Skoči na vsebino

Metlice brisalcev


Priporočeno sporočilo

Ravno v?eraj sem jih menjal. Tokrat so gor Champion (imena modela se ta trenutek ne spomnim, imajo pa dodaten spojler). Prva ocena je zelo dobra.

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker prihaja jesen in s tem de?evni dnevi, me zanima katere metlice brisalcev priporo?ate za vozilo M6.

 

kar se jaz spomnim je bilo na temo brisalcev ?e precej napisanega, samo iskanje je treba uporabit...evo par tem sem ti nalimal, lahko pa ?e malo pobrska? in bo? ?e kej najdu.

Brisalci, ?e je de? pol jih rabi?

Brisalci, kje najceneje?

Bosch AeroTwin

 

sam imam tastarga jaj?ka (323 HB), na kateri imam AeroTwine ?e od decembra 2007, in vse kar lahko re?em je to, da sem zelo zadovoljen z njimi, ker ?e vedno bri?ejo kot je treba in tudi glasni ?e niso..

naproti vsem ostalim brisalcem katere sem mel gor (champion, gumice na metre [bog ne daj tega gor dajat za 3eure, ker niti niso vredni tistih par kovancov],...)

 

lp,g.

"It is not necessary to change. Survival is not mandatory."
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 let kasneje...

Bom uporabil kar to temo, v kratkem nameravam menjati prednji metlici brisalcev na M6 (11/2008). Izbral bi kar original Mazda pa me zanima, ?e mogo?e veste okvirno ceno oziroma ali jih imajo v kak?ni akciji kot so to imeli pred leti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce imate radi svoje brisalce in nebi radi, da vam po dveh mesecih zacnejo skripati ne kupujte VITREXA v lidlu. Sem zamenjal 3 pare BOSCH metlic na treh razlicnih avtih in je na vseh po hitremu postopku zacelo skripati ravno zaradi lidlovega vitrexa. Notri je baje cuda alkohola, da kao ne zmrzne, kar posledicno poskoduje gumice.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce imate radi svoje brisalce in nebi radi, da vam po dveh mesecih zacnejo skripati ne kupujte VITREXA v lidlu. Sem zamenjal 3 pare BOSCH metlic na treh razlicnih avtih in je na vseh po hitremu postopku zacelo skripati ravno zaradi lidlovega vitrexa. Notri je baje cuda alkohola, da kao ne zmrzne, kar posledicno poskoduje gumice.

Alkohol se nikoli ni gumi skodoval, prej obratno...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na obrabo metlice brisalcev vplivajo razli?ni dejavniki. Najpogostej?i krivec ve?je obrabe je uporabnik sam. Na obstojnost gume vplivajo vremenski pogoji, kot so sonce, vlaga, sneg in umazanija. Neve?? uporabnik, bo brisalce uporabljal tudi ob vidnem nabiranju ledu in kosov snega na steklu. Te?a snega lahko po?koduje, ukrivi ali celo zlomi brisalec. Led na gumo deluje kot ostro rezilo, ki postopoma tanj?a gumo. Slednjo po?kodujemo tudi z uporabo sredstev za odstranjevanje ledu, ki so pove?ini na bazi alkohola. Alkohol sicer odstrani led, a obenem po?koduje tudi povr?ino metlice brisalcev.

 

Hoces noces gre alkohol za agresivno sredstvo, kaksna je pa tista gumica na brisalcih pa vsi vemo.

 

 

http://www.sloastro.com/podaljsanje-zivljenjske-dobe-metlice-brisalcev/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja seveda - led ti ga unico to je jasno, ko cistis s tako stvarjo potem pa z brisalci drgnes cez.

 

Jaz jih redno z alkoholom spucam....(razredcilom)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Izvoli - navodilo znanega proizvajalca brisalcev (google translate), vsi vitrexi imajo alkohol, ce te pa to moti jih pa red?i z vodo.

 

 

