Skoči na vsebino

A COSMOS podjetje


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Sem prijavljen tudi na BMW forumu (Cosmo je poobla??eni prodajalec za obe znamki) in tam se v eni temi na veliko pi?e o ne-dobavi ?e vpla?anih vozil, ko naj bi potem dobavitelj tudi po ve? mesecev odla?al in zavla?eval z dobavo. Nekateri so ?li menda tudi v to?bo, ker druga?e niso dobili vozila, za katerega je bilo vse vpla?ano in dobavljeno.

 

Ali ima tudi kdo od vas kak?no podobno izku?njo, glede dobave vozil?

 

BMWslo forum pi?ejo, da naj bi bilo navedeno podjetje v precej?njih finan?nih te?avah in da je le ?e vpra?anje ?asa, kdaj ...

 

(ne ?elim pisat o dejstvih, da me ne bo kdo za u?esa, tako da dajmo ostati pri definiciji MENDA; ker mi zadeve niso poznane in le prena?am info). 

 

BMW tema pa je tule (upam da je splo?no vidna in ne rabite biti registrirani tam gor);

 

https://www.bmwslo.com/topic/145586-dobava-avtomobila-pri-a-cosmosu/?hl=acosmos

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

MENDA so to itak neki menda pokvarjeni biv?i direktor?ki Slovenija avta, ki so Cosmos itak spravil v resne te?ave ?e prej, menda so tudi dobili kar nekaj denarja na ra?un biv?ih poslovalnic po Jugi izven meja Slovenije. Menda so tudi ta denar samo lepo oprali, s tem da so vmes samo ?e dodali Landr Rover pod svoje okrilje, podjetje pa je ?e naprej samo tonilo. Menda...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja, ?eprav sem nekaj ?e prej sli?al na to temo. Ampak so mi zagotovili, da je bilo nekaj mesecev nazaj res hudo, in naj bi se izvili iz najglobljih te?av. Toda vseeno, ob?utej je nelagoden.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne nisem... jurja sem dal.

 

Problem je bolj v tem, da jim MMS ne da homologacije, dokler mu ne naka?ejo celotne kupnine. To pomeni po doma?e, jaz pla?am A-cosmosu vse, nato pa molim boga in vse svetnike na svetu, da A-cosmos to nakazilo minus svoj zaslu?ek popla?a MMS-ju. MMS pa nato po?lje papirje o homologaciji, ki so podlaga, da avto sploh lahko registrira?. ?e se to ne zgodi sem brez avta in brez ke?a.

 

Aja pa ?e drug problem je, ker je zakonodaja po novem prilagojena kriminalcem. Ker sem dal aro sem overovil pogodbo o dobavi in tudi, ?e bi odstopil, lahko prejemnik terja izpolnitev posla. Se pravi celotno nakazilo.

?e se vseeno odlo?im in poravnam celotni znesek, A-cosmos pa ne dobavi avta mi preostane le in samo ?e to?ba. ?e so v riti in gredo v ste?aj sem pu?nil vse.

 

Sploh ne vem kaj naj, ker tole je iz kriminalke ratala grozljivka. :wacko:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne nisem... jurja sem dal.

 

Problem je bolj v tem, da jim MMS ne da homologacije, dokler mu ne naka?ejo celotne kupnine. To pomeni po doma?e, jaz pla?am A-cosmosu vse, nato pa molim boga in vse svetnike na svetu, da A-cosmos to nakazilo minus svoj zaslu?ek popla?a MMS-ju. MMS pa nato po?lje papirje o homologaciji, ki so podlaga, da avto sploh lahko registrira?. ?e se to ne zgodi sem brez avta in brez ke?a.

 

Aja pa ?e drug problem je, ker je zakonodaja po novem prilagojena kriminalcem. Ker sem dal aro sem overovil pogodbo o dobavi in tudi, ?e bi odstopil, lahko prejemnik terja izpolnitev posla. Se pravi celotno nakazilo.

?e se vseeno odlo?im in poravnam celotni znesek, A-cosmos pa ne dobavi avta mi preostane le in samo ?e to?ba. ?e so v riti in gredo v ste?aj sem pu?nil vse.

 

Sploh ne vem kaj naj, ker tole je iz kriminalke ratala grozljivka. :wacko:

Uffff tole je pa jeba ?..Boss dr?im pesti da se ti vse izte?e kot je treba po tolkem iskanju novega avta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je pa ve?ja pizdarija kot sem si mislil. ?udno mi je, da ni nikjer v medijih ni?esar zaslediti ker ponavadi pi?ejo za vsakega psa, ki se je podelal na zelenici in lastnik ni pospravil.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ti ne dobavijo avta, te ne morejo ni? terjati na izpolnitev celotne kupnine. Terja? lahko uspe?no ?ele, ko sam izpolni? pogodbeno obveznost.

