Skoči na vsebino

Bencin OMV ali Petrol


jures

Priporočeno sporočilo

Zanima me vase mnenje o kvaliteti Dizla in zelenca na OMV in Petrolu. Veckrat sem slisal da je na Petrolu 'gnojnica'

 

Je kdo opazil razliko??

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

yp

 

dizl na petrolu: avto ropota ko star traktor, razlika se ob?uti v dimljenju in pospe?kih

dizl na OMV: sprejemljiv:

dizl na MOL-u: ok, avto te?e mirneje in manj kadi

dizl na SHELL: V-power v AT: avto gre ko sneta sekira, manj kadi in mirneje te?e

 

to so izku?nje po skoraj 20k km prevo?enih z razli?nimi gorivi seveda

 

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=4355

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz zadnje ?ase tankam samo Petrol in v zadnjih dneh so se mi pojavili neki ?udni zvoki v motorju... V nizkih obratih imam za trenutek ob?utek kot da je pod pokrovom motor od golfa 2, traktor. Avto sicer popolnoma normalno vle?e in takoj po malce vi?jih obratih se umiri in uti?a, ampak vseeno...

 

Bom sedaj nekajkrat poskusil s ?im drugim in bomo videli ali je to Petrol diesel ali kaj drugega... <_<

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se ne motim, po temle forumu bolj hvalijo Petrol kot OMV :unsure: . Odkrito re?eno, jaz med njima bistvene razlike ne opazim <_< . Drugje pa ne tankam - zaenkrat...

 

Prvo se MOTI?.

 

Razlika pa je velika, ?e pri samem bencinu, da o 100 oktanih sploh ne govorim, petrolov 98 je isti kot 95 na OMW.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ojej... spet tema, kjer bo vsak na svoje vleku. :(

 

Na mojih tankanjih se vidi, da je poraba na Petrolu enaka tisti na OMV glede na to, da vozjo iz istih skladi?? je to razumljivo - ?e kdo ne verjame tega naj vpra?a kak?nega prevoznika te robe.

 

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=816

 

 

Na prej?njem avtu ni bilo nobenih te?av z glasnim tekom, al pa kej podobnega... lahko pa samo re?em, da je zdej?njemu Petrol malo bolj v?eć kot OMV... ampak ?e vedno ne bom zato rekel, da je pa Petrol bolj?i. :whatever:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja po moje ne mores Petrol LOM jug primerjat s Petrolom LOM sever.....to je Slovenija.....

pa se kak sivi uvoz na kaki manjsi pumpi....:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz zadnje ?ase tankam samo Petrol in v zadnjih dneh so se mi pojavili neki ?udni zvoki v motorju... V nizkih obratih imam za trenutek ob?utek kot da je pod pokrovom motor od golfa 2, traktor. Avto sicer popolnoma normalno vle?e in takoj po malce vi?jih obratih se umiri in uti?a, ampak vseeno...

 

Bom sedaj nekajkrat poskusil s ?im drugim in bomo videli ali je to Petrol diesel ali kaj drugega... <_<

 

x 2

pa svinjsko dimi :)

 

p/s: naj se jasno razume, da ne govorim o porabi, ampak o delovanju motorja in osebnih ob?utkih pri vo?nji ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

NA moji 5k je webasto in zato mal vprasam, ker se vedno s toplim motorjem odpeljem, zasledil sem pa da neprimerno lep?e lavfa moj 650ccm Suzuki na OMV100 kot pa katerakoli zelena brozga s Petrola, res prede....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest tankam na 24/7 samopostre?nem bencin servisu, pa ?e najbli?je ga imam. Bencin je molov, pre?altal sem na 95 ker imajo v ponudbi samo 95 bencin in diesel. Bencin je pa MOL-ov. Hmm,ne morem re?i ni? glede porabe,ker sedaj pozimi je mestna vo?nja 10,5 litra :whatever: , res da je relacija do slu?be 7km tako da pomoje je zaug nonstop vpaljen. Moram pa re?t da avto ni ve? tako ob?utljiv in ne cuka v nizkih obratih kot je z OMV-100tko,smo pa o tem na forumu ?e govorili. Bom pa ?e za vsak slu?aj mal gume napumpal,ker poraba je ogromna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za moje pojme je vse skup en bull shit!

 

Tankejte na pumpah kjer je veliko prometa,kjer se gorivo obra?a pa ne bo problemov!!

