Skoči na vsebino

Mazda 6 III USB problem


Priporočeno sporočilo

Je se kdo opazil pri novi Sestici, da je USB player mp3 povsem neuporabn?

 

Not mam kljucek s 1106 komadi v 70 tematskih folderjih in kot prvo, jajc ne zna igrati folderjev in kot drugo, vsakic ko prizgem avto, usb vcitava mp3 je ene pol minute in zacne VEDNO igrat pri prvem :vskalo: ... Za pop***t tecno.

 

Se da to kje prenastavit? :angry:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, not je sicer 16 GB klju?ek, polnega je cca 3 GB, tako da to ni problem. (v drugem avtu dela popolnoma brez te?av)

 

?koda je zajebat fantasti?en avto s tako bedarijo. Aja, pa telefon (mam S2) je isto katastofa, ko je povezan :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, not je sicer 16 GB klju?ek, polnega je cca 3 GB, tako da to ni problem. (v drugem avtu dela popolnoma brez te?av)

 

?koda je zajebat fantasti?en avto s tako bedarijo. Aja, pa telefon (mam S2) je isto katastofa, ko je povezan :(

 

Klju?ek lahko vpliva na sam prenost podatkov na vrstni red predvajanja pa je zadol?en software v radiu.

Mogo?e bo ?ez ?as Mazda pripravila tudi to posodobitev.

Trenutno pa je pa? tako kot je in ve? bo nezadovoljnih kupcev s tem prej je za pri?akovati kak?no spremembo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Keep dreaming sw je isti od 2008. Usb je neuporaben ker tudi prekinja na momente. Tle je dodatek za iShit nepogresljiv. Prav tako mazdin bluetooth interface prevec ojaca gain glasbe in popaci zvok ko pojacas

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Keep dreaming sw je isti od 2008. Usb je neuporaben ker tudi prekinja na momente. Tle je dodatek za iShit nepogresljiv. Prav tako mazdin bluetooth interface prevec ojaca gain glasbe in popaci zvok ko pojacas

 

Samo ugibam, ampak, ?e je res SW iz 2008 potem zna biti velikost klju?kov pomembna, glede na to, da so takrat bili obi?ajni klju?ki nekje med 2 in 4GB. :ne vem:

 

Nej en sam proba, da vidmo, ?e je res kej na tem - se pa strinjam, da je tole en ogromen kiks nevreden japonske tehnologije.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo ugibam, ampak, ?e je res SW iz 2008 potem zna biti velikost klju?kov pomembna, glede na to, da so takrat bili obi?ajni klju?ki nekje med 2 in 4GB. :ne vem:

 

Nej en sam proba, da vidmo, ?e je res kej na tem - se pa strinjam, da je tole en ogromen kiks nevreden japonske tehnologije.

 

Ce dam 512mb al pa 8gb dela enako. Zanimivo je tudi to:

 

Vsi novejsi avti (vkljucno moj japonski swift) z USB podpirajo:

- direktno igranje komadov in playlist z ipod/iphone s PRIKAZOM skladb!!

- direktno igranje mp3jev iz SD kartic v telefonih (usb disk nacin) spet s prikazovanjem skladb in playlist

- za oboje zgornje s podporo komand na volanu in polnjenje telefona

- igranje komadov ter preskakovanje folderjev ( z izpisom komada in imena folderja) z usb kljucka

- vedno si zapomne kje je koncal in tam nadaljuje.

- random dela ali random by folder ali random all

 

To sem videl sele na swiftu in vsakem renta car avtu

 

Mazda pa poraz....

- ne delajo folderji

- ne dela prikaz konadov samo un glup AUX je vedno izpisan

- telefonov ne fila

- prekinjen koma bo vesno sel od zacetka

- random NE DELA ce premikas komade sam!!! Se izkljuci

 

Ima pa se en totalen fail, vkolikor imas vtaknjen usb kljuc in poleg se AUX ali v mojem primeru USB kljuc in iphone kabel ne bo preklapljal sam, podpisa samo en externi medij na enkrat!!!

 

Da se omenim da s posebnim iphone kablom dela vse a se vedno ni izpisa komadov spet AUX....

 

Res korak s casom, v Swiftu je na videz popolnoma enak sw (identicen meni za BT, eq....) pa dela vse kar zelis. Lahko je problem tudi v procesorju radij

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Objavljena slika

 

Zanimiv breakthrough okol USB playerja...

 

?el sem brat originalna navodila (kanadska, but nevermind) in v M6 III sta dva tipa avdio sistema, Type A in Type B,

 

Tip A je brez zaslona, se pravi konvencionalni, pri nas ga verjetno najde? v Emotion opremi, vsi ostali imajo 5,8 zaslon?ke in so tip B.

