Skoči na vsebino

Mazda 323F - BA 1.5 16v


Priporočeno sporočilo

Da ne bom odpiral teme za vsako pi*darijo, bom kar tako...splo?na tema na naslov moje Suzzy!

 

Trenutni problem...zavore!!!

 

?e in ko zategnem ro?no (parking, klanec, ipd), postane zadeva skrajno neugodna, zame kot voznika.

 

Ko odpustim ro?ico, ro?na ne spusti do konca, dokler se nekaj ?asa ne peljem in pritiskam na pedal zavor.

Vse dotedaj pu??a pri zadnjem desnem kolesu tisti znani zvok Wuuu...uuuup! Para mi ?ivce!

 

Kaj narediti?

 

Original zajla stane 75? (Servis Makoma NM)...ker jo rabim za obe strani, je to kratko malo 150?.

Je sploh potrebna zamenjava?

Al je kaj z mehanizmom narobe?

 

Hvala!

 

PS.: Vsaj ena svetla stran danes...zamenjal gume...Sava Eskimo S3...52?, po komadu!

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo eno? Ka pa vem...lahk bi ja...!!!

 

Paaa...hmmm...se da to kje drugje mal bl pocen dobit...ker vseeno...

...za kos ?ice, mal tistih kovinskih delov, pa mal gume, se mi zdi vseeno mal drago vseskupi. :blink:

 

Drugi?:

...?e smo ?e pr bremzah...pri mo?nem zaviranju mi trese cel avto, to sem ?e neki prebiral, da so diski krivi...optika je pa narjena kak mesec nazaj.

 

Kolk pa kaj stanejo diski (ABS mam, ?e kaj pomaga), pa kje jih kaj nabavit?

 

Tretjji?:

...pa ?e to, ko se bremze mal segrejejo, morm pedal kr orng prtisnt, da normalno prime...na AC-ju recimo. Je blo skori enkrat bli?nje sre?anje s kesonom na kombiju, ker mi je vn sko?u.

Pakne so ?e vredu.

Je mo?n, da je zrak v sistemu?

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

- zrak v sistemu

- stara zavorna teko?ina

- pregreti diski/pregrevanje zavor

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj pr mehaniku sem bil, ko skupi ?narava po tem avtu...pa je reku, da je treba zajlico zamenat.

Dobil jo je za cca. 30, al 35?-jev...nism zihr...pa kao, mu je dobavitelj poslal original.

 

Pa smo gledal dans zjutri, ?e je to to, ?e preden smo se lotli ?raufat in ugotovil, da nikakor ni taprava. Koleno gledalo drugam!

 

Zdaj pa spet reklamacija in nategovanje, in kaj vem kaj ?e vse!

 

Dobavlja mu pa nek iz Celja...si tud nisem zapomnu, ker sem pol bil vzhi?en, ker sem za tola?bo nabavil gume, pa mam spet TIHI avto :) (Sava Intensa - SUX big time)

 

Pa? ne bom neki cajta ?e uporabljal ro?ne, pa naslednji teden weiter gegangen.

 

Hmmm...kok je zdaj z diski? Kam je najbolje poklicat?

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za rezervne dele se obrni na Regnemer.

 

Za diske se pa pozanimaj ali jih je res potrebno menjati ali velja samo bru?enje. Na moji Mazdi je veljalo samo bru?enje sprednjih diskov. Zadevo so mi pa uredili pri Skorn?ku kar na avtu - imajo tak?no napravo, da samo kolo dol vzamejo in brusijo zadevo na avtomobilu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za rezervne dele se obrni na Regnemer.

 

Za diske se pa pozanimaj ali jih je res potrebno menjati ali velja samo bru?enje. Na moji Mazdi je veljalo samo bru?enje sprednjih diskov. Zadevo so mi pa uredili pri Skorn?ku kar na avtu - imajo tak?no napravo, da samo kolo dol vzamejo in brusijo zadevo na avtomobilu.

 

Ja, ja ja, pol pa 2x malo bol zavira? pa trese kot da ti bo kolesa potrgalo.

 

?e disk trese ali pa je izrabljen na spodnjo mejo se ga MENJA, druga?e ima? samo odve?ne stro?ke in ?e kako drugo nepotrebno sranje.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne bom odpiral teme za vsako pi*darijo, bom kar tako...splo?na tema na naslov moje Suzzy!

 

Trenutni problem...zavore!!!

