Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Bencin OMV ali Petrol

• Please log in to reply
193 odgovorov v tej temi

#1 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 2637
  • 19113 Sporočil:
  • Spol:Moški
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 10 December 2008 - 09:09

Zanima me vase mnenje o kvaliteti Dizla in zelenca na OMV in Petrolu. Veckrat sem slisal da je na Petrolu 'gnojnica' Je kdo opazil razliko??

#2 Odsoten   KAALman

KAALman

the one and only

• Moderatorji
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 11
  • 5528 Sporočil:
  • Zanima me:štrikanje, kvačkanje, heklanje, okapanje, origami, kleklanje, makrame, najraje pa se vozim z motorjem ali avtom !
  • Model avtomobila: 6ka in VFRka
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 10 December 2008 - 09:14

yp

dizl na petrolu: avto ropota ko star traktor, razlika se občuti v dimljenju in pospeških
dizl na OMV: sprejemljiv:
dizl na MOL-u: ok, avto teče mirneje in manj kadi
dizl na SHELL: V-power v AT: avto gre ko sneta sekira, manj kadi in mirneje teče

to so izkušnje po skoraj 20k km prevoženih z različnimi gorivi seveda

http://www.poraba.co....php?carid=4355

#3 Odsoten   Carr

Carr

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 663
  • 267 Sporočil:
  • Model avtomobila: M 6 II SPC CD 140

Objavljeno: 10 December 2008 - 10:02

Če se ne motim, po temle forumu bolj hvalijo Petrol kot OMV :unsure: . Odkrito rečeno, jaz med njima bistvene razlike ne opazim <_< . Drugje pa ne tankam - zaenkrat...

#4 Odsoten   BOJČ

BOJČ

"vroči medo"

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 642
  • 3231 Sporočil:
  • Zanima me:Avtomobili, bongo&amp;kongo drums, potapljanje, smučanje, izleti, kulinarika...
  • Model avtomobila: Mazda CX-7 LPG

Objavljeno: 10 December 2008 - 10:07

Jaz zadnje čase tankam samo Petrol in v zadnjih dneh so se mi pojavili neki čudni zvoki v motorju... V nizkih obratih imam za trenutek občutek kot da je pod pokrovom motor od golfa 2, traktor. Avto sicer popolnoma normalno vleče in takoj po malce višjih obratih se umiri in utiša, ampak vseeno... Bom sedaj nekajkrat poskusil s čim drugim in bomo videli ali je to Petrol diesel ali kaj drugega... <_<

#5 Odsoten   YavarYe X6V6

YavarYe X6V6

Majkemi USER.

• Admin
    • ID uporabnika: 3
  • 13463 Sporočil:
  • Zanima me:Vse kar ni povezano z delom, fizičnim in mentalnim.
  • Model avtomobila: Puhalnik

Objavljeno: 10 December 2008 - 10:08

Če se ne motim, po temle forumu bolj hvalijo Petrol kot OMV :unsure: . Odkrito rečeno, jaz med njima bistvene razlike ne opazim <_< . Drugje pa ne tankam - zaenkrat...

Prvo se MOTIŠ.

Razlika pa je velika, že pri samem bencinu, da o 100 oktanih sploh ne govorim, petrolov 98 je isti kot 95 na OMW.

#6 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Moderatorji
    • ID uporabnika: 133
  • 17948 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 II CD GTA

Objavljeno: 10 December 2008 - 11:06

Ojej... spet tema, kjer bo vsak na svoje vleku. :(

Na mojih tankanjih se vidi, da je poraba na Petrolu enaka tisti na OMV glede na to, da vozjo iz istih skladišč je to razumljivo - če kdo ne verjame tega naj vpraša kakšnega prevoznika te robe.

http://www.poraba.co...w.php?carid=816

Na prejšnjem avtu ni bilo nobenih težav z glasnim tekom, al pa kej podobnega... lahko pa samo rečem, da je zdejšnjemu Petrol malo bolj všeć kot OMV... ampak še vedno ne bom zato rekel, da je pa Petrol boljši. :whatever:

#7 Odsoten   Marko_mx-3

Marko_mx-3

No Show all go!