 

Vsak normalen prodajalec sam zalo?i in poravna? pla?ilo po dobavi vozila. Sej zato pa je polog jurja ali dveh - ?e gre slu?ajno kaj narobe, lahko z diskontom ?e vseeno prodajo drugemu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss...upamo da se bo re?lo vse po na?rtu in bo ?e imel novo Mazdo doma ... ?e ne pa pokli?i Mazda.M.slo..g.Dimitri.Z.za inf.lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predlagam tudi (vsaj kot back up plan) pravni?ko pomo?, ker od lepih besed in obljub se ?e nih?e ni kruha najedel. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej..Boss sem razmi?ljal ?e bo? imel problem z nabavo Avta pri.A cosmos.lahko bi ti truga avto hi ?a Mazda zrihtal vse ostalo..aro si pla?al ..lahko drugo re?ijo naprj..na?a Mazda kp.poznam tam ?efa..in prodajalca..lahko vpra?am.. predlog..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predlagam tudi (vsaj kot back up plan) pravni?ko pomo?, ker od lepih besed in obljub se ?e nih?e ni kruha najedel. 

O ja, ?e pravnike bom pla?eval, kot da ni drugih stro?kov dovolj.  :ne vem:  To je ?ist zadnja opcija. Pa ?e kej dost ti ne morejo pomagat, ?e gre podjetje v ste?aj, ste?ajne mase je pa kruckej.

 

Ne vem, grem jutri v BTC na pogovor. Bom videl a je kak?na opcija, da kupnino pla?am direktno MMS-su, Njihov zaslu?ek pa posebej A-cosmosu. Po moje je to edini pametni na?in, da se izognem nategu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fak, kot da ni ze dovolj da se mors za vsak servis sekirat, koliko te bojo opalili, kaj ti bojo zamenjali in kaj vse ti bojo pokvarili. Zadeva je sla celo na next level in se sedaj ze sekiras ali bos sploh dobil avto za katerega si placal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa dajte no mir!

 

Iz enega vpra?anja je pri?lo do tega, da ?e i??ete pravno pomo? in zveze (ta pozna tega pravnika, drugi pozna tistega ?efa, tretji pozna prijateljevega bratranca, ki je poro?en s h?erko mo?akarja, ki pozna ne?aka...).

 

Mogo?e se malo pomirite pa preverite.

 

Kolikor je meni znano, podjetje nima dolgov ali pa jih ?e nih?e ni vnesel.

 

Ima ?tiri ban?ne ra?une, eden odprt leta 2002 pri NLB, ostali so odprti kasneje, noben ra?un ni blokiran. V preteklosti so imeli nekaj ra?unov, ki so bili po nekaj dni blokirani, zadnje ?ase tega ni ve? (podatki so od petka, 8.11.2019).

 

Z nekim hudim prometom se letos res ne more pohvalit, sploh od marca do avgusta, ampak ?e gledamo celotno zgodovino, razen dveh let nikoli ni imel nekih blaznih dobi?kov, tako,da trenutno stanje ni pod povpre?jem. In ?e so se obdr?ali toliko ?asa s takim prometom, je o?itno dovolj prometa...

 

Mogo?e se malo pomirite pa preverite.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iz neke BMW zgodbe ste naredili cirkus brez potrebe,kot pravi Slivka ne komplicirajte stvari.?e ne pride do izdobave na rok, potrm pa pritisni oziroma zagrozi iz vseh strani,od novinarjev,in?pekcijo,dav?no pa do to?be in to konkretno brez zajebancije in ?e kakemu odgovornemu tam povej,da tudi on nebo mirno spal itd.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mater smo vsi pametni, pa kot vem samo jaz trenutno kupujem avto pri njih. Avto bi moral biti 5.11. ?e tukaj ampak nobenega klica od njih. Lahko da ni ni? pa je panika odve?, lahko pa se ponavlja zgodba iz BMW foruma. Dat 30 jurjev potem pa it se to?arit... pa dobr a ste resni, al kaj vam je?

 

?e recimo dajo podjetje v ste?aj (tudi to je opcija namre?) ti ?isto ni? ne pomaga to?arjenje pa novinarji pa in?pekcija pa odvetniki pa zakonodaja. Odgovornim se jebe zate in za tvoj denar, ker takrat re?ujejo svojo rit.

 

 

?e vedno upam, da ni ni? pa da bo vse OK, ampak ravno zaradi takih te?av jim je MMS odpovedal ugodnosti, da so lahko dobili avto ?e predno so ga pla?ali. Zdaj namre? pomeni, da morajo najprej dobiti pla?ilo pri MMS-u in ?ele naknadno nekje v roku treh dni dobijo holologacijo, ki je predpogoj, da lahko sploh avto registrira?. ?e bi bila firma v dobri finan?ni kondiciji bi sama zalo?ila denar pri MMS-u, dobavila avto s papirji. Jaz jim pa takoj naka?em kupnino.

