Skoči na vsebino

Mazda 6 III USB problem


Priporočeno sporočilo

Elektri?na ro?na je taka bedarija, da je ni ve?je. Imam na slu?benem avtu in to je cel kup enega razmi?ljanja, kaj mora? pritisniti v kak?nem vrstnem redu, da jo sprosti? pol mam pa take scene, da ho?em startat (bi morala samodejno spustit) pa ne spusti in zgledam k debil k ne znam avta vozit. Hvala bogu, da vsaj tukaj niso popustili bebastemu trendu. :whatever:

 

 

Z elektricno rocno sem imel enkrat probleme pri Citroenu C5 (ali pa je bila Opel Insignia) v avtopralnici... ko je kar naenkrat zategnilo rocno in je seveda trak zacel avto vleci ... je bilo kar malo panike... Je pa res, da nisem bil navajen in nisem pricakoval tega ... Pa se na uzitke v snegu lahko pozabis :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z elektricno rocno sem imel enkrat probleme pri Citroenu C5 (ali pa je bila Opel Insignia) v avtopralnici... ko je kar naenkrat zategnilo rocno in je seveda trak zacel avto vleci ... je bilo kar malo panike... Je pa res, da nisem bil navajen in nisem pricakoval tega ... Pa se na uzitke v snegu lahko pozabis :) ...

 

Pa sej ne rabi? glih za vo?njo na po?ez ampak v?asih ho?e avto, v snegu na ovinku kljub po?asni vo?nji, kr naravnost in rabi? samo na hitrco malce potegnit tako, da ga spravi? v smer, ni? ve?. Z elektri?no ro?no lahko samo gleda? kako se robnik pribli?uje in srce ti za?ne divje razbijat. Letos bil 1x v taki situaciji a se je za las iz?lo in to pri 15km/h - zadost, da bi kako roko zvil, le?aje strl, feltno zlomil in poro?ila firmi pisal kaj se je zgodilo - pa ?e noben ne bi verjel, da je blo tako po?asi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Sicer je ta izklop trajal nekje 10/15sekund in je verjetno premalo, da bi se spraznilo napajanje za uporabo USBja.

 

Sem probal danes ta postopek s polurno pavzo. Predvajanje se je spet za?elo na novo. :(

 

Druga?e sem pa danes v menijih od TomToma videl tudi opcijo Network (pod info). Ali naprava v Mazdah 6 vsebuje tudi GSM modem?

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem probal danes ta postopek s polurno pavzo. Predvajanje se je spet za?elo na novo. :(

 

Druga?e sem pa danes v menijih od TomToma videl tudi opcijo Network (pod info). Ali naprava v Mazdah 6 vsebuje tudi GSM modem?

 

Kar se predvajanja ti?e zgleda, da takoj ko se avto zaklene pri tem izklju?i napajanje oz. se zbri?ejo vse priklu?ene naprave.

 

 

To je namenjenu Live Servisu in ostalim podatkom (prometne informacije npr. o zastojih, vreme, ipd.), ki jih omogo?e TomTom, vendar ne v SLO.

 

?e potuje? kaj v italijo ali nem?ijo z avtom je mo?no tam vklopit to opcijo za 3mesece brezpla?no uporabo Live funkcij.

Pri meni je modem vklju?en in prav tako ne zazna omre?ja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

ker nekih pravih informacij glede predvajanja Mp3jev iz USB klju?a nisem na?el sem se pozanimal pri MMSu

 

Spo?tovani, 

Zahvaljujemo se vam za poslan dopis. 

Proizvajalec audio komponent PANASONIC  nas je obvestil, da trenutno delajo na odpravi omenjene pomanjkljivosti, vendar ?asovni okviri same posodobitve sistema ?e niso znani.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav,

glede na odgovor je upanje, da bodo tudi to mogo?e ?ez ?as porihtali

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ker nekih pravih informacij glede predvajanja Mp3jev iz USB klju?a nisem na?el sem se pozanimal pri MMSu

 

Spo?tovani, 

Zahvaljujemo se vam za poslan dopis. 