• Moderatorji
    • ID uporabnika: 9
  • 11228 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 10 December 2008 - 11:31

pomoje je veliko tudi odvisno od same pumpe, koliko je stara in kakšni so rezervoarji (koliko je nečistoč notri)

#8 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Moderatorji
    • ID uporabnika: 133
  • 17948 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 II CD GTA

Objavljeno: 10 December 2008 - 11:35

pomoje je veliko tudi odvisno od same pumpe, koliko je stara in kakšni so rezervoarji (koliko je nečistoč notri)

bolj se ne bi mogel strinjat :bravo:

#9 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 19113 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 10 December 2008 - 11:47

Ja po moje ne mores Petrol LOM jug primerjat s Petrolom LOM sever.....to je Slovenija..... pa se kak sivi uvoz na kaki manjsi pumpi....:)

#10 Odsoten   KAALman

KAALman

the one and only

• Moderatorji
    • ID uporabnika: 11
  • 5528 Sporočil:
  • Zanima me:štrikanje, kvačkanje, heklanje, okapanje, origami, kleklanje, makrame, najraje pa se vozim z motorjem ali avtom !
  • Model avtomobila: 6ka in VFRka
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 10 December 2008 - 12:20

Jaz zadnje čase tankam samo Petrol in v zadnjih dneh so se mi pojavili neki čudni zvoki v motorju... V nizkih obratih imam za trenutek občutek kot da je pod pokrovom motor od golfa 2, traktor. Avto sicer popolnoma normalno vleče in takoj po malce višjih obratih se umiri in utiša, ampak vseeno...

Bom sedaj nekajkrat poskusil s čim drugim in bomo videli ali je to Petrol diesel ali kaj drugega... <_<

x 2
pa svinjsko dimi :)

p/s: naj se jasno razume, da ne govorim o porabi, ampak o delovanju motorja in osebnih občutkih pri vožnji ;)

#11 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 19113 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 10 December 2008 - 13:18

NA moji 5k je webasto in zato mal vprasam, ker se vedno s toplim motorjem odpeljem, zasledil sem pa da neprimerno lepše lavfa moj 650ccm Suzuki na OMV100 kot pa katerakoli zelena brozga s Petrola, res prede....

#12 Odsoten   Grega_

Grega_

TZZ - Tako Zvani Zajebani

• Člani
    • ID uporabnika: 288
  • 5705 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 3 GTA

Objavljeno: 10 December 2008 - 14:37

Jest tankam na 24/7 samopostrežnem bencin servisu, pa še najbližje ga imam. Bencin je molov, prešaltal sem na 95 ker imajo v ponudbi samo 95 bencin in diesel. Bencin je pa MOL-ov. Hmm,ne morem reči nič glede porabe,ker sedaj pozimi je mestna vožnja 10,5 litra :whatever: , res da je relacija do službe 7km tako da pomoje je zaug nonstop vpaljen. Moram pa rečt da avto ni več tako občutljiv in ne cuka v nizkih obratih kot je z OMV-100tko,smo pa o tem na forumu že govorili. Bom pa še za vsak slučaj mal gume napumpal,ker poraba je ogromna.

#13 Odsoten   Barkley

Barkley

Trotlfahrer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 846
  • 135 Sporočil:
  • Model avtomobila: RX-8 Revolution

Objavljeno: 10 December 2008 - 14:57

Bom pa še za vsak slučaj mal gume napumpal,ker poraba je ogromna.

tr00 tr00 <_< res jo zelo visoko zanaša ?zmeden?

#14 Prisoten   uklopko

uklopko

nekdo ki pači se grdo !

