Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Voznisko dovoljenje

• Please log in to reply
107 odgovorov v tej temi

#1 Prisoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 49
  • 12450 Sporočil:

Objavljeno: 19 December 2006 - 12:01

rabim odgovor od kakega, ki to raztura: a rabs met ure na avtosoli, da gres lahko delat izpit za avto? Ce ja koliko? Ce ne kako gre? Nasploh ce mi en napise kako se pride do SLO vozniskega s cim manj denarja in celoten proces kako to gre

#2 GostBrainY_*

GostBrainY_*
  • Guests
    • ID uporabnika: 3

Objavljeno: 19 December 2006 - 13:10

Ko sem jaz delala izpit (4leta nazaj) je blo še tako da si moral izpeljati pač vse vaje. Blo jih je 16 mislim da in naj bi za vsako vajo potreboval 1 uro torej bi bil minimum ur nekje 16+. Če se je pa kaj spremenilo pa newem. Lp

#3 Odsoten   YavarYe X6V6

YavarYe X6V6

Majkemi USER.

• Admin
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 342
  • 13464 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Zanima me:Vse kar ni povezano z delom, fizičnim in mentalnim.
  • Model avtomobila: Puhalnik

Objavljeno: 19 December 2006 - 13:11

1. Greš v avtošolo :( 2. narediš CPP tečaj in teste na koncu 3. Greš na rdeči križ ali pa tja kjer organizirajo tečaj in preizkus znanja prve pomoči 4. Greš v zdravstveni dom na medicino športa in dela, ozirom tja kjer ti naredijo zdravniški pregled in izdajo potrdilo da si sposoben za vožnjo motornih vozil. 5. Se vrneš, z vsemi papirji v avtošolo in dobiš kartonček za vožnjo 6. Začneš z urami praktične vožnje. :jupiii: 7. Medtem se prijaviš na opravljanje občinskih testov in jih narediš. <_< 8. Potem pa še narediš praktičen preizkus znanja, tako da komisijo iz izpitnega centra pelješ na en krog, po njihovih željah. :bravo: 9. Si zmagu in imaš izpit narejen in si še 2 leti "mladi" voznik. :danzoman: 10. Se ga :mi pijemoo: ker si naredu. Če sem kej spustu me dopolnite, pomoje ja v grobem to kukrtolk vse. ps. Najbolj pomembna je točka 10.

#4 GostBrainY_*

GostBrainY_*
  • Guests
    • ID uporabnika: 9

Objavljeno: 19 December 2006 - 13:19

Labi za ogrevanje.. da osvežiš malo teoretičnega znanja:

Katero vozilo sme kot prvo zapeljati v križišče :hohoho:

Objavljena slika

#5 Odsoten   ReDevil

ReDevil

Reinkarniran:)))

• Člani
  • 8264 Sporočil:
  • Zanima me:Neaktiven!
  • Model avtomobila: Lojz-mobil

Objavljeno: 19 December 2006 - 14:05

:aaaaa: kot da gledam lublano u petk ob 16 h! :ne vem:

#6 Odsoten   Marko_mx-3

Marko_mx-3

No Show all go!

• Moderatorji
    • ID uporabnika: 629
  • 11228 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 19 December 2006 - 15:00

3 leta si voznik začetnik in ne več 2 :D

#7 Odsoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
  • 12450 Sporočil:

Objavljeno: 19 December 2006 - 16:18

ok pol pa nc ne bom s tem...ocitno me pride ceneje placat kazen kot pa da grem delat izpit...sej niso normalni. @ brainy: itak da tramvaj (un zgoraj) ker je najmocnejsi :)

#8 Odsoten   Segi

Segi

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 532
  • 391 Sporočil:
  • Zanima me:IT, avtomobili...
  • Model avtomobila: 323 HB

Objavljeno: 19 December 2006 - 16:21

3 leta si voznik začetnik in ne več 2 :D

a ni le tko da si 3leta začetnik za zavarovalnico in 2 leti za :policaj: ? ne vem točn, sam tak sm slišu.. :ne vem:

bom citiral iz knjige za cpp če kdo kej bolš zastop, jest sm prekratk da bi to razumu.. :ne vem:

Voznik začetnik je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti in voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil katerekoli nacionalne kategorije več kot dve leti. Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil s statusom voznika začetnika, z veljavnostjo do dopolnjenega 21. leta starosti oziroma za dobo dveh let po prvi pridobitvi vozniškega dovoljenja, izda upravna enota.
Vir: Druga izdaja - Na cesti : priročnik za bodoče voznike in prekaljene mačke, Društvo TečajCPP.com, Julij 2005

Potek pridobitve roza knjižce pa se mi zdi da poteka po takem sistemu kot je YavarYe napisu, pa pomojem da moraš vse tiste vaje skos dat - kar pa ne vem kolk jih je že, okol 16-18..

