Skoči na vsebino

Cena servisa


Priporočeno sporočilo

Mislim, da računajo kar po čez, ker za redni servis je določeno koliko je cena in če malo pohiti je slabo uro z vsem fertik. :) Saj poznate tisto foro o kvaliteti Mazdinih avtomobilov; odprejo havbo, obrišejo tisti prah na M znaku, zaprejo havbo in servis je gotov.... :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Se bom kar tule priključil, torej čas je za menjavo diskov in ploščic na moji 3ki 2.0 2016 letnik. Do zdaj sem vse servisiral pri Selmarju v Celju, za tole pa sem dobil predračun 900e + še redni servis bi zraven naredil in smo krepko čez 1000. Ima kdo predlog kam drugam it v okolici Celja, opcijsko tudi v Mariboru?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je bevo napisal:

Se bom kar tule priključil, torej čas je za menjavo diskov in ploščic na moji 3ki 2.0 2016 letnik. Do zdaj sem vse servisiral pri Selmarju v Celju, za tole pa sem dobil predračun 900e + še redni servis bi zraven naredil in smo krepko čez 1000. Ima kdo predlog kam drugam it v okolici Celja, opcijsko tudi v Mariboru?

Menjava diskov+ploščic =900€???zmeden?

Jest, kakšen komentar glede cen na uradnih servisih in lupljenja ljudi? 🤔

Nasvet, pojdi k bilokateremu popoldancu in boš šel skozi za manj kot pol te cene. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

14 minutes ago, Alex said:

Nasvet, pojdi k bilokateremu popoldancu in boš šel skozi za manj kot pol te cene. 😉

 

Ma saj to mi je jasno, išcem kakšen konkreten predlog tudi za redno servisiranje, ker pri Selmarju je glede na mojo letno kilometrino (35k) ratal to drag šport.

 

Stvar pri tej menjavi diskov pa je to da je cena materiala nabita v nebo, postavka za delo se mi zdi dokaj normalna.

 

menjava_diskov.png

 

Popravljeno od bevo
izbris os. informacij s slike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ni to ta servis, kjer so bili ful napol zastonj motorčki za ogledala :) 

 

Cene so adijo pamet, pejdi k Pelkotu ali kak drug mehanik, oz še boljše prav specializiran zavorni servis, da ti še malo pregleda ostale zadeve okoli zavor.

  • Všeč 5
  • Haha 4
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo zavorni material, če ga kupiš sam, pride cca. 300€. Za delo bi moralo biti 100€ dovolj.

Vsaka večja vas ima mehanika, ki bo znal zamenjati diske in ploščice ...

 

https://www.autodoc.si/rezervni-deli/zavorni_kolut-10132/mazda/3/3-bm/21146-2-0?supplier[0]=3

https://www.autodoc.si/rezervni-deli/zavorna_obloga-10130/mazda/3/3-bm/21146-2-0?supplier[0]=3

 

image.png

 

image.png

image.png

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bomo zgleda samo še na redne servise hodil dokler je v garanciji.... :nevem:

pred 59 minutami je bevo napisal:

 

Ma saj to mi je jasno, išcem kakšen konkreten predlog tudi za redno servisiranje, ker pri Selmarju je glede na mojo letno kilometrino (35k) ratal to drag šport.

 

Stvar pri tej menjavi diskov pa je to da je cena materiala nabita v nebo, postavka za delo se mi zdi dokaj normalna.

 

menjava_diskov.png

 

Od kje pa si? 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pred kratkim dal za diske in ploščice Zimmerman (ki naj bi bile med boljšimi) za M3, nekaj manj kot 300 €. 

Človek, ki mi pošraufa avto, ima svoj s.p. in mi računa 25 € na uro. Verjetno bo v eni uri zamenjal vse. Ali pa v dveh, saj ni važno.

Zgolj za primerjavo cene...

Jaz sem svojo M3 začel vozit k tem človeku, ko je bila še v garanciji. Nima smisla vozit na oderuške avtoservise, ki povrhu vsega precej slabo opravijo svoje delo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je bevo napisal:

 

Ma saj to mi je jasno, išcem kakšen konkreten predlog tudi za redno servisiranje, ker pri Selmarju je glede na mojo letno kilometrino (35k) ratal to drag šport.

 

Stvar pri tej menjavi diskov pa je to da je cena materiala nabita v nebo, postavka za delo se mi zdi dokaj normalna.

 

menjava_diskov.png

 

Koliko pa imaš km, da moraš menjat še zadaj? 

 

Jaz predlagam da se zmeniš da boš prinesel svoj material in naročiš na avtodocu pa jim pustiš tistih 100 eur za delo in sixpack za mehanika. :)

 

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, naredi eno anketo, kaj si vozniki mazd mislijo o uradnih mazda servisih. 😊 O cenah, nategovanju folka, neresnosti... bo kar zanimiv pogled na rezultate, če bere kdo od ljudi na vrhu Mazda Slovenija - Mazda forum. 😊

Samo,  bo pa potrebno odgovarjati po resnici ne pa kot zadnjikrat  pri ogledalih...ali pa vpisovati raznih smešnic, kot pri porabi. 

pred 54 minutami je FuManchu napisal:

900€ za menjavo zavor? 🤣 

Dokler bo narod hodil in plačeval bodo lupili na suho lepo...

