Skoči na vsebino

Mazda 3 sport


m3sport

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Zanimajo me va?a mnenja, izku?nje in nasveti z M 3 sport (katerokoli izvedenko). Mika me nakup, vendar nimam nobenih informacij "s terena".

 

Vsem hvala v naprej za odgovore.

 

oj.

Jaz sem tudi za?etnik z mazdo 3.

Kar se mene ti?e so za 1x samo dobre stvari,avto je dovol prostoren,sede?i so udobni,sama armatura je dovolj kakovostno narejena da ne po?lu?a? kakega ?kripanja,kar se ti?e voznih lasnosti so dobre,seveda ?e ne ?para? na gumah,glede samega motorja pa ti lahko povem za 2.0 bencinski motor. Lepo potegne in poraba ni nevem kok velika!

 

meni je enostavno v?e?en avto!!

:bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No jaz pa ni? ve? za?etnik.... :P

 

Jaz sem zadovoljen.... po 120 000 km nobenega resnega problema, razen rednih servisov in bencina.... imam pa razli?ico z 1.6 benciskim agregatom...

 

Vsekakor priporo?am nakup.

 

 

Ima? namen novo ali rabljeno kupit?

 

 

LP David

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo.

 

Imel sem jo tri leta (do prej?njega ponedeljka) :rozico: . Moja je imela dizelski motor (1.6, 110KM) in ravno motor mi je bil najbolj v?e?. Res spravi iz sebe ve?, kot obetajo same ?tevilke. Izredno dobra lega na cesti in vodljivost, nekaj tr?e vzmetenje (ki mi je bilo super). Skratka, vedno ve?, kaj se z avtom dogaja. Primeren tako za malo bolj ?portno kot tudi za dru?insko vo?njo s kak?nim otrokom zadaj. Problemov nobenih, razen ob?asnega ?kripanja na zadnji premi po kak?nih ve?jih luknjah. Poraba med 5 in 6l/100, ga je pa pod 5l/100 (kot trdi kdo na tem forumu) prakti?no nemogo?e spravit.

 

Priporo?am nakup, razen ?e so ti v?e? kak?ni Citroeni ali podobna mehka in meglena j.... :P

 

LP A

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nagibam se k bencinski varianti, dilema je ali 1.6 ali 2.0. Kupil bi nov avto, saj sem prepri?an, da ko enkrat "okusi?" mazdo, se zaljubi? vanjo za dalj ?asa:). Kaj svetujete glede mo?i motorja za? 1.6, 2.0? 150 KM je kar veliko, mogo?e celo preve?, saj se ne nameravam preganjat po cesti. Ali se delovanje klime kaj odra?a na mo?i motorja 1.6? DO sedaj sem imel Citroena Xsaro 1.6 in, ko je vklopil klimo, je avto kar "po?epnil", sploh pri speljevanju.

Tudi tr?e vzmetenje mi je v?e? in to tudi pri?akujem od sport variante. Sedaj se dogovarjam za testno vo?njo in nestrpno ?akam na termin.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trojko 1.6 bencin imam ?e skoraj pol leta. 1.lastnik ni imel nikakr?nih problemov z njo le redni servisi, z enako zanesljivostjo nadaljuje v mojih rokah. Ve?ino pozitivnih karakteristik sta napisala ?e David in Uklopko, glede klime pa ti lahko povem enako kot Activa. Na porabi razlike skoraj ni, jaz jo vozim pod klimo 75% vsega ?asa pa pod normalno nogo ?e ni pre?la ?ez 7,9 litra (oz. je to pri meni tudi max. poraba od nakupa, najni?ja 6.9l). Imam 1.6 bencin in ti lahko povem tole: ?e si povpre?en voznik, ki si od avta ?eli predvsem zanesljivosti, hvale?nosti pri porabi ob normalni vo?nji, sposobnosti ponujajanja adrenalinske vo?nje ko se ti po njej zaho?e....ipd - potem bo 1.6 motor (105 KM) za tebe ?isto dovolj :danzoman: . ?e pa si voznik, ki od avta ?eli maximum v vsakem trenutku in vedno, ter temu primerne sposobnosti motorja.....potem izberi 2.0.

