Skoči na vsebino

Bencin/Dizel


Guest emil

Priporočeno sporočilo

U?asih zakone tut mal prilagodijo, pa smo tam, tale vlada je sploh mo?na pri ustvarjanju brade sama sebi! <_<:hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj sem pa pisal na pamet?

 

Verjetno nisi vozil Mazde 6 diesel,ker pol bi vedel,da se pozimi presneto hitro segreje motor in tudi v notranjost

prav lepo hitro piha topel zrak(original vgrajen Webasto press). ;) .

Tudi pri performansah ni vse tako slabo.Takega navora ne bo? dobil pri nobenem benzinarju(2000 ccm),pa tudi stisne? ga kar lepo in te prav prijetno pritisne ob sede?(nad 2000 obratov). :D

Jaz tudi prej nisem nikoli vozil dizela?ev,ampak izgleda,da sem se iz prve vsedu v pravega.Niso vsi enaki. ;)...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno nisi vozil Mazde 6 diesel,ker pol bi vedel,da se pozimi presneto hitro segreje motor in tudi v notranjost

prav lepo hitro piha topel zrak(original vgrajen Webasto press). ;) .

Tudi pri performansah ni vse tako slabo.Takega navora ne bo? dobil pri nobenem benzinarju(2000 ccm),pa tudi stisne? ga kar lepo in te prav prijetno pritisne ob sede?(nad 2000 obratov). :D

Jaz tudi prej nisem nikoli vozil dizela?ev,ampak izgleda,da sem se iz prve vsedu v pravega.Niso vsi enaki. ;)...

 

podpis... tudi sam sem bil zagrizen bencina? pa me je Mazda 6 diesel prepri?ala v nasprotno. :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno nisi vozil Mazde 6 diesel,ker pol bi vedel,da se pozimi presneto hitro segreje motor in tudi v notranjost

prav lepo hitro piha topel zrak(original vgrajen Webasto press). ;) .

Tudi pri performansah ni vse tako slabo.Takega navora ne bo? dobil pri nobenem benzinarju(2000 ccm),pa tudi stisne? ga kar lepo in te prav prijetno pritisne ob sede?(nad 2000 obratov). :D

 

 

 

Jaooo pa smo spet tam.......to o navoru in pospe?kih in nevem ?e ?em je iz trte izvito.......in Alex a upa? stavit da prav pri nobenem 2.0 bencinarju ne dobi? takega navora kot pri 2.0 dizlu!? ;)

 

Smo ?e pogruntali da dizel nese bencinarja samo ampak res samo pri porabi......in to je to. :o

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaooo pa smo spet tam.......to o navoru in pospe?kih in nevem ?e ?em je iz trte izvito.......in Alex a upa? stavit da prav pri nobenem 2.0 bencinarju ne dobi? takega navora kot pri 2.0 dizlu!? ;)

 

Smo ?e pogruntali da dizel nese bencinarja samo ampak res samo pri porabi......in to je to. :o

 

He,he,kaj ?mo.?e pa? mi ne pride na misel niti en benzinc z takim navorom. ;) Mogo?e ve? ti za katerega? :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He,he,kaj ?mo.?e pa? mi ne pride na misel niti en benzinc z takim navorom. ;) Mogo?e ve? ti za katerega? :P

 

Tako je, atmosferski serijski motor v osebnem avtu pri 2.0 nima nikoli toliko navora kot turbo motor pa naj si bo turbodiesel al pa turbobencinar. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gre se za to da ?e dizelfahrerji stalno turbodizle izpostavljate kako oh in sploh potegnejo in imajo navora mislim da je edino fer da se ob bok postavi turbo bencinarja......npr. subaru impreza (2.0 T).......pa poglejmo:

