Skoči na vsebino

Voznisko dovoljenje


LabiGT

Priporočeno sporočilo

rabim odgovor od kakega, ki to raztura:

 

a rabs met ure na avtosoli, da gres lahko delat izpit za avto?

Ce ja koliko? Ce ne kako gre?

Nasploh ce mi en napise kako se pride do SLO vozniskega s cim manj denarja in celoten proces kako to gre

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 107
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ko sem jaz delala izpit (4leta nazaj) je blo ?e tako da si moral izpeljati pa? vse vaje.

Blo jih je 16 mislim da in naj bi za vsako vajo potreboval 1 uro torej bi bil minimum ur nekje 16+.

 

?e se je pa kaj spremenilo pa newem.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. Gre? v avto?olo :(

2. naredi? CPP te?aj in teste na koncu

3. Gre? na rde?i kri? ali pa tja kjer organizirajo te?aj in preizkus znanja prve pomo?i

4. Gre? v zdravstveni dom na medicino ?porta in dela, ozirom tja kjer ti naredijo zdravni?ki pregled in izdajo potrdilo da si sposoben za vo?njo motornih vozil.

5. Se vrne?, z vsemi papirji v avto?olo in dobi? karton?ek za vo?njo

6. Za?ne? z urami prakti?ne vo?nje. :jupiii:

7. Medtem se prijavi? na opravljanje ob?inskih testov in jih naredi?. <_<

8. Potem pa ?e naredi? prakti?en preizkus znanja, tako da komisijo iz izpitnega centra pelje? na en krog, po njihovih ?eljah. :bravo:

9. Si zmagu in ima? izpit narejen in si ?e 2 leti "mladi" voznik. :danzoman:

10. Se ga :mi pijemoo: ker si naredu.

 

?e sem kej spustu me dopolnite, pomoje ja v grobem to kukrtolk vse.

 

 

ps. Najbolj pomembna je to?ka 10.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 leta si voznik za?etnik in ne ve? 2 :D

 

a ni le tko da si 3leta za?etnik za zavarovalnico in 2 leti za :policaj: ? ne vem to?n, sam tak sm sli?u.. :ne vem:

 

bom citiral iz knjige za cpp ?e kdo kej bol? zastop, jest sm prekratk da bi to razumu.. :ne vem:

 

Voznik za?etnik je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti in voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozni?kega dovoljenja za vo?njo motornih vozil, ?eprav ?e ima vozni?ko dovoljenje za vo?njo motornih vozil katerekoli nacionalne kategorije ve? kot dve leti. Vozni?ko dovoljenje za vo?njo motornih vozil s statusom voznika za?etnika, z veljavnostjo do dopolnjenega 21. leta starosti oziroma za dobo dveh let po prvi pridobitvi vozni?kega dovoljenja, izda upravna enota.

Vir: Druga izdaja - Na cesti : priro?nik za bodo?e voznike in prekaljene ma?ke, Dru?tvo Te?ajCPP.com, Julij 2005

Potek pridobitve roza knji?ce pa se mi zdi da poteka po takem sistemu kot je YavarYe napisu, pa pomojem da mora? vse tiste vaje skos dat - kar pa ne vem kolk jih je ?e, okol 16-18..

 

Lp ;)

"It is not necessary to change. Survival is not mandatory."
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sramezljiv ima? prav sem se zmotil sramezljiv

 

 

 

Kopirano iz www.tecajcpp.com

 

 

Voznik za?etnik

 

Voznik za?etnik je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti in voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozni?kega dovoljenja za vo?njo motornih vozil, ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Sloveniji ali v tujini. Voznik za?etnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozni?kega dovoljenja za vo?njo motornih vozil kategorije A ali B, ?eprav ?e ima vozni?ko dovoljenje za vo?njo motornih vozil katerekoli nacionalne kategorije ve? kot dve leti.