 

Moje mnenje... sramezljiv

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kok si me ozna?il za agresivnega voznika k mam 2.0 :(

 

joke :bravo:

Sj informacije kar padajo upam da se odlo?i? za dober nakup :jupiii:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot si opisal lahko re?em da bi bila mogo?e najbolj?a izbira zate 1.6 bencinski motor.... jaz imam sicer precej vi?jo porabo od kolega nad mano, ampak to pripisujem predvsem malo bolj dinami?ni vo?nji... in osebno mi ?e ni uspelo avta spravit pod 8 litrov..... ;)

 

 

LP D

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evole, jest imam M3, bencinarja 1.6 to?no 1 mesec. Z avtom sem zelo zadovoljen, vse dela tip top, sedi se udobno, ceste se dr?i zaenkrat dobro (jo bo treba spustit in se bo odli?no), ker ko si enkrat navajen da se avto res dr?i ceste potem mora biti pri vseh naslednjih tudi tako :bravo: hmmm...takole, glede klime za?utim kdaj se vklopi kompresor ko vozim po avtocesti. Poraba pri meni...ajej...pod 9 litrov je ?e nisem spravil, je pa 90% vo?nje po mestu (po omejitvah) kar je pa avtoceste je pa med 150-180km/h. Sem vozil skoraj po omejitvah in je bila poraba 9.0, sem jo ti??al in je bila poraba 9.1, tako da jo bom ti??al skos :bravo::hohoho: Z 1.6 ne bo? dirka?,motorja se skoraj ne sli?i, avto pa potegne solidno, seveda se pa mora teh 45konjev pri 2.0 motorju zelo dobro poznati. Sploh ?e kupuje? novo, so to ?e remake po letu 2006 kjer so bile narejene tudi neke spremembe na podvozju,bolj?a zvo?na izolacija in seveda male vizuelne spremembe.

Mazdacon, svaka ?ast da jo ne uspe spravit nad 8,0 litrov. :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eto, dan testne vo?nje je pri?el:) ... kasneje poro?am o ob?utkih:))

 

Carr je res spro?il zanimivo dilemo - kaj pa dizel? Kako se obnesejo, poraba?

 

Pa mogo?e ?e va?e dobre/slabe izku?nje s samimi prodajalci?

 

 

Tudi sam sem se pred nakupom rabljene zanimal za novo trojko in na test odpeljal sicer M3 sedan 1.6 dizel, ki se je pohvalila z mo?no odzivnostjo pri nizkih obratih, okretnostjo ter dobro lego na cesti (itak) in zelo dobro zvo?no izolacijo(tudi pri vi?jih hitrostih). M3 1.6 d 110 KM ima tudi soseda, ki z njo po dveh letih vo?nje nima nikakr?nih problemov (niti z filtrom trdih delcev). Na?eloma avto menja po treh letih, a M3 bo velika izjema.

 

Toliko z moje strani, gotovo pa ve? znal povedati kak dejanski lastnik M3 dizel. B)

 

P.S.: Glede prodajalcev pa je tako...vsaj slabo leto nazaj so prakticirali sistem kro?enja prodajalcev po salonih (ne vem kako je sedaj). Se pravi, da je isti prodajalec en teden bil na AC Cosmos-u, naslednji teden v Gami (BTC) ipd. Je pa za ?asa mojega lanskoletnega kro?enja po ljubljanskih salonih meni osebno bil najbolj OK eden izmed prodajalcev v Gami, ko najdem njegovo vizitko ti posredujem ime po ZS.

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo!

Imam 3-ko bencin 1.6. Stara je leto in pol, ima prevo?enih 37000 km. Od za?etka sem na momente slabo spal, ker se nisem odlo?il za dizla. Ampak, ko trezno razmislim (vedno bolj sem tega mnenja) - imam do slu?be slabih 10 km, cena nafte je vi?ja od bencina (ali pa vsaj enaka ali malo pod), cena avta pa je za dizel precej ve?ja (cca 3300?) - to se pravi, da se vlo?ek ne izpla?a.

 

Problemov z avtom nimam. V tem ?asu so mi morali zamenjati le radio, ker je CD nehal delati. Ampak ni bilo nobenih problemov.

 

Glede porabe - od 7 do 8,5 l/100km - kar je za tak motor ?e kar OK. Najslab?i del avta je potovalni ra?unalnik. Tega sploh ne bi pogre?al, saj tudi ka?e tako tako. Je pa to edina stvar, katera je bila pri Renaultu bolj?a.

?koda, da nima ?este prestave, saj pri 150 km/h postane malo glasna (a ima lep zvok).

Lega na cesti je odli?na in ESP-ja mi ?e ni uspelo poskusiti, kako dela. Zgleda, da bom moral iti na Vransko.

 

Splo?na ocena - oh, ?e bi bile vse stvari narejene kot Mazda - bi bilo ?ivljenje na planetu precej lep?e.

 

Upam, da ko bom menjaval mojo Mazdo za novo (?ez kakih 6 ali 7 let), da bo kak primeren model zame. A ko pogledam novo 6-ko in 2-ko - sem prepri?an, da bo nova 3-ka ?e lep?a od sedaj?ne. Upam, da proizvodnje ne bodo preselili v Evropo in da jih bodo ?e naprej delali pridni in precizni Japon?ki.

 

Kupi jo - par 1000 ? ve? kot za kako KIO se spla?a dati.

Prijetno vo?njo!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da si se (glede na opisano) prav odlo?il, porabo ima? OK, radio malo presene?a ampak, ?e so zrihtali potem ni panike.