-mazda 6 CD (100kw)......310 Nm navora

-subaru impreza STI.........343 Nm navora

 

in ?e bi lahko na?teval......povsod razen porabe dizel pogori :ne vem: :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred nekaj meseci smo delali zlo zanimivo primerjavo priblji?no 6 avtomobilov se mi zdi. (Focus, Golf, Clio, A4 ... drugih se ne spomnim)

 

 

Pr?li smo do zaklju?ka, da ?e naredi? cca. 20.000km na leto se ti nakup dizla povrne v nekje 7 letih ... :o

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

in ?e bi lahko na?teval......povsod razen porabe dizel pogori :ne vem: :whatever:

 

Z novim Fatovim motorjem se bo tudi ta trend nekoliko obrnil, torej tudi pri porabi in navoru se bosta motorja zelo pribli?ala. Tudi drugi proizvajalci razvijajo nove bencinske motorje na podobnem principu, le, da je Fiat na?el najbolj racionalno pot. Nekaj se omenja mercedes, vendar so pri njih ubrali nekoliko druga?no pot, ki bo precej bolj stala, zato bo v za?etku namenjena najdra?jim modelom.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred nekaj meseci smo delali zlo zanimivo primerjavo priblji?no 6 avtomobilov se mi zdi. (Focus, Golf, Clio, A4 ... drugih se ne spomnim)

Pr?li smo do zaklju?ka, da ?e naredi? cca. 20.000km na leto se ti nakup dizla povrne v nekje 7 letih ... :o

 

Ma pa ja... moj izra?un vklju?no z malo dra?jimi servisi se je iz?el v natanko 83.000km. To je pri meni bilo prej kot v dveh letih. Od takrat naprej je pa? ceneje. Ko je bil razmerje cen bencin nafta bolj v prid nafti mi letno prinese cca 1000? prihranka pri zdaj?njih cenah pa cca 900?.

 

Se pa popolnoma strinjam, da kdor dela manj kot 25.000km na leto je nakup diesla precej neracionalno dejanje, ker bo? verjetno prej avto menjal kot pa za?el var?evati. Tudi za kratke mestne vo?nje je to slaba izbira po drugi strani pa je diesel za take vo?nje kot so moje izredno ustrezna odlo?itev (?eprav pred tremi leti in pol zame res ni bila enostavna odlo?itev) in to?no tako je treba gledat na to zadevo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma pa ja... moj izra?un vklju?no z malo dra?jimi servisi se je iz?el v natanko 83.000km. To je pri meni bilo prej kot v dveh letih. Od takrat naprej je pa? ceneje. Ko je bil razmerje cen bencin nafta bolj v prid nafti mi letno prinese cca 1000? prihranka pri zdaj?njih cenah pa cca 900?.

 

Se pa popolnoma strinjam, da kdor dela manj kot 25.000km na leto je nakup diesla precej neracionalno dejanje, ker bo? verjetno prej avto menjal kot pa za?el var?evati. Tudi za kratke mestne vo?nje je to slaba izbira po drugi strani pa je diesel za take vo?nje kot so moje izredno ustrezna odlo?itev (?eprav pred tremi leti in pol zame res ni bila enostavna odlo?itev) in to?no tako je treba gledat na to zadevo.

 

Jaz mislim, da je Boss ?e vse napisal v teh postih. ?e se vozi? 10 km do ?ihta in nazaj je itak vseeno, res mogo?e bolj? bencinar.

 

Kdor pa se res veliko vozi je dizel precej manj naporen za vo?njo. Sam vozim 5-ko CD110 in v opremi TX 1.8 bencinar nima tempomata in ?este prestave. To je odlo?ilno pri mojih vo?njah na Dunaj, Beograd, Budimpe?to... ?e vozim 150 (po GPS 143) bi bili obrati bencinarja okoli 4500, kjer se ga ?e sli?i in 4-5 ur poslu?at dretje se mi ravno ne da, pri CD110 so obrati malo nad 2500 - razlika v porabi je pa ravno v takem re?imu se mi zdi 3+ litre. Da ne govorim da se pri bencinarju z ve? konji pri 150 ni? ne zgodi ko ga pohodi?.