Lp ;)

#9 Prisoten   Marko_mx-3

Marko_mx-3

No Show all go!

• Moderatorji
  • 11228 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 19 December 2006 - 16:39

sramezljiv imaš prav sem se zmotil sramezljiv

Kopirano iz www.tecajcpp.com

Voznik začetnik

Voznik začetnik je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti in voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil, ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Sloveniji ali v tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil katerekoli nacionalne kategorije več kot dve leti.

Voznik začetnik mora opraviti program dodatnega usposabljanja v skupnem trajanju dvanajst ur. Programa se mora voznik začetnik udeležiti v predpisanem zaporedju, in sicer:
-prvega dela vožnje odličnosti, v obdobju dveh do šestih mesecev po izdaji vozniškega dovoljenja,
-enodnevno vadbo varne vožnje z vključeno skupinsko delavnico o varnosti cestnega prometa in psihosocialnih odnosih med udeleženci cestnega prometa v obdobju od štirih do desetih mesecev po izdaji vozniškega dovoljenja
-drugega dela vožnje odličnosti v obdobju osmih do dvanajstih mesecev po izdaji vozniškega dovoljenja

Vozniku začetniku se ob izdaji vozniškega dovoljenja izda tudi karton voznika začetnika za spremljanje dodatnega usposabljanja voznika začetnika, na katerega izvajalci programa potrjujejo opravljene obveznosti.

Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil se izda upravičencu s statusom voznika začetnika z veljavnostjo do dopolnjenega 21. leta starosti oziroma za dobo dveh let po prvi pridobitvi vozniškega dovoljenja.

Po izteku veljavnosti se izda novo vozniško dovoljenje le, če upravičenec ponovno opravi vozniški izpit.

Pristojni organ lahko v roku največ enega leta od izteka njegove veljavnosti podaljša veljavnost vozniškega dovoljenja za obdobje, potrebno za izpolnitev obveznosti, vendar ne več kot za eno leto, če upravičenec iz utemeljenih razlogov ni opravil programa usposabljanja za voznika začetnika.

Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil se izda z veljavnostjo do 80. leta starosti upravičencu, ko predloži potrdilo o uspešno opravljenem programu usposabljanja za voznika začetnika oziroma ko mu preneha veljati status voznika začetnika.

#10 Odsoten   Violet

Violet

Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 278
  • 648 Sporočil:
  • Model avtomobila: mazda 6 2.0 CD

Objavljeno: 19 December 2006 - 22:25

ok pol pa nc ne bom s tem...ocitno me pride ceneje placat kazen kot pa da grem delat izpit...sej niso normalni.

?zmeden? kaj to pomeni?! malo bolje opiši
dobil si navodila za začetnike... ti pa bi rad za "veterane" - s popustom?
nikoli mi ni bilo jasno, kako ti lahko vzamejo izpit, ko ga enkrat imaš?! Izpit je tako kot z odločbo (ali gradbenim dovoljenjem), ko ga enkrat pridobiš, ti ga po pravnomočnosti in dokončnosti nihče ne sme oz. ne more (kar tako) odvzeti!? Ta predpis bi morali spremeniti že pred 15. leti. Kvečjemu ti lahko zaplenijo avto in vse, kar je povezano s tem. Vsaj v pravnih državah je tako?!

#11 Odsoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
  • 12450 Sporočil:

Objavljeno: 19 December 2006 - 22:36

ne ne...jaz mam "tuje" voznisko dovoljenje in stalno bivanje v SLo... uradno bi mogu imet Slo vozniski izpit...ker pa slovenija ne priznava kosovskega izpita (srpskega pa priznavajo, sam so mi ga ukradli skupaj z denarnico-in to sred Ljubljane) je edina ocpija da grem delat izpit od zacetka... do zdaj mi je edino policaj ne meji pri rijeki tezil, da moram met slo izpit, ostali pa niso tezil okoli tega

#12 Odsoten   RoKo

RoKo

Ricer

• Člani
  • 790 Sporočil:
  • Model avtomobila: mazda 6 CD SW evo II

Objavljeno: 19 December 2006 - 22:36

ok pol pa nc ne bom s tem...ocitno me pride ceneje placat kazen kot pa da grem delat izpit...sej niso normalni.

