Skoči na vsebino

Te?ave mazda 6 2.2 skyactiv letnik 2015


Priporočeno sporočilo

zgodovina je bila preverjena, avto je imel narejene vse predpisane servise,zaradi domnevne kvalitete smo se tudi odlo?ili za nakup mazde, moram re?i da je avto zelo lep kakor zunaj tako znotraj, mo?an motor..., samo toliko te?av nisem imel niti z Volkswagnom, kakor tudi ne z renojem

Glede na opisane te?ave, je meni tudi kilometrina vpra?ljiva. Predvidevam, da se je preverila digitalna servisna knji?ica? Kakorkoli, upam, da zadevo sanira? s ?im manj stro?ki  :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na opisane te?ave, je meni tudi kilometrina vpra?ljiva. Predvidevam, da se je preverila digitalna servisna knji?ica? Kakorkoli, upam, da zadevo sanira? s ?im manj stro?ki  :rolleyes:

avto je bil registriran samo na eno osebo gledano po digitalni knjigi, glede km po mojem ne bi moglo biti ve?, ker glede na letnik je to 50000 letno in ?e to je dosti za moje pojme, sanirali bomo vendar bo verjetno tudi ?el v prodajo
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

avto je bil registriran samo na eno osebo gledano po digitalni knjigi, glede km po mojem ne bi moglo biti ve?, ker glede na letnik je to 50000 letno in ?e to je dosti za moje pojme, sanirali bomo vendar bo verjetno tudi ?el v prodajo

Jah samo ta ena oseba je imela o?itno velik defekt in ga je prodala kot ?kart o?itno.

 

to da je avto iz zelooooo oddaljene Danske, pomeni da je moral biti izjemno poceni, da se je nekomu spla?alo ga pripelati sem malo pokrpati in preprodati (gor so avti veliko dra?ji) ne smem napisati kolikokrat.

 

Servis je po moje imel kar prav, ko je rekel da jermen ne odrtga kar tako, nekaj je moralo na polno zablokiorati v ma?ini, in to je bilo skritega ?e z Danske.

 

Veliko sre?e, upam na ?im manj stro?kov, ni drugega.

Sorry to moram napisati - ampak ?e si imel ?e toliko napak do sedaj, zakaj nisi ?el nazaj, saj je manj kot pol leta? ?e vedno po moje si dele?en tega, stvarna napaka in te zadeve. Vem to je zelo te?ko ampak tole ni mala zadeva.

 

lani Novembra pri kmag Maribor uvo?en iz Danske

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah tu pa so njihove cake, ker sem avto odkupil z gotovino sem bil dele?en eno mese?ne garancije, ki pa ne zajema potro?ni material, kot naprimer napokan jermen, ki bi moral biti zamenjan pri servisu, ?e bi vzel avto pri njih na lizing bi bila garancija 24 mesecev

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmh, po vsem tem ne vidim povezave da je servis Lepo?a kriv za te te?ave z avtom.

Bolj je krivo to kaj je bilo z avtom v tujini, kot je Jures povedal je o?itno ?e prej bilo kaj narobe in se je avto v tujini prodajal bolj poceni, z Danske se ponavadi ne spla?a uva?at avtov.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmh, po vsem tem ne vidim povezave da je servis Lepo?a kriv za te te?ave z avtom.

Bolj je krivo to kaj je bilo z avtom v tujini, kot je Jures povedal je o?itno ?e prej bilo kaj narobe in se je avto v tujini prodajal bolj poceni, z Danske se ponavadi ne spla?a uva?at avtov.

ne trdim, da so krivi za vse te?ave, za mikro jermen pa, ?e sem jaz mehanik in vidim da je stvar napokana obvestim o tem lastnika pa naj se odlo?i ali bo dal menjat ali ne, moram povedat da so jermen menjali brez menjave napenjalca in ostalih stvari ki bi se morale menjat zraven ali kako se to pa? dela nvm morda se motim
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne trdim, da so krivi za vse te?ave, za mikro jermen pa, ?e sem jaz mehanik in vidim da je stvar napokana obvestim o tem lastnika pa naj se odlo?i ali bo dal menjat ali ne, moram povedat da so jermen menjali brez menjave napenjalca in ostalih stvari ki bi se morale menjat zraven ali kako se to pa? dela nvm morda se motim

Oprosti tole ni napokan jermen, tole je raz....uk...

Glede napenjalca - si to zahteval? Ker ?e re?e? samo jermen se samo jermen menja, napenjalci pa le ob velikem servisu

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e ti role kaj pomaga:

Potro?niki smo pri rabljenem avtomobilu bistveno bolj za??iteni, ?e ga kupujemo od pravne osebe, posrednika. V tem primeru namre? veljajo dolo?ila Zakona o varstvu potro?nikov (ZVPot), zato lahko eno leto po nakupu pri prodajalcu uveljavljamo pravice z naslova stvarne napake (prvih ?est mesecev je dokazovanje o upravi?enosti stvarne napake na njegovih ramenih), prav tako mora prodajalec tudi za rabljeno vozilo ponuditi garancijo, ki ne sme biti kraj?a od enega meseca. Pravzaprav lahko bolj?e prodajalce lo?imo od povpre?nih ?e po trajanju garancije. Kljub vsemu se moramo zavedati, da v ta okvir ne sodijo obrabni deli avtomobila, prav tako pa tudi ne servisni posegi in popravila, ki so obi?ajni pri avtomobilu z dolo?enim ?tevilom prevo?enih kilometrov.


https://www.zps.si/index.php/nasveti-in-zakonodaja-topmenu-235/trgovina/8435-nakup-rabljenega-avtomobila-4-2017

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uveljavljat stvarno napako , pojdi malo na KMAG in tam za?ni re?evat problem , pokli?i na zvezo potro?nikov , tr?ni in?pektorat in se malo pozanimaj kaj in kako ......sodelavec ima ravno isti problem avto kupil pri prodajalcu v MB (Ford fiaesta 1,25) in je razfukalo motor, sedaj se preko in?pektorata in odvetnikov ubada z tem da mu krijejo celotno popravilo. Sklicuje se na stvarno napako in kot ka?e mu bo uspelo.

