Skoči na vsebino

Mazda 5 2008 pokanje zadaj


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni. Imam Mazdo 5 DC110 letnik 2008, prevo?enih 150.000km. Te?ava pa je v tem, da ko sr peljem preko grabna oz lukenj poka odzadaj. Menjal pa sem amortizerje, pu?e, gume stabilizatorja, stabilizatorje ( tiste majhne pal?ke) in zadeva ?e zmeraj ni vredu. Ima kdo kak?no podobno izku?njo? Hvala in lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako poka? Kaj je s kon?niki, a ti izpuh kam udari, meni je butal ko sem imel fu? gume...

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pokanje se sli?i na desni strani, izpuh jen na levi... Mo?no, da kon?nik. Sem peljal ?e vsakemu mehaniku in ne morejo ugotoviti kaj je narobe. V to zadevo srm ?e dal preko 800? in zmeraj ni vredu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drugace ena butalska - ali je kaj v prtljazniku oz tistemu delu pod zici, vsaka taka stvar povzroci zvok. Ne vem ce si tudi to menjal z amortizerji ampak serijsko je bil problem z gumicam na amortizerjih. Meni je na petki delalo enako, so menjali pod garancijo.

 

Ko pravis 800?....verjetno nisi sel na pooblascenega? Tam bi zadevo verjetno ze poznali in bi tudi 300? bilo ceneje. Si sel?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menjal sem ?e skoraj vse... 4 amortizerje, kon?nike, gumice take ovalne, pu?e in zmeraj isto. Ve? nevem kaj naredit.

Ne, nisem ?el na uraden servis.

Vsi mehaniki govorijo da je vse brez lufta in mu ni? ne manjka.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dvigalka zagotovo ni, ker ima Mazda 5 dvigalko na levi strani...

 

Pri nas je bil podoben primer, nekje zadaj je butalo. Sem sina zaprl v prtlja?nik in vozil po grbinah, pa je poslu?al in iskal, kje ropota. Na koncu smo pri?li do vle?ne kljuke, ki je bila pospravljena v rezervni gumi...

 

Poskusi ?e ti koga zapreti zadaj noter, da bolj natan?no dolo?i?, od kod izvira zvok. Potem bo la?je iskat naprej. Preveri pa tudi vpetje in pritrditev rezervoarja. Na grbinah se lahko malo premakne, pa ti to?ilna cev udari v karoserijo. Sicer naj bi bila tam okoli guma, ampak si mislim, da ?e se je gorivo kaj ve?krat polilo, da je lahko tista guma le ?e "bolj simboli?na"...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker ne vemo kako poka je te?ko mo?nosti na?tevat... recimo meni je odstopila toplotna za??ita in je tolkla po izpuhu. Ampak se je sli?alo tudi v prostem teku, da je zaradi vibracij na izpuhu oddajalo regljajo? nepirijeten zvok.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri kolegici se je pojavilo ropotanje in so po nevemkoliko poskusih iskanja napake ugotovili, da je ob menjavi gum nek serviser bil slampast in je v plasc padla svincena utez za balansiranje... in ji je ta opletala in se kotalila po notranjosti gume pri pocasnejsi voznji...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce imas 7 zicov preglej tudi ce je vse okoli zicov pritrjeno ter tudi varnostni pas, ki binglja oz ce se prav spomnim je srednji zgoraj v stropu. Sponke znajo ropotat.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pozdravljeni. Po nekem ?asu se spet javljam. Mojo Mazdo 5 smo kon?no zrihtali, da ve? ne poka. In evo po?ena vzmet na desni strani. Naj povem da si ti privatni mehaniki za en kurac. Vsi so govorili, da si vzmeti cele in kot nove Peljal sem na uradni servis in zadevo po?timal.

2 vzmeti plus delo 225?? Kaj menite?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za mazdo 6 prva generacija je bila cena ene vzmeti 180e+DDV (brez dela), tako da si kar dobr skoz prsu. Seveda dobis to isto vzmet (KYB) na internetu za 38e, ampak ok :).

Kaj ti nuca, ce dobis vzmet ceneje nekje na internetu, ce pa ne ves, da je vzmet tista, ki je krivec... ;) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ti nuca, ce dobis vzmet ceneje nekje na internetu, ce pa ne ves, da je vzmet tista, ki je krivec... ;) ...

To je pa res. Ceprav mi ni jasno, kako je lahko toliko mehanikov to spregledalo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.