 

Voznik za?etnik mora opraviti program dodatnega usposabljanja v skupnem trajanju dvanajst ur. Programa se mora voznik za?etnik udele?iti v predpisanem zaporedju, in sicer:

-prvega dela vo?nje odli?nosti, v obdobju dveh do ?estih mesecev po izdaji vozni?kega dovoljenja,

-enodnevno vadbo varne vo?nje z vklju?eno skupinsko delavnico o varnosti cestnega prometa in psihosocialnih odnosih med udele?enci cestnega prometa v obdobju od ?tirih do desetih mesecev po izdaji vozni?kega dovoljenja

-drugega dela vo?nje odli?nosti v obdobju osmih do dvanajstih mesecev po izdaji vozni?kega dovoljenja

 

Vozniku za?etniku se ob izdaji vozni?kega dovoljenja izda tudi karton voznika za?etnika za spremljanje dodatnega usposabljanja voznika za?etnika, na katerega izvajalci programa potrjujejo opravljene obveznosti.

 

Vozni?ko dovoljenje za vo?njo motornih vozil se izda upravi?encu s statusom voznika za?etnika z veljavnostjo do dopolnjenega 21. leta starosti oziroma za dobo dveh let po prvi pridobitvi vozni?kega dovoljenja.

 

Po izteku veljavnosti se izda novo vozni?ko dovoljenje le, ?e upravi?enec ponovno opravi vozni?ki izpit.

 

Pristojni organ lahko v roku najve? enega leta od izteka njegove veljavnosti podalj?a veljavnost vozni?kega dovoljenja za obdobje, potrebno za izpolnitev obveznosti, vendar ne ve? kot za eno leto, ?e upravi?enec iz utemeljenih razlogov ni opravil programa usposabljanja za voznika za?etnika.

 

Vozni?ko dovoljenje za vo?njo motornih vozil se izda z veljavnostjo do 80. leta starosti upravi?encu, ko predlo?i potrdilo o uspe?no opravljenem programu usposabljanja za voznika za?etnika oziroma ko mu preneha veljati status voznika za?etnika.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok pol pa nc ne bom s tem...ocitno me pride ceneje placat kazen kot pa da grem delat izpit...sej niso normalni.

 

?zmeden? kaj to pomeni?! malo bolje opi?i

dobil si navodila za za?etnike... ti pa bi rad za "veterane" - s popustom?

nikoli mi ni bilo jasno, kako ti lahko vzamejo izpit, ko ga enkrat ima??! Izpit je tako kot z odlo?bo (ali gradbenim dovoljenjem), ko ga enkrat pridobi?, ti ga po pravnomo?nosti in dokon?nosti nih?e ne sme oz. ne more (kar tako) odvzeti!? Ta predpis bi morali spremeniti ?e pred 15. leti. Kve?jemu ti lahko zaplenijo avto in vse, kar je povezano s tem. Vsaj v pravnih dr?avah je tako?!

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne ne...jaz mam "tuje" voznisko dovoljenje in stalno bivanje v SLo...

uradno bi mogu imet Slo vozniski izpit...ker pa slovenija ne priznava kosovskega izpita (srpskega pa priznavajo, sam so mi ga ukradli skupaj z denarnico-in to sred Ljubljane) je edina ocpija da grem delat izpit od zacetka...

do zdaj mi je edino policaj ne meji pri rijeki tezil, da moram met slo izpit, ostali pa niso tezil okoli tega

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne ne...jaz mam "tuje" voznisko dovoljenje in stalno bivanje v SLo...

uradno bi mogu imet Slo vozniski izpit...ker pa slovenija ne priznava kosovskega izpita (srpskega pa priznavajo, sam so mi ga ukradli skupaj z denarnico-in to sred Ljubljane) je edina ocpija da grem delat izpit od zacetka...

do zdaj mi je edino policaj ne meji pri rijeki tezil, da moram met slo izpit, ostali pa niso tezil okoli tega

 

Ker si ?e toliko ?asa v SLO, bi bil ?e skrajni ?as, da nekaj postori?;

odvisno, kolikokrat te bodo ustavili, na tvojem mestu bi ga ?la delat ?imprej, ker ga bo? pridobil z dvema najve? pa s tremi kaznimi (tak je bil u?inek ?e po prej?njem predpisu, po novem pa ?e nisem preverjala) - ker si veteran, ga bo? verjetno opravil z najmanj?im ?tevilom ur; ura je ?e vedno 4.000 sit in to velja ?e kar nekaj let. ?as bo tisti, ki ti bo malo krav?al ?iv?ke. Trenutno je gu?va na zdravni?kem pregledu, kjer se ?aka precej ve? kot en mesec. Mogo?e bo po novem letu, ko bodo evri malo manj. Pa sre?no.

