Skoči na vsebino

Mazda 6 2.2 Diesel 150KM 2013


Priporočeno sporočilo

Ja zgleda, da se jih vedno ve? bli?a k temule momentu, dost stare postajajo in s pravimi kilometri, se morem pozanimat, kaj se da preventivno nardit.

 

da si lahko ?e kdo drug preventivno zamenja... 2 dni potrebujejo za zamenjavo in 2 dni za test avta po vgradnji, da vse ?pila ok...

Kaj to?no zamenjajo za preventivo doti?nega problema? Lahko kontakt servisa, ki ga omenja?. Se tudi na motorju l. 2015 ta napaka pojavlja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj to?no zamenjajo za preventivo doti?nega problema? Lahko kontakt servisa, ki ga omenja?. Se tudi na motorju l. 2015 ta napaka pojavlja?

Lahko se pozanima? na servisu a po moje to velja za prve letnike 2013 in nekaj mesecev za?etka 2014.To so bile porodne te?ave na teh dizlih.Mislim, kolikor sem bral, da so pozneje to odpravili. Z FL tudi ni ve? pretiranega dvigovanja nivoja olja.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3000EUR se mi zdi kar precej zverinska cifra (je zgoraj navajal da naj bi motor dobil za 2000 in 1000 potem ?e vgradnja). Sicer ne vem zakaj bi vgradnja stala 1000 pri identi?nem motorju, ampak ok :)

Aja... Jaz sem razumel,da je v ?tartu pri?akoval stro?ek 3jurje in da je potem po zadnjem obisku servisa, ugotovil da ni tako hudo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni, stro?ek je trenutno tak 2200? za motor tipa SH3, z original Mazdino vgrajeno verigo in oljno ?rpalko novej?ega modela ter ?e nekaj (dobim spisek)+delo 300? , da ne bi pri?lo do ponovnega trga verige...2dni potrebujejo za vgradnjo in 2 dni za test avta... za star motor odvisno od okvare, mi bi dali ?e ~200?~300?, zdi se vse ok...

 

Sam motor je druga?e 1600?, ampak so dali nanj ?e ~600? s to novej?o ?rpalko in verigo in ?e nekaj zraven...

 

https://zoom-zoom-auto.hr/ tole spletna stran podjetja, nahaja se v Zagrebu in mi je tudi blizu... tudi na google maps je tudi ozna?eno in na instagramu... imajo vse za mazde vseh tipov... pri nas mi ni uspelo najti nobenega motorja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3000EUR se mi zdi kar precej zverinska cifra (je zgoraj navajal da naj bi motor dobil za 2000 in 1000 potem ?e vgradnja). Sicer ne vem zakaj bi vgradnja stala 1000 pri identi?nem motorju, ampak ok :)

To je bila ponudba v Mariboru na Mazdi... tudi jaz ne vem na kak na?in vesoljski vgrajujeo not motor, da ?elijo 1000? za delo... ?e ostali lahko za 300?... pa ?e nimajo pojma o kakih problemih s odmi?nimi gredmi in verigami pri teh letnikih 2013 Mazde... ?e so mi tam vpoklice delali vse, bi lahko opozorili, ampak njim to ni znano...

Kaj to?no zamenjajo za preventivo doti?nega problema? Lahko kontakt servisa, ki ga omenja?. Se tudi na motorju l. 2015 ta napaka pojavlja?

Kaj to?no zamenjajo za preventivo doti?nega problema? Lahko kontakt servisa, ki ga omenja?. Se tudi na motorju l. 2015 ta napaka pojavlja?

Bom dobil serijske ?t. teh novej?ih delov, bili bi naj novej?i modeli ?rpalke in verige, da ne bi pri?lo mi spet do trga te verige...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam, da bo? ugodno re?il zadevo in sicer TRAJNO. Te?ava lahko nastane ko enkrat zgubi? zaupanje  svoje vozilo in te potem vse skupaj mine, vsaj pri meni je tako. :(

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam, da bo? ugodno re?il zadevo in sicer TRAJNO. Te?ava lahko nastane ko enkrat zgubi? zaupanje  svoje vozilo in te potem vse skupaj mine, vsaj pri meni je tako. :(

Saj to... kot sem rekel ?e... zelo sem se veselil tega avta, ampak mislim, da bo to najbr? moja prva in hkrati tudi zadnja Mazda, saj se mi je to zgodilo pri ve?ji hitrosti in med prehitevanjem, in ni veliko manjkalo, da tukaj sploh ne bi mogel pisati... nisem pa edini kot vidim, da se mu je to zgodilo... morda, pa bo komu drugemu ta tema v pomo?, ki ima ta model 2013 in se izognil temu, zato tudi tu pi?em naprej...

 

Bom pisal ?e na Mazdo Slovenija odkoder sem dobil vpoklice, me zanima ali se bodo tudi tam sprenevedali o tem... najbr? tako ali tako ne bo ni? pametnega odgovora...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole se bere  kot kaka grozljivka, upam da se vse dobro re?i in da se znebi? avta. Te pa popolnoma razumem da si izgubil zaupanje v znamko meni se je podobno zgodilo z Citroenom in sem tud rekel nikol ve? citronka.