 

A res nih?e ne vidi, da je lahko zaradi takega na?ina delovanja cela jeba. 30.000 EUR pa? ni 30 EUR, kjer se lahko gre? mal riziko pa ?e se nasmoli? ne boli skoraj ni?. Pri 30k pa verjetno tukaj na forumu ni ?loveka, ki bi mu bilo vseeno, al se motim. Zato no?em it gamblat, ker ?e bi bil tak bi ?el v kazinoje al pa poker za dnar igrat.

 

V igri so raznorazni scenariji, kaj se lahko zgodi:

 

1.) Pla?am celotno kupnino, a denar zadr?ijo na A-cosmosu, MMS ne da papirjev, jaz pa lahko avto samo gledam na parkirplacu od dilerja. Lahko se to zavle?e na nekaj mesecev ali pa gre firma v bankrot in lahko samo re?em bye bye denar, ker avto je ?e vedno last MMS-a, ?e ta ne dobi denar.

2.) Zahtevam, da je ob pla?ilu avto in papirji na A-cosmosu in takrat naka?em. To bi bila najbolj po?tena mo?nost in do zdaj je bilo vedno tako pri nakupu. Ker pa ne vem v kak?ni kondiciji je a-cosmos je celo mo?no, da nimajo niti toliko denarja, da bi zalo?ili za par dni kolikor traja, da MMS po?lje papirje. ?e ne uspe (spet mo?nost ste?aja) sem verjetno "le" ob jurja kolikor sem dal are in brez avta.

3.) Dogovorim se, da potrebno kupnino pla?am direkt na MMS-u, ki a-cosmosu dostavi papirje in avto. Ostanek pla?am direktno a-cosmosu ob prevzemu. Ta opcija bi bila najbolj?a, saj se izognem riziku, avto dobim in tudi ara ni izgubljena.

4.) Se zavestno odpovem ari in grem kupit drugam nekaj drugega. ?e se bo a-cosmos obesil na pogodbo, ki jo sicer dejansko ?e ni, obstaja tudi mo?nost, da oni mene to?ijo. ?eprav bizarno, ampak jim nova lopovska zakonodaja to zdaj tudi omogo?a. Kako to zgleda si lahko preberete v obligacijskem zakoniku v 63. ?lenu.

 

Se opro??am, ker sem malo izbruhnil na za?etku in upam, da nisem koga u?alil, ampak resno, situacija ni niti malo ugodna in ?e nekaj dni imam oreng cmok v grlu. Nekateri ste se pred ?asom norca delali, da preve? kompliciram, ampak dejstvo je, da je na tem svetu pa? preve? lumparije in ?udnega delovanja, da pameten ?lovek ne bi bil previden.

 

Obljubim, da ?e se vse dobro izte?e in da bom dobil avto, da sigurno ?astim pija?o foruma?em, ker so trpeli tole limonado. Upam, da ostane limonada in ne postane tragedija. :huh:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mater smo vsi pametni, pa kot vem samo jaz trenutno kupujem avto pri njih. Avto bi moral biti 5.11. ?e tukaj ampak nobenega klica od njih. Lahko da ni ni? pa je panika odve?, lahko pa se ponavlja zgodba iz BMW foruma. Dat 30 jurjev potem pa it se to?arit... pa dobr a ste resni, al kaj vam je?

 

?e recimo dajo podjetje v ste?aj (tudi to je opcija namre?) ti ?isto ni? ne pomaga to?arjenje pa novinarji pa in?pekcija pa odvetniki pa zakonodaja. Odgovornim se jebe zate in za tvoj denar, ker takrat re?ujejo svojo rit.

 

 

?e vedno upam, da ni ni? pa da bo vse OK, ampak ravno zaradi takih te?av jim je MMS odpovedal ugodnosti, da so lahko dobili avto ?e predno so ga pla?ali. Zdaj namre? pomeni, da morajo najprej dobiti pla?ilo pri MMS-u in ?ele naknadno nekje v roku treh dni dobijo holologacijo, ki je predpogoj, da lahko sploh avto registrira?. ?e bi bila firma v dobri finan?ni kondiciji bi sama zalo?ila denar pri MMS-u, dobavila avto s papirji. Jaz jim pa takoj naka?em kupnino.