 

Ko sem pa zadnji? probal novo Octavio 1.9TDI 105KM, to pa je Zetor in takega dizla res ne bi imel. Vse je odvisno s kak?nim dizlom ima? opravka in VW dizli, ?eprav laufajo na vsako mogo?o scavnico, niso ravno zgled zadnje tehnologije (v mislih imam PD motorje).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mislim, da je Boss ?e vse napisal v teh postih. ?e se vozi? 10 km do ?ihta in nazaj je itak vseeno, res mogo?e bolj? bencinar.

 

Kdor pa se res veliko vozi je dizel precej manj naporen za vo?njo. Sam vozim 5-ko CD110 in v opremi TX 1.8 bencinar nima tempomata in ?este prestave. To je odlo?ilno pri mojih vo?njah na Dunaj, Beograd, Budimpe?to... ?e vozim 150 (po GPS 143) bi bili obrati bencinarja okoli 4500, kjer se ga ?e sli?i in 4-5 ur poslu?at dretje se mi ravno ne da, pri CD110 so obrati malo nad 2500 - razlika v porabi je pa ravno v takem re?imu se mi zdi 3+ litre. Da ne govorim da se pri bencinarju z ve? konji pri 150 ni? ne zgodi ko ga pohodi?.

 

Ko sem pa zadnji? probal novo Octavio 1.9TDI 105KM, to pa je Zetor in takega dizla res ne bi imel. Vse je odvisno s kak?nim dizlom ima? opravka in VW dizli, ?eprav laufajo na vsako mogo?o scavnico, niso ravno zgled zadnje tehnologije (v mislih imam PD motorje).

 

Nisi vozil pravega. Probaj 130 KM 1,9 TDI PD, nekaj ?asa se ni? ne zgodi, potem te pa v trenutku nalima (nekaterim je to mote?e). Motorja sta glede karakteristik (M6 2,0 136 KM) popolnoma primerljiva, s tem da mazda porabi skoraj liter ve? - nekaj doda tudi te?a in velikost avta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No,nekateri pa nismo kupili M6- Diesla zaradi prihranka,ker smo ga ?e pri nakupu dobili za pol cene(starega niti dve leti),ampak enostavno zaradi- karakteristik. ;).No,pa tudi res je,manj je ?ejen.

Najbolj mi je ?lo pri benzinarjih na ?ivce,ko sem pri?el na kak dooolg klanec na avtocestah in mu je proti koncu vedno zmanjkovalo sape.Z dieslom tega enostavno ni.Kar gre?. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej vsem skupaj en lep pozdrav. Sem nov tukaj

 

No naj ?e jaz nekaj dodam. Kot se mi zdi se ve?inoma vsi kar oddaljujejo od teme o kateri naj bi pisali.

Kolega namre? zanima razlika in va?a mnenja med bencinarjem cca 100KM in pribli?no enakim dizlom.

Zato mislim da bi blo pametno govoriti o motorjih tega ranga in ne o 150 KM in ve?.

 

Jaz vozim 3-ko dizel 90KM in sicer eno leto

Kar se porabe ti?e je moje povpre?je tam nekje od 5,3-5,8l. Na leto delam pribli?no 30.000 km in to v razmerju mesto in izven mesta nekje cca50:50.

Kar se vo?nje dizla ti?e mi je res super. In sicer navora ima? dovolj ?e tam pri 1800 obr. motor se kar lepo ogreje ?e tja po cca 2 km vo?nje, prav tako se hitro ogreje tudi notranjost k temu pripomore seveda WEBASTO gelec ki je v mazdinih dizlih ?e serijsko vgrajen.

Servisni intervali pri tem motorju so na 20.000 km, za prvega sem dal natanko 158 eur.

