS: ?e ?e obstaja tak?na tema, prosim admina, da jih zdru?i. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor sem bral na tujih forumih je bil to kar pogost pojav v prvih serijah(tudi mazde6). Nekateri so peljali avte na servis in baje, da so zamenjali olje v menjalnikih in naj bi bilo potem malo bolj?e.

Pri mazdah 6 so te te?ave z face-lifom odpravljene za trojke pa ne vem.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se dobr spomnim so enemu tu na forumu menjali tudi sinhrone ker se je tudi zatikalo, menjava olja ni pomagala.

Tudi po tujih forumih je zaslediti te?ave z prestavljanjem na novej?ih Mazdah.

Pelji na Mazda servis te?it glede tega, to se ne spe zatikat!

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na servisu mora? fajn te?it... Mene so parkrat hoteli odpravit na ta na?in, da so ?li na vo?njo in seveda se ravno takrat ni ni? zatikalo in seveda kao nehaj se zmi?ljevat, seveda so mi tudi rekli, da sem jaz edini, ki se mi menjalnik zatika... vsakokrat so nekaj pr?kali, bilo je bolj?e ampak brezhibno nikoli...sem se pa navadil in me ni ve? motilo...potem sem pa avto prodal in k sre?i nimam ve? opravka s ?alabajzarskim Mazda servisom...res pa da niso servisi drugih znamk kaj veliko bolj?i, marsikaj se sli?i, k sre?i pa je nekaj svetlih izjem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na servisu mora? fajn te?it... Mene so parkrat hoteli odpravit na ta na?in, da so ?li na vo?njo in seveda se ravno takrat ni ni? zatikalo in seveda kao nehaj se zmi?ljevat, seveda so mi tudi rekli, da sem jaz edini, ki se mi menjalnik zatika... vsakokrat so nekaj pr?kali, bilo je bolj?e ampak brezhibno nikoli...sem se pa navadil in me ni ve? motilo...potem sem pa avto prodal in k sre?i nimam ve? opravka s ?alabajzarskim Mazda servisom...res pa da niso servisi drugih znamk kaj veliko bolj?i, marsikaj se sli?i, k sre?i pa je nekaj svetlih izjem.

In katere so te svetle izjeme in kje?

Te?ave ostajajo, tudi pri FL 2018 je enako.

Kaj je FL ?e smem vpra?at.? Moja m3 se supr ?alta. Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav.

 

Pa ?e kako so te?ave tudi pri FC 3. Sam imam letnik 2017 dobrih 40000km. Pojavljati se mi je pri?elo zatikanje iz 1->2. ?e bolj mote?e pa je ko ga v?asih na mestu sploh ne morem prestaviti v 1. Potrebno je ?e enkrat  stisniti sklopko in potem nekao gre, ampak to se sedaj dogaja ?e pri vsakem 4 poizkusu.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri FL M6 in tudi pri M3 dejansko kakor naleti?, je bilo prej enako. Pri moji "novi" 2016 ni nobene te?ave, pri prej?nji 2013 pa je bilo ob?asno zatikanje, ko je bilo olje ?e neogreto. Dodatno se pri nekaterih pojavi tudi resonanca v 4. in 6. prestavi pri konstantni hitrosti. V takem primeru seveda ?imprej na servis, dokler ima avto ?e garancijo.

 

Za dizle pa vem, da so menjalniki dejansko povsem odpovedali in je avto ostal na cesti. Verjetno zato, ker ima dizel 2x ve? navora. Tudi tu je vseeno ali gre za prvi ali drugi FL. Morda je dokon?no urejeno s 3. FL 2018, a tu verjetno ?e noben avto nima toliko kilimetrov, da je ?e pri?lo do odpovedi menjalnika. Vse zapisano velja za ro?ne menjalnike.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri FL M6 in tudi pri M3 dejansko kakor naleti?, je bilo prej enako. Pri moji "novi" 2016 ni nobene te?ave, pri prej?nji 2013 pa je bilo ob?asno zatikanje, ko je bilo olje ?e neogreto. Dodatno se pri nekaterih pojavi tudi resonanca v 4. in 6. prestavi pri konstantni hitrosti. V takem primeru seveda ?imprej na servis, dokler ima avto ?e garancijo.