Kar se pa ti?e same porabe in kvalitete med proizvajalci je pa mojih izku?njah ta:

 

Ne glede kje sm tankal npr. 95 sm slab bencin dobil na OMV in tudi na Petrolu,enako je sevada z dobrim bencinom- poraba je ostala enaka.

Je pa nekaj malega razlike med 95 in 98 ami 100.

 

Jaz mislim da je tukaj odvisno samo od pumpe koliko se pa? bencin obra?a!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ojej... spet tema, kjer bo vsak na svoje vleku. :(

 

Na mojih tankanjih se vidi, da je poraba na Petrolu enaka tisti na OMV glede na to, da vozjo iz istih skladi?? je to razumljivo - ?e kdo ne verjame tega naj vpra?a kak?nega prevoznika te robe.

 

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=816

Na prej?njem avtu ni bilo nobenih te?av z glasnim tekom, al pa kej podobnega... lahko pa samo re?em, da je zdej?njemu Petrol malo bolj v?eć kot OMV... ampak ?e vedno ne bom zato rekel, da je pa Petrol bolj?i. :whatever:

 

 

Ker imam slu?ajno dober vpogled na zadeve (2 leti dela na omv) mislim, da lahko povem kje je ta frka. "Petrol" je "na?a dr?avna" firma, ki ima na vesti tudi na?o nacionalno rezervo goriva. Te zaloge je treba na vsakih 5 let obnovit. In ker to po?nejo sproti, dizel, bencin .. pride v Luko in omv ga razvozi na servise petrol pa v rezervoarje dr?avnih zalog. Iz dr?avnih zalog (ki so ponavadi stare med 3 in 5 let in so "dotrajane" v "dotrajanih" rezervoarjih, petrol nato gorivo razvozi po servisih. 90% te zaloge obnavjla Petrol preostanek pa ostali. Zato, se zna zgodit, da se v gorivu pojavi voda ali svinjarija. Pravtako je res, da iz luke (kjer je ve?inski lastnik rezervoarjev istrabenz, ki je v navezi z OMV), prve cisterne (svinjarija s tal...) razvozijo na petrol potem pa komaj na OMV. Zato se dogaja,da je v ve?ini gorivo na OMV zadovoljivo na petrolu pa loterija. Ali tanka? sve?e, ?isto gorivo iz Luke ali pa 5 let stare (gnile) dr?avne rezerve. So pa tukaj ?e druge izjeme. Recimo OMV vozi super 100 naravnost iz laggerja Graz in je kvaliteta bolj?a kot na?a. Recimo Agip pa vozi tako Dizel kot tudi N95 iz Italije in je gorivo ravno tako ZELO kvalitetno, do?im N98 pa jemlje od Petrola. Najbolj pa ga naj****jo, manj?e "privat" pumpe kot so Tu? in podobno, ki jemljejo gorivo me?ano od petrola in omv-ja, vendar jima obojni vozijo gorivo iz dna rezervoarjev (svinjarijo).

 

Kar pa se ti?e prevoznika, pa malo vpra?aj tega, ki poza? zakaj so izgubili 80% posla z OMV-jem in jim sedaj namesto Bubni?ke vozi Tramperca? ?eprav so bili tile ?oferji videti po?teni, so ravno zaradi njihovih bedarij in la?i ta posel izgubili. V vsako cisterno se sto?i veliko aditivov, ki skrbijo za primernej?e lastnosti. Najve?ja mera teh aditivov je ravno sedaj ko imata ta alpin dizel in podobno. Tudi ?ez leto se aditivi razlikujejo in tukaj se Petrol veliko preve? ?para spljoh pri nafti....

 

 

 

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

OMW se je pohvalil: "Prenovljeno zimsko dizelsko gorivo ima dodan poseben aditiv, ki ?e dodatno izbolj?uje delovanje vozila in zagotavlja nemoten zagon vozila tudi v najbolj mrzlih zimskih dneh."

 

Ne morem zaprmejdu? trdit, da je za dogodek tik pred novim letom krivo OMW-jevo gorivo. Dejstvo pa je, da ga je bilo v moji 6ki skoraj poln rezervar, ko zadeva pri borih -7º C ni v?gala v prvem poizkusu. ?ele po dveh minutah konstantnega vrtenja zaganja?a je motor s precej obotavljanja in mo?nega tresenja speljal - ?e bi imel samo malo slab aku, bi bil v pi... Trenutno imam noter petrolov dizel in ni mo? opazit niti najmanj?ih te?av ob zagonu pri -10º C. Ima kdo kak?no podobno izku?njo?