• Člani
    • ID uporabnika: 363
  • 7305 Sporočil:
  • Zanima me:Vse kar me zabava in me zanima oz. me dela zadovolnega in tudi zadovoljenega .
  • Model avtomobila: Mazda 6 GT
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 10 December 2008 - 16:21

Za moje pojme je vse skup en bull shit! Tankejte na pumpah kjer je veliko prometa,kjer se gorivo obrača pa ne bo problemov!! Kar se pa tiče same porabe in kvalitete med proizvajalci je pa mojih izkušnjah ta: Ne glede kje sm tankal npr. 95 sm slab bencin dobil na OMV in tudi na Petrolu,enako je sevada z dobrim bencinom- poraba je ostala enaka. Je pa nekaj malega razlike med 95 in 98 ami 100. Jaz mislim da je tukaj odvisno samo od pumpe koliko se pač bencin obrača!

#15 Odsoten   grasales

grasales

Trotlfahrer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 1160
  • 149 Sporočil:
  • Model avtomobila: M3, 1.6 TX

Objavljeno: 10 December 2008 - 16:29

Ojej... spet tema, kjer bo vsak na svoje vleku. :(

Na mojih tankanjih se vidi, da je poraba na Petrolu enaka tisti na OMV glede na to, da vozjo iz istih skladišč je to razumljivo - če kdo ne verjame tega naj vpraša kakšnega prevoznika te robe.

http://www.poraba.co...w.php?carid=816
Na prejšnjem avtu ni bilo nobenih težav z glasnim tekom, al pa kej podobnega... lahko pa samo rečem, da je zdejšnjemu Petrol malo bolj všeć kot OMV... ampak še vedno ne bom zato rekel, da je pa Petrol boljši. :whatever:

Ker imam slučajno dober vpogled na zadeve (2 leti dela na omv) mislim, da lahko povem kje je ta frka. "Petrol" je "naša državna" firma, ki ima na vesti tudi našo nacionalno rezervo goriva. Te zaloge je treba na vsakih 5 let obnovit. In ker to počnejo sproti, dizel, bencin .. pride v Luko in omv ga razvozi na servise petrol pa v rezervoarje državnih zalog. Iz državnih zalog (ki so ponavadi stare med 3 in 5 let in so "dotrajane" v "dotrajanih" rezervoarjih, petrol nato gorivo razvozi po servisih. 90% te zaloge obnavjla Petrol preostanek pa ostali. Zato, se zna zgodit, da se v gorivu pojavi voda ali svinjarija. Pravtako je res, da iz luke (kjer je večinski lastnik rezervoarjev istrabenz, ki je v navezi z OMV), prve cisterne (svinjarija s tal...) razvozijo na petrol potem pa komaj na OMV. Zato se dogaja,da je v večini gorivo na OMV zadovoljivo na petrolu pa loterija. Ali tankaš sveže, čisto gorivo iz Luke ali pa 5 let stare (gnile) državne rezerve. So pa tukaj še druge izjeme. Recimo OMV vozi super 100 naravnost iz laggerja Graz in je kvaliteta boljša kot naša. Recimo Agip pa vozi tako Dizel kot tudi N95 iz Italije in je gorivo ravno tako ZELO kvalitetno, dočim N98 pa jemlje od Petrola. Najbolj pa ga naj****jo, manjše "privat" pumpe kot so Tuš in podobno, ki jemljejo gorivo mešano od petrola in omv-ja, vendar jima obojni vozijo gorivo iz dna rezervoarjev (svinjarijo).

Kar pa se tiče prevoznika, pa malo vprašaj tega, ki pozaš zakaj so izgubili 80% posla z OMV-jem in jim sedaj namesto Bubničke vozi Tramperca? Čeprav so bili tile šoferji videti pošteni, so ravno zaradi njihovih bedarij in laži ta posel izgubili. V vsako cisterno se stoči veliko aditivov, ki skrbijo za primernejše lastnosti. Največja mera teh aditivov je ravno sedaj ko imata ta alpin dizel in podobno. Tudi čez leto se aditivi razlikujejo in tukaj se Petrol veliko preveč špara spljoh pri nafti....

lp, Aleš.