Proizvajalec audio komponent PANASONIC  nas je obvestil, da trenutno delajo na odpravi omenjene pomanjkljivosti, vendar ?asovni okviri same posodobitve sistema ?e niso znani.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav,

glede na odgovor je upanje, da bodo tudi to mogo?e ?ez ?as porihtali

 

Saj boste ?e vpoklic zrihtal :lol:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Kar se predvajanja ti?e zgleda, da takoj ko se avto zaklene pri tem izklju?i napajanje oz. se zbri?ejo vse priklu?ene naprave.

To je namenjenu Live Servisu in ostalim podatkom (prometne informacije npr. o zastojih, vreme, ipd.), ki jih omogo?e TomTom, vendar ne v SLO.

 

?e potuje? kaj v italijo ali nem?ijo z avtom je mo?no tam vklopit to opcijo za 3mesece brezpla?no uporabo Live funkcij.

Pri meni je modem vklju?en in prav tako ne zazna omre?ja.

 

 

Navigacija v Mazdi 6 (in pomoje tudi v Mazdi CX-5) je NB-1 ... ki pomoje nima GSM modula ... vsaj tako je navedeno na strani http://www.tomtom.com/en_us/products/car-n...ion-system-nb1/

 

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Navigacija v slo in drugje podpira tmc tudi v slo preko radijskega signala. Sta pa 2 poglavitni razliki, na mobilnih napravah je to podprto preko 3G/wifi v avtomobilih pa preko fm. Meni dela bp ker igo podpira obe varianti ampak poglaviten je Hardwarski sprejem.

Ce pa sama naprava v avtu nima fm podpore ampak zahteva 3G potem si fucked, ker to pomeni vecinoma roaming.

 

A national TMC-service became available in June 2009. The service is provided by TrafficNav,[15] the Budapest traffic information company and is available on two national FM networks of Radiotelevizija Slovenija, Slovenia's State Radio. The service can be accessed by most Garmin, Navigon and Navo nnavigation devices[23] and will soon be featured in several factory fitted car navigation devices. The service is based on V3.0 of the Slovenia location table.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Navigacija v slo in drugje podpira tmc tudi v slo preko radijskega signala. Sta pa 2 poglavitni razliki, na mobilnih napravah je to podprto preko 3G/wifi v avtomobilih pa preko fm. Meni dela bp ker igo podpira obe varianti ampak poglaviten je Hardwarski sprejem.

Ce pa sama naprava v avtu nima fm podpore ampak zahteva 3G potem si fucked, ker to pomeni vecinoma roaming.

 

A national TMC-service became available in June 2009. The service is provided by TrafficNav,[15] the Budapest traffic information company and is available on two national FM networks of Radiotelevizija Slovenija, Slovenia's State Radio. The service can be accessed by most Garmin, Navigon and Navo nnavigation devices[23] and will soon be featured in several factory fitted car navigation devices. The service is based on V3.0 of the Slovenia location table.

 

 

Ampak TMC v Sloveniji je kar problem... Zaenkrat ga kolikor vem, podpira samo Garmin... Menda pa je problem z azuronostjo informacij... Na Garminu vem, da dela bolj za ne drek... vsaj kolikor sem sam to probal... Vcasih javlja recimo oviro, ceprav te sploh ni... sem pa tudi ze stal v koloni zaradi nesrece, pa Garmin tud trznil ni :harhar: ... V tujini pa to dela BP ...

 

In to kar nudi TomTom... ni povezano z roaming stroski... ker je notri kartica, ki menda deluje v vec ali manj vseh drzavah... nekakopodobno kot Kindle 3G, kjer lahko tudi preko mobilne povezave posodabljas vsebino bralnika ... Hitrosti so nizke in so blokirane samo na to, cemur so namenjene ...

 

Sicer pa menda drugo leto julija roaming postaja preteklost... vsaj v EU ... Menda naj bi poenotili tarife... in naj bi bile cene enake po celi EU ....