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pregled je mislim da kar okoli 10 000 sit.

 

Prvo pomo? ima? narejeno?

?e ne ?e ene 10 000 sit.

 

 

Ne vem koliko pridejo testne pole, ko sem jaz delal so bile 2.500 sit, potem izdaja eviden?nega kartona, pa ?e se najde kaj

 

Mislim da bi kar pri?el blizu 100 000 sit. A evropski vozni?ki izpit bi lahko dobil?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no ?e jest dodam svojo ?al?ko...

lansko leto takle ?as sem ga tut jest delu, in hvala bogu naredu :)

Cene so ble pa pribli?no take +/-1500 sit

 

Zdravni?ki pregled: 10.000 sit

Te?aj cpp (predavanja + pisni izpit): 17.000 sit

Prva pomo? (predavanja + pisni izpit + mal ?latanja an?ke pa ?e kak?no obvezo na naredit ): 15.000 sit

Ob?inski testi ukol 10.000 sit - pri tem naj bi mel ?e v?teto tudi glavno vo?njo, ?e gre? pa ?e enkrat delat ob?inske teste (?e se ho?e? malo bolje nau?it :hohoho: ) pa te pride ukol 7.000 sit

 

Pa ?e je pol 16vaj - ?e si veteran gotovo lahko tudi kak?ne 2 vaje v eni uri naredi?, al pa tut ne ?e te ho?e in?truktor mal oskubt...

 

tko da

16ur 64.000

zdravni?ki 10.000

cpp 17.000

pp 15.000

ob?inski 10.000

-------------------

pribli?no 116.000 sit oz. 484,06 eur

 

uglavnem niso ve? pocen teli izpiti, sploh ko pa more? baje ?e za moped (49ccm) tudi nevemkolk ur naredit...

ni kej za re?t, dr?ava ma nas rada :hohoho:

 

 

Lp ;)

"It is not necessary to change. Survival is not mandatory."
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jah tko je nekako:

cpp: ne vem cene to?no

prva pomo?: 10k sit

zdravni?ki izpit: cca 10k

ure vo?nje: ?tevilo ur x 4k sit

dru?tveni: dodartnih 4,5k sit

republi?ki: 10250 sit (pri tem je pla?ana tudi izpitna vo?nja)

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jah tko je nekako:

cpp: ne vem cene to?no

prva pomo?: 10k sit

zdravni?ki izpit: cca 10k

ure vo?nje: ?tevilo ur x 4k sit

dru?tveni: dodartnih 4,5k sit

republi?ki: 10250 sit (pri tem je pla?ana tudi izpitna vo?nja)

 

sam neki, kaj so to dru?tveni? kao tista ura ko gre ?e en drug in?truktor zraven da te mal vid kako vozi??? ?e je to to, jaz nisem tega ni? pla?eval, je blo kao v uri v?teto ali pa mogo?e zato ker je bil in?truktor iz iste a?... :ne vem:

"It is not necessary to change. Survival is not mandatory."
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 leta si voznik za?etnik in ne ve? 2 :D

 

 

za policijo si mladi voznik 2 leti pri zavarovalnici pa se je spremenilo na 3 leta tako da moras met 3 leta zavarvano pod mladim voznikom!! :(:(

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CPP predavanja so po novem 40ur, tako da se je to tudi podra?ilo na nekje 30.000sit

CPP pole so 6800sit

 

?e ima? problem z ZD pregledom potem se lepo usedi v avto in se odpelji malo ven iz ljubljane...tam bo? pomoje takoj naredil brez kakr?nih koli komplikacij

 

kot izku?en voznik bi moral naredit izpit v majn kot 1mescu, ker sem ga jaz ko sem ?e bil kar neizku?en naredil v 33dneh

 

da vam povem kak je meni razlagal kolega ki je in?truktor v avto?oli

 

voznik za?etnik nisi nikoli 3 leta, ampak ?e si naredil izpit pri 18letih, si voznik za?etnik do izpolnjenih 21let(tudi meni tako pi?e v vozni?ki!)

 

?e naredi? izpit po 21letu, si voznik za?etnik 2leti za gospoda policaja in zavarovalnico

 

 

 

labi ?e ?e ima? kako vpra?anje mi samo napi?i in bom ga poklical in vpra?al

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.