?e tole mogo?e v pomo?;

https://www.amzs.si/motorevija/mobilnost/nasveti/2019-01-28-pravni-nasveti-zapleti-po-nakupu-rabljenega-avtomobila

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak to ne more vec

Glede na to da se je masina se 2x sravfala, po vrhu vsega se na nepooblascenem.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ponavad je receno da ce avto dela velik km in AC... da je avto kot nov... po eni strani je lahko res, po drugi pa se najdejo nekateri ki delajo res velik km in se jim 'ne da' menjat olja...oz gonijo dokler gre... pol pa itak novga kupjo..

servisne se itak lahko stempla, papir vse prenese ...

 

je pa cudn da je tolk saj notr blo ...a je vo?en v va?i lasti na kratke razdalje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ponavad je receno da ce avto dela velik km in AC... da je avto kot nov... po eni strani je lahko res, po drugi pa se najdejo nekateri ki delajo res velik km in se jim 'ne da' menjat olja...oz gonijo dokler gre... pol pa itak novga kupjo..

servisne se itak lahko stempla, papir vse prenese ...

je pa cudn da je tolk saj notr blo ...a je vo?en v va?i lasti na kratke razdalje?

pri elektronski servisni knjigi ne more? kar vse po?ez ?templat, od za?etka so bile delane kratke razdalje dnevno, ?ez vikend dalj?e, sedaj zve?jega avtocesta 90km dnevno najmanj
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko berem tole temo mi je kar malo slabo ... (imam namre? isti model z nekaj dodatnimi kilometri)
 

Se pravi kaj je razlog sajastega motorja? Neredna menjava olja in kratke razdalje? Ali ?e kaj drugega?  Kaj to?no prikazuje slika "druga napaka"?

Jermen so pa? "spregledali vsi po vrsti?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj to?no prikazuje slika "druga napaka"?

Zapacana loputa za gas. Ko prtisnes na gas racunalnik poslje ukaz loputi in ta se primerno odpre/zapre in spusti primerno mesanico zraka v motor. Seveda istocasno poslje ukaz tudi injektorjem, da spustijo primerno mesanico goriva.

Skratka zapacana loputa = avto lahko ne vlece tako, kot mora, check engine lucka se lahko prizge, v leru se avto lahko trese (dusi) itd. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Druga napaka na sliki je du?ilna loputa ali loputa za gas, tako je bila zapacana od saj da je za?tekala, dobi? samo original, tretja slika je tudi povezana z drugo napako vendar se je ?istilo pozneje ker smo morali ?akati dihtunge za ta sesalni kolektor, zdaj zadnje kar je bilo so bile te ene iste saje ki so zabasale sito za olje. Po mojem tu ne funkcionira dovolj dobro tisti postopek izgorevanja teh saj potem pa se nabira vse v ma?inu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hudic je ce neves vzroka zakaj je vse zapacano....ker loh vse zamenas za 5K? in bo cez kako leto ali se prej zgodba ista....

ponavad ko zacne napr. turbo tulit si mislimo ja bo za zamenjat in bo slo naprej... kurca, najprej je treba najdt vzrok, zakaj je do tega prislo... a ni mazanja , a je zabit dpf in trpi turbo .. zakaj je zabit ...mestna voznja al so sobe slabe...itd itd itd... tud nasa mazdica je ma?ila dpf in kadila itd... pa je za vso sranje bil kriv le en pofukan senzor za 100? ki ni dajal pravih podatkov racunalniku in je naredu ?talo.... ampak tega ne ve? dokler vse ne crkne, lucke pa nobene...dokler ne crkne.... ugl. dokler vse ?tima je dizl ok .tud star z kilometri.... ?e oz. ko pa zacne jebat ..pa sam let stran al pa denarnco ofni.... moje mi?lenje

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hudic je ce neves vzroka zakaj je vse zapacano....ker loh vse zamenas za 5K? in bo cez kako leto ali se prej zgodba ista....

ponavad ko zacne napr. turbo tulit si mislimo ja bo za zamenjat in bo slo naprej... kurca, najprej je treba najdt vzrok, zakaj je do tega prislo... a ni mazanja , a je zabit dpf in trpi turbo .. zakaj je zabit ...mestna voznja al so sobe slabe...itd itd itd... tud nasa mazdica je ma?ila dpf in kadila itd... pa je za vso sranje bil kriv le en pofukan senzor za 100? ki ni dajal pravih podatkov racunalniku in je naredu ?talo.... ampak tega ne ve? dokler vse ne crkne, lucke pa nobene...dokler ne crkne.... ugl. dokler vse ?tima je dizl ok .tud star z kilometri.... ?e oz. ko pa zacne jebat ..pa sam let stran al pa denarnco ofni.... moje mi?lenje

Popoloma dr?i in tudi za druge avte ne sam Mazde. Dizl je jeba po 300k, ?e se za?ne enkrat sranje ?imprej adijo....
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.