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak TMC v Sloveniji je kar problem... Zaenkrat ga kolikor vem, podpira samo Garmin... Menda pa je problem z azuronostjo informacij... Na Garminu vem, da dela bolj za ne drek... vsaj kolikor sem sam to probal... Vcasih javlja recimo oviro, ceprav te sploh ni... sem pa tudi ze stal v koloni zaradi nesrece, pa Garmin tud trznil ni :harhar: ... V tujini pa to dela BP ...

 

In to kar nudi TomTom... ni povezano z roaming stroski... ker je notri kartica, ki menda deluje v vec ali manj vseh drzavah... nekakopodobno kot Kindle 3G, kjer lahko tudi preko mobilne povezave posodabljas vsebino bralnika ... Hitrosti so nizke in so blokirane samo na to, cemur so namenjene ...

 

Sicer pa menda drugo leto julija roaming postaja preteklost... vsaj v EU ... Menda naj bi poenotili tarife... in naj bi bile cene enake po celi EU ....

 

Hmm meni kaze zastoje in nudi obvoz. Ampak kot si rekel sistem je v ku zaradi neazurnih informacij. Vezanonje na promet.si kjer sem zadnjic videl tudi primer zastoj na stajerski, priporocen izvoz Celje. Ampak ura je bila 14:00, cas vnosa pa 06:30

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Navigacija v slo in drugje podpira tmc tudi v slo preko radijskega signala.

 

Pri nastavitvah za navigacijo je potrebno vnest frekvenco 102.8 za SLO, npr. v Avstriji deluje TMC na frekvenci 89.2.

Kako dejansko deluje, ?e sploh pa ne vem, ker takrat ko je bila prilo?nost za sprobat je navigacija za?tekala - ni na?la satelitov. Ob prihodu domov, ter po nekajkrat poskusih odstranitve in vstavitve SD kartice pa spet dela normalno.

 

Kar se pa ti?e modula pa je prisoten in tudi vklopljen (lahko se ga tudi izklopi), ni pa aktiviran s strani TTja.

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Aktivacija pa ni mogo?a v dr?avah kjer ni TT Live servisa.

 

V kolikor kateri na?rtuje pot v Nem?ijo in ima vozilo (M6 oz. CX-5) staro do 3eh mesecov se lahko tam vklopi Live servis za 3 mesece gratis.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

No... ?e je prej vsaj pribli?no delovalo predvajanje MP3 preko BT povezave z iPhonom... ko tega nadgradite na iOS 7... potem pa ne dela ni? ve?, tako da je razen za poslu?anje radijskih postaj, tale medijski predvajalnik v novi ?estici prakti?no neuporaben... :angry2:

Sem kar malo razo?aran... in to iz de?ele digitalnih gadgetov... pa?e v kategorijo "fail".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No... ?e je prej vsaj pribli?no delovalo predvajanje MP3 preko BT povezave z iPhonom... ko tega nadgradite na iOS 7... potem pa ne dela ni? ve?, tako da je razen za poslu?anje radijskih postaj, tale medijski predvajalnik v novi ?estici prakti?no neuporaben... :angry2:

Sem kar malo razo?aran... in to iz de?ele digitalnih gadgetov... pa?e v kategorijo "fail".

 

 

Zakaj neuporaben? Imam iOS 7 ze od prve beta verzije na iPhonu, pa deluje BP...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni po nadgradnji ne predvaja ve? glasbe iz telefona... ?e preko telefona vklopim predvajanje glasbe dela... preko predvajalnika v avtu pa ne morem ve? kontrolirati predvajanja... :(

 

Meni na iOS 7 dela enako, kakor prej na iOS 5 (?estico sem presko?il).

 

niko, kako pride? do nastavitev za modem?

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

niko, kako pride? do nastavitev za modem?

