Skoči na vsebino

Voznisko dovoljenje


LabiGT

Priporočeno sporočilo

ne ne...jaz mam "tuje" voznisko dovoljenje in stalno bivanje v SLo...

uradno bi mogu imet Slo vozniski izpit...ker pa slovenija ne priznava kosovskega izpita (srpskega pa priznavajo, sam so mi ga ukradli skupaj z denarnico-in to sred Ljubljane) je edina ocpija da grem delat izpit od zacetka...

do zdaj mi je edino policaj ne meji pri rijeki tezil, da moram met slo izpit, ostali pa niso tezil okoli tega

 

eeee, labi , labi..........pojdi v srbijo in si pridobi duplikat vozni?kega dovoljenja, ker ?e ima? oz. si imel njihovo dovoljenje te sigurno imajo v registru in nebi smelo bit problema.

Ko bo? to opravil, pojdi na upravno enoto v lj in zamenjaj za slovensko vozni?ko..........kajto to da stalno prebiva? v slo. ve? kot 1 leto in ne zaneja? tuje voz. dov. za na?e je kar lepa kazen (verjemi mi).

 

Ti pa tuje voz. slov. policisti nemorejo vzeti kolikor je meni znano (zato je tudi potrebna zamenjava).

 

Upam da sem ti kej pomagal ;)

 

Aja, pa na na?em mejnem prehodu bi te sigurno 50% policistov kaznovalo za to ker nisi zamenjal voz. dov. (kako je drugje pa nevem)............zato pamet u glavo! ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 107
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

 

 

voznik za?etnik nisi nikoli 3 leta, ampak ?e si naredil izpit pri 18letih, si voznik za?etnik do izpolnjenih 21let(tudi meni tako pi?e v vozni?ki!)

 

?e naredi? izpit po 21letu, si voznik za?etnik 2leti za gospoda policaja in zavarovalnico

labi ?e ?e ima? kako vpra?anje mi samo napi?i in bom ga poklical in vpra?al

 

 

seveda si voznik zacetnik 3 leta pri zavarovalnici ker je mev sodelavec eno sranje zaradi tega ker je mislil da si samo 2 leti in ni iomel zavarovano za mladega voznika!!!

 

mladi voznik si pa do ispolnjenih 2 let vozniskega ispita in do dopolnjenih 21 let!!! :ne vem:

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

madmax vse to vem: duplikat v srbiji je nemogoce dobit, ker je bla vojn avmes in vse kosovkse dokumente so al unicil al pa prerazporedili po celi srbiji...

 

na meji hvalabogu skoraj nikol ne pregledujejo vozniske (enkrat mi pa je, pa me je spustu, ker sem se skor jokal :) )

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

100.000 do 120.000 sit pride, ?e ho?e? pridobiti izpit, kar je in ni veliko.

 

Labi, kaj bo? pa rekel na to, da meni zaradi dioptrije podalj?ujejo izpit samo z 5 let in moram vsaki? opraviti:

 

- zdravni?ki pregled (8.800sit - podatek za november), ki traja celih 10minut

- pregled pri okulistu (6.500sit)

- fotografiranje in izdelava slik (2.300sit)

- izdelava novega vozni?kega dovoljenja (3.000sit)

- stro?ki (gorivo, parkiri??a) ukvarjanja s celim postopkom, ?e ne ?tejem izgubljenih delovnih ur (cca 2.000sit)

 

SKUPAJ: 22.600sit

 

Od leta 1991, ko sem naredil izpit je to ?e tretje podalj?anje, kar pomeni, da sem zaradi zdravstvene hibe do danes prikraj?an za skoraj 68 jurjev in bom do dopolnjenega osemdesetega leta ?e 8x na zdravni?ki pregled, kar bo po dana?njih cenah navrglo ?e dodatnih 180.000sit.

 

Hja, tko je to - nisem si sam kriv, da imam dioptrijo pa me ?e cel ?ivljenje zaradi tega tepejo stro?ki z nakupi o?al, le?, pregledov, itd... da pa to ni zadosti se pa vme?a ?e zakon, ki mi bo do osemdesetega leta ?ivljenja potegnil iz ?epa ?e dodatnih 250.000sit, tako da Labi ne se sekirat pa naredi ta izpit, da bo? mel mir.