 

?e in ko zategnem ro?no (parking, klanec, ipd), postane zadeva skrajno neugodna, zame kot voznika.

 

Ko odpustim ro?ico, ro?na ne spusti do konca, dokler se nekaj ?asa ne peljem in pritiskam na pedal zavor.

Vse dotedaj pu??a pri zadnjem desnem kolesu tisti znani zvok Wuuu...uuuup! Para mi ?ivce!

 

Kaj narediti?

 

Original zajla stane 75? (Servis Makoma NM)...ker jo rabim za obe strani, je to kratko malo 150?.

Je sploh potrebna zamenjava?

Al je kaj z mehanizmom narobe?

 

Hvala!

 

PS.: Vsaj ena svetla stran danes...zamenjal gume...Sava Eskimo S3...52?, po komadu!

 

 

Pozdravljeni

Pri zadnjih zavorah ni receno da je zani? zica rocne potege, lahko da nagaja mehanizen in vam rahlo blokira, ko pa ve?krat stisnete nozno zavoro pa posledi?no zaradi tega segrejete zadnje zavore pa spusti. Verjemite mi da ?ica ro?ne potege je ?e zmeraj hladna ob tem po?etju. ?ice ro?ne potege se vedno menjajo v paru - zaradi trenja Kar se ti?e tresenja je lahko ve? faktorjev:

- pregreti ali izrabljeni diski - postruziti ali zamenjati ( odvisno od debeline diska ki bi ostala po stru?enju )

- pregrete zavorne plo??ice - zamenjati zavorne plo??ice

- zablokirana vodila sprednjih zavornih cilindrov - ??istiti vodila in zamenjati tesnila na vodilih

- pregrete ali izrabljene zadnje zavore - zamenjati zadne zavorne obloge

- preve? zra?nosti v kolesnih le?ajih - zmanj?ati zra?nost le?ajev s privitjem le teh ali zamenjati

 

?e nekaj cen:

- sprednji zavorni disk okoli 30,00? kos

- sprednje zavorne plo??ice okoli 28,00 ? garnitur

- ?ica ro?ne zavore okoli 29,00 ? kos

- zadnje zavorne obloge okoli 26,00 garnitura

- zadnje zavorne gumice okoli 9,00 garnitura za eno kolo

 

To so cene iz skladi??a ( ate, brembo, ferodo, textar, icer, trw ........ ) in razliko v ceni si doda mehanik in trgovec sam.

 

Priporo?ljivo pa je, da pred nakupom rezervnih delov preverite kaj res potrebujete za vase vozilo, da ne nabavljate vse po vrsti. Tako pride popravilo ob?utno ceneje.

 

Lep pozdrav

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

Pri zadnjih zavorah ni receno da je zani? zica rocne potege, lahko da nagaja mehanizen in vam rahlo blokira, ko pa ve?krat stisnete nozno zavoro pa posledi?no zaradi tega segrejete zadnje zavore pa spusti.

.....

 

se podpi?em pod to, sem mel par tednov nazaj iste probleme, le da je levo zadnje kolo tak fajn ?vi?galo...in ja, nekaj je blo pri mehanizmu, sosed je samo neki premaknu al kaj je naredu in zadeva zdej laufa kot mora!

tak da prvo nej ti en mehanik mehanizem pogleda pol pa naprej po zajle ?e bo sploh treba...

"It is not necessary to change. Survival is not mandatory."
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Tak...ker smo nekaj porihtali (bremze), je tu ?e naslednja zadeva.

 

Proble?i? je slede?:

Pri pospe?evanju (1.,2.,3.,... predstava), se za?ne avto tresti. Ko neham pospe?evati, se zadev?na umiri in je vo?nja prijetno spro??ujo?a in gladka...ne trese ve?.

?e spet pospe?ujem, spet za?ne tresti.

Ko zaviram tresenja ni.

Trese pa ob vsakem vremenskem pogoju, ?e je motor hladen ali ogret.

 

Pa me mal zanima, kaj bi to lahko bilo.

 

Hvala

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tak...ker smo nekaj porihtali (bremze), je tu ?e naslednja zadeva.

 

Proble?i? je slede?:

Pri pospe?evanju (1.,2.,3.,... predstava), se za?ne avto tresti. Ko neham pospe?evati, se zadev?na umiri in je vo?nja prijetno spro??ujo?a in gladka...ne trese ve?.

?e spet pospe?ujem, spet za?ne tresti.

Ko zaviram tresenja ni.