Kar pa se ti?e mazdinih bencincev pa stvari nebi komentiral, kajti nobenega ?e nisem vozil, tko da se bom poizku?al izvzeti iz tistih, ki naj bi hvalili tisto kar imajo in grajajo tisto ?esar v ?ivljenju sploh vozili niso in sklepajo zgolj na osnovi nekih suhoparnih podatkov.

Jaz osebno sem zlo zadovoljen z avtomobilom vsaj za enkrat.

 

Tule pa ima? tudi test obeh.

http://www.avtovizije.com/2004/Za%20volano...X%20plus%20.php

http://www.avtovizije.com/2004/Za%20volano...20TE%20plus.php

 

 

Verjetno pa bo res najbolje da sam preizkusi? obe mo?nosti in se odlo?i?. Upam pa da nam bo? povedal kako si se odlo?u in zakaj si se tako .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej vsem skupaj en lep pozdrav. Sem nov tukaj

 

No naj ?e jaz nekaj dodam. Kot se mi zdi se ve?inoma vsi kar oddaljujejo od teme o kateri naj bi pisali.

Kolega namre? zanima razlika in va?a mnenja med bencinarjem cca 100KM in pribli?no enakim dizlom.

Zato mislim da bi blo pametno govoriti o motorjih tega ranga in ne o 150 KM in ve?.

 

Jaz vozim 3-ko dizel 90KM in sicer eno leto

Kar se porabe ti?e je moje povpre?je tam nekje od 5,3-5,8l. Na leto delam pribli?no 30.000 km in to v razmerju mesto in izven mesta nekje cca50:50.

Kar se vo?nje dizla ti?e mi je res super. In sicer navora ima? dovolj ?e tam pri 1800 obr. motor se kar lepo ogreje ?e tja po cca 2 km vo?nje, prav tako se hitro ogreje tudi notranjost k temu pripomore seveda WEBASTO gelec ki je v mazdinih dizlih ?e serijsko vgrajen.

Servisni intervali pri tem motorju so na 20.000 km, za prvega sem dal natanko 158 eur.

Kar pa se ti?e mazdinih bencincev pa stvari nebi komentiral, kajti nobenega ?e nisem vozil, tko da se bom poizku?al izvzeti iz tistih, ki naj bi hvalili tisto kar imajo in grajajo tisto ?esar v ?ivljenju sploh vozili niso in sklepajo zgolj na osnovi nekih suhoparnih podatkov.

Jaz osebno sem zlo zadovoljen z avtomobilom vsaj za enkrat.

 

Tule pa ima? tudi test obeh.

http://www.avtovizije.com/2004/Za%20volano...X%20plus%20.php

http://www.avtovizije.com/2004/Za%20volano...20TE%20plus.php

Verjetno pa bo res najbolje da sam preizkusi? obe mo?nosti in se odlo?i?. Upam pa da nam bo? povedal kako si se odlo?u in zakaj si se tako .

 

?e odgovarja? na za?etek teme,mislim,da se je poba ?e odlo?il v enem letu,kaj kupit. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

podpis... tudi sam sem bil zagrizen bencina? pa me je Mazda 6 diesel prepri?ala v nasprotno. :bravo:

 

Lej mene pa ni, vsaj zaenkrat ne, sem pa naredil ?e kar nekaj kilometrov, pa mi gre na jetra tist stalno prestavljanje, pa ko pade pod 1500 rpm postane pravo TRUPLO, nad 3200-3300rpma pa spet megla.

Pa? sem navajen na benz in lenobo, ga mirne du?e spustim na 900-1000 rpm, dam gas in se dogaja in ne da semo nekaj gode pod haubo pa ni? od ni?, skratka moti me edino in to zelo, ker je tako majhen razpon obratov kjer je motor uporaben( pri svojem gre 3. prestava od 0 do 180 km/h in to brez problema). :(

 

Verjetno bi se v 2 letih navadil nanj, samo zaradi porabe pa ga nebi kupil, delam premalo kilometrov, pa ?e z mopedom kompenziram, ma manj?o porabo kot M3 diesel 90 km. :ne vem:

 

 

ps. Ja vem staram se in sem len, ok priznam. sramezljiv

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej mene pa ni, vsaj zaenkrat ne, sem pa naredil ?e kar nekaj kilometrov, pa mi gre na jetra tist stalno prestavljanje, pa ko pade pod 1500 rpm postane pravo TRUPLO, nad 3200-3300rpma pa spet megla.

