Skoči na vsebino

Formula 1


M-Fan

Priporočeno sporočilo

Sicer je pa to pravi balzam za vse Ferrari fane, ker po su?ni sezoni je tole bil dober obli?. In sploh ne vem zakaj sem po ve? kot enem letu gledal dirko in glej ga zlomka... "moji" zmagajo. :rispekt:

Ne morem verjet, druga dirka, ki sem jo letos gledal in spet "moji" zmagajo.

 

Je bila pa tole ena bolj razburljivih in presenetljivih dirk zadnjega ?asa.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,7k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ne morem verjet, druga dirka, ki sem jo letos gledal in spet "moji" zmagajo.

 

Je bila pa tole ena bolj razburljivih in presenetljivih dirk zadnjega ?asa.

 

 

Ej..res je precej zanimiva dirka ...take bi morale biti vse dirke F1..da se kaj dogaja...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je v?eri bla dirka ? ?zmeden?

 

Zato sem raje zalegel in po?el 0.

Ej...Mojster to je tudi delo..he he saj si se malo odpo?il..:-):-):-)lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gledal dirko F1. Po nekaj letih ponovno. Vidim, da se ni ni? spremenilo in je zopet nekaj ?asa ne bom gledal.

 

Zelo o?itno pomagajo Hamiltonu, da bi imel ?imve? to?k. Kot prvo varnostni avto, zaradi loma sprednjega spojlerja-pravilno zaradi ko??kov na dirkali??u. Nato dovoljenje, da lahko zaostankarji (za en krog) prehitijo vodilne, da bodo vsi tekmovalci v enem krogu-tudi ok. Nato pa ne po?akajo, da ti dohitijo ostale tekmovalce, ampak umaknejo varnostni avto in dirka se za?ne ponovno. S tem so izni?ili prednost Ferarija, ki je pred varnostnim avtom zna?ala cca. 15-20 s in krepko pomagali Hamiltonu. Druga opazka leti ponovno na Hamiltona. Dobil je kazen, da je zaradi trka z drugim vozilom. Moral je prevoziti bokse, ampak na za?etku dirke je za podoben trk dobil drug dirka? kazen 5 s postanka. Vsaj oba bi lahko kaznovali enako.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem Hamiltonov navija?, a ti lahko povem, da ni bilo nobenega ??itenja Hamiltona:

1. SC se je na stezi pojavil, ker so bili ostanki krilca na najhitrej?em delu dirkali??a

2. pravilo, da zaostankarji prehitijo SC ni zaradi Hamiltona, ampak je za vse enako ?e nekaj ?asa (BTW: enako pravilo je v biv?i Cart in sedaj Indy seriji v veljavi ?e desetletja)

3. ?e nisi opazil, je Hamilton dobil huj?o kazen. Massa, Grosjean... in ostali so dobili 5 do 10 sekundne kazni (razen Maldonado je tudi dobil vo?njo skozi bokse). Te manj?e kazni se sedaj odslu?ijo pri rednem postanku. Realno je Hamilton izgubil 20+ sekund, ostali 5 oz. 10

 

Letos je bil SC na stezo poslan na naslednjih dirkah, vsakokrat po istih pravilih.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, ja.

 

1. ok, sem itak napisal, da zaradi varnosti,

2. s tem pravilom pomagajo tistemu, ki zaostaja, ker zaostankarjev (za 1 krog) ne rabi prehitevati. Da so pravilo uvedli zaradi Hamiltona nisem napisal, mu je pa tukaj nedvomno pomagalo. Ni izgubljal ?asa s prehitevanjem tistih, ki zaostajajo za 1 krog. Sej bi jih prehitel, samo bi pa nekaj izgubil, kakor so izgubili tisti pred njim, ko so jih prehitevali, saj niso mogli voziti po idealni liniji. Ja, itak je pravilo zato, da je dirka bolj zanimiva.

