Skoči na vsebino

i - ELOOP


Tine1966

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni

 

Pred slabim mesecem sem kupil rabljeno MAZDA6 CD150 karavan letnik 2015.

Avto je bil pripeljan iz Italije.

Po knjigi sem prebiral glede tega i eloop.

Pri meni pi?e not ready!

Kaj to pomeni?

Kdaj se pohavi Ready, ali treba kaj narediti, pa nevem?

 

za pomo? se vam zahvaljujem

 

lp Tine

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ready je, ko je motor hladen, poleti, ko je pri?gana klima in se ustavi?, ko se izvaja regeneracija. To ti je dober pokazatelj, ko poraba trenutno precej naraste, zvok iz avspuha je bolj done?, ko ustavi? avto, poraba ne pade na 0 ampak je pribl. 1,4. Takrat lahko preko njega spremlja?, kdaj se regeneracija kon?a-ko se pri?ge-ready.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A malo se mi svita.

Kolk vidim, sta polni samo dve crtici.

Kolk razumem ka?e kolk je ?e akumulator brezhiben?

lp Tine

Premeri akumulator, ?e ni bil ?e zamenjan, zna it po?asi h koncu.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uh hvala za pojasnila.

Moram pogledat vse papirje kaj sem dobil zraven.

Avto je prvi lastnik vozil 4 leta, so pa vsi papirji v italijan??ini.

Kaj se kako javi ko je akomulator pred koncem?

Nekje sem zasledil, da mora? kupiti originalen saj lahko ima? te?ave z start stop varianto in da naj nebi vse delalo kot mora.

Kako je pa stem

 

lp Tine

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A malo se mi svita.

Kolk vidim, sta polni samo dve crtici.

Kolk razumem ka?e kolk je ?e akumulator brezhiben?

lp Tine

Ne vem kje vidi? kake ?rtice,na displeju ima? naslikan akomulator,motor in klima gumb. Vsak simbol se obarva v rahlo modro barvo,?e se ne potem niso izpolnjeni pogoji za i-stop. Kot je napisal Alex bo verjetno dr?alo,saj ima Mazdo v malem prstu!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je Bini

V 4 dneh bil 2x v Budimpe?ti in poraba padla iz 6.7 na 6.3 l/100km.

80% sem se dr?al omejitev vmes pa si dal du?ka.

 

lp Tine

To je kar normalna in realna poraba za ta avto.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tdi jaz sem tega mnenja saj 2.2 ma?ina more nekaj spit.

Sodelavec ima sicer Mazdo 6 2019 pa ?e 19 cola kolesa vozi pa po naselju ve? al manj 5.2 porabe.

Se cijazi, brez gasa, si hotel povedati. Po mestu, kjer so kro?i??a in semaforji pride? komot tudi na 7 l.Kar je tudi normalno, ?e dela? po par kilometrov vsakokrat. Ja, ?e vozi? po magistralki, po omejitvah, pride? tudi pod 5. To je druga zgodba. Druga?e pa, normalna, dinami?na vo?nja, okoli 6,3 -6,5. ?e na avtocesti malo pretirava?, gre poraba hitro gor.

Kot pri vsakem avtomobilu. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se cijazi, brez gasa, si hotel povedati. Po mestu, kjer so kro?i??a in semaforji pride? komot tudi na 7 l.Kar je tudi normalno, ?e dela? po par kilometrov vsakokrat. Ja, ?e vozi? po magistralki, po omejitvah, pride? tudi pod 5. To je druga zgodba. Druga?e pa, normalna, dinami?na vo?nja, okoli 6,3 -6,5. ?e na avtocesti malo pretirava?, gre poraba hitro gor.

Kot pri vsakem avtomobilu. :)

Moja poraba po 7000 km: AC do cca 140 km/h poraba 5,8, do 150 pa 6,2 l

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam med 5,8 in 6,8l/100 km porabe - vedno merjeno cez cel tank. Ima pa 19 col platisca in prav toliko velike letne in zimske copate. Kar zadeva hitrost voznje: prakticno vedno grem (vsaj) malo cez omejitev. =)

 

Ce bi bila strogo mestna voznja, bi bilo hitro 7 in vec, sploh pozimi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Mislim, da ste malo zgre?ili, kaj dejansko je i-ELOOP:

https://www.mazda.com/en/innovation/technology/env/i-eloop/

Seveda je tako kot je razlo?eno v prispevku in jaz to dobro vem saj sem se pri trojki zanimal kaj je to ko sem kupoval nov avto,tak da ne vem kdo ne ve? Mislim da bo? malo zbombandiran...... Aja pa dobrodo?el na forumu.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kobra to vemo

Kak ima? optimalno in ready se poraba zmanj?a saj ti lepo pi?e da ne uporablja stem motorja za lu?i ac itd

vozim 25km po avtocesti in 10km po hribih in imam sedaj porabo 5.7 do 5.9

na avtocesti ga ne sparam si privoscim malo hitrosti

lp Tine

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.