Pa? sem navajen na benz in lenobo, ga mirne du?e spustim na 900-1000 rpm, dam gas in se dogaja in ne da semo nekaj gode pod haubo pa ni? od ni?, skratka moti me edino in to zelo, ker je tako majhen razpon obratov kjer je motor uporaben( pri svojem gre 3. prestava od 0 do 180 km/h in to brez problema). :(

 

Verjetno bi se v 2 letih navadil nanj, samo zaradi porabe pa ga nebi kupil, delam premalo kilometrov, pa ?e z mopedom kompenziram, ma manj?o porabo kot M3 diesel 90 km. :ne vem:

ps. Ja vem staram se in sem len, ok priznam. sramezljiv

 

He,he,verjetno nisi bolj zagrizen bebzina?,kot sem bil sam(prej sem imel P 306 Gti) in dieslov nisem niti od dale? gledal.Sedaj pa,ko ga imam,ne bi ve? zamenjal. :D Tudi ga nisem kupil samo zaradi porabe(na leto naredim prib.30000 km),ampak zaradi u?itkov v vo?nji.Sej ni vse v obratih.Pa na dolgih poteh je zelo hvale?en.

 

Najbolj?e je imet M6 diesel za dolge poti in enega strupa-bebzinarja za po mestu.To je to. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He,he,verjetno nisi bolj zagrizen bebzina?,kot sem bil sam(prej sem imel P 306 Gti) in dieslov nisem niti od dale? gledal.Sedaj pa,ko ga imam,ne bi ve? zamenjal. :D Tudi ga nisem kupil samo zaradi porabe(na leto naredim prib.30000 km),ampak zaradi u?itkov v vo?nji.Sej ni vse v obratih.Pa na dolgih poteh je zelo hvale?en.

 

Najbolj?e je imet M6 diesel za dolge poti in enega strupa-bebzinarja za po mestu.To je to. ;)

 

Ni fora da bi bil zagrizen, samo ko se peljem z dizlom, mam skoz eno delo, pa skoz moram na ?tevec gledat, da vem je za ?altat dol al se bo premaknu, ko bom dau gas, to je tuma?, ne morem u?ivat v pogledu na okolico. :D

Druga?e pa PRIZNAM takrat ko pa poptegne tistih 1000 rpm-ov, pa res zalima kot pri norcih, sramezljiv

aam te veselice je hitr konc. Druga?e pa delam totalno premalo kilometrov da bi semi diesel izpla?al, delam od 15-20 kkm na leto, ?e bi se vozil celo leto bi naredil mogo?e ?e 5 kkm ve?.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Yavar - ravno tisto kar tebe moti (non stop prestavljanje) pri meni sploh ne obstaja. Jaz imam ve?ino relacije in ve?ino je samo kon?na prestava, tako da s prestavljanjem se na?eloma sploh ne ubadam. Ko je pa treba pa pa? pre?altam, zaenkrat sem ?e dovolj "mlad" :D , da mi to ne dela prevelikih problemov, ko se bom pa naveli?al bom pa itak kupil avtomatika :blink: .