 

Tip B podpira igranje po albumih, zvrsteh muzike, avtorjih ipd, predpogoj je, da so za to na?timane playliste (.m3u) in urejeni ID3 tagi, kar pa 99,9% ljudi, ki uporablja USB klju?ke, ne bo naredilo. Minus to, da ?e vedno traja, da v?ita vse komade in ?e vedno si ne zapomni, kaj je igral, preden spet zalaufa? avto.

 

Tip A je enostaven avdio sistem in ne podpira playlist, albumov, zvrsti, avtorjev, ampak, kako neverjetno, podpira pa folderje(!!!) in si zapomni, kje je igral.

 

Nekdo je v svoji vnemi naredit bolj?i sistem, zejabal big time in naredil slab?ega in neuporabnega, glede na to, da ne dela niti telefonija (problemi z Samusng S2), niti predvajalnik, da o navigaciji s slabimi kartami ne govorim, tako ostane samo radio.

 

Vrhunec cele zgodbe pa so ljudje, berem forume po svetu, ki imajo iPode 160 GB in podobne in enmu tipu prebira 130 GB muzike vsaki? znova 10 (!) minut in je obupal. :) Zraven pa se spra?uje, zakaj pr 8 let stari Hondi Civic takega problema nima.

Odve? je dodat, da imam trenutno na testu Toyoto Auris od sorodnih Japoncev in ne dela nikakr?nih neumnosti (bere folderje, zapomni si predvajano... :)

 

Se pravi, dejstvo je, da se radio Type B v M6 III uvr??a na top 10 najve?jih felerjev zadnjega desetletja v avtih, na ?alost. :)

 

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Isti ?morn (glede na to, kar pravijo navodila :)

 

Haha, lol ?e je to res... sam imam v 5 leti stari original cd/mp3 veksler pa vse deluje tako kot je potrebno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam ?is res no! Nemogo?e, da bi naredli tako spodrsljaj. To zmore vsak 10 eur vreden MP3 player... A je kdo povpra?al pri uradnem zastopmiku glede tega? Morem re?t, da na avtu za 30k res ne bi pri?akoval tak?nega spodrsljaja...

 

Lp U

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam ?is res no! Nemogo?e, da bi naredli tako spodrsljaj. To zmore vsak 10 eur vreden MP3 player... A je kdo povpra?al pri uradnem zastopmiku glede tega? Morem re?t, da na avtu za 30k res ne bi pri?akoval tak?nega spodrsljaja...

 

Lp U

 

Delam na tem, slovenski fantje itak ne morejo pomagat, so pa zelo prijazni. ?e mi bo ratalo, bo nekdo od vodilnih pri Mazdi al v Leverkusnu al pa Hiro?imi kaj povedal za ?lanek :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sem ga veckrat skurcal ampak tuki je pa Iphone kabel v mazdi z ajfonom nepogresljiv. Samo rolas z volanom playliste.

 

 

Ampak seveda ne vidis na ekranu mazde kaj se rola....v swiftu pa...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ojoj, magari bi tukaj napisal moj post... Pri meni dela vse ok...

 

?e to sem prej pozabil napisati. Pri meni se zapomni, kaj je predvajal preden sem ugasnil avto. Ko ga ponovno v?gem (avto/radio) za?ne predvajati ravno tam, ko prej.

 

Jaz nimam nobenega problema.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, pravkar sem pri?el do ?e enega radikalnega odkritja :)

 

Objavljena slika

 

Tole je primerjava identi?nega Type B radia, zgoraj CX-5 lani poleti in spodaj M6 III pred 14 dnevi....

 

O?itno gre za identi?ni radio in sistem, a medtem ko je CX-5 povsem normalen, si zapomni komad in ka?e folderje (to se vidi tud na fotki), pa ima M6 III o?itno neko drugo verzijo softvera, kjer je bil nekdo UBERPAMETN in dodal funkcionalnosti, ki jih v praksi ne rabimo, tisto osnovno pa butnil ven. (?isto spodnja slika iz M6 ka?e, da lahko predvajamo po zadevah, ki nimajo veze s folderji, pa? pa z ID3 tagom, ki mora bit vpisan v sam MP3 fajl)

 

Me prav zanima, kako lahko to in?enirji pri Mazdi opravi?ijo in ali bo tisti, ki za to odgovarja, letel.

 

:rulam::rulam::rulam:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tega v novi M6 III ne bo? delal :)

 

In zakaj ne, ker namrec obstaja...

 

Ja, pravkar sem pri?el do ?e enega radikalnega odkritja :)

 

Objavljena slika

 

Tole je primerjava identi?nega Type B radia, zgoraj CX-5 lani poleti in spodaj M6 III pred 14 dnevi....

 

O?itno gre za identi?ni radio in sistem, a medtem ko je CX-5 povsem normalen, si zapomni komad in ka?e folderje (to se vidi tud na fotki), pa ima M6 III o?itno neko drugo verzijo softvera, kjer je bil nekdo UBERPAMETN in dodal funkcionalnosti, ki jih v praksi ne rabimo, tisto osnovno pa butnil ven. (?isto spodnja slika iz M6 ka?e, da lahko predvajamo po zadevah, ki nimajo veze s folderji, pa? pa z ID3 tagom, ki mora bit vpisan v sam MP3 fajl)

 

Me prav zanima, kako lahko to in?enirji pri Mazdi opravi?ijo in ali bo tisti, ki za to odgovarja, letel.