 

Za dizle pa vem, da so menjalniki dejansko povsem odpovedali in je avto ostal na cesti. Verjetno zato, ker ima dizel 2x ve? navora. Tudi tu je vseeno ali gre za prvi ali drugi FL. Morda je dokon?no urejeno s 3. FL 2018, a tu verjetno ?e noben avto nima toliko kilimetrov, da je ?e pri?lo do odpovedi menjalnika. Vse zapisano velja za ro?ne menjalnike.

 

Mogo?e lahko predlagate, kaj je za narediti? Obstaja kak?na re?itev?

Hvala, lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menjava olja, saj avto nima ve? garancije. Ni nujno, da bo odpravljeno, bo pa verjetno bolj?e. ?e so sinhroni ali zobniki izrabljeni, ne ostane drugega, kakr menjava le-teh.

Stare mazde (vdaj 6-ke)so imele zajlo na menjalniku, te nove pa imajo mehanski prenos. Bral sem, da so nekaterim z to?no nastavitvijo in menjavo olja v menjalniku skoraj v celoti odpravili zatikanje.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menjava olja, saj avto nima ve? garancije. Ni nujno, da bo odpravljeno, bo pa verjetno bolj?e. ?e so sinhroni ali zobniki izrabljeni, ne ostane drugega, kakr menjava le-teh.

 

Avto je ?e v garanciji in sicer dobro leto dni.

Zobniki ?e verjetno niso izrabljeni? Avto ima komaj dobrih 50.000 km, ne?ne (?enske) vo?nje po lokalnih cestah. Mestne vo?nje malo. Manj obremenjen avto sploh ne more bit.

Pa v njem se vozi 99% samo ena oseba. Nima kaj za crknit. 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto je ?e v garanciji in sicer dobro leto dni.

Zobniki ?e verjetno niso izrabljeni? Avto ima komaj dobrih 50.000 km, ne?ne (?enske) vo?nje po lokalnih cestah. Mestne vo?nje malo. Manj obremenjen avto sploh ne more bit.

Pa v njem se vozi 99% samo ena oseba. Nima kaj za crknit. 

lp

?e je slab material lahko crkne.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e epilog:

Avto bil na servisu. Ob?asno zatikanje menjalnika je v mejah normale za Mazdo. Posegi niso potrebni.

 

Moje mnenje: malo preve? zatikanja za tako renomirano in presti?no ter premium znamko, kot bi Mazda rada bila.

 

lp

Ce tezis mora iti zadeva naprej. To je vedno odziv servisa ki se tem ne da ubadat.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enkrat k morajo napako sanirati oz. dat iz svojega zepa je itq vedno tisoc in en izgovor, ter pravijo, da je to normalno. TO NI NORMALNO. Sicer nevem kako se ti zatika, ampak menjalnik se NE sme zatikati in more laufat, kot po putru. Na tvojemu mestu bi vztrajal in to brez slabe vesti, ker ne kompliciras krneki za brezveze...Zato pa je "garancija" . Nakoncu bo avto ravno iz garancije in bo prisla, kaksna vecja okvara menjalnika in bojo spet sli ?. Vrjel ali ne je ravno to taktika vecina serviserjev, da te driblajo toliko casa, da potem nimas vec garancije potem se pa j...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Vse to kar si ti nastel imam jaz zavarovano razlicne kombinacije. Pa ni bilo nikoli problemov z uveljavljanjem. Tudi takrat, ko sem bil sam kriv. No uradno nisem bil .  
    • Ja to pa je res, toča nikomer ne prizanese, pri nas je bila po 30 letih prvič in avto se je v zastonj garaži prav fino imel... 🤗 Jp, 3ka ima pa kasko, ker je noč in dan pod milim nebom  Pa porihtana je že u nulo.... 👌👍😉
    • Sej vsak se sam odloča... ampak tukaj si lahko zelo previden pa pride do spleta okoliščin, kjer nisi kriv pa ne moreš dokazat, da nisi. Potem foušijo je tud težko preprečit, da se ti ne podpiše na lak, kot tudi nerode na parkirišču me. Divje živali tudi niso na vrvicah, še manj pa vremenske neprilike.   Jaz osebno raje dam tistih 500-600€ na leto pa vedno upam, da mi jih ne bo trebu uporabit in sploh nisem slabe volje tudi če plačujem "v prazno". V bistvu sem celo presrečen, da ničesar ni. Ko pa pride toča pa mi tud ni treba bilo odpret denarnice, kar je pa svojevrstno zadovoljstvo.😜
    • Zaskrbljena gospodinja.
    • Verjetno ker je sedan. Karavan bi lazje sel pomoje.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.