Skoči na vsebino

Formula 1


M-Fan

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4,7k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Jaz sem vesel,sicer sem gledal samo highlight ,ker sem na šihtu. Ampak kaj točno je marsikoga zmotilo? Bi morali dirko končati za SC? Nisem videl nesreče in ne morem reči,ali je bil SC po nepotrebnem ali pa so ga na silo umaknili krog prezgodaj ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Nejc1986 napisal:

Jaz sem vesel,sicer sem gledal samo highlight ,ker sem na šihtu. Ampak kaj točno je marsikoga zmotilo? Bi morali dirko končati za SC? Nisem videl nesreče in ne morem reči,ali je bil SC po nepotrebnem ali pa so ga na silo umaknili krog prezgodaj ?

 

Po nepotrebnem zihr ne, ker je bil Latifi raztreščen na stezi. Verjetno spuščanje zaostalih samo tistih, ki so bili med VER in HAM ni bilo najbolj čisto, ampak Masi zagovarja, da je to zato, da se je dirkalo. Je bilo pa ful čudno, ker jih je spustil naprej v istem momentu pa končal SC.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

SC upravicen, sam sem celo mislil da bodo posegli po rdeci.

Slo se je zato da je med L im M bilo 3-4 avtov zaostalih za krog, Max je se enkrat izkoristil SC za cist frisne rdece gume, L je bil se na belih ki so imele 30+ krogov. Najprej so rekli da jih ne bodo spustili naprej, kar bi seveda avtomatsko pomenilo Lewisovo zmago, besnel so po radiu redbullovci. Nakar pred zadnjim krogom kr naenkrat sonjih spustili (taka so dejansko pravila). Zacel je Wolf se dreti na FIO….

Ta odlocitev je dejansko direktno vplivala na prvaka….saj je bila razlika v gumah kot noc in dan (pac pravilna odlocitev red bulla). Ki pa bi bila zaman, ce bi bili se zaostali za en krog med njima.

 

Drugace pa vse pohval Lewisu kako sportno je sprejel in cestital Maxu po takem hudem udarcu.

 

P.S. Se ze govori, da si je mercedes zadal sam avtogol, williams Mercedes se mogoce ni razbil nehote….Russel bi bil prevec ociten. Teorije zarote, razplet idealen za razne nadalnje debate

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je jereb napisal:

SC upravicen, sam sem celo mislil da bodo posegli po rdeci.

Slo se je zato da je med L im M bilo 3-4 avtov zaostalih za krog, Max je se enkrat izkoristil SC za cist frisne rdece gume, L je bil se na belih ki so imele 30+ krogov. Najprej so rekli da jih ne bodo spustili naprej, kar bi seveda avtomatsko pomenilo Lewisovo zmago, besnel so po radiu redbullovci. Nakar pred zadnjim krogom kr naenkrat sonjih spustili (taka so dejansko pravila). Zacel je Wolf se dreti na FIO….

Ta odlocitev je dejansko direktno vplivala na prvaka….saj je bila razlika v gumah kot noc in dan (pac pravilna odlocitev red bulla). Ki pa bi bila zaman, ce bi bili se zaostali za en krog med njima.

 

Drugace pa vse pohval Lewisu kako sportno je sprejel in cestital Maxu po takem hudem udarcu.

 

P.S. Se ze govori, da si je mercedes zadal sam avtogol, williams Mercedes se mogoce ni razbil nehote….Russel bi bil prevec ociten. Teorije zarote, razplet idealen za razne nadalnje debate

V takih pomembnih dirkah bi dejansko morali prekiniti dirko (rdeča zastava ) in potem nadaljevati dirko za toliko krogov kot jih še manjka. Ne pa da na silo naredijo dramo in skoraj izsilijo zadnji krog.

 

Na koncu itak nekomu ni prav. Sem pa mnenja da si je letos Max preprosto bolj zaslužil naslov. Pa to ne rečem zato ker ne maram Lewisa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je samo v tem, da iz "noben ne sme prehitevat zaostalih" gremo v "ti in ti in ti lahko prehitite ostali pa ne".

Ce bi sli v "noben ne sme" (potem je vmes prevec avtov in zmaga hamilton), v prehitijo vsi (bi rabil se en krog in zmaga hamilton) ne bi bilo tako cudno kot je pa sedaj.

 

Iz prejsne dirke, ko so se neki pogajal v to ka so kar tko na hit sprejel ... zanimivo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je g.Wankel napisal:

Ma sej se bo Mercedes še na zavrnitev pritožil 🤦‍♂️

Pa potem še na zavrnitev zavrnitve. Pa potem še enkrat najbrž:lol:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm,ne maram Lewisa in sem mnenja,da si je Max letos bolj zaslužil naslov,ampak jebemu da podpiram in razumem pritozbo Mercedesa. Če je pravilo,da gre SC v bokse ob koncu naslednjega kroga, po tem ko zaostali za krog prehitijo SC,potem naj bo tako. Tu je vodstvo dirke ali povsem zajebalo in spregledalo lastna pravila ali pa na silo izsilili buren zaključek dirke. 

 

Saj če bi bila obrnjena situacija,bi se pa RBR pritožil. Vsi smo vedeli,da bo na koncu dirke nekdo imel nos do tal. Tokrat sta vsaj oba dirkaca imela minimalno masla na glavi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je g.Wankel napisal:

To da zaostali za krog prehitijo SC ni obveza. Direktor dirke se lahko odloči za to ali pa ne.

Definitivno bi se pa lahko Redbull pritožil na to, da je Hamilton sekal ovinek in ni dobil kazni.

Ok,ampak ko se direktor dirke odloči , da lahko zaostali za krog prehitijo SC , se SC ne sme umakniti na koncu istega kroga,ne? 

 

Kar se tiče sekanja ovinka s strani HAM... Ja,ampak saj kaj drugega mu ni preostalo. Max mu ni pustil prostora. Pa nisem čisto prepričan,da je bil ovinek tam že Maxov. Je pa res,da je Lewis tam pridobil kakšno sekundo . Zdaj... Da mu vrne mesto? Zakaj že? Saj Max nikoli ni prišel pred Lewisa tam. Je pa res, da bi Lewis lahko vsaj malo manj očitno sekal šikano. Kakšni stožci tam (ali mivka) bi poskrbeli,da se nebi na polno odpeljal čez....

 

Tukaj je itak en kup "če-jev", nikoli ne bo fer za vse. Je pa res,da se je FIA letos čisto preveč in predvsem preveč labilno vmešavala s svojimi odločitvami. In dejstvo je ,da je Max super shendlal pritisk in glede na kar nekaj smole letos, mu jaz privoščim naslov. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.