 

:rulam::rulam::rulam:

 

Zna biti tudi glede na raven opreme z gos ali brez? Sta avta enaka na opremi?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In zakaj ne, ker namrec obstaja...

 

Zato, ker je softver zblojen, nisi bral? Vsaki? ti bo iz iPhona prebral vse komade, ne bo ti predvajal folderjev, pa? pa playliste, ?e jih ima?. In kar je najbolj?e, vsaki? ko bo? pri?gal avto, bo vse skupaj delal iz nule, ?e ma? recimo ipoda 160, ti bo fajle prebiralo 10 minut (!) vsaki? (!) in vedno igrali prvi komad, ki ga prebere.

 

Govorim o M6 III, CX-5 z identi?nim radiem tega problema nima.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato, ker je softver zblojen, nisi bral? Vsaki? ti bo iz iPhona prebral vse komade, ne bo ti predvajal folderjev, pa? pa playliste, ?e jih ima?. In kar je najbolj?e, vsaki? ko bo? pri?gal avto, bo vse skupaj delal iz nule, ?e ma? recimo ipoda 160, ti bo fajle prebiralo 10 minut (!) vsaki? (!) in vedno igrali prvi komad, ki ga prebere.

 

Govorim o M6 III, CX-5 z identi?nim radiem tega problema nima.

 

aha ti verjetno govori? o original kablu priklopljenem v USB port oz Bluetooth, jaz pa o aftermarket AUX kablu (isti primer imam ?e na 2012 6ki, USB no go, aftermarket kabel GO)

 

Ampak pazi, stvar dela - o?itno spet z drugim SWom.... :hohoho::hohoho:

http://www.youtube.com/watch?v=tEqiL2eaNrQ

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisi razumel poante, applefagi me ne zanimajo. V USB vmesnik bom vtaknil moj USB klju?ek s 16 GB muzke in ho?em izbrat folder, ki sem si ga pripravil na ra?unalniku in ho?em, da ko pridem iz trgovine, radio ?pila naprej komad, tam ko ga je nehal.

 

Tega nova M6 ne zna in ne po?ne, medtem ko CX-5 na isti napravi to zna. In vsi ostali avtomobili drugih znamk.

 

:vskalo::vskalo::vskalo::vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisi razumel poante, applefagi me ne zanimajo. V USB vmesnik bom vtaknil moj USB klju?ek s 16 GB muzke in ho?em izbrat folder, ki sem si ga pripravil na ra?unalniku in ho?em, da ko pridem iz trgovine, radio ?pila naprej komad, tam ko ga je nehal.

 

Tega nova M6 ne zna in ne po?ne, medtem ko CX-5 na isti napravi to zna. In vsi ostali avtomobili drugih znamk.

 

:vskalo::vskalo::vskalo::vskalo:

 

Potem jaz tebe ne razumem zakaj meni pravi? da tega ne morem v novi 6ki??? ?ist si za?el, USB klju? in apple nimata veze....apple support je vgrajena, ni? ne bere kot USB klju?, zadeva lavfa v nulo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Najbolje, da te feltne prodaš in kupiš ustrezne za cx30. Načeloma bi te feltne pasale, a niso v homologaciji. 
    • Od Mazde3 imam 18" alu feltne, ki bi jih ponucal za zimske gume. Razlika glede na originalne je v ET, ki je 50, originalne imajo 45. Po vaših izkušnjah, kaj pomeni teh 5 mm bolj navznoter (1 cm skupno)? Ali naj: a) montiram gor, kot so b) ne montiram c) dodam 5 mm distančnik d) ?
    • Policaj se jezi na blondinko: - "Pa kdo je dal vam volan v roke?" Blondinka nejevoljno protestira: - "Kaj pa jaz vem! Volan je bil že montiran, ko sem kupila avto..."
    • Imamo v Novi Gorici denarja, da ga kar z lopato mečemo v burjo. 74.000 € za en skret sredi Nove Gorice! A po drugi strani pa v mestni občini Nova Gorica vsi stanovanjski objekti še niso priklopljeni na vodovod... Asfalt je pa tudi... Konec koncev, se vidi, da je Nova Gorica zelo komunističen kraj in se zgleduje po Moskvi: Rdeči trg ima šestpasovnico (da imajo kje organizirat parade), ko pa zapelješ iz Moskve ven, so pa luknjaste ceste in blatni kolovozi - kot pri nas. Ampak imamo pa skret za 74.000€...
    • Kirurg se pripravlja, da bo operiral pacienta. Potem pa pacient reče: - "Veste, kako se bojim, to je moja prva operacija." - "Potolažite se, moja tudi..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.