Skoči na vsebino

Motor Mazda 5 / 2.0 diesel


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

Sva lastnika Mazde 5. Prevo?enih ima 70.000 km a naj bi crknil motor. ?udno je to, da se je partner z njo pripeljal 140 km, da je pri?el domov, potem pa sem se ?e peljala 30 km do mehanika in prodajalca tega avta. Avto sva kupila pred ?tirimi meseci, seveda je garancija potekla. 

Ob vo?nji se sli?i pri motorju kot bi na vso silo delali cilindri ( to povzro?a hrup ). 

Je imel ?e kdo podobne izku?nje? 

Trenutno i??em motor po spodaj navedeni specifikaciji, ker so rekli v avtohi?i, da bo potrebno motor zamenjati...

 

Tip: Mazda 5 Disel 2.0
Model: Mazda5 CD110 TX
81KW
Identifikacijska ?tevilka: JMZCR19T670138168
Letnik: 2006
TIP: CR19T6
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez zamere 70.000km od leta 2006. Tu ze v osnovi nekaj smrdi - 5000km na leto za druzinski avto??? Pa sploh se ne ubadajta z drugim kot stvarno napako, ki nima veze z garancijo avta.

 

Predlagam da na drugem uradnem servisu zahtevata digitalno servisno knjizico, ki lahko potrdi da se je mogoce lagalo s kilometri. Pa imata neko osnovo.

 

Lepo nazaj pa po mizi usekati!

A lucka pa nobena ne gori?? Skoraj nemogoce

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da je objavljena VIN stevilka, sem iz firbca sel preverit na avtolog.si ... in so kilometri kot kaze OK ... Ste ga pa izgleda kupili (ali sele takrat prepisali) pred dobrim mesecem (30.6.2019)... Ce je torej prejsnji lastnik zatrdil, da je z avtom vse OK... potem bi se jaz najprej probal malo pogovirt s prejsnjim lastnikom ... :) ... So pa izgleda delali samo po ene 3.000 km zadnja leta (od leta 2014 dalje, ko je imel zabelezenih slabih 60.000 km) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vmes manjka kljucen podatek - in sicer letos januarja jo ke odkupil kot vse kaze nek diler in takoj ponudil v prodajo, tu so prvic zabelezeni kilometri 77.000km

 

Kje ste ga kupili?

post-2637-0-03757100-1565691279_thumb.png

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tak malo kilometrov za dizla je smrt, motor se nikoli v teh letih ni dobro ogrel, pomeni velika obraba motorja ker je vedno mrzel letel.

Kot ?e predlagano, je najbolje uveljavit kot stvarno napako, ?e ne druga?e prek odvetnika.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vmes manjka kljucen podatek - in sicer letos januarja jo ke odkupil kot vse kaze nek diler in takoj ponudil v prodajo, tu so prvic zabelezeni kilometri 77.000km

 

Kje ste ga kupili?

 

Ce je pa vmes avtohisa oz. pravna oseba, potem je pa sploh se lazje ... Na avtolog tega ni videti... carfax pa nimam dostopa... oz. bi bilo treba placati :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej..Gizelca ..kot se vidi nekaj ne ?tima.drugi so napisali .?e ne najde? motorja ..pokli?i na?ega mojstra v Medvode .Pelko Simon

GSM..041 667 335.odpre delavnico 19.8 2019...ali mu po?lji SMS..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsem Hvala za pomo? in nadgradnjo znanja. 

Sklicevala sem se na stvarno napako in smo po treh tednih pri?li do dogovora, da midva kupiva motor oni pa krijejo roke. Avto je odkupila avto hi?a, midva sva ga pa tam kupila. 

En motor sem na?la na avto odpadu pri Trojanah, a je lastnik na tako slabem glasu, da si ne upava od njega vzeti motorja. Drugi motor pa je od Mazde 6 do letnika 2007. Je motor od mazde 6 primeren ali ne....? Nekateri trdijo da je, drugi ne vedo.

Preverjeni ?ezmejni prodajalci .....skoraj diplomirali iz rezervnih delov... na ?alost.

Pelko Simona ?e nisem kontaktirala, sem pa veliko drugih. Hvala preverim, ?e ne bo ni? prej.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ni pravi?na re?itev, oni naj uredijo avto, da bo kakor treba ali vama pa vrnejo denar, tako to gre.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S prvim odvetnikom bojo spremenili mnenje...

Katera avtohisa?

Pa sta sploh dobila pravo diagnozo od kakega pooblascenega servisa?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avtohi?a kjer sva kupila avto je tudi poobla??en servis.

 

Se ob priklopu na ra?unalnik vidi napake motorja za zadnje pol leta? Se pri priklopu vidi trenutno napako ali ?e katero drugo...za nazaj.

Danes sem jim poslala podatek kje vse sem povpra?evala za motor, med drugim pa tudi, ?e so opravili diagnostiko in zakaj se i??e motor brez vedenja kaj je narobe z motorjem v avtomobilu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Lescah ni Mazdinega pooblascenega servisa ... Najblizji na gorenjskem je Mazda Mocnik v Kranju ... 

 

 

https://www.mazda.si/obrazci/trgovska-mreza/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.