Skoči na vsebino

Mazda5 menjava diskov


Priporočeno sporočilo

Mogu bom po?asi menjati komplet diske in se malo nagibam, da bi dal gor Brembo ali Powertech luknjane z re?ami, ker klasika mi na trenutke, k dost bremzam, bl ne prime ve? po fejst ?lajfanju. S tem da cena me pride manj kot original Mazda material za vse 4 diske. A ma kdo izku?nje s takimi diski mogo?e?

 

Drugo vpra?anje je obseg. Na Autodoc je opcija 278 ali 300mm. Zimske mam 16ke, letne 17ke in sumim, da veliki nebi ?li skozi? Ma kdo kak info?

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S polnimi diski bos dobil najboljsi zavorni ucinek. Pravtako se drzi preverjene (znane) znamke, kot pa neke cungalunga. Osebno bi izbral ATE. 299mm oz. 300mm so primerni diski za drugo generacijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, ok. Samo, kaj pa ko se ful zagrejejo. So pa narezani potem bolj efektivni ali ne? SIcer pa je tut ATE opcija, ja. Se pa bojim, da mi 300mm nebi ?li potem na 16 colske felge gor. Ali gredo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kopiraj katalosko pa jo nalimi v autodoc pa imas potem podrobnejsi opis. Drgac pa itq po logiki, ce imas 17ke. 300mm ima isto mazda 6 tako, da to zagotovo pase :)

http://mazdaepc.com/parts/MAZDA%205/AECV05/W1/3300A/

Ja, ok. Se strinjam. Sicer logika, sam malo me begajo 16 colaki z zimskimi gumami. A to gre tut skozi na 300mm disku ali ne ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ni max. velikost diskov omejena z zavorno ?eljustjo? ?abe se ozira? na to, da ma? 17 col felge, ?e je pa ?eljust postavljena za 16 col felge in ta omejuje tudi velikost diska.

Zanimivo. Tnx. Nism tega vedu pa tko razmi?ljal.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drga? najbolj?i zavorni u?inek je z narezanimi diski, samo so zelo glasni in pregrobi z plo??icami. Za normalno cestno vo?njo odsvetujem, jih ima kolega in primejo noro sam ko polno pohodi? bremzo jih zelo sli?i?, plo??ice pa po?irajo kot puter.

Luknjane mam jst na obeh M3 in M6 in so ok, se bolje hladijo drga? glede zavornega u?inka pa je isto kot polni diski.

Za bolj?i zavorni u?inek so pomembne plo??ice, ene grabijo bolj druge manj.

Drga? pa 278mm diski je min 15col, 300mm diski grejo min16col, 320mm diski so pa 17com min. Samo 320mm ima sam MPSka

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja no sej pravim za naso normalno voznjo bos pac s polnimi diski najvec profitiral :). Pozabil si se omeniti, da pri luknjanih in narezanih diskih obstaja vecja vrjetnost, da neenakomerno zacne pobirat ploscico. Pa ponavadi, ce se ze odlocijo za narezane oz. naluknjane diske potem tudi izberejo keramicne ploscice. Skratka CE ze bi se jest odlocil za samo narezane (slotted) diske in je to to. Se pa strinjam, da naluknjani izgledajo lepse oz. bolj sportno. Kupi ene ornk polne diske in ploscice pa bo mir :). Sicer nevem ali ta podatek drzi, ampak nekje sem tudi prebral, da "sportni" diski v kombinaciji s sportno ploscico na zacetku dokler se ne ogrejejo bistveno slabse primejo v primerjavi z normalnimi diski. Enkrat ko se pa ogrejejo pa ni problema.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Narezanih jst ne bi nikakor imel za na cesto, za trackcar ja drga? pa so res glasni, pa sem prvo htel tud jst dat luknjane in narezane  ko sem menjaval zavore z mps, pa ?e dobro da nisem. Ker pravim kolega je dal samo narezane na GTIja in to je tko glasno da misli? da je kaj narobe z avtom, no bremza pa fenomenalno.

 

Moje priporo?ilo, je navadni kvalitetni diski in ene mal bolj agresivne plo??ice EBC Green stuff ali pa Red stuf, ali pa Ferodo DS2500 in bo zavorni u?inek zelo dober. Samo ?e da? agresivne plo??ice moraj biti diski tud mal bolj kvalitetni ?e ne jih zjebe (ATE so recimo vredu diski).

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lp...na servisu Mazda sem imel redni 4 servis vse ok..bo treba zamenjat zavorne plo??ice in diske...diski so malo vijola..jebemliga saj vozim normalo..ne trese ni? in zavira ok..kaj kupit za mazdo CX5 benzin ? ...ATE..kvalitetnega..kaj predlagate..Avto je te?ek..in itd..lp

?e to..ob?asni pri zaviranju ?e cvili..to moti..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok..hvala za inf..problem je bil da do na uradnem.mazda servisu menjali prve.z.plo??ice..zaradi izrabe ?e orig.plo??ic .pol sem jaz 200km..po?asi zaviral..za?elo piskanje in cviljenje ob zaviranju...cela jeba...ne vem zakaj je ratal tak disk...orig.plo??ice mazda..slaba kvaliteta...uff..noro..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst sm kr na Jd Performance pisal in sm dobil odgovor, da bi bil optimum komplet EBC klasik diski pa Yellow stuff plo??ice, ker Red stuff za 5ko ni na voljo, Green stuff pa bo isto kt original plo??ice. In najve?je presene?enje. Cena z doszavo 440?, kar je tko pribli?no kot original material. Kaj pravte?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej...Boss to sem tudi jaz pomislu..so v sresdo preverili ?e enkreat zavor.kle??e vodila vse ok..razen zapalj.diske in plo??ice...saj sem normalno zaviral...saj to ni pomebno ?e rabi mora? zavirat tudi full...saj to more zdr?at...jebemliga saj za to so zavore..Ne..cvili manj..zavira tudi ok...?e testiram..garancijo Ne prizna Mazda..?e ne bom sam kupil nove zavor diske plus plo??ice ..bolj?e od ORIGINAL..?e prej pa bom poklical na Mazda .M.slo..pa da vidimo..to ni ve? NORMALO!!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enkrat se pelji malo dlje in ne bremzaj - avtocesta na primer, vsaj pol ure, in se probaj ustaviti da cim manj bremzas. Bremze bi morale biti hladne, ce niso potem so cel cas v stiku.

 

In ja ni normalno, tudi ce bi ti bremzal mocneje, to ma da vzdrzi

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok...probam ?e too..dvomim da drsajo non stop zavor.plo??.bi se sli?alo drsanje...ali cviljenje..ko vozim po ravnini.lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok...probam ?e too..dvomim da drsajo non stop zavor.plo??.bi se sli?alo drsanje...ali cviljenje..ko vozim po ravnini.lp

Hm, zanimiv primer. Men je na 6ki pa treslo, menjal diske 3x, na koncu mel pesto zvito. Cvili lahko zarad prahu, opcija tut to, da ti niso dobr namazal plo??ico s tistim mazilom, k jo dajo gor v kle??e, vsaj tako sm enkrat sli?al. A si kdaj ti al pa kdo drug na polno ti??al pa bremzal po de?ju? Se lahko deformira disk, ?e ?pricne voda na razgretega. Vsaj tko so mi rekli.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.