3. teh pravil ne poznam natan?no. Premalo gledam F1. Sklepal sem, da mora v nekem dolo?enem ?asu pa? peljati skozi bokse in mu to vzame manj, kot tistemu, ki mora odslu?iti 5 s kazen (verjetno tudi tako, da pelje skozi bokse in po?aka dodatnih 5 s). Torej vse skupaj traja dalj ?asa, kot samo pot skozi bokse. Je pa res, da ?e Hamilton takrat ni rabil iti v bokse je pa to zanj totalna izguba, drugi pa lahko odslu?i 5 s kazen skupaj s postankom v boksu. Takrat pa Hamilton res izgubi ve? ?asa.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Kseb, sem sicer navija? Zamor?ka, ?eprav zame nikakor ni nek super simpati?en dirka?.

 

Ampak ?e gledamo leto?njo ali lansko sezono, je ve?ino ?asa ravno dirkalnik ?t. 44 v ospredju, v tem primeru kadarkoli med dirko pride varnostni avto, namre? ravno njega najbolj hendikepira. ?e se samo spomnimo Mona?ke dirke letos.  :ph34r:

 

Sicer pa Ferrarija in Vettla absolutno ne maram in upam da Boss ne bo spremljal ?e preostalih dirk z leto?njega koledarja.  :hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, ja.

 

1. ok, sem itak napisal, da zaradi varnosti,

2. s tem pravilom pomagajo tistemu, ki zaostaja, ker zaostankarjev (za 1 krog) ne rabi prehitevati. Da so pravilo uvedli zaradi Hamiltona nisem napisal, mu je pa tukaj nedvomno pomagalo. Ni izgubljal ?asa s prehitevanjem tistih, ki zaostajajo za 1 krog. Sej bi jih prehitel, samo bi pa nekaj izgubil, kakor so izgubili tisti pred njim, ko so jih prehitevali, saj niso mogli voziti po idealni liniji. Ja, itak je pravilo zato, da je dirka bolj zanimiva.

3. teh pravil ne poznam natan?no. Premalo gledam F1. Sklepal sem, da mora v nekem dolo?enem ?asu pa? peljati skozi bokse in mu to vzame manj, kot tistemu, ki mora odslu?iti 5 s kazen (verjetno tudi tako, da pelje skozi bokse in po?aka dodatnih 5 s). Torej vse skupaj traja dalj ?asa, kot samo pot skozi bokse. Je pa res, da ?e Hamilton takrat ni rabil iti v bokse je pa to zanj totalna izguba, drugi pa lahko odslu?i 5 s kazen skupaj s postankom v boksu. Takrat pa Hamilton res izgubi ve? ?asa.

 

lp

Napisal si, da "zelo o?itno pomagajo Hamiltonu", kar preprosto ni res. SC je na stezo zapeljal zaradi varnosti; pravila so tak?na kakr?na so. Ni ?lo za pomaganje Hamiltonu, je bil pa tokrat med tistimi, ki je (bi lahko) pridobil.

 

3. ti bom ?e enkrat napisal: za razliko od prej?njih let se manj?e kazni (5 ali 10 sekund) odslu?ijo ob rednem postanku oiz. ?e tega postanka ni ve?, se pri?tejejo ?asu po koncu dirke. Ni posebne vo?nje skozi bokse zaradi kazni!

Hamilton je imel kazensko vo?njo skozi bokse - izgubil je 20+ sekund - torej najve? od vseh, ki so bili na zadnji dirki kaznovani oz. povedano druga?e, med vsemi je (skupaj z Maldonadom) dobil najvi?jo kazen. ?e samo to dejstvo demantira tvojo trditev o "zelo o?itnem pomaganju Hamiltonu".

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

Matr, a RTV res ni sposobna prena?at dirke. Namesto tega nas pa futrajo z enimi dolgo?asnimi prenosi smu?anja in skakanja.