 

Ampak da se kaj takega lahko zgodi taki "premium" znamki kot je Mazda...Alex????      sorry moral sem :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole se bere kot kaka grozljivka, upam da se vse dobro re?i in da se znebi? avta. Te pa popolnoma razumem da si izgubil zaupanje v znamko meni se je podobno zgodilo z Citroenom in sem tud rekel nikol ve? citronka.

 

Ampak da se kaj takega lahko zgodi taki "premium" znamki kot je Mazda...Alex???? sorry moral sem :lol:

To je bolj kot ne osamljen primer in ?e to se dogaja na vozilih, ki so pri?la prva na tr?i??e.Take porodne te?ave imajo ve? ali manj vse znamke. Saj je podobno pri vseh znamkah samo razlika je ta, da je tega pri ostalih (tudi premium) znamkah veliko ve?.Za primerjavo, ferrariji se kvarijo bolj kot kaki renoji ali citroeni. Tudu z lamborginiji je kar nekaj te?av, ko radi zagorijo in zgorijo do tal. Za primer, ne?aku je ?el na bmw x5 avtomatski menjalnik v maloro pri 180000 km. Popravilo oz. nabava drugega ga je stala skoraj 3 jur?ke. In tako naprej...Pri vsaki znamki se dogajajo te stvari. Na ?alost.

Zakaj bi se znebil avta, ko ga popravi, ?e bo po poravilu motor kot nov.Sigurno se ne more zgodit ista ali podobna stvar ?e enkrat.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam...obvezno prijava na Mazda.M.slo...saj to so popravljali pod garancijo..od letnika 2015..so popravli napako in so avti ok..treba te?it ..MMS.upam da re?i? dobro .. lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je bolj kot ne osamljen primer in ?e to se dogaja na vozilih, ki so pri?la prva na tr?i??e.Take porodne te?ave imajo ve? ali manj vse znamke. Saj je podobno pri vseh znamkah samo razlika je ta, da je tega pri ostalih (tudi premium) znamkah veliko ve?.Za primerjavo, ferrariji se kvarijo bolj kot kaki renoji ali citroeni. Tudu z lamborginiji je kar nekaj te?av, ko radi zagorijo in zgorijo do tal. Za primer, ne?aku je ?el na bmw x5 avtomatski menjalnik v maloro pri 180000 km. Popravilo oz. nabava drugega ga je stala skoraj 3 jur?ke. In tako naprej...Pri vsaki znamki se dogajajo te stvari. Na ?alost.

Zakaj bi se znebil avta, ko ga popravi, ?e bo po poravilu motor kot nov.Sigurno se ne more zgodit ista ali podobna stvar ?e enkrat.

Hmm Alex po prebiranju raznoraznih forumov tole ni osamljen primer....ampak ti tako vem da bo? na?el 1001 izgovor samo da poveli?uje? znamko Mazda malo off topic....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e malo druge znamke. Oh, tukaj imamo kio. Pazi to, tudi kia ima probleme z motorji.

http://m.carcomplaints.com/Kia/Optima/2011/engine/engine_failure.shtml

Ups, pa ?e ena o kia sportage.

 

https://q107.com/news/6003329/kia-owners-outraged-to-be-excluded-from-recall-after-engines-fail/

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e malo druge znamke. Oh, tukaj imamo kio. Pazi to, tudi kia ima probleme z motorji.

http://m.carcomplaints.com/Kia/Optima/2011/engine/engine_failure.shtml

Ups, pa ?e ena o kia sportage.

 

https://q107.com/news/6003329/kia-owners-outraged-to-be-excluded-from-recall-after-engines-fail/

:notworth:  :notworth:  :notworth:  :zoom-zoom: 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam prodej cimprej pol ce si pametn...pa znamko menji... tole bo jama brez dna

 

Zakaj to?no? Kupi? prakti?no nov motor, v katerem so ble popravljene vse potencialne velike napake, in zdej avto prodat? 

 

.. razen, ?e ma? sentimentalni problem s tem, da mu ne bo? ve? zaupal potem, ja definitvno, ampak iz prakti?nega vidika pa ne vem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni, sem bil v kontaktu s Mazdo Slovenije, ?alost... niti tega mi niso mogli povedat serijske ?tevilke dela oljne ?rpalke in verige,s katero bi naj ta napaka bila odpravljena, oni tega podatka nimajo, da bi bili problemi s to verigo, ?e bi imeli, bi bila ta napaka odpravljena ?e v garancijskem roku z vpoklici... ko sem omenil, da to ne skrbi samo mene, ampak ?e koga drugega, ki ima ta letnik Mazde na tem forumu, je bilo vse skupaj ozna?eno za nekak?en forum s kvazi strokovnjaki itd... tako, da iz te strani nisem nikakr?nega konstruktivnega odgovora dobil... razen, da naj redno vzdr?ujem vozilo kot sem do sedaj in vpoklice, in tudi takrat ne morejo garantirati, da veriga ne bo po?ila... ?alost... tudi problem s odmi?nimi gredmi ne poznajo, ?eprav je tu na forumu, pripreta slika dokumenta za te vpoklice...

 

Res ?alostno, da tako vidijo svoje kupce vozil kot kvazi strokovnjake... ?eprav sem tukaj dobil ve? konstruktivnih informacij kot sem bilo kaj iz tega klica...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.