Za ta denar(900€) si lahko omisliš osebnega, najboljšega mehanika iz Japonske, da te pouči, da boš znal sam zamenjati diske+ploščice. 😄😄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej smešno ja... ko sem zadnjič razlagal o previsokih cenah, ki jih folk hoče za rabljene korete ste me pa podučevali, kako je to zakonitost trga. To je to kar razlagam - ne moreš na eni strani od nekoga drugega zahtevat, da te ne nateguje in da ti da realne cene a po drugi strani, ko pa sam prodajaš je pa k da bi mel avto najmanj narejen iz platine.

 

Pač tako ne gre, zato pa sem sam zagovornik kapic in šalov in rokavic ter bi uzakonil, da je omejena maksimalna marža. Verjetno bom zdaj izpadel najmanj komi, Marksist, Leninist pa še kakšen vzdevek se bo našel.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa to sem jest cel cajt tulil, da je ta servis en velik nateg. Pa se usi tresete, da potem pa nebom imel garancije in kaj ce mi kaj crkne in oh in sploh.

prvic. Tudi ce ti nekaj crkne je velika vrjetnost, da ti garancijo zavrnejo iz bilokaterih razlogov. Glede tega so mojstri. 

Drugic. Samo s to menjavo zavor v kolikor jih bos menjal nekje drugje bos prisparal 400-500€. Torej imas v teoriji ta znesek v plus, ce ti kaj crkne in kao nimas vec garancije za popravilo. Sedaj pa zracunaj koliko dodatnega denarja zmeces na njihove marze skozi vsa ta leta, ko imas avto v garanciji (3 oz. 5 let). 

Pa prosim ne mi s takimi cudnimi pripombami, da obstaja tudi moznost, da je z novim avtom ki je v garanciji lahko kaj hudo narobe. Vrjemi, da enkrat ko bo nekaj hudo narobe se bo tudi serviser na veliko izogibal prevzemu garancije.

900€ za menjavo komplet zavor... Jebiga vojna v ukrajini...

Popravljeno od Scr3am
  • Všeč 7
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

40 minutes ago, Bini said:

Bomo zgleda samo še na redne servise hodil dokler je v garanciji.... :nevem:

Od kje pa si? 🤔

Celje

 

34 minutes ago, NevLado said:

Koliko pa imaš km, da moraš menjat še zadaj? 

 

Jaz predlagam da se zmeniš da boš prinesel svoj material in naročiš na avtodocu pa jim pustiš tistih 100 eur za delo in sixpack za mehanika. :)

 

Zadaj striktno gledano še ne bi blo treba menjat, ampak so te originalni diski obupno zarjaveli in je grdo videt. Za dodatnih 500e jih seveda ne bi menjal :D Kilometrov je pa 150k.

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje zarjaveli?

Zgoraj so tak 1cm široki, potem je to lahko samo tam ko se felna gor šraufa, nižje od naležne površine ploščic?

 

Če pa je naležna površina, pa so čeljusti zaštekale.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je bevo napisal:

Celje

 

Zadaj striktno gledano še ne bi blo treba menjat, ampak so te originalni diski obupno zarjaveli in je grdo videt. Za dodatnih 500e jih seveda ne bi menjal :D Kilometrov je pa 150k.

 

 

 

 

Saj jih lahko snameš pa pobarvaš. Ne naležno površino od plosčic seveda:bravo:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je bevo napisal:

 

Ma saj to mi je jasno, išcem kakšen konkreten predlog tudi za redno servisiranje, ker pri Selmarju je glede na mojo letno kilometrino (35k) ratal to drag šport.

 

Stvar pri tej menjavi diskov pa je to da je cena materiala nabita v nebo, postavka za delo se mi zdi dokaj normalna.

 

menjava_diskov.png

 

Ta predračun nima drugače popusta, reči koliko ti odbijejo :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

18 hours ago, godlike said:

Kje zarjaveli?

Zgoraj so tak 1cm široki, potem je to lahko samo tam ko se felna gor šraufa, nižje od naležne površine ploščic?

 

Če pa je naležna površina, pa so čeljusti zaštekale.

Praktično vse razen naležne površine je pokrito z rjo, tudi zunanji rob. Ne vem a je to originalna roba tako zanič ali so že bli menjani kdaj, ker prednji recimo niso niti približno tako slabi.

 

17 hours ago, NevLado said:

Ta predračun nima drugače popusta, reči koliko ti odbijejo :D 

So napisali v mailu, 10% na material :) 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je bevo napisal:

Praktično vse razen naležne površine je pokrito z rjo, tudi zunanji rob. Ne vem a je to originalna roba tako zanič ali so že bli menjani kdaj, ker prednji recimo niso niti približno tako slabi.

 

So napisali v mailu, 10% na material :) 

 

Sprednji so bolj obrabljeni in tudi več dela opravljajo, zato so lepši :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes so mi ponovno poslali iz mazde Slovenija anketo o zadovoljstvu ob opravljenem prvem rednem servisu v BTC v za novem servisu.. 

Pisali so mi, da upajo, da sem se prvič najbrž zmotil in da bo tokrat bolje. 🙄

Verjetno ni potrebno pisati, kaj sem jih odpisal. 

  • Haha 8
  • Začuden 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

no kaj? tole bi pa rad prebral.... hihi ;)

Ni za na forum. 😉 Samo res ne vem, koji k.. c jim ni jasno? Lepo in jasno sem jim napisal že prvič, da lahko zaradi mene to barako v BTC - ju takoj zaprejo. In oni meni, da če sem se kaj mogoče pomotil??! Da naj zopet izpolnim anketo. 😡

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.