Trese pa ob vsakem vremenskem pogoju, ?e je motor hladen ali ogret.

 

Pa me mal zanima, kaj bi to lahko bilo.

 

Hvala

 

Polosovine so potrebne centriranja in pa ?e bolj verjetno obnova-zamenjava homokineti?nih zglobov. :(

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha...in to... :( ...pomeni kaj?

 

So tolk stro?ki visoki?

 

Nebivedu, lahko pa pokli?e? ...... ZS. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je to-to, nit ni tko pretirano drago...tam okol 130? +/-, pa en dan brez avta.

 

Pozdravljen!

 

Nekaj postol nazaj si pisal, da si menjal gume. Lahko, da se je na sprednjem kolesu snela kak?na ute?. Se ve? krat zgodi, da trese samo ob pospe?evanju, pa ?e zdaj nobenemu ni ?ist jasno zakaj. :ne vem:

Se spla?a preverit, ker je stro?ek minimalen.

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 let kasneje...

EEEEVOGA mene nazaj! :vesel:

 

Od prelepega poletja, en dan pred RD-jem, ko mi je sredi poti na fe?to :party0035: poknla ma?ina, pri 280000 prevo?enih, po njeni menjavi (400?) in vsem skupaj, je spet malo ?as seveda, da nekaj rikne! :glare:

 

Na relaciji cca. 50km, je moja predraga Suzzy, spluvala ven vso hladilno teko?ino, po pravkar saniranem hladilniku, ki je spu??al. :(

Pa ?isto nove ?evlce sem ji kupu, da bi ja bla vesela. :rozico:

 

Kakorkoli...

 

Problem smo na?li seveda pri vodu iz vodne pumpe...vpra?anja, ki se porajajo so slede?a:

1) ali je ?la samo neka tamle dihtunga,

2) ali je ?la vodna pumpa

 

Veselje pr bajti je neizmerno, jeza ?e toliko ve?ja!

 

?e je samo to?ka 1, je stro?ek minimalen, ker imam zalogo ?e od stare ma?ine. :)

?e je pa to?ka 2, je pa frka. 300? minimalno za komplet. Pumpa, zobati jermen, napenjalnik, tralal in hopsasa, kar spada zraven in z delom.

 

In ?e seveda, vpra?anje za Stare bajte tega foruma: :dudek:

3) ali se mi sploh ?e spla?a pedenat ta avto, ali ga po?ljem v ve?na lovi??a in nabavim nazaj Yugota :whatever: (sem lahko veliko sam po?raufal)?

 

:vskalo:

 

Ob vsem napisanem je v planu tudi spedenati pleh! Malo je ?e rjasta!

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predlagam da ?e v ?tartu kontaktira? uporabnika TurboLumpi, ta je res obvlada? za BAF makine, bosta udarla kako kolegialno varjanto za tisto kar bo? rabil. :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

EEEEVOGA mene nazaj! :vesel:

 

Od prelepega poletja, en dan pred RD-jem, ko mi je sredi poti na fe?to :party0035: poknla ma?ina, pri 280000 prevo?enih, po njeni menjavi (400?) in vsem skupaj, je spet malo ?as seveda, da nekaj rikne! :glare:

 

Na relaciji cca. 50km, je moja predraga Suzzy, spluvala ven vso hladilno teko?ino, po pravkar saniranem hladilniku, ki je spu??al. :(

Pa ?isto nove ?evlce sem ji kupu, da bi ja bla vesela. :rozico:

 

Kakorkoli...

 

Problem smo na?li seveda pri vodu iz vodne pumpe...vpra?anja, ki se porajajo so slede?a:

1) ali je ?la samo neka tamle dihtunga,

2) ali je ?la vodna pumpa

 

Veselje pr bajti je neizmerno, jeza ?e toliko ve?ja!

 

?e je samo to?ka 1, je stro?ek minimalen, ker imam zalogo ?e od stare ma?ine. :)

?e je pa to?ka 2, je pa frka. 300? minimalno za komplet. Pumpa, zobati jermen, napenjalnik, tralal in hopsasa, kar spada zraven in z delom.

 

In ?e seveda, vpra?anje za Stare bajte tega foruma: :dudek:

3) ali se mi sploh ?e spla?a pedenat ta avto, ali ga po?ljem v ve?na lovi??a in nabavim nazaj Yugota :whatever: (sem lahko veliko sam po?raufal)?

 

:vskalo:

 

Ob vsem napisanem je v planu tudi spedenati pleh! Malo je ?e rjasta!