 

:bravo::bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisi navedel koliko let ima? stalno (za?asno) prebivali??e v Sloveniji. ?e si manj kot dve leti, ima? mo?nost opisano na TEM naslovu, ?e pa si ve? kot dve leti, ti je potekel rok (po tvoji krivdi) in je stvar bolj komplicirana, ker pridobi? ponovno pravico, ?e si izven Slovenije ve? eno leto.

Ne vem zakaj te mo?nosti nisi ?e do sedaj izkoristil. V?asih je bolje povpra?ati na pristojnem oddelku upravne enote, kot pa spra?evati nepoznavalce. To sem v par minutah na?el na internetu, upam, da ni kaj na tem podro?ju spremenjeno in, da je informacija neto?na.

B)B)B)

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sirius to vse vem, sam kot sem napisal problem je, ker slovenija ne priznava UNMIK dovoljenja...

tako da edina opcija zame je ponovni vpis v avtosolo

ce bi bolj skrbel za denarnico bi se imel YU vozacku dozvolu in bi ze zdavnaj imel tudi SLO voznisko dovoljenje

kaj ces...:vskalo:

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

labi, glej, da ne pogrne? na teoreti?nem, ker je kar nekaj novosti mi ti bomo tu ?e v moralno podporo in dobi? tudi kak?no teoreti?no preverko, se strinjate ...

druga? ti bodo pa usi fov?, ker bo? spoznal kak?na "brhka" nasmihajo?a se dekleta....

 

?e ne more? dobiti duplikata, verjetno tudi ne more? preklicati - kaj pa ?e bo nekdo uporabil v tvojem imenu ukradeno dovoljenje...

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sirius to vse vem, sam kot sem napisal problem je, ker slovenija ne priznava UNMIK dovoljenja...

 

 

Nisem imel ?asa prebrati vse, kar si napisal, zato je bil odgovor tak?en kakr?en je.

 

Tu ne gre za to, ali Slovenija priznava UNMIK-a, gre bolj za nekaj drugega. Mislim, da gre tu za birokratski formalizem, ki je zelo pogosta stalnica v dr?avnih organih. Slovenija ?e kako priznava UNMIK, saj v nasprotnem ne bi v njem sodelovala. Po mojem trdnem prepri?anju gre pri tem ravnanju birokratov za kr?enje tvojih ustavnih pravic in tvojih pravic po EK?P (Evropski konvenciji o ?l. pravicah). Na tem podro?ju imam sicer kar nekaj izku?enj in mogo?e ti lahko malo pomagam, ?e se bo? odlo?il za uveljavitev teh pravic. To sicer lahko potraja, vendar sem trdno prepri?an, da te zaradi situacije v kateri se je tvoja mati?na domovina zna?la, ne morejo obravnavati diskriminatorno v primerjavi z drugimi tujci.

Na ?alost pa je v sedanji situaciji najkraj?a pot, normalna, s polaganjem ?oferskega izpita.

:angry::angry::angry:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

rabim, da mi nekdo "prevede" kaj tle pise...sicer ne razumem a je to to in pol grem direkt na izpit voznje al je treba se kaj? evo kaj so mi napisali:

 

Najprej bi vam ?elela povedati, da je tudi meni ?al, da morate opravljati vse ponovno. Imamo kar nekaj podobnih primerov, zato vam lahko povem, da se bomo potrudili, da bi vas s ?im manj?imi zapleti pripeljali do Evropskega vozni?kega dovoljenja.

Ponudim vam lahko AKCIJSKI paket, kot ga imamo za povratnike, v katerem je zajetih 9 ur vo?enj, cpp, eviden?ni karton?ek in ?e dru?tveni izpit za samo 240 eur, pla?ljivih v enkratnem znesku.

 

V kolikor vas zanima na?a ponudba, me prosim kontaktirajte, da se bova dogovorila za vse potrebne papirje. Pred za?etkom vo?nje potrebuje ?e zdravni?ko spri?evalo in opraviti izpit iz cpp.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

torej:

1. grem do zdravnika, ki mi bo rekel, da imam dioptrijo...recimo, da mi da potrdilo

2. opravim takoj test cpp (teorija ne?) in ce naredim...

3. grem na voznjo

4. naredim test prve pomoci

5. izpit voznje

a je tko nekak?

al je treba nujno se obiskat ure (tecaj) cpp-ja?

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kakor jaz vem da ne!!!

 

Gre? samo na izpit ....tako sem naredil jaz :bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jah,..to je ?ist odvisno od A?,..js npr sm delala te?aj cpp kot obvezne ne vem kaj v ?oli,..ampak nism nardila tistga izpita,..tko da bi po pravilih mogla it ?e 1x na te?aj v A?,..ampak smo se na lepe o?i zmenil, da sm pisala samo test,..probi se zment zgubit nima? kej,..