#16 Odsoten   RoKo

RoKo

Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 278
  • 790 Sporočil:
  • Model avtomobila: mazda 6 CD SW evo II

Objavljeno: 10 December 2008 - 22:10

Ja, tuki zna bit dost resnice.... :ne vem:

#17 Odsoten   Mraušk Mčk

Mraušk Mčk

Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 1420
  • 1020 Sporočil:
  • Zanima me:-
  • Model avtomobila: Macda 6

Objavljeno: 05 January 2009 - 09:53

OMW se je pohvalil: "Prenovljeno zimsko dizelsko gorivo ima dodan poseben aditiv, ki še dodatno izboljšuje delovanje vozila in zagotavlja nemoten zagon vozila tudi v najbolj mrzlih zimskih dneh."

Ne morem zaprmejduš trdit, da je za dogodek tik pred novim letom krivo OMW-jevo gorivo. Dejstvo pa je, da ga je bilo v moji 6ki skoraj poln rezervar, ko zadeva pri borih -7º C ni vžgala v prvem poizkusu. Šele po dveh minutah konstantnega vrtenja zaganjača je motor s precej obotavljanja in močnega tresenja speljal - če bi imel samo malo slab aku, bi bil v pi... Trenutno imam noter petrolov dizel in ni moč opazit niti najmanjših težav ob zagonu pri -10º C. Ima kdo kakšno podobno izkušnjo?

Lp M

#18 Odsoten   BOJČ

BOJČ

"vroči medo"

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 642
  • 3231 Sporočil:
  • Zanima me:Avtomobili, bongo&amp;kongo drums, potapljanje, smučanje, izleti, kulinarika...
  • Model avtomobila: Mazda CX-7 LPG

Objavljeno: 05 January 2009 - 09:57

OMW se je pohvalil: "Prenovljeno zimsko dizelsko gorivo ima dodan poseben aditiv, ki še dodatno izboljšuje delovanje vozila in zagotavlja nemoten zagon vozila tudi v najbolj mrzlih zimskih dneh."

Ne morem zaprmejduš trdit, da je za dogodek tik pred novim letom krivo OMW-jevo gorivo. Dejstvo pa je, da ga je bilo v moji 6ki skoraj poln rezervar, ko zadeva pri borih -7º C ni vžgala v prvem poizkusu. Šele po dveh minutah konstantnega vrtenja zaganjača je motor s precej obotavljanja in močnega tresenja speljal - če bi imel samo malo slab aku, bi bil v pi... Trenutno imam noter petrolov dizel in ni moč opazit niti najmanjših težav ob zagonu pri -10º C. Ima kdo kakšno podobno izkušnjo?

Lp M

Jaz danes zjutraj... Vžgala šele iz 2. poskusa pri -16C :whatever: . Treslo in ropotalo kot traktor, ampak samo prvih nekaj sekund... Gorivo je Petrolovo.

#19 Odsoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
    • ID uporabnika: 49
  • 12442 Sporočil:

Objavljeno: 05 January 2009 - 10:28

jaz sem tud na poti nazaj tankal na petrolu (pri hrvaski meji) in res trese kot traktor... definitivno mojemu avtu petrol ne ustreza

#20 Odsoten   mirkot

mirkot

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 1519
  • 25 Sporočil:
  • Model avtomobila: M6 SW 136 L+B

Objavljeno: 05 January 2009 - 10:57

Sem imel prejšnji teden težave na Kronplatzu z mojo M6 diesel 136KM. Zjutraj pri -14 je avto komaj vžgal, med vožnjo v klanec je pa full cukal, da sem komaj prišel do smučišča. Tankal sem na Hrušici na Petrolu. Ko se je ozračje segrelo je bilo OK.

1 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov

Google (1)