Ma kaj se zdej furaš na črno!? ?zmeden? :hohoho: :hohoho: :hohoho:

#13 Prisoten   Violet

Violet

Ricer

• Člani
  • 648 Sporočil:

Objavljeno: 19 December 2006 - 22:57

ne ne...jaz mam "tuje" voznisko dovoljenje in stalno bivanje v SLo...
uradno bi mogu imet Slo vozniski izpit...ker pa slovenija ne priznava kosovskega izpita (srpskega pa priznavajo, sam so mi ga ukradli skupaj z denarnico-in to sred Ljubljane) je edina ocpija da grem delat izpit od zacetka...
do zdaj mi je edino policaj ne meji pri rijeki tezil, da moram met slo izpit, ostali pa niso tezil okoli tega

Ker si že toliko časa v SLO, bi bil že skrajni čas, da nekaj postoriš;
odvisno, kolikokrat te bodo ustavili, na tvojem mestu bi ga šla delat čimprej, ker ga boš pridobil z dvema največ pa s tremi kaznimi (tak je bil učinek še po prejšnjem predpisu, po novem pa še nisem preverjala) - ker si veteran, ga boš verjetno opravil z najmanjšim številom ur; ura je še vedno 4.000 sit in to velja že kar nekaj let. Čas bo tisti, ki ti bo malo kravžal živčke. Trenutno je gužva na zdravniškem pregledu, kjer se čaka precej več kot en mesec. Mogoče bo po novem letu, ko bodo evri malo manj. Pa srečno.

#14 Odsoten   Marko_mx-3

Marko_mx-3

No Show all go!

• Moderatorji
  • 11228 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 19 December 2006 - 23:01

Za ZD pregled se da takoj narediti pa kakšne cenejše ure se bi tudi mogoče dalo dobit.

#15 Odsoten   Violet

Violet

Ricer

• Člani
  • 648 Sporočil:

Objavljeno: 19 December 2006 - 23:17

Za ZD pregled se da takoj narediti pa kakšne cenejše ure se bi tudi mogoče dalo dobit.

mogoče v Domžalah in pa na Vrhniki, v Ljubljani trenutno ne.

#16 Odsoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
  • 12450 Sporočil:

Objavljeno: 19 December 2006 - 23:23

ok gremo mal racunat, pa pomagajte 4000x16 ur = 64000sit pregled= 8000sit kaj se? do zdaj je to 72000.... ?zmeden?

#17 Odsoten   Marko_mx-3

Marko_mx-3

No Show all go!

• Moderatorji
  • 11228 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 19 December 2006 - 23:28

Pregled je mislim da kar okoli 10 000 sit. Prvo pomoč imaš narejeno? Če ne še ene 10 000 sit. Ne vem koliko pridejo testne pole, ko sem jaz delal so bile 2.500 sit, potem izdaja evidenčnega kartona, pa še se najde kaj Mislim da bi kar prišel blizu 100 000 sit. A evropski vozniški izpit bi lahko dobil?

#18 Prisoten   Violet

Violet

Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 629
  • 648 Sporočil:

Objavljeno: 19 December 2006 - 23:29

ok gremo mal racunat, pa pomagajte

4000x16 ur = 64000sit
pregled= 8000sit
kaj se?

do zdaj je to 72000.... ?zmeden?

tečaj za teorijo - ali je obvezen?; teorija; PP

vseskupaj približno eno plačo

#19 Odsoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
  • 12450 Sporočil:

Objavljeno: 19 December 2006 - 23:36

drago pride tole... sej ta vozniska je kao evropska sam tle ne velja (se)...

#20 Odsoten   Segi

Segi

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
  • 391 Sporočil:
  • Zanima me:IT, avtomobili...
  • Model avtomobila: 323 HB

Objavljeno: 20 December 2006 - 00:13

no še jest dodam svojo šalčko... lansko leto takle čas sem ga tut jest delu, in hvala bogu naredu :) Cene so ble pa približno take +/-1500 sit Zdravniški pregled: 10.000 sit Tečaj cpp (predavanja + pisni izpit): 17.000 sit Prva pomoč (predavanja + pisni izpit + mal šlatanja ančke pa še kakšno obvezo na naredit ): 15.000 sit Občinski testi ukol 10.000 sit - pri tem naj bi mel že všteto tudi glavno vožnjo, če greš pa še enkrat delat občinske teste (če se hočeš malo bolje naučit :hohoho: ) pa te pride ukol 7.000 sit Pa če je pol 16vaj - če si veteran gotovo lahko tudi kakšne 2 vaje v eni uri narediš, al pa tut ne če te hoče inštruktor mal oskubt... tko da 16ur 64.000 zdravniški 10.000 cpp 17.000 pp 15.000 občinski 10.000 ------------------- približno 116.000 sit oz. 484,06 eur uglavnem niso več pocen teli izpiti, sploh ko pa moreš baje že za moped (49ccm) tudi nevemkolk ur naredit... ni kej za rečt, država ma nas rada :hohoho: Lp ;)

0 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov