Skoči na vsebino

Cena servisa


Priporočeno sporočilo

Jah, a ni bolje, da ga menjas prej, ce je izrabljeno?

 

20.000 km v 100 ali 200 km dnevnih relacijah po AC ni noben bav-bav, bi slo olje tudi 30.000 km po takem rezimu.

 

20.000 km s 6 ali 7 km kratkimi voznjami in obcasna relacija pa se vrsta nedokoncanih regeneracij DPF pa pomeni, da je olje ze cisto fertik in se dela skoda motorju.

 

Naj vsak zase presodi, kako in kaj. Jaz menjam olje na svojih avtih med 15.000 in 20.000 km, ne glede na to, kaj pravi uradni interval.

In v ?em je potem poanta dizla, ?e dela? 6-7km na dan?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In v ?em je potem poanta dizla, ?e dela? 6-7km na dan?

Poanta je v tem, da se gleda samo na to, koliko je poraba na 100km...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In v ?em je potem poanta dizla, ?e dela? 6-7km na dan?

Navor ;) .. pa ce dela velikokrat samo po par km, se ne pomeni, da je stalno tak rezim voznje...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje je nastavljen samo opomnik ... lahko pa da se bo potem pojavila se kaksna lucka... Ce je se v garanciji, potem je to menda lahko razlog, da ne velja vec ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se malo pa bos moral na servisu tankat :D

 

Tale komentar je pa cisto brez pomena... Avto je pac treba servisirat... in tudi tankat. Tudi za tankanje te racunalnik obvesti, in potem gres verjetno tankat ali?  :P  :zvizga:

 

Nikjer nisem napisal, da tega ne mores sam naredit ... seveda pa potrebujes znanje in ustrezna orodja .... ni nujno, da gres na servis...  :vesel:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale komentar je pa cisto brez pomena... Avto je pac treba servisirat... in tudi tankat. Tudi za tankanje te racunalnik obvesti, in potem gres verjetno tankat ali?  :P  :zvizga:

 

Nikjer nisem napisal, da tega ne mores sam naredit ... seveda pa potrebujes znanje in ustrezna orodja .... ni nujno, da gres na servis...  :vesel:

Verjetno pa je v navodilih? Ali je to 'zaprto' za rajo?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, ni? se ne zgodi, razen izguba garancije, ?e jo avto ?e ima. Lu?ka za servis bo svetila, a se jo da ponastaviti.

Prav ima? samo garancija ti gre,lahko pove? kako se lu?ka vgasne da vem za naprej,ko nebo ve? v garanciji? Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo imam problem

 

Po menjavi olja in filtra mi nikakor no?e zresetirati olja...

 

Grem pod App -> Maintenance ->Oil (ki je na 0%, na nulo mi ga je dalo dobesedno 2 km pred servisom) in ko dam reset se ne zgodi ni? oziroma napi?e Reset failed, would you like to try again... (http://shrani.si/f/2l/O2/2tDytV5q/img2019060520051401.jpg)

 

Probal sem vse, factory reset, menjal sem SD kartico, odklopil sem baterijo za 5 min, ni?.

 

Mal me moti k vsaki? k v?ge? avto napi?e Oil Due in mi gre na K...

 

Kak?ne ideje? Al peljem na Mazdo da mi resetirajo?

 

Hvala za odgovore.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

V MS so sestri?ni naredil z fer ceno in odnosom,

v MB se pa prej dogovori koliko ti bodo ra?unali olje in ?e ne ?elijo spustiti prinesi svoje olje original (motornaolja.com)

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Sem poklical za redni servis in se zmeniva za datum. Ko pa omenim, da bom prinesel svoje poceni olje pa takoj v luft...da potem ne velja garancija, da lahko zariba ma?ina, da on ne bo odgovarjal... "Po?akaj, ?lovek. Kupil sem original dextelio extra super duper dpf filter +". On pa "Ja, samo vseeno, ni originalno.To moramo zapisati v zapisnik".

"Seveda je original, samo za ceno 7? za liter napram va?im 20+? za liter.

" Ja,potemtakem vam moram zara?unati 15% ve? za delo".

??? - ker kaj? , a ga je te?je napolniti, ne razumem tega stavka.

Iz tega se to?no vidi, da jim je to z oljem glavni zaslu?ek pri rednem servisu.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tocno o tem sem pisal par dni nazaj, ko sem se jaz zanimal so mi hotl racunat 2h dela (moje olje), drgac je pa 1h... Me pa veseli, da koncno (nekateri) vidite sirso sliko kako so tel servis en velik nateg in manipulacija z garancijo. Se mal pa ga bos mogu pri njih tudi prati in sesati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.