 

Vidim da razmi?lja? v napa?ni smeri. ?e je to?ka 1. je treba isto raztavit vse, sepravi zobat jermen napenjalce itd... Zdaj velike servise je treba delat tako da teh 300? se bo? olaj?al slej ko prej. ?e pa ma?ina ?e ni godna za velik servis se pa samo zamenja vodno pumpo oz. dihtungo. Je pa res da je kar dosti dela z raztavljanjem, da se dokoplje? do pumpe...

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

jaz si bom kar malo sposodil tole temo, da ne odpiram nove, ?e seveda avtor dovoli :)

 

Imam isti model avta. Stvar je slede?a. Pregorel mi je ABS senzor. Zamenjal sem ga z drugim ampak od 2.0 V6 ma?ine. Nekaj ?asa je bilo v redu sedaj pa mi je spet za?ela goreti lu?ka za abs in poleg tega ?e za ro?no zavoro. Ali je ?e kdaj kdo to menjaval in naletel na podoben primer?

Ko avto v?ge? je nekaj ?asa v redu nato pa se lu?ka pri?ge in lu?i utripnejo :blink: Razbijal sem si glavo kaj bi lahko bilo narobe vendar nisem na?el odgovora. Spra?eval sem na servisu, kjer so mi povedali, da najbr? senzor od 2.0 ni kompatibilen. Bobni so o?i??eni, fedr?ki menjani, cilindr?ki menjani vse tip top, razen zajle ?e niso.

 

Pa ?e en problem. Ob mrzlem motorju imam ob?utek, da ima precej velik ?tandgas ali je to znak umazanosti motor?ka ali je to znak za njegovo po?asno umiranje?

 

LP, Uro?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nalij olje v zavorni sistem, sigurno ti manjka v rezervoar?ku.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nalij olje v zavorni sistem, sigurno ti manjka v rezervoar?ku.

 

Dvomim, da manjka, ker sem ga kompletno zamenjal (starega je za?galo), menjani so bili tudi prednji zavorni bati, prezra?il sem zavore 2X...

 

Kaj pa kompatibilnost senzorja?

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Če prav razumem praviš, da je vse to laž in da si je vse izmislil?   Men je pa kr logično da so servisi enormno dragi, če večina dejansko EV-je prodaja z zgubo. Nekje morajo notri prinest ta minus. V USA že ustavljajo proizvodnjo EV-jev in zdaj milostno upajo, da se jih kupci usmilijo in pokupijo tolk ICE-jev, da zlezejo iz rdečih številk.   No ja, sej mogoče je pa tudi to laž in je vse cool and dandy.
    • Sploh pa morate vsi skupaj tele Youtuberje jemati z rezervo. Njihova vsebina je skoraj vsa "clickbait".   Zdrava pamet ti pove, da ne more zamenjava baterije avtomobila stati več kot avto (zadnjič primer popraskane baterije na Hyundai Ioniq 5 v ZDA - ko so bojda hoteli ne vem ali 50 ali 60 jurjev). Ali pa tale lovska, da želijo za popravilo pokvarjene klime (čeprav eksplodiran kompresor - ultra redek primer) 11 jurjev funtov.   To je podobno, kot je na Autocommerce model meni rekel, da bo prvi servis za Smarta 450 evrov. Sem se mu samo zasmejal in odšel skozi vrata.
    • So servisi kaj dražji kot za CX-5? Čestitke!   Pa saj lahko SkyActiv-G 2.5 lahko voziš do 500.000 km, če podvozje prej ne zgnije. 😃
    • 20 februarja sem bil na servisu   torej jutri mi obrne na 2 meseca     po pričakovanjih, cca 3k na mesec, poleti malo manj, ker sem na morju, pa bo cca 30kkm letno   3krat na teden DT-LJ, moja je šla parkrat službeno v MB, pa v biotermah sva bla pri vas na dopustu, pa zdej parkrat že na morje, in se obrača...    če bi imel priliko, bi kupil novo, točno takšno, in jo vozil dokler bi šla, res mi ni žal niti centa   sploh bo pa jeseni končno tudi prtljažnik v uporabi, ker pričakujeva      
    • @skritikrt Klima dela, gretje tudi. Je pa moj ZOE novejši od tega v videu.   Če pa bo kaj crknilo, se bo pa popravilo. Po cenovno dostopni metodi. In ne na "stealership-u". 😉    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.