Skoči na vsebino

Mazda2 GTA zvok ob hladni mašini


Priporočeno sporočilo

Zdravo,

 

Ko je zunaj hladno in je tudi M2 hladna, se prvih 100m ob zmernem pospe?evanju pojavi bolj robat zvok. To izgine po max. 100m.

To pa je na M2 (DE) 1.5 (ZY) 103KM.

 

Zvok sem opa?al ?e lani. Poleti ga ni bilo, sedaj pa se je z hladnim vremenom vrnil. Na posnetku se ga sli?i od 23-23s.

https://youtu.be/oSDFK-5tRo4

 

Ima kdo kak?no idejo? Veriga, dron?niki?

 

Noter to?im 10w40, tako kot so mi ga tudi na uradnem servisu. V knjigi sem zasledil, da lahko to?im tudi 5w30. A bi lahko tudi to pomagalo?

 

Lp,

G

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Olje in filter sta v prihodu, ko pride, bo takoj menjava.

Javim spremembe, ko menjam.

 

 

Druga?e pa sem to?il to, kaj to?ijo uradni servisi v Sloveniji. Bo treba mehanike podu?it, da niso ve? na Renaultu zaposleni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmmm. Poglej uradni ra?un spodaj slikan.

 

Selmar v Celju je to?il 10W40. So taki listki pri ma?ini. Tudi Ferk v MB to?il isto:

post-9119-0-97002100-1569491763_thumb.jpg

 

Je pa res, da je v knjigi ve? mo?nosti, za to sem tudi za?el razmi?ljati o 5W30:

post-9119-0-55982300-1569492085_thumb.jpg

post-9119-0-07883200-1569492343_thumb.jpg

Pa da ne bom preve? pameten, samo ho?em dopovedat, da sta to to?la dva poobla??ena servisa in da sem za to tudi jaz tako nadaljeval.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj na?eloma je tudi 10w40 ok, razen pri zelo nizkih temperaturah -20 je bolj?e 5w30 ali pa se bolje 0w30.

To da se sli?ijo dro?niki je pri ni?jih temperaturah bolj izrazito zaradi gostej?ega olja ki po?asneje podma?e, ko so pa ?e zelo obrabljeni pa se sli?ijo tudi pri toplem motorju da klopotajo.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • Jest je spremenil naslov v Mazda2 GTA zvok ob hladni mašini

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.