Res...je jaz sem tudi zjutraj ob 6uri ...?akal ,da bom gledal F1...ni? od prenosa jebebliga pa za kaj pla?ujemo RTV..?????...popizdi? lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res...je jaz sem tudi zjutraj ob 6uri ...?akal ,da bom gledal F1...ni? od prenosa jebebliga pa za kaj pla?ujemo RTV..?????...popizdi? lp

Gelipter, da se ti je ljubilo ob 6.00 ali ?e prej vstat, za gledat ringl?pil s predvidljivim koncem (recimo da si bil lahko vsaj 95%, da bo zmagala cifra 44 ali 6, torej srebrni Merkel), pa ?e Avstralija je ena najbolj brezveznih pist kar je le mo?no.  :whatever:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozabite na F1 pri slo televizijskih hi?ah. ?eprav naj bi bile pravice prenosov za l. 2016 cenej?e kot lani, so pri nas F1 skenslal s TV ekranov. http://www.zurnal24.si/formula-1-dirka-prenos-rtv-slovenija-televizijske-pravice-clanek-267329

 

Edit: ?e da Jan?a F1 na svojo TV, ga nasledni? volim.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo d se se jst priklucim debati... res je zalostno kok je upadlo zanimanje za ta sport. Men je tole 21ta sezona ki jo spremljam do te mere,da sem si sposoben pisat tud ksn dan dopusta takrt ko je na sporedu kaksna izmed meni ljubsih dirk? ok,vmes sm mal prespricou sezono 09... ampak tole kaj delajo s temi pravili,d je treba ornk ornk spremljat novosti d se sploh ve kaj pa kako. Pa kaznovat dirkace za vsako bolj agresivno potezo,namest d bi pustil da dirkajo,izkoristijo mehaniko do konca,ne pa d je treba sprat z gumami,gorivom... se jst ne sparam tok k oni,pa nej bi bla to kraljica avtosporta. Pa d pride 17letnik notr,nevem no.vse je ratal prevec sterilno,komplicirano,nadzorovano,dirkaci so se bolj ocitno le figure v sluzbi avtomobilskih gigantov,nekateri bolj,nekateri manj. Vsi pa bolj kot npr.ob prelomu tisocletja... pa se kej dlje kot dirk iz leta 1997 niti ne spomnim,kk je mogl bit sele pred tem...

 

Kar se pa tice nasih tv postaj , pa sramota od sramote. D so nas sposobni filat z b.brotherji,kmetijami ipd... za prenose pa klinc nas gleda. Sj vem d smo tud sami krivi k ni vec takega zanimanja,ampak vseen... ceprou... bols d ni nic kukr tole kar je blo zadnja leta,prekinitve zrd miljarde reklam,vklapljanja gimnastike,tenisa ipd,nezainteresirani komentatorji,brez predoddaje,brez konference pk dirki. Ok,okusi so razlicni.ampak vsakmu svoje,ne pa neki na pol.. in pac gledam pr avstrijcih,ni druge...

 

Sicer pa,top dirka danes v primerjavi s tem kaki dolgcas zna bit drgac,upam da bo vsaj vecji del sezone tak...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dans sem gledal za nazaj (via Siol Box) na RTL-u in se nisem uspel na?udit, kok enih kur?evih reklam dajo vmes. Sem mislu da so bili RTV SLO rekorderji, pa o?itno ne.  <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dans sem gledal za nazaj (via Siol Box) na RTL-u in se nisem uspel na?udit, kok enih kur?evih reklam dajo vmes. Sem mislu da so bili RTV SLO rekorderji, pa o?itno ne.  <_<

 

Glej na ORF1, brez reklam pa ?e strokovni sokomentator je biv?i F1 dirka? Wurz.

 

Komentirata samo dogajanje na stezi, brez nevmesnih vlo?kov glede nove Coulthardove prijateljice in raznega tuljenja ob ponovljenih posnetkih. Spremljata vse, od razli?nih gum, taktik, do tega v katerem sektorju je kdo izmed dirka?ev hitrej?i, ?e med dirko imajo  hitre intervjuje z izpadlimi dirka?i, ?efi mo?tev, itd.

 

Ko se enkrat navadi? na ORF in potem pre?alta? na slovenskega kekca, kateregakoli ?e, se ti vse skupaj zdi sme?no. 

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Zadnji post je bil marca, le zakaj...

 

Kje so te casi, brez elektronike, sklopka, rocni menjalnik, 800 konjev..

 

https://youtu.be/auXfAHHNSFo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.