 

postopek gre tako

 

1. pri?ge? radio

2. radio mora bi na FM1

3. isto?asno pritisne? gumb za vklop radia/pove?anje glasnosti in iskanje postaj >>/SEEK >>

ta dva gumba dr?i? in se potem prika?e ?rno beli ekran

4. na levi strani ima? numeri?no tipkovnico in z njo izbira? pozicije

npr. ?t. 20 (za modem) in ENTER

 

Za izhod iz tega pritisne? gumb za vklop radia, prav tako za reset enote, da se ponovno za?ene, kot je obi?ajni prikaz - barvni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 10 mesecev kasneje...

Vsi kateri imate te?ave z usbjem.... Te?avo so delno re?ili kot ka?e.. Na tujem forumu sem zasledil, da se to te?avo, da po novem odpraviti ?e se pelje avto na servis ter se posebej omeni to te?avo. Na servisu bojo naro?ili nov modul ter ga vgradili v avto. Kot ka?e ta stvar deluje saj naj bi predvajalo muziko z usbja naprej od tam kjer se je kon?alo... 

 

Aja pa vpoklica za ta popravek ne bo kot ka?e.... To dobijo le tisti k se prito?ijo...

Evo tukaj je link ?e si ho?e ?e kdo pogledat: 

http://forum.mazda6club.com/mazda-6-3rd-generation-2013-present/271233-14-nav-radio-head-unit-petition-s-w-update-77-print.html

 

P.S.

Te stvari ?e nisem urejal pri na?i ?estici.. Zaenkrat sem to le prebral.. ?e pa ima kdo ?e kako bol sve?o informacijo je dobrodo?la :)

Evo ?e kopija z tistega foruma: 

 

Technical Service Information

Reference Numberr: R056/14
Building group/block: T
Page 1 of 3
Publication Date: 07.29.2014
Change Date: ----
Replaces Reference Number: ----
Affected Models: Mazda6 (GJ), CX-5 (KE)
Affected Countries and Specifications: Europe
Pre-authorization needed: NO

Title:
Changed functions in combination with USB-connection
(only to be used when specifically asked by customer)

Description:
With the introduction of speech enabling the audio functions, some functions of the USB-connection have changed. After turning on the ignition:

BEFORE the modification:
1. The system reads the content of the USB device in order to activate the speech control, during this time playback is disabled (depending on the amount of audio files, this could take several minutes).
2. Playback of the connected device always starts at the first title (independent of where playback was at the time of turning off the ignition).

AFTER the modification:
1. Playback will start after approx. 30 seconds, reading of the remaining titles continues in the background
2. Playback will resume at the location it was stopped when the ignition was turned off


Reason
By introducing the speechcontrol the functions of the Bluetooth/Handsfree module changed, and the USB-connection is controlled by this module.

Changes in the serial(normal) production:
JMZGJ ****** *****
JMZKE ****** *****

Affected FIN Range & Date of Change:
from JMZGJ ***** 100001 - JMZGJ ****** *****
from JMZKE ***** 100001 - JMZKE ****** *****

Replacement part Information

Replacement part-Nr. 
GHP9-66-DH0Z 

Description 
Bluetooth/Handsfreemodule

Number of parts
1

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Te stvari ?e nisem urejal pri na?i ?estici.. Zaenkrat sem to le prebral.. ?e pa ima kdo ?e kako bol sve?o informacijo je dobrodo?la :)

 

 

Je kdo mogoce kaj kontaktiral kaksen servis pri nas glede tega? Jaz sem ravno pred ene dvemi tedni spraseval v BTCju in je bilo receno, da se nic ne vedo ... 

 

Sem pa bral o tem tudi tukaj >> http://goo.gl/YGGio5 in tukaj >> http://goo.gl/cEz50h ... Nekateri ze pisejo, da je sedaj OK... Servis mora narociti BT/USB modul... in menjava traja menda ene 15 minut. Modul je lociran nekje za sovoznikovim predalom ... 

 

Ne vem pa, ce je ta informacija ze prisla do nasih servisov ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

V?eraj vpra?al na servisu in ni ?e ni? novega... ?akamo.

 

 

Pa si jim omenil, da sosedje ze dobivajo nove module? Saj smo konec koncev pod Mazda Austria... ce prav vem ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.