 

A res nih?e ne vidi, da je lahko zaradi takega na?ina delovanja cela jeba. 30.000 EUR pa? ni 30 EUR, kjer se lahko gre? mal riziko pa ?e se nasmoli? ne boli skoraj ni?. Pri 30k pa verjetno tukaj na forumu ni ?loveka, ki bi mu bilo vseeno, al se motim. Zato no?em it gamblat, ker ?e bi bil tak bi ?el v kazinoje al pa poker za dnar igrat.

 

V igri so raznorazni scenariji, kaj se lahko zgodi:

 

1.) Pla?am celotno kupnino, a denar zadr?ijo na A-cosmosu, MMS ne da papirjev, jaz pa lahko avto samo gledam na parkirplacu od dilerja. Lahko se to zavle?e na nekaj mesecev ali pa gre firma v bankrot in lahko samo re?em bye bye denar, ker avto je ?e vedno last MMS-a, ?e ta ne dobi denar.

2.) Zahtevam, da je ob pla?ilu avto in papirji na A-cosmosu in takrat naka?em. To bi bila najbolj po?tena mo?nost in do zdaj je bilo vedno tako pri nakupu. Ker pa ne vem v kak?ni kondiciji je a-cosmos je celo mo?no, da nimajo niti toliko denarja, da bi zalo?ili za par dni kolikor traja, da MMS po?lje papirje. ?e ne uspe (spet mo?nost ste?aja) sem verjetno "le" ob jurja kolikor sem dal are in brez avta.

3.) Dogovorim se, da potrebno kupnino pla?am direkt na MMS-u, ki a-cosmosu dostavi papirje in avto. Ostanek pla?am direktno a-cosmosu ob prevzemu. Ta opcija bi bila najbolj?a, saj se izognem riziku, avto dobim in tudi ara ni izgubljena.

4.) Se zavestno odpovem ari in grem kupit drugam nekaj drugega. ?e se bo a-cosmos obesil na pogogdbo, ki jo sicer dejansko ?e ni, obstaja tudi mo?nost, da oni mene to?ijo. ?eprav bizarno, ampak jim nova lopovska zakonodaja to zdaj tudi omogo?a. Kako to zgleda si lahko preberete v obligacijskem zakoniku v 9. ?lenu.

 

Se opro??am, ker sem malo izbruhnil na za?etku in upam, da nisem koga u?alil, ampak resno, situacija ni niti malo ugodna in ?e nekaj dni imam oreng cmok v grlu. Nekateri ste se pred ?asom norca delali, da preve? kompliciram, ampak dejstvo je, da je na tem svetu pa? preve? lumparije in ?udnega delovanja, da pameten ?lovek ne bi bil previden.

 

Obljubim, da ?e se vse dobro izte?e in da bom dobil avto, da sigurno ?astim pija?o foruma?em, ker so trpeli tole limonado. Upam, da ostane limonada in ne postane tragedija. :huh:

?etrt stvari, ki so tukaj napisane ne razumem, ampak iskreno upam, da se na koncu izte?e tako kot bi se v (baje) razviti dr?avi moralo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa res mislis, da bos lahko MMSu direktno nakazal, razliko pa A Cosmosu? Ta scenarij pomoje ni mozen... ze zaradi tega ne, ker verjetno nocejo, da koncni kupec vidi, koliko je nabavna cena... Pa se MMS pomoje ne sme direktno prodajati avtov... Pa se birokratsko nevem, kako je to izvedljivo...
 

Se en scenarij bi bil, da ga vzames preko leasing hise... takrat pa je pravnoformalno to problem leasingodajalca, ce pride do zapletov...  ;) ... Res pa je, da je to verjetno drazja varianta, ker moras placati se strosek odobritve leasing hisi...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bolje komplicirat do nezavesti in izpasti "budala", kot pa ostati brez avta in denarja saj ima? upravi?en sum, da zadeve niso kot morajo biti. Kako v SLO velikokrat stvari grejo kadar ni vse OK pa... no comment.

 

Uporabi le variante kjer si 100% za??iten. Sam denarja firmi, o kateri sem bral danes zjutraj na BMW forumu nebi nakazal.

 

Blokada enega ra?una prej?nji mesec za par dni. Nov ra?un odprt letos. Ponavadi, ko te?e voda v grlo se odpre ra?un pri banki kjer se zakreditira...

 

Avtov je na trgu neomejeno. Res pa je le ena Mazda. In ena je bila izdelana po tvojem naro?ilu.

 

Se it lizing in stro?ke, ?e ni namena pmoje nima smisla. ?e uvoznik no?e - re?e da ne more spravit avta do (morda bo ozna?il kot paranoi?no) stranke naj ga imajo. Ob tem kar sem danes prebral in bi imel avto ravno v dobavi se jutri naslikam pri uvozniku in se ne pustim pregovorit, da je vse kot mora biti.

Bolje ispasti buda kot lud in ostati brez.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.