Skoči na vsebino

A COSMOS podjetje


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Verjamem, da jim ni v?e?, da bi videl koliko je dejanska cena avta, ampak svoje interese pa moram nekako zavarovati. Kot kupec imam manj varovalk, kot jih ima prodajalec pa ?e verjame? al pa ne. ?e samo to, da jaz avta nikakor ne morem dobiti niti registrirati dokler ne poravnam vseh obveznosti, po drugi strani pa kljub temu da vse poravnam, se lahko zgodi, da vseeno ne dobim avta. Kdo je kle za??iten in kdo ne je upam, da jasno.

 

Lizing bi bila sicer relativno varna zadeva ampak prepla?a? kolikor si dolg in ?irok. Mislim, da sem nekje nara?unal cca 7kEUR pri tem, da vseeno da? 20% lastnega dele?a na za?etku, ki bi bil tudi izgubljen, ?e bi ?lo kaj po zlu. Poleg tega pa ?e stro?ki odobritve pa ker se gleda samo pla?a bi lahko bil po novi zakonodaji celo prekratek za kredit za 5 let. ?e bi ?el pa na 7 se pa stro?ki ?e pove?ajo. V vsakem primeru NO GO.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tnx for moral support roCkY. Avto je iz evropske zaloge (ni po naro?ilu) in je bil 24.10 v pristani??u v Antwerpnu. Takrat je bil naro?en, da se ga pripelje v Slo in pri nas bi moral biti 5.11., se pravi cca 10 dni (torej, ?e bi ?el z biciklom ponjga bi ga imel zdaj ?e doma). No jutri smo 11.11. pa me resno zanima kje je. Mogo?e sem pa narobe razumel pa Antwerpen ni pristani??e v Belgiji, ampak kak?no skladi??e s tem imenom na Japonskem. Kdo bi vedel.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje si pa naracunal to, da ga toliko preplacas? Saj ne kupujes avta za 100K ? ;) ... Po mojih uizracunih je preplacila okoli 2K ? skupaj s stroski odobritve pri dobi odplacevanja 5 let... Vsaj tako je pri meni...

 

EDIT:

Sem nasel en online izracun... in ce recimo vzames za 12 mesecev, das 25000? pologa, je steoskov samo okoli 500?

http://www.e-kalkulator.si/izracun-leasing-posojila

 

post-10-0-89302300-1573419214_thumb.jpeg

 

Edino nevem, ce katera leasing hisa vzame tako visok polog.., 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss,

sem preveril boniteto za A-cosmos d.d., in dejansko s pla?ili zamujajo 16-30 dni. Imajo 7 to?b (2 bivsa zaposlena in 5 podjetij jih to?i), vsi zneski 50k? ali manj. Blokad letos niso imeli.

Pa ?e nasvet, ?e bi bognedaj ?li v ste?aj. Pla?ilo preko asignacije direktno na MMS ti, ?e se iz izku?enj dobro spomnim, ste?ajni lahko izpodbija in zahteva vrnitev denarja v ste?ajno maso.

Osebno sicer mislim, da ni tako hudo in da bo? avto dobil.

Sem pa bil precej presene?en poleti, ko sem peljal oceniti malo rabljeno slu?beno mazdo in so rekli da ne odkupujejo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e nasvet, ?e bi bognedaj ?li v ste?aj. Pla?ilo preko asignacije direktno na MMS ti, ?e se iz izku?enj dobro spomnim, ste?ajni lahko izpodbija in zahteva vrnitev denarja v ste?ajno maso.

Osebno sicer mislim, da ni tako hudo in da bo? avto dobil.

 

Mislim, da bi to lahko naredil le v primeru, da so ?e v ste?ajnem postopku. ?a pa ?e niso pa verjetno za nazaj ne morejo zahtevati razveljavite. Upam - ker ?e lahko potem so res to zakoni pisani kriminalcem na ko?o. Ker s tem te oropajo vsakr?ne pravne oziroma predvsem ekonomske varnosti.

 

Upam, da bom res dobil, samo mi res ni enostavno - tole kupovanje avta se po?asi spreminja v resni?no no?no moro. Ni? ne gre po maslu ?e od samega za?etka... tole kar je pa zdajle je pa samo ?e ?e?nja na torti.

Ne samo vozniki BMW...tud ljudje, ki so zaposleni tam, so o?itno nekaj posebnega...