 

gre? na pregled,..

gre? na A?,..odpi?e? pole

nardi? PP

odvoz? tiste ure,..

nardi? CPP na ro?ki

gre? na dru?venga

se prjav? za glavno vo?njo

pride?, odvoz?, zmaga? :)

 

 

aja 5 let nazaj je blo ?e tko, da si mel po dru?venem ?ele AC za odvozt,..kako je zdj ne vem,..ka?ne so ?akalne vrste za glavno tud ne vem,..js sm ?akala en mesc :whatever:

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e ?e to... ?e ima? dioptrijo pojdi najprej k okulistu, da ne bo? 2x hodil do dohtarja. Okulistu re?i, da rabi? pregled za vozni?ko in ?e nima? previsoke dioptrije se zmeni, da ti napi?e mnenje da ni potrebno pregleda do dopolnitve 85. leta starosti.

 

Nato s tem potrdilom mahne? ?ele k zdravniku medicine dela. Lahko tudi privat, ker v vsakem primeru bo? pla?al vendar pri privat te ne bo posku?al po?iljati naokoli po razne kartoteke in podobno sranje.

 

Nato pa vse ostalo s prvo pomo?jo in dru?tvenim CPP ter dru?tveno vo?njo ter vmes ?e ro?ki CPP in izpitna vo?nja.

 

Da te ne bodo jebali in da ne bo? brezveze padal za ta ?as malo pozabi ne zdaj?nji na?in vo?nje in se trudi voziti ?isto po predpisih - se pravi, kjer je 130 vozi? 130 in ne 140 po?tevcu in v naseljih je 50 in ne 60, ker na to so zelo alergi?ni ;)

 

AJa pa ?e to...?e rabi? CPP pole (tudi leto?nje) jih imam v elektronski obliki (PDF in DOC)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha hvala, super info je to...

jaz imam -1.25, se pravi grem do haurtlauerja (tam je se najceneje, lani sem placal komplet pregled, okvir in sipce 13.000sit)

potem medicina dela...in ostalo

za cpp pole pa te castim :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko pa tudi ne gre? do dohtarjev,pa malo zamol?i? dioptrijo. ;) Ker na pregled bo? itaq ?el z le?ami,tega da jih ma?,pa tak ne bodo opazli,pa se tako izogne? stro?kom za okulisti?ni pregled. :bravo:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha hvala, super info je to...

jaz imam -1.25, se pravi grem do haurtlauerja (tam je se najceneje, lani sem placal komplet pregled, okvir in sipce 13.000sit)

potem medicina dela...in ostalo

za cpp pole pa te castim :)

 

?e rab? telefonsko od ene za be?igradom, k ne komplicira kej preve? (sploh ?e omen? da si dobu cifro od moje mami :P ) povej

 

za opravljanje drugje, mislim da rabi? eno potrdilo, samo to ne vem ?e ?e velja, ko sem jaz delal je. Morajo pa to vedeti v avto?oli

 

Ally ne omenjat kratice A? ker me preve? na nekaj negativnega spominja <_<

 

Av?a? :P

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko pa tudi ne gre? do dohtarjev,pa malo zamol?i? dioptrijo. ;) Ker na pregled bo? itaq ?el z le?ami,tega da jih ma?,pa tak ne bodo opazli,pa se tako izogne? stro?kom za okulisti?ni pregled. :bravo:

 

a to se da? bi blo super :bravo:

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a to se da? bi blo super :bravo:

 

Glej,jaz sn mel podobne probleme,ko sn mogo podalj?at vozni?ko. Prnesem ?enski tja sliko na kateri sn mel o?ale gor,pa gleda,pa re?e da te slike mi ne more vzet,ker na zdravni?kem potrdilu od takrat,ko sn delal izpit ne pi?e,da bi mogo met o?ala. :huh: Pa re?em,kaj naj naredim,pa ona meni, da ali grem po novo zdravni?ko potrdilo,da rabim o?ala ali pa prinesem drugo sliko,na kateri sn brez o?al. Jaz pa ne bodi nor doma poi??em eno sliko,ko sn bil star menda 15 let pa seveda ?e brez o?al,pa ji nesem,pa jo je vzela in jo mam zdaj na vozni?ki! :hohoho: Tak da premisli. ;)

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.