Skoči na vsebino

Kupiti rabljeno Mazdo 6 karavan do 22k??


LukaL

Priporočeno sporočilo

Zdravo,

naj najprej povem, da sem na forumu prebrskal kar nekaj tem, v katerih se spra?ujejto/grajate/hvalite doti?ni avto...ampak nekako se ne morem odlol?iti, ali je to pravi nakup ali ne.

Namre?, gre za to, da me je sedaj po 4 letih (avto kupljen v Slo, iz salona) PSA koncern razo?aral...ne bom razlagal, kaj je crknilo, ampak ni bilo poceni :(. Z ?eno sedaj gledava drugam, v smer Japonske in sicer 6ico. Recimo tam letnik max 2016, do 120k km...lahko tudi iz uvoza, vseeno..

Vem, da je pri rabljenem to loterija, ampak...vozil sem sicer eno rabljeno in tako na prvi vtis, se mi je zdelo ok, notranjost kar kvalitetna, nobenih ?ri?kov,...

 

Torej, ?e sem falil kak?no temo o tem modelu se opravi?ujem, druga?e pa prosim, za ?imve? mnenj (pro et contra) ;)

 

hvala in lp 

 

Luka

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hoj,o 6tki ne vem ni? ker imam troko s katero sem zelo zadovoljen. H?i kupuje avto iz PSA programa pa me zanima za te?avo ki si jo imel in ali je pogosta? Hvala za odgovor. Lp

 

@Bini, poglej zasebna sporo?ila, da ne bom smetil teme ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@LukaL: kot je gregc88  povedal, ?e bo tu kaj crknilo tudi nebo poceni popravljat, to se je potrebno zavedat pred nakupom. Kakorkoli marsikdo ti bo priporo?al bencinarja, tudi js bi ti ga, ti so na?eloma brez ve?jih te?av, vsaj sode? po temah na tem forumu.

 

Dizel, hja to je pa druga zgodba (pa kljub temu ga kar par ljudi iz tega foruma ima, vklju?no z mano), pri dizlu je tko, da ?e bo? delal kraj?e relacije, bo? najvrjetneje naletel na kraj?e regenercije, mo?nost dvigovanja nivoja olja in te?ave z DPF filtrom. Aja pa 2015 in starej?i lahko imajo problem z loputo na turbu, posledi?no se lahko obeta menjava turba tako kot meni, cena je bla 1800?. Tisti ?e starej?i 2013 pa so nekateri modeli trpeli z odmi?nimi gredmi.

 

Pa ?e na rjo velja vre?i pogled. Ima? tak?ne, ki bojo imele podvozje ?e prfektno, ima? pa tudi take, ki bodo stare 4 leta in bo podvozje ?e fajn kazalo znake rje. Nekateri imajo ?e problem z lu??enjem laka, tak da se tudi to spla?a pregledat.

 

All-in-all vse tole izgleda zastra?ujo?e, ampak to so samo stvari za katere vem jaz in na katere bi polagal posebno pozornost pri vnovi?nem nakupu. Je pa tle ?e druga stran, ki jo spozna?, ko mazdo zapelje? na cesto :)

 

Toliko, upam, da se odzve ?e kdo drug, da bo? dobil ve? pogledov in mnenj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce kaj crkne, je lahko drago pri vseh... In pri Mazdi nevem, ce je res tako velika razlika v cenah... Saj nimajo ?vesoljske tehnologije?, da bi bilo toliko drazje, kot drugje... ;)

 

Sploh pa, ce kupuje najvec tri leta staro sestico in ce bo s slovenskim ooreklom, je itak se dve leti v garanciji... Pri uvozenih pa to ni pravilo... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za 22k eur lahko dobi? lepo Mazdo, predzadnji facelift, ki bo imela ?e vsaj tri leta tovarni?ke garancije. To pa tudi nekaj velja.

Jaz sem nabavil dizla in me ga ni strah, z avtom pa delam ustrezno kilometrino.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ima? 22k, vzemi novo ali kak?no slu?beno. Bencinarja 145 ali 165 bo? dobil za nekaj tiso?akov ve? kot ima? budgeta, a zato nov ali skoraj nov avto. Bencinarji so buletproof. Razen zvoka mrzlega motorja, ki zveni precej "arhai?no", jim ni ?esa o?itati.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predlagam, da kontaktira? na?ega kolega in preko www.narociavto.si, vzame? nekaj iz Nem?ije, kot je to naredilo ?e par oseb na forumu in so zelo zadovoljni. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nemci imajo sicer za dopla?ilo dodatno leto, dve ali celo pet garancije (skupaj torej najve? 8 oziroma najve? 150.000 kilometrov)... 800 EUR pride za max. dol?ino dodatne garancije za CX-5 in 6. Pi?e, da so zajeti najpomembnej?i sklopi avta, torej gre razumeti bolj kot jamstvo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Definitivno se ti izpla?a kupit mazdo v Nem?iji(bolj?a izolacija, izdelava, veliko ni?je cene). Jaz in ?e par foruma?ev smo uvozili. Moja je bila stara leto in par mesecev in je imela garancijo ?e skoraj dve leti. Enkrat sem jo izkoristil in to brez problema.

Z FL modelom problemov z dvigom olja skorajda ni ve?, pa tudi z barvo z uvo?eno ne bo takih problemov kot z na?imi za slo trg.So kak?ne pikice od kamen?kov ampak to je itak pri vseh znamkah tudi t.i. "premium"

?e se rad vozi? bolj hitro z pospe?ki in majhno porabo je ditel pravi zate. ?e pa ti je bolj v?e? penzionisti?na, lahka vo?nja brez stresa potem benzinarka.

 

https://m.mobile.de/auto-inserat/mazda-6-kombi-exclusive-line-facelift-oerlinghausen/280216180.html?ref=srp

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V ?ivo je ta modra super. S 17 se avto ?e udobneje pelje, pa ?e fakin 19 col plati?? (pre?irokih za 225 ?irino) ne opraska bolj?a polovica ob vsakem drugem parkiranju. Poleg tega je baje bencinarka itak pre?voh za 19 col. :)

Tembo plava barva je za penzioniste. Imam tudi sam 17" zimske feltne,ki so zelo lepe, pa avto ?e nekajo izgleda, ker je red soul rde?. Original 17" izgledajo na temno plavi Mazdi 6 prav ?e?ko. Samo ?e zavesice gor in je. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tembo plava barva je za penzioniste. Imam tudi sam 17" zimske feltne,ki so zelo lepe, pa avto ?e nekajo izgleda, ker je red soul rde?. Original 17" izgledajo na temno plavi Mazdi 6 prav ?e?ko. Samo ?e zavesice gor in je. :)

Alex katera barva pa ni za penzioniste ??.aja Soul Red sigurno

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.