 

Glede primerjave s Kio pa...vsako leto je manj razlik napram korej?kom B) .

 

Evole, jest imam M3, bencinarja 1.6 to?no 1 mesec. Z avtom sem zelo zadovoljen, vse dela tip top, sedi se udobno, ceste se dr?i zaenkrat dobro (jo bo treba spustit in se bo odli?no), ker ko si enkrat navajen da se avto res dr?i ceste potem mora biti pri vseh naslednjih tudi tako :bravo: hmmm...takole, glede klime za?utim kdaj se vklopi kompresor ko vozim po avtocesti. Poraba pri meni...ajej...pod 9 litrov je ?e nisem spravil, je pa 90% vo?nje po mestu (po omejitvah) kar je pa avtoceste je pa med 150-180km/h. Sem vozil skoraj po omejitvah in je bila poraba 9.0, sem jo ti??al in je bila poraba 9.1, tako da jo bom ti??al skos :bravo::hohoho: Z 1.6 ne bo? dirka?,motorja se skoraj ne sli?i, avto pa potegne solidno, seveda se pa mora teh 45konjev pri 2.0 motorju zelo dobro poznati. Sploh ?e kupuje? novo, so to ?e remake po letu 2006 kjer so bile narejene tudi neke spremembe na podvozju,bolj?a zvo?na izolacija in seveda male vizuelne spremembe.

Mazdacon, svaka ?ast da jo ne uspe spravit nad 8,0 litrov. :bravo:

 

Pridi na naslednji meet, pa bova poizku?ala ugotoviti kje so nepotrebne ute?i na podplatu :P:bravo: .

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam men res ni ve? jasno, pi?ete da vam pije od 7 do 8,5 litrov. Sej tolk je pa spet ne gonim, res da tankam 100 oktanski bencin samo to bi moralo ?e zmanj?ati porabo in ne pove?ati, tako da po 9 litrov ne gre. OK moja ?enska jo je spravla na 8,9 dokler je nism spet jest v roke dobil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam men res ni ve? jasno, pi?ete da vam pije od 7 do 8,5 litrov. Sej tolk je pa spet ne gonim, res da tankam 100 oktanski bencin samo to bi moralo ?e zmanj?ati porabo in ne pove?ati, tako da po 9 litrov ne gre. OK moja ?enska jo je spravla na 8,9 dokler je nism spet jest v roke dobil.

 

 

Evo Grega...sva ?e dva..... :aaaaa: :aaaaa:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men jo posodita za en tedn, pa bosta pol vidla kaj je MNI in MAX. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men jo posodita za en tedn, pa bosta pol vidla kaj je MNI in MAX. :D

 

 

Nima? pojma.... moji extremi so....

 

 

Najni?ja poraba: 8,1 l/100

 

Najvi?ja poraba: 11,6/100

 

 

To vse poraba na celoten tank! :jupiii: :mi pijemoo: :pepsi:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo Grega...sva ?e dva..... :aaaaa: :aaaaa:

 

 

Pomeni to,da prideta oba ?ez mesec dni? :jupiii:

Please do, lepo bi bilo videt ?tiri trojke v vrsti. Tri srebrne pa ena rde?a, ki bo malo skazila lepoto srebrne nianse :P .

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomeni to,da prideta oba ?ez mesec dni? :jupiii:

Please do, lepo bi bilo videt ?tiri trojke v vrsti. Tri srebrne pa ena rde?a, ki bo malo skazila lepoto srebrne nianse :P .

 

 

 

Uuu Mazdacon... jaz sem ?e stari obiskovalec sre?anj.... mogo?e zadnje ?ase malo manj... ampak bom zagotovo pri?u.... :aaaaa:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uuu Mazdacon... jaz sem ?e stari obiskovalec sre?anj.... mogo?e zadnje ?ase malo manj... ampak bom zagotovo pri?u.... :aaaaa:

 

 

Super!

 

V tvojo prisotnost poprej ne dvomim, se pa bomo imeli kaj pomenit. Medtem, ko ti bom razkril pot do porabe pod 8 litri :P , mi bo? zaupal kako se kaj obna?ajo vse spremembe na tvoji ma?ini. Cant wait... :jupiii::ouje:

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • A kakšne postavke pregled in test elektro zadev pa še niso izumili?
    • Super stvar. Samo moraš pazit, da ne odpihneš sproti  tudi ogledal z avta. . Ker vemo, da ogledala niso neki glavni  adut mazd. 😊
    • To, da ti dela regeneracije na vsakih 300 kilometrov skoraj ne morem verjeti.  Ker na mazdininih 2.2 dizlih, skayactiv, so dpf filtri zasnovani tako, da se izvaja regeneracija vsakih 200-250 km, odvisno od vožnje. Nikakor pa ne več. 
    • Po moje je kar uspešno dodan večji zadek, v Video posnetkih ni tako velika videti. Meni je všeč. Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.