 

Imam pa en problem od kar imam diesla. ?e bi se vrnil nazaj na bencin bi hotel imeti podobne performance kot jih imam pri dieslu. Kle se postavi vpra?anje, ?e bi bilo 150 bencinskih konjev sploh dovolj. :ne vem:

Mo?no dvomim, ?e pa ?e potem bi se moralo vse to dogajati dve prestavi ni?je oziroma pri visokih vrtljajih, kjer sploh obstajata tako najve?ji navor kot najve?ja mo?. Visoki obrati, velika mo?, nizka prestava pa nikakor ne gredo skupaj s porabo - in takrat ne govorimo o razliki dveh litrov ampak bo prej razlika 3, 4 ali pa ?e ve?.

 

No kar je zgoraj napisano velja tipi?no za moj primer, ko govorimo o 45.000km na leto, ?e pa bo sre?a, da se preselim nekam bli?e si bom pa lahko tud kak?no MPS-jko privo??il ;). :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Yavar - ravno tisto kar tebe moti (non stop prestavljanje) pri meni sploh ne obstaja. Jaz imam ve?ino relacije in ve?ino je samo kon?na prestava, tako da s prestavljanjem se na?eloma sploh ne ubadam. Ko je pa treba pa pa? pre?altam, zaenkrat sem ?e dovolj "mlad" :D , da mi to ne dela prevelikih problemov, ko se bom pa naveli?al bom pa itak kupil avtomatika :blink: .

 

Imam pa en problem od kar imam diesla. ?e bi se vrnil nazaj na bencin bi hotel imeti podobne performance kot jih imam pri dieslu. Kle se postavi vpra?anje, ?e bi bilo 150 bencinskih konjev sploh dovolj. :ne vem:

Mo?no dvomim, ?e pa ?e potem bi se moralo vse to dogajati dve prestavi ni?je oziroma pri visokih vrtljajih, kjer sploh obstajata tako najve?ji navor kot najve?ja mo?. Visoki obrati, velika mo?, nizka prestava pa nikakor ne gredo skupaj s porabo - in takrat ne govorimo o razliki dveh litrov ampak bo prej razlika 3, 4 ali pa ?e ve?.

 

No kar je zgoraj napisano velja tipi?no za moj primer, ko govorimo o 45.000km na leto, ?e pa bo sre?a, da se preselim nekam bli?e si bom pa lahko tud kak?no MPS-jko privo??il ;). :bravo:

 

Boss,MPS-ko z tako porabo? ?zmeden?:aaaaa:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tele cene s financiranjem tudi meni potegnejo živc...je pa to ratala stalna praksa..
    • 1. Se strinjam, so barabe ker ne povejo kaj so menjali. Meni so vedno do sedaj. 2. To ca. 1L na 1000km. To je že divje.
    • VELIKOST JE POMEMBNA Rezultati ženske raziskave glede velikosti so pokazale naslednje: 6 cm - ne morem ga niti držati 8 cm - še nikoli nisem bila tako nezadovoljna 10 cm - imela sem že večjega 12 cm - dober, ampak lahko bi bil večji 14 cm - perfekten 16 cm - božansko 18 cm - odličen, ampak ne morem celega 20 cm - boleče, ampak zmorem 22 cm - prevelik pritisk na želodec   To je dejansko bila raziskava Mercatorjeve ankete o velikosti njihovih sendvičev. Me pa malo skrbi vaš način razmišljanja. Pokvarjenci!
    • Posnel sem taščin glas, da me budi kot alarm.   Zdaj vstajam 10 minut prej, samo, da je ne slišim...
    • Se pogovarjata soseda: - »Polno kapo mam, že dvakrat so mi spraznili rezervoar za kurilno olje, pa sem pokrov dobro zamaskiral s težkimi cvetličnimi lonci!« - »Jaz sem svoj problem dobro rešil. Kupil sem debel rdeč pokrov, nanj sem z velikimi belimi črkami napisal: KURILNO OLJE.« - »A si nor? … pa je pomagalo in te tatovi pustijo na miru?« - »Jaaaaa, samo cev ni povezana z rezervoarjem za kurilno olje …. ampak je priključena na greznico: v šestih mesecih so mi jo že trikrat ZASTONJ izpraznili...«
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.