 

Lp M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OMW se je pohvalil: "Prenovljeno zimsko dizelsko gorivo ima dodan poseben aditiv, ki ?e dodatno izbolj?uje delovanje vozila in zagotavlja nemoten zagon vozila tudi v najbolj mrzlih zimskih dneh."

 

Ne morem zaprmejdu? trdit, da je za dogodek tik pred novim letom krivo OMW-jevo gorivo. Dejstvo pa je, da ga je bilo v moji 6ki skoraj poln rezervar, ko zadeva pri borih -7º C ni v?gala v prvem poizkusu. ?ele po dveh minutah konstantnega vrtenja zaganja?a je motor s precej obotavljanja in mo?nega tresenja speljal - ?e bi imel samo malo slab aku, bi bil v pi... Trenutno imam noter petrolov dizel in ni mo? opazit niti najmanj?ih te?av ob zagonu pri -10º C. Ima kdo kak?no podobno izku?njo?

 

Lp M

 

 

Jaz danes zjutraj... V?gala ?ele iz 2. poskusa pri -16C :whatever: . Treslo in ropotalo kot traktor, ampak samo prvih nekaj sekund... Gorivo je Petrolovo.

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem imel prej?nji teden te?ave na Kronplatzu z mojo M6 diesel 136KM. Zjutraj pri -14 je avto komaj v?gal, med vo?njo v klanec je pa full cukal, da sem komaj pri?el do smu?i??a. Tankal sem na Hru?ici na Petrolu. Ko se je ozra?je segrelo je bilo OK.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam tud OMV-ja notri trenutno in pri -12 sem rabil kar kak?no sekundo do dve dlje verglat, da je v?gal. Pol pa je imel ?ist traktorski zvok, do AC. Res pa da je avto stal skoraj tri dni tako, da je mo?no tudi to. :ne vem:

 

Naslednjo zimo bo ?el notri ?e kak?en nano premaz (QMI, Metabond, ipd) pa obvezno spet nadgradnja za Webasto in daljinca.

 

Zgleda, da nas globalno segrevanja tako segreva, da nas bo zebl k svina ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Naslednjo zimo bo ?el notri ?e kak?en nano premaz (QMI, Metabond, ipd) pa obvezno spet nadgradnja za Webasto in daljinca.

 

 

Pa so ti premazi pametna izbira? Jaz sem kar precej bral o tem, da to ni dobro, da na dolgi rok ?koduje motorju itd. Sam nimam izku?enj ampak spra?ujem kaj je res dobro.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa so ti premazi pametna izbira? Jaz sem kar precej bral o tem, da to ni dobro, da na dolgi rok ?koduje motorju itd. Sam nimam izku?enj ampak spra?ujem kaj je res dobro.

 

Naslednjo zimo bo ?el notri ?e kak?en nano premaz (QMI, Metabond, ipd) pa obvezno spet nadgradnja za Webasto in daljinca.

 

Jaz imam to ze 2 leti na dizelci 5ki - lahko ti samo povem BOMBA! segreje motor in notranjost, pri -15 je motor na 60C ko ga vzges! Samo speljes, mrzlega pa sam ves kako ga lahko zje**s...

 

racunaj pozimi le malo vecjo porabo.....ker pac pije, ampak se spla?a...spla?a, spla?a.....

 

Najbolj bo ce parkiras poleg sosedov......zjutri bojo vsi drgnl, ti pa prides ves nasmejan, se vsedes reces dobro jutro sosed in gres... :danzoman::danzoman:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Jaz imam to ze 2 leti na dizelci 5ki - lahko ti samo povem BOMBA! segreje motor in notranjost, pri -15 je motor na 60C ko ga vzges! Samo speljes, mrzlega pa sam ves kako ga lahko zje**s...

 

racunaj pozimi le malo vecjo porabo.....ker pac pije, ampak se spla?a...spla?a, spla?a.....

 

Najbolj bo ce parkiras poleg sosedov......zjutri bojo vsi drgnl, ti pa prides ves nasmejan, se vsedes reces dobro jutro sosed in gres... :danzoman::danzoman:

 

:D hehe... prav dobro poznam to, ker sem imel nadgradnjo in daljinca na prej?nji ?estki in je to res zakon. Letos sem pa pa? na novem rekel, da po?akam to zimo, ker je blo ?e tako al tako preve? stro?kov, pa ?e cel ?as stra?ijo kako hudo je globalno segrevanje, da sem upravi?eno pri?akoval, da bo najni?ja temperatura pozimi vsaj +10°C :hohoho::hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.