BMW o?itno zastrupi vse, od voznikov pa do prodajalcev. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje si pa naracunal to, da ga toliko preplacas? Saj ne kupujes avta za 100K ? ;) ... Po mojih uizracunih je preplacila okoli 2K ? skupaj s stroski odobritve pri dobi odplacevanja 5 let... Vsaj tako je pri meni...

 

EDIT:

Sem nasel en online izracun... in ce recimo vzames za 12 mesecev, das 25000? pologa, je steoskov samo okoli 500?

http://www.e-kalkulator.si/izracun-leasing-posojila

 

attachicon.gif5DB51119-DED2-4CD7-A7B0-AC708C04223C.jpeg

 

Edino nevem, ce katera leasing hisa vzame tako visok polog.., 

 

Sparkasse recimo je cca 6 jurjev, ?e se vzame lizing na 7 let brez pologa.

Summit sem okvirno prera?unal in bi me pri?el 7 jurjev na 7 let.

 

Ne bi pa dajal pologa, ker ?e vedno ne vem, kako bi zgledalo v primeru, da lizing pla?a dilerju, ta pa ne dobavi avta? Ok recimo odstopim od pogodbe lizinga, potem se pa moram z lizingodajalcem bockat za vra?ilo denarja. Ta se bo na vse na?ine trudil, da to ne naredi, ker ne ve ali bo dobil denar nazaj od dilerja. V vsakem primeru sem pa vsaj ob stro?ke postopka. Tako pri sklepanju lizinka in naknadno ?e za stro?ke pri odstopu od pogodbe. V vsakem primeru pu?ijona.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da bi to lahko naredil le v primeru, da so ?e v ste?ajnem postopku. ?a pa ?e niso pa verjetno za nazaj ne morejo zahtevati razveljavite. Upam - ker ?e lahko potem so res to zakoni pisani kriminalcem na ko?o. Ker s tem te oropajo vsakr?ne pravne oziroma predvsem ekonomske varnosti.

 

Upam, da bom res dobil, samo mi res ni enostavno - tole kupovanje avta se po?asi spreminja v resni?no no?no moro. Ni? ne gre po maslu ?e od samega za?etka... tole kar je pa zdajle je pa samo ?e ?e?nja na torti.

 

Ste?ajni lahko prereka vse posle do 1 leta nazaj ?teto od uvedbe ste?aja. Vseeno preveri s kakim pravnikom. Jaz sem pred leti imel slabo izku?njo na podoben na?in.

Vmes sem preletel temo na BMW forumu in moj nasvet je, da jim te?i? 100 na uro, da se te ?imprej re?ijo. Tisti, ki mirno ?akajo na izpolnitev, ponavadi najdlje ?akajo ali sploh ne do?akajo.

?elim ti ?im hitrej?o re?itev in ?im manj zapletov!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ist sam ?iv?an... naj bi bil avto kle. Me sicer ?e pokli?ejo, ampak pol pa pride ?e najbolj adrenalinski del - kako pla?ati, da bo res pri?el denar do uvoznika.

 

Tole bo po vsej verjetnosti zadnji nov avto, ki sem si ga omislil - ne grem se ve? takih for ve?, se ne spla?a. :vskalo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vzemi talca s seboj, da ?e ne gre vse po planu. :zvizga: malo heca, da ne bo kdo res razume da ga v kaj napeljujem, hehe

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol pa pejdi kupit nov avto, ?e si upa?. To je bolj?e kot adrenalinski park. Kupovanje ravljenega avta je proti temu navadna otro?ka igra. Pa kjub temu, da mora? nakazati denar prodajalcu v tujino, ?eprav ga ne pozna? in v bistvu niti prav ne ve?, ?e v resnici obstaja.

Res, Boss, ko ga dobi? se mora? zapeljati do vsakega foruma?a posebej. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Avstriji je sploh hecno, ker se take zneske pri nakupu avta BP prinese v kuverti, ?e gre za gotovinski nakup (tudi avtosalon, ne samo privat oseba). Nelagoden ob?utek.

 

Boss: kot smo prej spremljali tvojo sago pri odlo?anju o nabavi novega pleha, verjetno cel forum dr?i pesti, da se zgodba sre?no izide.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako kot sem obljubil, se dobimo, recimo v BTC-ju, pa ?astim rundo vsem prisotnim. Matr upam, da tole ne berejo kaki tur?ki scenaristi, ker bo hitro nova ?ajfnica z naslovom

"Boss - araba sat?n almak" z vsaj 120 nadaljevanji.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oooo... spet se po dolgem casu obete meet v BTCju... zadaj za Gamo?  :jupiii:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.