?ivljenjska doba gumijastih trakov se lahko podalj?a. Enkrat na mesec jih obri?ite s prti?i z impregnacijo z alkoholom (lahko kupite v kateri koli lekarni). Videli boste, koliko bo v prti?ki pri?lo do prahu, umazanije in drobnih delcev gume. Morda bi bilo pozimi treba pogosteje brisati ??etke, saj se v tem letnem ?asu na steklo naleti veliko peska in ceste. Poleg tega se lahko pri vo?nji po umazanijskih cestah v kateri koli sezoni zahteva pogostej?e drgnjenje. ?e so gumijasti pasovi va?ih janitorjev svetle?i sivi, to pomeni, da je za zmanj?anje ?uma uporabljeno brizganje z grafitom. Ne?no obri?ite ??etke, da ne odstranite premaza.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda dokler je vse skupaj v malih kolicinah in ga imas na tistemu prticku vse skupaj nic je lahko koristen. Jest vem da je v vsakemu vitrexu alkohol, saj je logicno, pravim le da ga je v lidlovemu pretirano notri in zato skripa. Na zgornjemu linku imas lepo razlozeno, da ti recimo sredstvo za odstranjevanje ledu isto poskoduje metlico ravno zato ker so po ve?ini na bazi alkohola. Nic ne govorim da ga je potrebno mesati z vodo pravim le da nakup katerega koli drugega vitrexa bo boljsa resitev. Isto ti bojo povedali na bartogu itd.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Wiper fluids generally do a better job of cleaning than just water and usually won't freeze until 20 degrees below zero or colder. The bad news about wiper fluid is that it's typically made of ethanol or methanol, which are poisonous for people and animals and can be damaging to the environment. Wiper fluid also usually includes a dose of ethylene glycol, a toxic alcohol used in automotive antifreeze. Those substances can damage paint finishes as well as some plastic and rubber parts on vehicles.

 

Ok sem pomoje najdu cako :). Cistilni alkohol (rubbing alcohol) gre za dobro zadevo in dejansko spuca brisalce ter jih skoraj nic ne poskoduje AMPAK ga nazalost ni v vitrexu, saj so tam notri druge vrste alkohola katera so skodljiva za gumo. Vse lepo in prav dokler je vse v majhnih kolicinah, ampak kot sem ze prej reku je v lidlovemu notri cevga cuda tega sranja. Na tujih forumih je veliko napisanega na to temo :)

 

Ko so meni po hitremu postopku  zacel skripati sem si mislil, mogoce stara serija pa so bile gumice stare, ampak po drugemu nakupu se je zgodilo isto in sem reku no go. Prvo kar so me vprasali je ali imam lidlov vitrex notri in naj se ga na veliko izogibam. No potem sem kupil spet tretji par BOSCH metlic in nov vitrex iz operi avto.si na kateremu lepo pise, da ne poskoduje gume plastike in barve in glej ga zlomka se danes normalno brisejo pa je od tega ze vec kot eno leto.  Tako da ne se jezit samo delim svojo izkusnjo z vami in mogoce kateremu prisparam par brisalcev :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Va?no je, da ?ipe redno ?istite, ne pa, da umazane ?ipe kar z brisalci na suho pobri?ete.Gor se nabere ful umazanije in to ni dobro za gumice.In pa slana na ?ipah je strup, ?e kar vklopimo brisalce.

Jaz jih ob?asno nama?em z sredstvom za za??ito gume in nato ?e dobro obri?em z ?istilnim alkoholom (pravilno ste ugotovili, da je v vitreksu drugi tip alkohola + ?e nekaj drugih dodatkov).

Meni na tak?en na?in trajajo res dosti ?asa in bri?ejo v nulo. Uporabljam pa vedno bosch brisalce.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj sem bil zadovoljen z original brisalci. So malce dra?ji ampak kvaliteta nekak upravi?i ceno.

Sedaj imam Valeo ?e drugo leto. Zaenkrat zadovoljen tudi.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Valeo, Bosch.

 

Na Alfi so mi prvi (Alfa/Bosch) zdr?ali manj kot Bosch, ki sem jih dal na to gor.

Verjetno je tudi nekaj odvisno od nihanja kvalitete proizvodnje.

A na alfi ti sploh delajo brisalci?

 

Sori mogu sem :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj sem bil zadovoljen z original brisalci. So malce dra?ji ampak kvaliteta nekak upravi?i ceno.

Sedaj imam Valeo ?e drugo leto. Zaenkrat zadovoljen tudi.

Brisalci, ki so bili na novem avtu in prvi originalni, ki sem jih kupil so brisali odli?no. Ko pa sem  lani spet kupil Mazdine pa so ?kripali tako, da mi je bilo nerodno. V?asih je bilo ?kripanje posledica voska na ?ipi in brisalcev za 5?, ?eprav sem ?ipo o?istil z alkoholom, ni ni? pomagalo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A kdo ve, ali se da kje dobiti samo zati?e za brisalce?

 

Kupil nove champion pa ne pa?e noben od adapterjev 100% na ?abo, sem enega skorajda izgubil na AC. To pa je problem tega avta s panoramsko prvo ?ajbo....brisalci so 95cm (!!!), ne da jih te?ko dobi? ampak s sredinskim vpetjem se metlica brisalca ki nima kovinskega ohi?ja zvija po svoji osi ?e pri ve?jem trenju...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V trgovini z avtodeli. Sigurno imajo kake adapterje po predalih. ?koda, ker nisem prej videl tvoje objave. 

Sem ravno danes kupil nove brisalce za Saaba (Meyle high performance) in en kup adapterjev vrgel v kanto.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.